Toon posts:

Pandora Radio, Slacker, iHeartRadio alternatieven?

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Afbeeldingslocatie: http://streamingrecorders.com/img/guide/pandora%20to%20mp3.jpg

Afbeeldingslocatie: http://beatcrave.com/wp-content/uploads/2010/11/slacker.jpg

Ben nu in de USA en weer eens vol verbazing hoe ver we in NL weer eens achterlopen op streaming media. Er staat hier een Sonos speler met daarop een hele rits aan gratis en de meest geweldige muziek streaming services die je maar kunt bedenken. Gratis!

Bijvoorbeeld Pandora Radio, Slacker, iHeartRadio met een schitterende bediening vanaf een tablet. Het werkt iets anders dan Spotify, want het is niet volledig on demand maar werkt op basis van radio streams die je zelf samenstelt op basis van een artiest, serie artiesten en likes en dislikes tijdens het afspelen. En ondertussen husselt het er van alles erdoor. Je leert zo nog eens ook andere muziek ontdekken. Want het leert je muzieksmaak steeds beter aanvoelen en zoekt ook de marges op met verrassende keuzes. En ja, met de gratis variant ook af en toe reclame, die weinig is en ook wel grappig is.

En het werkt ook allemaal nog eens gratis op je mobiel en een Sonos zonder premium gedoe zoals met Spotify. Vooral de goed uitgewerkte bediening maakt indruk.

Alleen: uitsluitend te beluisteren in de US en Canada.

Verdorie zeg, waarom hebben we dat in Nederland niet. Of heb ik iets gemist en zijn er vergelijkbare alternatieven? Anders wordt het bij terugkomst toch aan de VPN, want dit wil ik niet meer missen. :P

Veel info op de iPad met Slacker:
Afbeeldingslocatie: http://www1.pcmag.com/media/images/387093-slacker-radio-ipad.jpg?thumb=y

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bartske
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 11:57
Spotify heeft dus ook een gepersonaliseerde radio waar je per liedje kunt aangeven of je het leuk of niet leuk vindt en daarop het volgende nummer gaat baseren.

Maar dat kost dus geld ;)

  • Tales
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 11-10 21:41
Je had Last.FM ook nog, maar dat is tegenwoordig ook gelimiteerd in Nederland volgens mij.

Het grootste probleem is dat het veel tijd en geld kost om alle rechten te regelen in een land, en Nederland is in verhouding heel klein natuurlijk.

Als Europa straks als één geheel gezien wordt voor muziekrechten dan hebben we volgens mij een grote kans dat het ook hier (weer) beschikbaar zal worden.

Verwijderd

Topicstarter
Ja, het zal vast wel afhangen op de rechten. Het is alleen zo jammer dat in Nederland / Europa het allemaal veel langzamer verloopt dan in de US.

Ik ben nu al helemaal verslaafd aan Pandora Radio. Een artiest of nummer aanklikken en af en toe liken op de iPad en gaan. Leuke is dat je Add Variety kunt opgeven met andere artiesten met erg gave streams tot gevolg.

In Amerika hebben ze volop keuze, ook in de gratis varianten die voor een Nederlander al als enorm compleet is. Online is het een walhalla als je hier nu aan het rondsurfen bent wat het muziekaanbod betreft. Je hebt zelfs beslisbomen nodig met al dit aanbod. ;)

Straks terug in Nederland eens goed uitzoeken met een VPN-verbinding voor al dit moois.

Afbeeldingslocatie: http://i62.tinypic.com/r8wao3.png

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • funrider
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 01-10 11:21
Het leek me tijd om dit topic even aan te vullen met alternatieven en de opties in Nederland.
Zelf was ik jaren terug ook gebruiker van Pandora in Nederland toen je het nog zonder VPN kon gebruiken.
Het is dat ik dit topic nu pas ontdek anders had ik al graag eerder enkele fraaie alternatieven hier gemeld buiten de partijen die helaas alleen in de VS/Canada hun diensten leveren zoals Pandora of Slacker Radio. Slacker Radio Plus had ik zo graag willen hebben voor 3.99 dollar p/mnd onbeperkt skippen en offline radio zenders en tracks/artiesten liken/disliken.

Ik heb eerder ook al eens een tweetal blogjes geschreven over goedkope (tot 5/6 euro p.mnd) muziek diensten die wereldwijd beschikbaar zijn en apps/diensten die muziek offline kunnen opslaan zonder veel kosten.

In Nederland zijn de opties een stuk beperkter buiten de grote 10 euro abonnementen om van Spotify, Deezer, Apple Music, Google Play Music en Napster om (veel van deze diensten hebben ook een smartradio functie ala Pandora/Slacker die overigens geen van alleen een offline smartradio functie hebben, alleen Google Play Music kan 25 tracks offline opslaan). Tot voorkort maakte ik gebruik van MixRadio waarbij helaas geen betaalde versie (meer) was waardoor deze ook mogelijk gestopt is. Dit was een soort van Slacker Radio en had een mooie offline optie om mixen/afspeelijsten rondom artiest(en)/genre(s) ook 2uur per mix offline te beluisteren. Ideaal voor mensen die een beperkte data bundel of geen data bundel hebben. Helaas besloot Line half februari 2016 die het een jaar daarvoor had overgenomen alweer te sluiten. Zo zonde :'(

Lijst geupdate 18 september 2017:

Verwijderd: Cur Music, Musicovery, Gramma Music, Aupeo Radio, Soundtracker Radio, Soundday Music aangezien deze niet langer actief zijn. In het geval van Gramma Music is de eigenaar wel verder gegaan met een nieuwe soortgelijke app genaamd Spectrum Music. Zie hieronder voor meer info.

