(Overdue?) upgrade GamePC

Pagina: 1
Acties:

  • Darkstriker
  • Registratie: Augustus 2009
  • Laatst online: 17-01 03:59
Hoi alle medetweakers,

Ik ben op zoek naar wat advies voor een upgrade van mijn gamesysteem. Ik heb uiteraard al veel onderzoek gedaan en wou het graag even laten zien om misschien wat feedback te krijgen over mijn keuzes en wellicht wat advies op gebied van een passende case. Dit is ook niet mijn eerste custom systeem (ik bouw mijn PCs al ongeveer 12 jaar altijd zelf) maar een tweede (of honderdste) paar oogen kan nooit echt kwaad ;-)

Eerst even de "backstory"

Omdat mijn PC inmiddels wat gedateert raakt (build van begin 2009) ben ik de laatste tijd wat gaan kijken naar een upgrade voor de meeste centrale componenten van de PC.
Op dit moment maak ik gebruik van een Core i7 920 met 12GB en een Radeon R9 280X. Daarnaast heb ik een kleine homeserver met een Athlon II X4 620 met 8GB en een Radeon HD4650.

Nou heb ik afgelopen jaar eindelijk weer een laptop in huis gehaald (Samsung Ativ Book 8 + 500GB SSD) en vervalt in feite de voormalige reden om twee game-capable desktop PCs in huis te hebben (de Ativ Book is immers een stuk krachtiger dan mijn "homeserver" en voldoet prima voor bezoeken van mijn vriendin)

Het plan is dus om mijn homeserver geheel van de hand te doen en van mijn gameserver in feite alleen de videokaart te behouden.

Voor de rest moeten deze onderdelen de basis vormen:

#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Xeon E3-1230 V3 Boxed€ 219,59€ 219,59
1ASRock Z97 Extreme6€ 149,95€ 149,95
1Thermalright HR-02 Macho PCGH-Edition€ 37,07€ 37,07
1G.Skill F3-1600C7D-16GTX€ 154,35€ 154,35
1Seasonic Platinum Series 520 Watt Fanless€ 134,90€ 134,90
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 695,86


Het moederbord is specifiek geselecteerd op de mogelijkheid om indien gewenst op een later moment extra HDDs toe te voegen en om in ieder geval van goede prestaties op alle SATA aansluitingen te zijn verzekerd.

Bij de CPU heb ik voor een Xeon gekozen omdat die geen IGP heeft (heb ik toch niet nodig) en daardoor een stuk goedkoper. Hoewel ik hier nog twijfel over een i7-4770/4790 die 30-60€ duurder zouden zijn.

De koeler naar lang zoeken een afweging gemaakt tussen prestaties, beschikbaarheid en prijs (ik ga niet overclocken dus prestaties=stilte). Ik had de be quiet! Dark Rock Pro 2 of de NoFan CR-95C overwogen, maar die eerste blijkt uiterst moeilijk te bemachtigen en beide zijn veel duurder en ik betwijfel dat een passieve CPU-koeler het verschil gaat maken met de toch zeer stille HR-02 naast een high-end dedicated GPU als de R9 280X

Bij het geheugen was de keuze vrij eenvoudig: 16GB (beetje toekomstbestendig), minimaal 2 reepjes, 1600Mhz (omdat dat het maximale is wat die CPU ondersteunt) en CL7 voor maximale prestatie (1.35V was leuk geweest maar niet een eis en heb dus gekozen voor die 1.5V setje)

Beetje het zelfde geldt voor de voeding: Stilte was belangrijk, modulariteit ook, eveneens als een goede 80Plus rating. Deze heeft alles: 80Plus Platinum (Titanium rating is niet echt te verkrijgen voor een dergelijk systeem), passief, volledig modulair en met 520W mijn inziens voldoende voor de componenten.

