Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Advies: nieuwe router en switch

Pagina: 1
Acties:

  • MvL
  • Registratie: Juni 2012
  • Laatst online: 27-11 16:31
Hoi,

Ik wil al mijn netwerk apparatuur vervangen. Om te beginnen met de router. Ik heb een SMC draft 11n wireless gigabit router nu in gebruik. Voorheen heb ik de Linux distro ClearOS gedraaid. Die fungeerde onder andere als router. Ook heb ik crappy sitecom switch in gebruik ook die moet vervangen worden. Ik ben wel een redelijke power user (ik heb mijn eigen server rack) maar op router en switch gebied kan ik wel wat hulp gebruiken. Ik zoek alleen een router geen gecombineerd ding. Ik heb al gekeken naar Draytek, Microtik en Linksys. Waarschijnlijk heb jullie hele andere ideeën en die hoor ik graag.

Mijn netwerk bestaat uit Cat6A bekabeling. Van de schuur (hier staat het rack) naar het huis lopen 2 Cat6A kabels. Daar wil ik misschien trunking toepasen. Ik wil de apparatuur op Gigabit snelheid houden. 10Gigabit apparatuur is mij nog te duur. Of je moet iets kunnen met een 10 Gigabit uplink poort. Graag jullie suggesties en ideeën...

  • donny007
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 27-11 18:55

donny007

Try the Nether!

Ik ben zelf zeer tevreden over mijn Mikrotik RB2011 UiAS-2HnD-IN router. De configuratie daarvan vereist best wel wat netwerkkennis, maar als hij eenmaal draait heb je er geen omkijken meer maar (en wil je nooit meer wat anders).

Een ander goed alternatief is de Ubiquity EdgeRouter Lite, die is iets gebruiksvriendelijker dan de MikroTik, maar zonder wifi en met minder features.

Qua switch zul je moeten kijken of je voor managed of unmanaged wil gaan, gezien je huidige setup denk ik niet dat je een managed switch nodig hebt. Maar als je later iets met VLANs wil gaan doen is het te overwegen om nu voor managed te gaan.

[ Voor 3% gewijzigd door donny007 op 11-08-2014 20:10 ]

/dev/null


  • MvL
  • Registratie: Juni 2012
  • Laatst online: 27-11 16:31
In een Ubiquiti rapport op hun site wordt de Mikrotik router toch afgedaan als minder.

http://dl.ubnt.com/Tolly2...PerformanceVsMikroTik.pdf

Maar dat zal andersom net zo zijn denk ik...

Maar ik moet zeggen dat ze beiden mooi spul hebben vooral het management van Ubiguiti spraak mij aan.

  • lier
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 10:56

lier

MikroTik nerd

Wat zijn je eisen en wat is je budget?
Welke andere (relevante) informatie kan je nog meer met ons delen (denk bijvoorbeeld aan je Internet abonnement/snelheid)?

Eerst het probleem, dan de oplossing


  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 11:21

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

Inderdaad, zeker als je jezelf 'power user' noemt wil je waarschijnlijk meer dan gemiddelde NAT + paar port forwards + misschien firewall in die router. Exact *wat* je meer wilt bepaalt de keuze grotendeels :o

Oslik blyat! Oslik!


  • donny007
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 27-11 18:55

donny007

Try the Nether!

MvL schreef op dinsdag 12 augustus 2014 @ 10:04:
In een Ubiquiti rapport op hun site wordt de Mikrotik router toch afgedaan als minder.

http://dl.ubnt.com/Tolly2...PerformanceVsMikroTik.pdf

Maar dat zal andersom net zo zijn denk ik...

Maar ik moet zeggen dat ze beiden mooi spul hebben vooral het management van Ubiguiti spraak mij aan.
Ik heb beide producten in gebruik gehad, uiteindelijk heb ik thuis voor MikroTik gekozen... Het Winbox configuratieprogramma van MikroTik is imho beter dan de web-ui van de EdgeRouter. De Ubiquity is sneller onder zware load (ligt ook aan de testmethode), of je dat gaat merken in een thuissituatie vraag ik me af.

Welke functionaliteiten heb je eigenlijk nodig in je netwerk?

/dev/null


  • johnkeates
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 04-07 16:30
Het is inderdaad vooral van jezelf afhankelijk. Stel dat je een power user bent, dan begin je waarschijnlijk bij je software stack: wat voor software moet er op je router draaien? Je kan de Linux kant op gaan met OpenWRT, DD-WRT enz. of de BSD kant met pfSense, of een closed source dingetje.

Daarna moet je kijken naar je eisen qua netwerkgebruik. Hoeveel packets wil je er doorheen pompen? Ga je VPN gebruiken? Ga je veel firewall rules gebruiken? Ga je veel packets moeten rewriten? Wat is de snelheid die je wil halen via WAN?

Misschien kan je met een MikroTik alles wat je wil, misschien is een m1n1wall wat je zoekt, misschien is een willekeurige consumentenrouter met DD-WRT of OpenWRT genoeg, of misschien moet je een 1U rack router maken met een lekkere Xeon E3 er in, een stuk of 6 Gigabit ethernet poorten die je bond naar 3x2Gbps poorten, waar je dan pfSense met een Hifn accelerator in stopt zodat je hard data heen en weer kan pompen...

  • Jeroen_ae92
  • Registratie: April 2012
  • Laatst online: 28-11 14:17
Wat voor internet feed heb je eigenlijk?

U+


  • MvL
  • Registratie: Juni 2012
  • Laatst online: 27-11 16:31
Bedankt voor de reacties mensen!

Ik heb 200/20 van UPC. Liever heb ik hoger snelheden alleen dat hier helaas niet beschikbaar en dan te bedenken dat een paar straten verder de huizen op glas zijn aangesloten.

