Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Cisco modemrouter

Pagina: 1
Acties:

  • JackStrikeII
  • Registratie: November 2014
  • Laatst online: 12-02-2022
Beste Tweakers,
Sinds kort hebben wij een nieuwe router van Ziggo ontvangen, een modemrouter van Cisco. Er is nog geen externe router op aangesloten, we maken enkel gebruik van de routerfunctie van de modem.

Nu zit ik met een probleem. Het (draadloze) internet op alle computers is gewoon erg snel. Echter, wanneer ik op andere apparaten, zoals tablet (samsung) of smartphone (idem) op internet ga, lijk ik om de zo veel tijd geen verbinding meer te hebben.
Het gekke is, de tablet geeft aan dat hij verbonden is met ons thuisnetwerk, zelfs 'vier van de vijf streepjes' aan bereik. Wanneer ik een pagina open in de chromebrowser van de tablet, of telefoon begint hij wel te laden, maar dat is ook alles. Zo blijft hij ongeveer een minuut of 5 een pagina als google.nl laden, waarna hij een foutmelding geeft dat ik niet verbonden ben (terwijl er volgens tablet en telefoon wel gewoon bereik is, ook op de computer werkt het perfect).
Ook wanneer ik mijn mail binnen haal of mijn facebook timeline wil vernieuwen, blijft hij eindeloos laden, zonder verder ook maar iets zinnigs te doen.

Nu is het probleem op te lossen door de wifi uit te zetten en weer opnieuw aan te zetten, maar deze handeling om de tien minuten herhalen is ook niet praktisch. Het kan niet aan de apparaten liggen, aangezien smartphone en tablet nagenoeg net uit de doos zijn.

Weet iemand waar dit probleem aan ligt, en hoe dit te verhelpen is???

Thanks

  • MarcoC
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 22:41
Stel je modem eens op 20MHz in ipv 40MHz?

  • JackStrikeII
  • Registratie: November 2014
  • Laatst online: 12-02-2022
Hij staat al standaard op 20MHz only ingesteld.

  • lier
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 17:54

lier

MikroTik nerd

Vast kanaal?
WPA2 AES?
N-only?

Eerst het probleem, dan de oplossing


  • JackStrikeII
  • Registratie: November 2014
  • Laatst online: 12-02-2022
ik heb hem nu ingesteld op enkel het '6' kanaal, ipv autochoice.
beveiliging is wpa2 psk
weet jij waar het falen van de verbinding aan kan liggen?

  • MisteRMeesteR
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 00:30

MisteRMeesteR

Moderator Internet & Netwerken

Is Gek op... :)

Kun je op dat moment wel naar 192.168.178.1 (lees: je gateway) pingen? Of de webpagina van de router bereiken?

www.google.nl


  • JackStrikeII
  • Registratie: November 2014
  • Laatst online: 12-02-2022
ja, dat kan wel, maar internetverbinding is niet mogelijk. ook al staat er dat hij gewoon een goede verbinding heeft.

  • JackStrikeII
  • Registratie: November 2014
  • Laatst online: 12-02-2022
trouwens, network mode staat nu op
A / N mixed

2.4 ghz:
20MHZ only, channel 6

5 ghz
auto (20/40MHZ)
autochannel
Pagina: 1