Ik merk ook dat wanneer een game openstaat dat mijn browser (chrome) ook langzaam begint te reageren met het openen van nieuwe tabbladen over een surfen naar een website.
Denk ook dat daar je probleem zit.
Moderne internetbrowsers (en bepaalde plugins, zoals Flash) maken gebruik van hardwareversnelling van je videokaart. Het probleem is dan (soms) dat je kaart 'vast' blijft zitten op medium-snelheden die gebruikelijk zijn tijdens het browsen op internet, ipv high-speed die je wilt tijdens gamen.
Ik zie wel leuk dat Afterburner aangeeft wat je clocks (horen?) te zijn, maar de vraag is, draait ie ook daadwerkelijk op die snelheid. Kun je dat ook loggen met Afterburner? (zelf keek ik dat soort dingen altijd na met GPU-z, en kwam in het geval van mijn Radeon een paar jaar terug achter dat dat ding altijd op te lage clockspeeds bleef hangen ipv voluit te gaan tijdens gamen).
ALS het dus het geval is van de internetbrowser kun je een paar dingen doen:
- geen browser open tijdens gamen
- hardwareversnelling uitschakelen in je internetbrowser en/of plugins
- clockspeeds van je kaart 'vast' zetten op voluit, zodat idle en medium clockspeeds hetzelfde zijn als voluit (kun je na het gamen eventueel weer een normaal profiel waar je kaart wel gewoon terug klokt). Deze laatste optie gebruikte ik altijd voor m'n Radeon, anders bleef ie nog op willekeurige momenten van clockspeeds wisselen en kreeg ik frame-drops (m'n Radeon was overigens een 'maandag morgen' model

).