Daar heb ik geen ervaring mee, ziet er leuk uit maar lijkt me wel vrij kwetsbaar, niet iets wat ik zo in een tas zou gooien om overal mee naartoe te nemen.
Waar je bij een stylus op moet letten is dat de goedkope "domme" pennen niet te vergelijken zijn met een Wacom. Die doen niets anders dan je vinger nadoen. Een iPad of ander tablet registreert ongeveer waar het scherm aangeraakt wordt, maar dit is niet pixelprecies. Een specifieke pixel aanraken is onmogelijk, iets wat met een Wacom op een computer wel kan.
Ook hebben ze geen drukgevoeligheid waardoor je lijnen altijd even dik zijn, of softwarematig fluctueren aan de hand van de tekenrichting.
Deze pennen zijn bedoeld voor mensen die last hebben van hun vingers of om je een iets natuurlijkere houding te geven. Het vervelende is wel dat je altijd je hand van het scherm af moet houden omdat de palm van je hand ook als aanraking geregistreerd wordt. Tenzij je een app gebruikt die dit negeert, maar dat werk (nog) voor geen meter
Wil je een zelfde ervaring hebben als op de computer, dan zul je naar een actieve stylus moeten kijken, deze hebben een smallere punt wat een beter tekengevoel geeft, maar werken via bluetooth samen met een app om drukgevoeligheid en eventueel de hoek van de pen te kunnen gebruiken om natuurlijke lijnen te krijgen. Ook hebben ze vaak één of meerdere knoppen welke gebruikt kunnen worden om verschillende handelingen uit te voeren in apps.
Deze pennen zijn uiteraard een stuk duurder, en werken vaak maar met een select aantal apps (soms zelfs maar één) maar geven je wel een ervaring die vergelijkbaar is aan een wacom+pc.
Voor 30 euro kun je je geen buil vallen natuurlijk, maar verwacht zeker niet dat die stylus een zelfde ervaring levert als een bamboo op een PC.
Of het voor jou (voorlopig) voldoende en de moeite waard is zul je zelf moeten beslissen.
Wacom heeft een
een aardige selectie beschikbaar, maar er zijn uiteraard nog een stel andere merken op de markt. Wellicht dat je locale winkels eens af kunt gaan om het een en ander te testen.
[
Voor 5% gewijzigd door
Spike_wolf op 28-12-2014 19:09
]