Plaatjes voor op het web [digi-cam]

Pagina: 1
Acties:

  • MindWarp
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 20-08 14:30
Ik wil een digitale camera gaan kopen om plaatjes mee te schieten voor op mn website.
Het lijkt me alleen dat ik geen megaresolutie plaatjes op mn site wil. Wat voor camera moet ik kopen en vooral: hoe verklein je die plaatjes (bestandsgrootte) :?
Ik ben nu een 3 kwartier aan het zoeken geweest in de search maar vond nergens antwoord op mijn vraag.

If it ain't broke, you're not trying! - Red Green


Verwijderd

koop je die camera alleen voor die plaatjes voor op het internet? :?

neem een camera die goede kwaliteit plaatjes schiet! lijt me wel handig, opnames moeten er wel goed uitzien! toch?
dan kan je met een fotobewerkingsprogramma die plaatjes verkleinen, comprimeren, etc...
dan zijn ze geschikt voor je website!

je gaat geen camera kopen met een brakke kwaliteit omdat je alleen plaatjes voor internet wilt maken... straks wil je wel mooie foto's hebben en kan het niet... zonde!

  • MuddyMagical
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 20-08 12:55
Je kan met Paint Shop Pro je plaatjes verkleinen door er een aantal kleuren uit te halen en door de foto iets minder sherp te maken. Ook krijg je gelijk een tabel met de tijden die de verschillende verbindingen nodig hebben om het plaatje te laden.

maar een K#T camera kopen omdat je toch geen mooie foto's wil is zeker zonde!!!!

  • roytanck
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 07-07 09:29
Een goede, hoge resolutie foto verkleinen levert ook altijd een (iets) mooier resultaat dan wanneer je rechtstreeks in lage resolutie fotografeert (door antialiasing).

Als je een goede cam hebt kun je bovendien uitsnedes maken (details uit foto's groot op je site zetten), en redelijk goede prints maken.

Ook is het best belangrijk dat de camera een beetje kleurechte foto's maakt die ook qua helderheid een beetje OK zijn. In photoshop kun je alleen lekker corrigeren als het origineel redelijk is. Webcamplaatjes kun je vaak weinig mee.

Ik zou so wie so Photoshop nemen als je uberhaupt iets met foto's wilt gaan doen. Er zit ook een erg goede "save for web" functie in, waarbij je heel goed beeldkwaliteit tegen bestandsgrootte kunt afwegen.

  • MindWarp
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 20-08 14:30
Cool.. dus even gaan zoeken naar een 'goede' camera. Want meer dan 1000-1500 piek heb ik toch niet te besteden. Bedankt voor de tips over PSP en dergelijke... :)
Ben een beetje sony, kodak aan het orienteren. of heeft iemand betere ideen

If it ain't broke, you're not trying! - Red Green


  • roytanck
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 07-07 09:29
http://www.tweakers.net/nieuws/17250

Deze misschien? Jammer dat er geen optische zoom op zit.

  • MindWarp
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 20-08 14:30
even een vraagje van de leek: Als er geen optische zoom op zit, zit er dan een andere zoom op, of helemaal geen zoomfunctie :?

<edit>

oeps... beter lezen. wat is het voordeel van een optische zoom tegenover een digitale?

</edit>

If it ain't broke, you're not trying! - Red Green


  • roytanck
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 07-07 09:29
Een digitale zoom werk in het algemeen alsvolgt:

1. Rondom de foto wordt een deel weggesneden (er wordt dus beelddata weggegooid).
2. Het overblijvende gedeelte (dat dus een mider goede kwaliteit heeft) wordt vergroot.

Dat vergroten gaat ongeveer net zo als in Photoshop, en de uiteindelijke kwaliteit is dus niet beter dan na stap 1.

I.p.v. de digitale zoom te gebruiken kun je meestal beter uitgezoomd fotograferen en dan de uitsnede in Photoshop maken. Dan heb je nl. meer vrijheid.

  • roytanck
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 07-07 09:29
Je zou trouwens ook ff kunnen kijken of je 2ehands niet een iets luxere camera kunt kopen. Bijvoorbeeld een Sony F505 of zo. Omdat de techniek best snel gaat met digitale camera's zijn er best veel redelijk nieuwe camera's 2ehands te koop.

  • MindWarp
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 20-08 14:30
Bedankt voor de tip weefselkweekje. Ik zal mn oren en ogen een beetje open houden. Maar echt lang wachten heb ik ook niet zoveel zin in. Trouwens weinig winkels waar je die cams kunt kopen. zowel op pricewatch als op de site van kodak zelf.. :(
Maar goed.. dat is mijn probleem.
thnx!

If it ain't broke, you're not trying! - Red Green


  • boekenbon
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 30-08-2023
Voor dat geld kan je goede digi's kopen!

Heb voor 1300 piek de Fuji 2400 (2.3 megapix en 3x optische zoom)gekocht. Geweldige camera. Maar in deze prijsklasse vind je genoeg camera's waarmee je goed voor de dag kan komen. Als hij maar minimaal 2.3 megapixels heeft :)

Het maffe is alleen dat ik bewust gekozen heb voor een camera met een optische zoom terwijl ik die in de praktijk nauwelijks gebruik. Het achteraf bewerken bevalt me een stuk beter.

Als programma om te rezisen, knippen en plakken zou ik idd beginnen met een lage versie van PaintShopPro. Schitterend simpel programma, later kan je altijd overstappen naar een hogere versie of op PhotoShop.

Succes met je aankoop.
Pagina: 1