Ik heb hier een Plex Media Server draaien. Hier wordt ook remote van gebruik maakt. De server heeft 2 gigabit poorten. Nu één in gebruik. Ook heb ik nog een rackmount nas draaien die heeft 4 gigabit poorten. één in gebruik. Dit wordt ook als een personal cloud gebruikt (ook remote). De twee verbindingen lopen van de schuur naar boven het huis in. De meterkast zit naast de schuur op de begane grond hier komt alles binnen. De modem en de router hangen nu ook in de schuur Er moet dus denk ik een switch in de schuur erbij komen en in het huis de switch vervangen. Router natuurlijk ook vervangen Op de twee lijnen van schuur naar huis trunking toepassen? Er worden regelmatig grote bestanden verplaatst.

aan Winbox (configuratie propje?) heb ik niet zoveel ik gebruik Linux en Mac OS.

Ik ga nog even Googlen wat jullie als optie hebben aangedragen.

[ Voor 4% gewijzigd door MvL op 12-08-2014 23:18 ]


  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 11:21

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

OK, maar je antwoordt nog niet op de vraag wat die router moet kunnen (behalve allicht Gigabit Ethernet, WAN-to-LAN routering >200Mbs en een port forward voor de server...). Tot nu toe hoor ik niets dat niet met een crappy Sitecom of goedkope TP-Link zou kunnen.

Wil je Linux op je router draaien? Zo ja wat moet het doen, zo nee wat dan wel?
Even los van het feit dat vrijwel iedere router onder de motorkap Linux draait, het gaat hier over een benaderbaar en configureerbare versie

Oslik blyat! Oslik!


  • MvL
  • Registratie: Juni 2012
  • Laatst online: 27-11 16:31
Ik ben zeker geen netwerk specialist dat geef ik onmiddellijk toe.

maar, idd gigabit ethernet, port forwarding, ddns, local dns, firewall, en dit kan je idd ook met een goedkoop router daar heb je hellemaal gelijk in. Misschien moet ik ook dingen doen als IDS / IPS, content filter, openVPN.., waarschijnlijk overkill in een thuis situatie.

Ik moet zeggen mijn setup thuis is één groot testlab waar ik nieuwe dingen kan leren. Ik ben deze week met samba bezig geweest. Zulke dingen vind ik super leuk om te doen. Gewoon Ubuntu server en lekker aan rommelen op de cli.

Zo gaat het ook met een nieuwe router nieuwe dingen leren gewoon omdat ik het leuk vinden en het een redelijk uit de hand gelopen hobby is. Ik hoop dat je het begrijpt.

Ik kwam gisteren ook nog een mooi bordje tegen http://www.supermicro.com.../Atom/X10/A1SAi-2750F.cfm Ik heb nog een 4U rackmount met voeding liggen. Hier iets mee doen?

Misschien moet ik het wel bij ClearOS houden. Ik krijg de professional versie gratis van ze omdat ik vroeger redelijk actief ben geweest in de community.

Graag jullie suggesties en mening.

[ Voor 9% gewijzigd door MvL op 13-08-2014 06:03 . Reden: Extra info ]


  • MvL
  • Registratie: Juni 2012
  • Laatst online: 27-11 16:31
Ik vond deze review http://tweakers.net/produ...d-rb2011uias-2hnd-in.html op tweakers. Toch ook wel een erg interessant apparaat.

[geekmodus]
jammer dat dat model geen rackmount is.
[/geekmodus]

edit 2
Ik heb even verder gezocht op de Microtik site en vond dit super apparaat http://cloudcorerouter.com/CRS125-24G-1S-RM.php. De prijs valt mij nog al mee als ik dit apparaat gelijktijdig ook als switch kan gebruiken. Ook heb ik even een online demo bekeken hier heb je zeker een handleiding nodig. Ik zag dat MicroTik ook een wiki heeft.

http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:TOC

edit 1
Oh, sorry ik had eigenlijk mijn laatste reactie moeten updaten...

[ Voor 52% gewijzigd door MvL op 13-08-2014 08:47 ]


  • donny007
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 27-11 18:55

donny007

Try the Nether!

Er is een rackmount versie van, zelfde hardware, alleen zonder wifi....

http://routerboard.com/RB2011UiAS-RM

/dev/null


  • MvL
  • Registratie: Juni 2012
  • Laatst online: 27-11 16:31
Volgens mij hebben we een crosspost!

Ik ben opzoek naar een review van de http://cloudcorerouter.com/CRS125-24G-1S-RM.php

  • donny007
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 27-11 18:55

donny007

Try the Nether!

Hier een paar reviews:

http://www.amazon.com/Mik..._acr_txt?showViewpoints=1

De CRS125-24G-1S-IN en CRS125-24G-1S-2HnD-IN versies hebben dezelfde hardware, daar kun je ook op zoeken.

Ik heb er zelf geen ervaring mee, maar op het MikroTik forum heb ik nogal wat issues met de CRS-serie gezien (uiteindelijk is het meeste wel opgepakt door MikroTik en gefixt met firmware updates, in de laatste updates zag ik heel wat CRS-bugfixes voorbijkomen).

[ Voor 27% gewijzigd door donny007 op 13-08-2014 09:20 ]

/dev/null


  • MvL
  • Registratie: Juni 2012
  • Laatst online: 27-11 16:31
Donny heel er bedankt voor je help wat betreft Microtik routers, maar ik heb besloten toch bij ClearOS te blijven. Ik heb dit bordje besteld http://www.supermicro.nl/.../Atom/X10/A1SAM-2750F.cfm. Ik krijg sowieso alle UTM services gratis van Clearfoundation. Dan ben ik eigenlijk gek om dat te veranderen.
Pagina: 1