Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Extreem traag internet via Wi-Fi USB Dongle

Pagina: 1
Acties:

  • Jornax
  • Registratie: Juli 2014
  • Laatst online: 14-03 13:16
Beste Tweakers,

alreeds 2 jaar gebruiken wij hier in huis Wireless USB Wi-Fi Dongles van TP-Link, modelnummer TL-WN725N. Iedere computer in huis (buiten eentje die rechtstreeks verbonden is via ethernet kabel) haalt zo'n 40 à 45 Mbps via de receiver, die met kabel zo'n 140 à 160 Mbps. Ik woon trouwens in België en betaal voor het Internet 160 abonnement van Telenet (160 DL / 10 UL).

Onlangs heb ik een nieuwe PC zelf voor het eerst in elkaar gestoken (waarvan zelfs nog een thread te vinden is op DAA :p ), dus wou ik de Wi-Fi receiver van mijn oude computer in mijn nieuwe steken. Initieel had ik op deze computer prima internet, maar na een paar dagen was ik gedwongen om te formatteren en Windows (8.1) opnieuw te installeren, aangezien ik mijn harde schijven niet als GPT/UEFI had ingesteld.

Sinds die herinstallatie is het internet op mijn nieuwe computer extreem traag geworden.Via de receiver fluctueert mijn downloadsnelheid van 0.2 Mbps tot ongeveer 10 Mbps. De "ontvangst" balkjes van Windows rechtsonder blijven nu ook maximaal op 4 van de 5 streepjes staan, en soms zakt dit tot 3 of zelfs tot 2 streepjes. Dit terwijl ik voorheen vrijwel permanent alle balkjes van de connectiviteit vol had staan.

Als ik mijn computer aansluit via ethernet kabel, krijg ik wel de aangename 140 à 160 Mbps. Dit is helaas geen permanente oplossing aangezien ik om dit testen mijn PC moest verhuizen naar een kamer waar ik mijn computer niet wil laten staan, en ik kan de kabel niet verder trekken.

Het moet ook wel gezegd worden dat mijn uploadsnelheid wel consistent 9 à 10 Mbps is, zelfs wanneer het internet extreem traag is met de USB Dongle.

De Wi-Fi driver die hoort bij mijn TP-Link TL-WN725N is de Realtek RTL8188CU. Via de officiële site van Realtek vind ik deze niet eens, enkel een versie die hetzelfde van naam is maar eindigt op CUS. Ik heb deze geïnstalleerd, maar het maakte geen verschil uit. Op third party driver sites vind ik wel drivers voor de ...-CU versie, maar deze helpen ook niet wanneer ik deze installeer. Met mijn IP-instellingen merk ik niets verkeerds.

Iemand die raad weet of me kan zeggen wat ik moet doen om terug die 40 à 45 Mbps downloadsnelheid terug te krijgen? Want ik ben het niet meer gewoon om bestanden van 10 MB zoals drivers te downloaden in een dik kwartier :/


Alvast bedankt voor iedereens inzet!

  • Jornax
  • Registratie: Juli 2014
  • Laatst online: 14-03 13:16
Ondertussen ben ik een nieuwe USB Dongle gaan halen, de D-Link DWA-160, maar deze geeft me ook maar 10 à 17 Mbps. Niemand die een oplossing weet? Of staat dit in het verkeerde subforum?

  • playon1955
  • Registratie: Februari 2010
  • Laatst online: 16-08 01:32
Ik heb zojuist een enthousiast verhaal geplaatst over de Maxxter USB 2.4 ghz (300mpbs) Wifi dongel. Deze kan ook als AP ingezet worden.
Donderdag aangeschaft en geplaatst omdat de interne WiFI Lan card (150mbps) niet al te snel meer was. Heb een router (WDR4300) van TP-Link die 300-450 mbps haalt.
De snelheid nam van 25 mbps naar 49 mpps toe op de eerste laptop. Later op de avond waren de resultaten dramatisch. Vergelijkbaar met die jij nu hebt.
Afgelopen zaterdag alle software verwijderd van de adapter. De adapter opnieuw geïnstalleerd en het glasvezelmodem en de router gereset. Nu blijven de resultaten stabiel.
B.t.w. ik heb ook alle drivers van de ingebouwde interne netwerkkaart allemaal verwijderd. Deze adpater in apparaatbeheer uitgeschakeld. In jouw geval speelt dit probleem niet.
Via inSidder zie ik wel dat de RSSI veel hoger ligt dan de interne adapter, maar het wisselt wat meer en ik ontvang minder AP's van de buren in het scherm.
Ik heb ook een Lynksys USB600N DOngel (dualband) maar gek genoeg is daarvan het resultaat een stuk minder. Althans het schommelt heel sterk heen en weer.
Neen de Maxxters van €6 per stuk doen het wel perfect.
Als advies zou ik je mee willen geven om alle drivers van je moederbord te vernieuwen.