iPhoto doet vervelend

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Y.Y.Eagle
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 02-01-2022

Y.Y.Eagle

Black&White

Topicstarter
Beste allemaal,

OS X: 10.9.5 @ MacBook Retina 15" inch Late 2013. (Denk dat dit niet uitmaakt maar goed)
iPhoto versie: 9.5.1

Ik ben er dus een paar maanden geleden achter gekomen dat iPhoto een kopie maakt van elk bewerkte foto.
Deze functie is helaas ook niet uit te zetten. I.v.m. de opslagruimte en in mijn ogen onnodige dubbele kopie (originele + bewerkte) wil ik alleen één versie; de bewerkte. Daarom wil ik eerst alle originele foto's in iPhoto en dan ga ik via de locatie in Finder de foto met PhotoShop bewerken en opslaan als het zelfde bestand. Dan is dit opgelost.
Alleen als ik nu op 'ga terug naar Origineel' klik (inmiddels bij honderden foto's gedaan) verdwijnt het mapje in Finder wel (waarin de bewerkte versie zat), alleen mijn opslagruimte blijft gelijk.
Er is in mijn Masters map helaas ook geen Modified map dat ik die in een keer kan verwijderen.
Hoe kan ik dit oplossen? Ik wil dus alleen mijn originele foto's?

[ Voor 3% gewijzigd door Y.Y.Eagle op 13-01-2015 23:09 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Misschien een stomme vraag maar om toch maar zeker te zijn: Net zoals je gehele Mac heeft iPhoto zelf ook een prullenmand. Als je ze uit iPhoto verwijdert komen ze dus in de iPhoto-prullenmand terecht, en worden ze nog niet echt gewist. Zolang je je iPhoto-prullenmand niet leegt zal je opslag dus evenveel ruimte blijven innemen.

Heb je die foto's dus ook uit je iPhoto-prullenmand verwijderd? (Trouwens, als je die iPhoto-prullenmand leegt komt de inhoud in de Mac-Prullenmand terecht. Om je foto's helemaal van je Mac te wissen moet die prullenmand achteraf dus ook geleegd worden).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Y.Y.Eagle
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 02-01-2022

Y.Y.Eagle

Black&White

Topicstarter
Yep, al die dingen had ik al gedaan.

Niemand anders met de oplossing? 8)7

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BombaAriba
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 18-09 00:16

BombaAriba

Ondertitel

Met 'ga terug naar origineel' gooi je die foto's niet weg, vandaar dat je opslagruimte gelijk blijft. De foto's worden slechts naar originele status terug veranderd en de bewerkte versie weggegooid. Maar volgens mij hou je dan twee keer de originele versie over, althans in de situatie waar jij nu over spreekt.

En je zou ook eens naar zo'n references library kunnen kijken:
http://www.macworld.com/a...8/referenced_library.html

We can believe what we choose. We are answerable for what we choose to believe. -John Henry Newman