Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

  • Snowwie
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 20-11 23:57
Het is een beetje vreemde topictitel maar anders kan ik het niet omschrijven.

Wat is het probleem:
Sinds jaar en dag heb ik hier een Pinnacle PCTV PCI kaart liggen waarmee ik vroeger regelmatig trachtte VHS opnames op de pc op te nemen. Ik liep echter ALTIJD tegen het probleem aan van video en audio synchronisatie. Bij langere VHS opnames liep de audio uiteindelijk tot wel 10 seconden uit sync met de video.

Nu, 2014, gebruik ik deze kaart allang niet meer omdat deze niet meer ondersteunt wordt door Windows 7 en hoger.

Gisteren was ik bij mijn neef en die had zichzelf een pakket gekocht, namelijk "Magix, red uw video's". Compleet met software, USB video converter en kabels. Dus het kwam er op neer, simpelweg de scart kabel in de videorecorder, andere uiteinde aan de USB video converter en in een vrij USB poort. Allemaal prima in principe, maar wederom kwam de oude kwaal weer naar voren: Video en Audio uit sync. Alle opties geprobeerd, helaas geen soelaas.

Op internet ben ik eens goed gaan zoeken naar oorzaken van dit probleem. Nu blijkt, althans als ik het artikel mag geloven, dat videorecorders niet standaard op een vaste framerate draaien. De meeste videorecorders hebben een systeem waarbij de snelheid waarmee de band loopt zoveel mogelijk zo ideaal wordt afgesteld voor het verkrijgen van het beste beeld. Met andere woorden, als je opneemt op 25fps zul je altijd tegen video/audio sync problemen aanlopen. Ook overgangen, kenmerkend door verstoringen in het beeld brengen vaak software in de war. Dropped frames zijn dan het gevolg, terwijl de opname van audio gewoon doorgaat.

Er zijn wel wat oplossingen maar het merendeel van deze oplossingen zijn zeer complex en uitgebreid.

Nu zat ik aan het volgende te denken. Aangezien VHS kwaliteit niet meer is dan pakweg 352x240, hoeveel kwaliteitsverschil zal er optreden als ik de video gewoon afspeel en capture met bv. Fraps? Uit ervaring weet ik dat Fraps heel goed is in het capturen van full HD games en de kwaliteit er van is uitmuntend. Zou dit ook werken met VHS banden? Gewoon afspelen (waarbij tijdens het afspelen video en audio wel synchroon blijven) en dan gewoon capturen met Fraps?

Zou er verschil in videokwaliteit optreden als ik Fraps gebruik?

Mijn YouTube Channel


  • Silent7
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 12-12-2024
Helaas heb ik geen antwoord voor je, zelfs geen VHS banden of afspeler meer.
Maar uit interesse ga ik je vraag wel volgen.
Je oplossing klinkt solide, heb je al een poging gedaan?

  • weebl
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 00:08

weebl

YARR!

Dit heeft m.i niks te maken met het capturen, maar met de output van de videorecorder. Een TV en dus ook een capture-kaart (of USB-stick) doet niks anders dan het beeld/geluid weergeven en/of opnemen zoals dat uit de recorder komt. Of het kwaliteitsprobleem aan de recorder of aan de videoband ligt zou ik niet weten, maar ik heb wel een vermoeden ;)

Edit: wbt je framerate verhaal: PAL is 50Hz (25fps), dit is dus ook wat je videorecorder aan je TV (en capture-kaart) levert. Dat er synchronisatieproblemen zijn is dus denk ik te verwijten aan de videorecorder.

[ Voor 23% gewijzigd door weebl op 06-11-2014 18:24 ]


  • Snowwie
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 20-11 23:57
Daar zit ook het probleem, een computer doet exact 25 frames in 1 seconde, maar een videorecorder doet dat niet. Die doet 25 frames in 1,005 of 0,995 seconde, ook afhankelijk van hoeveel band er nog over is in het linker gedeelte van de videoband.

Vandaar ook mijn uiteindelijke vraag: Als ik de output van de videorecorder op beeld simpelweg capture met Fraps, levert me dat dan een slechtere beeldkwaliteit op dan wanneer ik het opneem met een normaal captureprogramma (die het niet opneemt van het beeld maar van het signaal zelf)?

Mijn YouTube Channel


Verwijderd

Je kunt op zoek gaan naar een Time Base Corrector, maar dat is geen goedkope oplossing.

  • Snowwie
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 20-11 23:57
Dat is ook niet de vraag, de vraag is of een opname met Fraps een slechtere beeld kwaliteit oplevert dan opnemen met een regulier programma (zoals virtual dub, of pinnacle studio)?

Mijn YouTube Channel


Verwijderd

Volgens mij maakt het geen drol uit aangezien FRAPS puur de DirectX of OpenGL stream pakt. Soort van WYSWYG zeg maar.
Pagina: 1