Een ding staat echter nog open: Welke kast moet ik hier bij kiezen. Ik vind duizenden reviews online, elk met weer een ander verhaal over kasten, ook tigtal vergelijkingen en topX lijsten, maar geen die mij echt een duidelijk. Belangrijke factoren bij de keuze: voldoende ruimte (>=ATX, minimaal 4x3.5",3x 2.5", bij 8x3.5" en 4-6x2.5") en stilte en een enigsinds betaalbare prijs (<=€120).
Nou ben ik natuurlijk al uitgebreid op zoek geweest en heb heel vaak nogal tegenstrijdige informatie gevonden. Een paar die mij opvielen: Antec P280 (volgens tweakers zeer stil maar niet ideaal kwa ventilatie, maar volgens SPCR zijn te fans toch niet echt ideaal maar de koeling wel goed), Fractal Design R4 (voor mijn gevoel wat klein) of de Fractal Design XL R2 (die gek genoeg minder ruimte voor 2.5" schijven heeft dan zijn kleine broer de R4 maar mij verder juist perfect leek)

Mijn knelpunten:

-Ik kom dus echt niet uit over de case. Hier zoek ik advies van iemand die wat eerstehand ervaring heeft zeer waarderen
-De Xeon; vinden jullie een desktopCPU wellicht een beter idee?
-De voeding; uiteraard mooi stil maar misschien toch wel wat ondergedimensioneerd?
-Ik heb een beetje tegenstrijdige informatie gevonden over de Sound chip die op dit moederbord zit. Sommige sites schrijven alle integrated codecs af als waardeloos en noemen de Realtek ALC1150 als een van de slechte chips, terwijl ik weer op andere sites reviews van de Z97 moederborden heb gelezen die juist erg lovend waren over de ALC1150. Maakt een kaart als de Asus Xonar DGX(X) hier verschil volgens jullie?
-Heb ik iets gemist?

Nog even voor het gemakt de samenvatting van het gehele systeem (soort doelstelling dus):
Case: ?
Proc: Xeon E3-1230 v3
CPU-Koeler: Thermalright HR-02 Macho
RAM: GEIL F3-1600C7D-16GTX
GPU: Sapphire R9 280X 3GB GDDR5 OC DUAL-X
MB: Asrock Z97 Extreme6
Opslag: Samsung 840 240GB, 2x Transcend SSD340 128GB, 1x Seagate Barracude 3TB/7200rpm, 3x Toshiba 3TB/7200rpm
Voeding: Seasonic Platinum 520W Fanless

[ Voor 8% gewijzigd door Darkstriker op 14-08-2014 13:58 . Reden: Duidelijkheid ]


  • GENETX
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 08:44
Als ik het goed begrijp wil je je meeste storage in je GamePC? Dat snap ik eigenlijk niet. Waarom zou je dat niet in je homeserver stoppen die je tevens kan inrichten om bijvoorbeeld spul te downloaden en films en muziek te streamen?

Ik neem aan (TL;DR) dat je met je laptop bij al je documenten wilt kunnen komen, ongeacht waar je bent. Het lijkt mij een beetje omgekeerde wereld om je GamePC als server in te zetten en eventueel grote gedeelten (zoniet 24/7) van de dag energie laat verstoken. Het leeuwendeel van je opslag zou ik juist in je homeserver steken of eventueel een NAS aanschaffen.

Edit: Lees het nog een keer. Je verhaal is niet echt duidelijk, maar begrijp ik nu goed dat je je homeserver de deur uit wilt doen? Uit eigen ervaringen weet ik dat het erg fijn is om juist voor alle apparatuur (PC, laptop, tablet, smartphone, TV, stereo) een centraal opslagpunt te hebben dat alle documenten, media en backups voor je regelt. Met het aantal apparaten neemt doorgaans ook de ellende toe van "Waar had ik ook alweer de laatste versie van document X??" toe.

[ Voor 28% gewijzigd door GENETX op 14-08-2014 08:44 ]


  • Darkstriker
  • Registratie: Augustus 2009
  • Laatst online: 17-01 03:59
Centraal stond idd dat ik van 2 naar 1 PC wilde. Hoofdzakelijk omdat ik op dit moment dus altijd twee PCs aan moet hebben staan als ik films wil kijken oid en ik voor het gemak gewoon terug wil naar een PC. Geeft gewoon minder problemen. Bovendien is die homeserver 5 jaar oud. En terwijl die Athlon II X4 niet echt een energieslurpend monster is, is hij zeker niet zo zuinig als huidige Intels als ie idle is.

Een centraal opslagpunt is mooi, maar ik kan (gek genoeg) in mijn woning in centrum Rotterdam alleen VDSL2 krijgen en dan is de upload toch al om te huilen, dus een 24/7 server heb ik niks aan en wat betreft belangrijke documenten ben ik al een tijdje over op Google Drive (wellicht op termijn op OwnCloud maar dat is een ander verhaal). Alle grotere bestanden hoeven voor mijn niet dag en nacht beschikbaar te zijn.