Toegevoegd: Spectrum Music
, Arena Music, TuneGo

Aangepast: CLiGGO Music iOS App link, Jango Radio sinds kort niet meer in Nederlandse iOS App Store beschikbaar. De app werkt in Nederland nog wel als je deze eerder hebt gedownload.

Inmiddels zijn er nog deze goedkope/gratis alternatieven over in Nederland:

MusicSense - iOS/Android app - web: en je kunt je afspeellijst online afluisteren (beperkte functie). | TIP!
prijs: gratis
advertenties: geen
offline functie: ja
online luisteren: ja
tracks overslaan beperkingen: geen
smartradio functie (goedkeuren/afkeuren track/artiest): ja

Spectrum Music - iOS app / (nog) niet op Android - web: nee. | TIP!
prijs: gratis
advertenties: geen (al kan het soms zo zijn door gebruik van diverse bronnen waaronder YouTube dat je heel soms een reclame track hoort al is dit niet zo bewust gedaan door developer. Hij is hier nog meer bezig dit zo veel mogelijk dicht te timmeren.
offline functie: nee
online luisteren: nee
tracks overslaan beperkingen: geen
smartradio functie (goedkeuren/afkeuren track/artiest): ja, zij het met huidige versie nog niet met goedkeuren/afkeuren (volgt in volgende update volgens developer)

ArenaMusic - iOS app / Android app - web: ja
prijs: gratis
advertenties: geen
offline functie: nee
online luisteren: ja
tracks overslaan beperkingen: geen
smartradio functie (goedkeuren/afkeuren track/artiest): ja, helaas geen goedkeuren/afkeuren functie

TuneGo - iOS app / Android app - web: ja
prijs: gratis
advertenties: geen
offline functie: nee
online luisteren: ja
tracks overslaan beperkingen: geen
smartradio functie (goedkeuren/afkeuren track/artiest): ja, goedkeuren/afkeuren
opmerking: onbekendere artiesten

Jango Radio - sinds kort niet langer in Nederlandse App Store, werkt nog wel als je eerder had geinstalleerd:
iOS/Android app - web
prijs: gratis
advertenties: ja, banners (geen video/audio)
offline functie: nee
online luisteren: ja
tracks overslaan beperkingen: nee
smartradio functie (goedkeuren/afkeuren track/artiest): ja

Accu Radio - iOS/Android app - web
prijs: gratis
advertenties: ja, reclame banners + audio
offline functie: nee
online luisteren: ja
tracks overslaan beperkingen: nee
smartradio functie (goedkeuren/afkeuren track/artiest): ja

RadioTunes - iOS/Android app - web
prijs: gratis of 7.99 euro p/mnd. (zonder reclame)
advertenties: ja, reclame banners (gratis), zonder reclame banners (betaald 7.99 euro p/mnd)
offline functie: nee
online luisteren: ja
tracks overslaan beperkingen: ja, kan niet
smartradio functie (goedkeuren/afkeuren track/artiest): ja

CLiGGO Music - iOS app/Android app - web
prijs: gratis
advertenties: nee
offline functie: nee
online luisteren: ja
tracks overslaan beperkingen: nee
smartradio functie (goedkeuren/afkeuren track/artiest): nee

Daarnaast zijn er nog een paar voordelige (hardloop) muziek diensten zoals:
FIT Radio - iOS/Android app - web
prijs: betaald, 3,99 dollar per maand (maandelijks abonnement), 2,33 dollar per maand (jaarlijks abonnement 27.99 dollar), 79,99 dollar (oneindig)
advertenties: nee, mits betaald abonnement
offline functie: nee
online luisteren: ja
tracks overslaan beperkingen: nee, mits betaald abonnement
smartradio functie (goedkeuren/afkeuren track/artiest): nee

RockMyRun - iOS/Android app - web
prijs: betaald, 4,99 dollar per mnd (maandelijks abonnement), 2,99 dollar per maand (jaarlijks abonnement 35.99 dollar)
advertenties: nee, mits betaald abonnement
offline functie: nee
online luisteren: ja
tracks overslaan beperkingen: nee, mits betaald abonnement
smartradio functie (goedkeuren/afkeuren track/artiest): nee

[ Voor 32% gewijzigd door funrider op 16-06-2020 10:40 . Reden: updated 18-9: verwijderen muziek diensten, toevoegen diensten ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • funrider
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 01-10 11:21
Lijst geupdate 18 september 2017:

Verwijderd: Cur Music, Musicovery, Gramma Music, Aupeo Radio, Soundtracker Radio, Soundday Music aangezien deze niet langer actief zijn. In het geval van Gramma Music is de eigenaar wel verder gegaan met een nieuwe soortgelijke app genaamd Spectrum Music.

Toegevoegd: Spectrum Music, ArenaMusic, TuneGo

Aangepast: CLiGGO Music iOS App link, Jango Radio sinds kort niet meer in Nederlandse iOS App Store beschikbaar. De app werkt in Nederland nog wel als je deze eerder hebt gedownload.

[ Voor 3% gewijzigd door funrider op 19-09-2017 08:44 ]

Pagina: 1