-Jeffrey- schreef op woensdag 17 december 2014 @ 12:24:
Meerdere redenen voor. Ten eerste hebben wij 400v aansluitingen hier, daarnaast loopt alle internet kabels heel dicht langs de gewone 230v aansluitingen. Ook hebben wij een fabriek achter het kantoor, en de buren hebben een fabriek.
Daar kom je nu mee
Mogelijk, zo maar stiekem, heb ik een vermoeden waarom WiFi niet zo goed wil werken

Daarnaast is het verschil niet denderend hoog dat ik het risico wil lopen dat het netwerk het niet doet door één simpele UTP kabel.
Als een gewone UTP kabel niet afgeschermd genoeg is ivm EMI, mag erg duidelijk zijn dat je geen enkele verwachting kunt hebben mbt draadloze communicatie.
Nope. Bedenk sowieso dat WiFi tweerichtingscommunicatie is. Het maakt niet uit hoe hard de AP kan schreeuwen, het gaat om hoe goed het signaal van de client devices (die sowieso niet hard kunnen schreeuwen) binnenkomt. Tot op zekere hoogte is er verschil tussen AP's op dit vlak (in het algemeen: meer antennes = gevoeliger ontvangst), maar twee AP's, dus gemiddeld de helft van de afstand, zal behoudens extreme gevallen (EUR 1000+ kostende 6/8 antenne monsters) zwaarder meewegen dan wat dan ook het 'beest' beter kan. Natuurlijk is twee beesten nog beter, maar dat zou wel eens overkill kunnen zijn.
[...]
Hier ben ik het ook helemaal mee eens. Bij ons is/was het altijd gewoon een goedkope noodoplossing maken, en als dat het voor een half jaar of iets dergelijks werkt is het goed. Zelf wil ik het liefst van de laptops af en helemaal vervangen voor desktops maar daar zijn het hun het niet mee eens..
Dat is tegenwoordig bijna niet af te dwingen. Maar zoals gezegd, een vaste docking station op ieder bureau (die dus wel bedraad aangesloten is) zou eigenlijk dit punt al op kunnen lossen. Heeft ook andere voordelen. Gezien hoe professioneel dit overkomt gok ik dat niemand gekeken heeft naar ARBO-normen op kantoor (in de industrie vooral gezien als iets van 'de werkvloer' en niet 'het kantoor'). Mocht iemand ooit arbeidsongeschikt raken en er komt een inspectie kan dat duur uitpakken als iedereen op laptops zonder externe scherm werkt (per definitie geen goede werkhouding). Externe schermen op docking station aangesloten, evt extern toetsenbord en muis, lost dit op.
Volgend jaar is er een verhuizing en dan is het budget ook een stuk groter, dan ga ik eerst een betere IT omgeving opbouwen zodat we een goede basis hebben. Nu hebben we de Experiabox, 2 unmanged KPN switches en mijn oude game pc als fileserver. Dit is hier dus de hele basis waar we mee werken..

Leve de professionele bedrijfsvoering...
Lijkt me vooral een zaak om kosten van uitval/slechte performance in kaart te brengen en verder inderdaad komende tijd hooguit pappen en nathouden (en zo dus belang van fatsoenlijk budget en ditto architectuur actueel te houden).
[...]
Hoe bedoel je precies over het provider afhankelijk maken? De boel is zoals je leest intern totaal niet op orde met de IT, gelukkig komt hier binnenkort verandering in.
Je enige WiFi loopt op dit moment via die Experiabox. Als je een andere provider neemt, krijg je een andere modem/router/AP waar je dus alle settings opnieuw in moet doen en waarbij je meer downtime krijgt dan alleen modempje uitwisselen.
Switchen van leverancier gaat hier helaas niet zo makkelijk. Ze gaan binnenkort beginnen met de aanleg voor glasvezel dus leveranciers willen liever geen nieuwe pakketten meer afsluiten voor ADSL.
Die glasvezel prijzen slaan ook nergens op vergeleken met privé..
Er is meer dan alleen DSL en glas he. Kijk om te beginnen of er ergens coax in de buurt ligt, de TV providers hebben vrij scherp geprijsde kleinzakelijke oplossingen. Al is het alleen maar om je huidige DSL-provider onder druk te zetten een betere deal te geven. Maar zelfs al ligt er geen coax, juist omdat de bedragen zo groot zijn kun je vaak ook andere infraproviders (ook glas, maar geen KPN) interesseren.
Idem met glas straks. Dan ligt er een vezel maar kun je kiezen uit meerdere providers. Die allemaal eigen modem/router/AP zullen hebben.
[...]
Alle 13 geprobeerd, levert niks op. Op sommige kanalen doet die het nog slechter maar dan zul je wel bij een van de buren er op zitten.
Gezien constatering dat een onafgeschermde UTP al niet lekker werkt vermoed ik forse hoeveelheden ruis.
Ik zou voor je ook maar iets aanschaft een 5GHz AP/router die kant op nemen en uittesten (gewoon van huis meenemen, zo te zien zou niemand daarvan opkijken

). Als 5GHz flink scheelt wil je zsm een 5GHz-AP op de kop tikken.
[...]
Met de software bedoelde dat ik het dataverkeer kon zien. Als ik zie dat er teveel opgevraagd en verstuurd word over het WiFi dan weet ik dat.
Kun je ook niet zien. Enige wat je kunt zien is AP naam (SSID), AP MAC (BSSID), kanaal, netwerktype (802.11a/b/g/n/ac en infra of ad-hoc), ontvangen signaalsterkte (RSSI).
Om verkeer en/of interferentie te zien moet je ook signaal-ruisverhouding (SNR) en totale hoeveelheid energie in het kanaal kunnen zien. Dat gaat niet met normale client devices, je hebt dan iets nodig met spectrum analyzer functionaliteiten.
Betreft de rest. IT is hier slecht, echt heel slecht geregeld. Binnenkort gaan we verhuizen en komt er meer budget zodat ik eerst een goede basis kan maken. Hiervoor komt ook nog een topic zodat jullie mee kunnen helpen

.
Wat ik zo ga proberen is om alles wat via kabel kan via de kabel te laten lopen, en dan alleen de mobiele telefoons via het WiFi te laten lopen en kijken wat dit oplevert. Mocht dit goed zijn worden er Cat5e sftp shielded kabels gekocht en gaat iedereen daar mee werken.
Bedankt voor alle hulp!

Als er echt geen budget is om nog iets in de huidige setup te investeren is dat het beste wat je kunt doen. Voor de nieuwe locatie zou ik met klem aanraden om iemand in te huren met kennis van zaken en met de juiste apparatuur (bovengenoemde spectrum analyzer) om een site survey te komen doen, zowel op oude locatie als nieuwe. Reden voor oude locatie is dat je voor verhuizing nog geen fabriek op de nieuwe hebt draaien, dus de interferentie die daar vanaf komt kun je alleen op oude locatie meten. Of dat 1-op-1 naar nieuwe locatie gaat vertalen is punt twee, maar dan heb je in ieder geval een onderbouwde verwachting.
Diegene kan je vast ook adviseren wat best passende apparatuur gaat zijn. Bedenk ook hier dat je situatie verre van vergelijkbaar is met residentiele siutaties, en dat - net zoals bij glasvezel - de prijzen ook niet vergelijkbaar gaan zijn. Wil management aan blijven hobbyen met consumentenmeuk? Kan, maar reken ze voor wat de gevolgen kunnen zijn en laat ze daar hun handtekening onder zetten!