Ik zou ook niet investeren in een Core i7. Programmeren kun je ook op een Pentium, moet al zijn dat je in je opleiding ook een beetje media ontwerp krijgt, en als je maar sporadisch video edit gaan die paar seconden extra het niet maken. Voor je studies en programmeren koop je trouwens eigenlijk beter een laptop, je kunt niet met die bak van 15kg gaan rondzeulen. Dat het een overklok systeem is zie ik niet veel mis aan. Het heeft nu niet zoveel zin voor gamen, maar over een aantal jaar wel, als je dan nog het systeem wilt houden of het zorgt ook voor een hogere doorverkoop waarde. Kijk maar op V&A, een niet overklokbare Sandy Bridge of Ivy Bridge is bijna niets meer waard, een overklokkende nog redelijk wat. Doe je koeling dan wel op lucht, waterkoeling is zinloos duur want is niet stiller en presteert niet beter bij 24/7 overkloks.
De voeding hoeft ook geen 750W te zijn voor die 150W videokaart(en). Als je de videokaart overklokt kan dat misschien 175W worden, maar zelfs dan zou je dus met een 550W voeding ruim moeten toekomen. Aangezien 550W voedingen meestal maar 2 PEG connectors hebben, kun je dan een 650W voeding nemen. De Corsair AX760 is zijn geld echt niet waard verder, er zijn top voedingen voor minder dan €100 te vinden. Ik heb er wel mijn twijfels bij dat je later ook echt een tweede GTX 970 gaat bij kopen, als je dat niet binnen het eerste jaar doet, is de kans groot dat je later gewoon een helemaal nieuwe koopt en heb je die capaciteit helemaal voor niets over gehouden.
Geheugen, 8GB is momenteel voldoende en je kunt er makkelijk 8GB of zelfs 16GB bij steken, maar met de huidige geheugen prijzen zou ik nu niet meer geheugen kopen dan nodig.
Kast is ook persoonlijk, voor luchtkoeling is de NZXT niet zo goed dus heb ik daar ook een andere gekozen.
Harde schijf, WD Red is voor NAS, duurder dan nodig voor een desktop en 2TB heeft een betere prijs/GB verhouding. Nog zoiets dat je later altijd kunt uitbreiden indien nodig. Ik heb verder een grotere SSD genomen aangezien een 256GB wel vrij snel gevuld kan zijn met virtuele machines enzo.
| # | Product | Prijs | Subtotaal |
| 1 | Intel Core i5-4690K Boxed | € 208,89 | € 208,89 |
| 1 | Gigabyte GA-Z97X-UD3H | € 123,50 | € 123,50 |
| 1 | Gigabyte GV-N970G1 GAMING-4GD | € 366,94 | € 366,94 |
| 1 | WD Green WD20EZRX | € 71,39 | € 71,39 |
| 1 | Fractal Design Define R4 Pearl Black | € 89,48 | € 89,48 |
| 1 | Noctua NH-U14S | € 64,49 | € 64,49 |
| 1 | Crucial Ballistix Tactical BLT2C4G3D1608ET3LX0CEU | € 71,50 | € 71,50 |
| 1 | Seasonic G-Serie 650 Watt | € 99,95 | € 99,95 |
| 1 | Crucial MX100 512GB | € 175,45 | € 175,45 |
Bekijk collectie
Importeer producten | Totaal | € 1.271,59 |
@JST94: Een CX...M voeding gebruikt CapXcon condensatoren, een grote no-no, zeker voor dat geld. En zoals ik al uitleg is 750W voor een paar GTX 970's overdreven. Ik weet dat ik een duurdere voeding aanraad, maar als ik ook naar Bronze voedingen zou kijken, kan ik voor minder dan €80 ook een betere geschikte voeding vinden, en desnoods gebruikt hij dan maar verloopjes om van molex of SATA naar PEG te gaan, het zijn toch single rail voedingen. Die MSI H97 Guard Pro ondersteunt trouwens géén SLI, alleen Crossfire. Voor SLI heb je een Z moederbord nodig omdat alleen daarop de 16 PCIe 3.0 lanes gesplitst kunnen worden. Bij H97 moet de tweede videokaart het doen met PCIe 2.0 x4 en nVidia vereist voor SLI minimum 8 lanes. Tot slot zou ik alle "adviseurs" toch ook even willen aanraden om het grotere plaatje te bekijken wanneer ze systemen aanraden. Er wordt altijd maar gezegd dat overklokken zinloos is voor games nu, maar dat is dus niet zo op een periode van 5 jaar en daardoor is de doorverkoopbaarheid van niet overklokkende systemen nihil of toch veel lager dan wat een overklokkend systeem nog opbrengt, daar haal je de hogere investering al gewoon uit.
Enne ja het topic moet verzet worden, is het nog niet gerapporteerd?
[
Voor 10% gewijzigd door
MacPoedel op 08-10-2014 10:16
]