Problemen WiFi-bereik en snelheid internet Proximus

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Daan_L
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 20-09-2023
Beste,


Wij zijn thuis internet- en telefoonklant bij Proximus (pas van naam veranderd van Belgacom, maar hetzelfde). 2 maanden geleden ondervonden wij problemen met de snelheid van het internet. Wij hebben toen gebeld naar de klantendienst, en zij raadde mij aan om te upgraden naar een b-box3 (we hadden een b-box2). omdat het toen een actie was, zijn wij ook ineens overgeschakeld naar digitale tv.

Nu is de snelheid van ons internet iets beter, maar niet als we met meerdere op het internet zitten.
Er is vooral een problemen bij het online gamen. Als de gamer thuis bezig is (heeft zijn XBOX op Wifi aangesloten), en wij zetten een computer aan, valt heel zijn internet uit.
De afstand tussen de b-box en de game is +- 20 meter en 1 verdieping. Deze problemen hadden we ook al met de b-box2, en deze zijn niet verbeterd met de b-box3.
Om het probleem een beetje op te lossen, hebben we als proef een kabel gelegd van de b-box naar de Xbox. Het is iets beter, maar nog altijd niet optimaal.

Op de b-box is één computer via kabel aangesloten, en de Xbox. Op de WiFi zitten 3 smartphones en nog 2 computers.

Wij hebben het Internet comfort pack van Proximus ( http://www.proximus.be/nl...en/internet/internet.html )

Is er iemand die een oplossing weet, misschien overschakelen naar een andere provider? We zouden misschien boven 4 internetaansluitingen willen voorzien. Maar als al deze kabels in de modem komen, gaat ons internet dan niet veel trager zijn?

Nieuwe kabels trekken is geen probleem, als het maar opgelost is.


Alvast bedankt,
Met vriendelijke groeten,
Daan

PS: Liefst niet te technische taal, ik ben niet echt thuis in die wereld :*)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EricJH
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 17:10
Maakt het nog uit of de aangesloten computer draadloos of via draad verbindt voor het verbindingsprobleem met de XBOX?

Is het verbindingsprobleem met de XBOX de hele tijd als een computer op het netwerk is aangesloten? Of louter bij opstarten van Windows of anderszins tijdelijk?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Daan_L
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 20-09-2023
EricJH schreef op vrijdag 02 januari 2015 @ 01:06:
Maakt het nog uit of de aangesloten computer draadloos of via draad verbindt voor het verbindingsprobleem met de XBOX?

Is het verbindingsprobleem met de XBOX de hele tijd als een computer op het netwerk is aangesloten? Of louter bij opstarten van Windows of anderszins tijdelijk?
Als de Xbox via een draad is aangesloten is de verbinding iets beter en constanter. Vooral als de Xbox het enige toestel is dat opstaat. Als de digitale TV opstaat en/of een ander toestel valt de verbinding weg.

Het wegvallen van de verbinding is het ergste bij het opstarten van een andere computer. Maar de verbinding blijft wegvallen tot het andere toestel wordt afgesloten.
Als je dan aan het spelen bent lijkt het een foto-film. Het lijkt dan dat de foto's niet snel genoeg komen en het scherm hapert.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • laugh
  • Registratie: December 2011
  • Niet online
Kan je surfen naar 192.168.1.1, dan Network interfaces -> LAN bridge -> IP address distribution en vervolgens op het action icoontje drukken. Als het goed is zien we dan de DHCP settings, kan je daarvan een screenshot maken?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Masimo
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 10-07 22:21
Gezien de problematiek, lijkt het erop dat je niet voldoende bandbreedte op je Internetverbinding hebt.
Je abonnement is VDSL met een snelheid tot 50 mbps. En daar zit 'm mogelijk het probleem.

Je zit waarschijnlijk vér van de dichtstbijzijnde telefooncentrale, en daardoor blijft er niks over van je verbindingssnelheid. Als je verder dan 1 km van de centrale woont dan gaat de snelheid rap naar beneden. Ergens in je b-box zal aangegeven zijn hoe snel je binnenkomende internetverbinding in werkelijkheid is. Probeer dat eerst eens vast te stellen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • laugh
  • Registratie: December 2011
  • Niet online
Masimo schreef op vrijdag 02 januari 2015 @ 17:39:
Gezien de problematiek, lijkt het erop dat je niet voldoende bandbreedte op je Internetverbinding hebt.
Je abonnement is VDSL met een snelheid tot 50 mbps. En daar zit 'm mogelijk het probleem.
Misschien maar ik betwijfel dat. Met een snelheid tot 50 Mbps is dat zeker wel voldoende om fatsoenlijk te gamen. Ik ben in iedergeval heel erg benieuwd hoe stabiel het is als de TS alle apparaten uitzet, dus ook mobiel, ipad, alles en dan 1 apparaat met draad aansluit of het dan ook uitvalt. Verder ben ik ook benieuwd naar de settings van de modem die mogelijk ook een oorzaak van dit probleem is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Damic
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 09:09

Damic

Tijd voor Jasmijn thee

Ha staat media "dingens" niet op, is iets nieuws dat ze in het leven hebben geroepen om media toepassingen een beter toegang te geven toto het internet maar dat is momenteel nog altijd zo brak dat meestal het internet wel ergens wegvalt

Al wat ik aanraak werk niet meer zoals het hoort. Damic houd niet van zijn verjaardag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • de echte flush
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 16:45
Hey Daan,

Je hebt geen idee wat er 2 maanden geleden veranderd kan zijn?

Zoals ook laugh aangaf kan je ons volgende bezorgen:

in je browser naar deze pagina gaan: http://192.168.1.1 --> Hier moet je een wachtwoord opgegeven dat vind je op de bbox. Kan je een screenshot posten van het tabbladje statistics --> VDSL statistics. (ben niet 100% zeker of het nog bestaat op een bbox3)
Pagina: 1