Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.
Toon posts:

Acerstart alleen op na entering en afsluiten bios

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Mijn laptop Acer Aspire 5742g (4 jr oud) start niet normaal op. Hij blijft hangen met een (niet knipperende cursor) links boven in beeld. Wanneer ik echter opstart en meteen de bios benader, vervolgens op opslaan en afsluiten (F10) druk, dan start deze wel normaal op. Bios instelling blijven behouden (tijd enz.) na meerdere malen checken. Tussentijds heb ik windows 7 er opnieuw opgezet maar dit heeft het probleem niet verholpen. Alles lijkt normaal alleen moet ik eerst de bios openen en zonder wijzigingen weer afsluiten.
Een harddisk check liet geen problemen zien. Opstarten met of zonder de accu erin maakt geen verschil.


groet,
Anton

Verwijderd

Probeer eens een BIOS update.

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 00:02

ByteDelight

Retro computing is alive!

Ik had zoiets met een spiksplinternieuw mITX UEFI bord, en bij mij bleek het uiteindelijk te liggen aan het aangesloten hebben van een TV via de VGA uitgang van het bord; blijkbaar had het bord moeite met een aangesloten apparaat op die uitgang zonder dat de TV aan staat.
Anyway, na het loskoppelen daarvan was het opgelost.
Heb jij misschien ook iets op een poort (VGA, HDMI, USB of whatever) aangesloten dat er af kan?
Probeer het dan nog eens.

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


Verwijderd

Topicstarter
Hoi, Dank voor de reacties.

Er zit geen randapparatuur aan vast (dit kan idd tot vervelende reacties leiden), zelf geen muis.
De bios is tussentijds ook ge-update tot de laatste versie 1.30
Ik heb inmiddels ook de accu vervangen.

Het probleem is er nog steeds. Ik kan na afsluiten alleen opstarten door: de aanknop in te drukken vervolgens op F2 (entering BIOS) en dan F10 (save and exit).
Wanneer ik overigens de bios verlaat via ESC (niet opslaan en exit) dan gaat hij ook niet door (zwart scherm). Ik moet dus echt F2 en dan F10 gebruiken om door te kunnen naar windows. Denk zelf inmiddels richting RAM geheugen. De laptop zelf werkt prima.