Toon posts:

DIY gpu koeling 280X

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Beste forumleden,

Ik bezit een Sapphire r9 280x toxic. De fans maken de laatste tijd behoorlijke(!) herrie. Ik heb zelf al geprobeerd de fans te maken maar ze zijn af. Ik zoek een goedkope oplossing om de kaart nog even te koelen tot ik een nieuwe r9 390x koop!

Ik dacht zelf aan:
* fans vervangen
* 3x 90mm fans op de radiator plakken?
* aftermarket koeler

Ik heb zelf al gegoogeld en op het forum gekeken maar ik kom er niet echt uit.


Het zijn vooral de 2 buitenste fans.
Afbeeldingslocatie: http://s29.postimg.org/kx9r6zszn/20141129_152322.jpg


De fans laten zo los.
Afbeeldingslocatie: http://s27.postimg.org/busksann3/20141129_152355.jpg

Heeft iemand een creatief idee zodat ik nog eventjes vooruit kan?

mvg,
Nerubz

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Moi_in_actie
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 12:52
Heb je al eens gekeken naar wat de oorzaak kan zijn? Wordt de kaart misschien gewoon erg warm, doordat er b.v. slechte airflow in de kast is? Laat anders een GPU-Z draaien terwijl je een game speelt en kijk naar de temps.
En maakt de kaart alleen behoorlijke herrie tijdens gaming load, of ook tijdens licht browsing/desktop werk? In dat laatste geval kan je misschien last hebben van een mining virus.

Wat meer informatie over de temperaturen, welke kast en de casefans is wel handig.

Ryzen 9 9950X3D ~~ 32GB GSkill TridentZ 6000Mhz ~~ ASRock B850M Steel Legend ~~ Powercolor Hellhound RX9070XT


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
De gpu zelf is prima in orde. Bij een burn-in wordt hij maximaal 74°. Bij gamen +- 68° en idle +-34°.
De kaart maakt altijd herrie. Naar mijn idee omdat de fans erg los zitten en als ze spinnen een "wiebel" hebben. Waarschijnlijk heeft de vorige eigenaar de kaart gebruikt bij minen inderdaad.

De airflow is prima, Define R4 met extra fan.

Nu is mijn vraag meer, kan ik 2 a 3 fans op de kale heatsink plakken en zal dat voldoende koelen? of moet ik toch aan een andere koeler denken? (gelid solutions ICY bijv).

een 90mm fan en 80mm fan zou passen en is goedkoper.
Afbeeldingslocatie: http://s9.postimg.org/6kelvss7v/20141129_191834_resized.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Kijk even onderop de ventilators, naar de naam en type, misschien kan je ze ergens kopen.
Probeer het anders gewoon met andere ventilators, kan je niet even aan een paar ventilators komen om het te testen?
Als je de temperatuur goed in de gaten houd, kan er niet zo veel misgaan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Fans waren niet te bestellen.
Toch maar voor een GELID koeler gegaan. koelt er goed! alleen jammer dat de pwm niet werkt op de graka.

Ik kan weer even vooruit! Allen dank.