Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Wifi bereik vergroten

Pagina: 1
Acties:

  • El Reino
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 26-11-2024
Huidige setup:
Glasvezel via Reggefiber/Vodafone. Komt binnen op DrayTek Vigor 2130 glasvezel modem/router. Hierop Wifi functie uitgezet (want staat in meterkast en totaal geen bereik daar). Hierop (bekabeld dus) een Dlink router aangesloten. Nu heb ik op 1e verdieping alsnog geen wifi bereik.

Mijn idee was om mijn oude Sitecom router ook bekabeld vanaf de DrayTek boven neer te zetten om daar ook fatsoenlijk wifi te hebben.
Op dit moment krijgt de Dlink van de DrayTek IPadres 192.168.0.2. Mijn Dlink maakt daarachter weer een nieuw netwerk waarbij de IPadressen 192.168.1.xxx worden uitgegeven waarop dus alle apparatuur (PC's, smartphones, printers, NAS) worden gekoppeld.

Hardwarematig dus makkelijk te doen, alleen ik weet niet hoe ik dat qua instelling goed moet krijgen zodat de Dlink en de Sitecom samen het lokale netwerk gaan vormen. Is het dus mogelijk om de Sitecom vanaf de DrayTek IPadres 192.168.0.3 te geven en vervolgens daarachter wifi 'uit te zenden' in het 192.168.1.xxx netwerk zonder conflicten te krijgen met de adressen die door de Dlink worden uitgegeven? Of is dit niet mogelijk?
/edit
En daarbij dat ook vanaf de 1e verdieping (dus vanaf de Sitecom), de apparatuur (m.n. printer en NAS) die aangesloten zitten op de Dlink benaderbaar zijn.....Of kan dat alleen maar als ik de Sitecom verbind met de Dlink ipv met de DrayTek (maar dat wil ik liever niet, want dat kost me een LANpoort op de Dlink)?

Hoop dat 't duidelijk is wat mijn bedoeling is? Heb druk zitten googlen, maar kom er niet uit...

[ Voor 11% gewijzigd door El Reino op 18-07-2014 01:04 ]


  • Nieknikey
  • Registratie: Juni 2010
  • Laatst online: 31-10 06:42
Waarom wil je uberhaupt 2 netwerken? Is dat een bewuste keuze, of weet je niet dat je dhcp en nat uit kunt zetten zodat de dlink een AP/switch wordt? Als je dat namelijk doet elimineer je onnodige complexiteit in je netwerk. Hetzelfde geldt voor de sitecom; hetzelfde ssid en pass geven, op een vrij kanaal zetten en vervolgens dhcp en nat uitzetten.

  • El Reino
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 26-11-2024
Dus je zou zeggen DHCP en NAT disablen op beide routers (Dlink en Sitecom), zodat beide een AP/switch worden.

Ik heb NAT uitgezet op de Dlinke (in Bridge-mode gezet) en vervolgens is de Dlink niet bereikbaar en heb ik geen verbinding meer (vaste computer aangesloten op LANpoort van de Dlink). Enig idee wat ik fout doe?

/edit
Hmm ik zie het al, in dit geval moet ik de 1 vd LAN poorten van mijn Dlink/Sitecom gebruiken ipv de WAN-poort..... is daar geen andere oplossing voor, want nu ben ik dus van de 4 poorten al 1 kwijt aan mijn verbinding met de DrayTek...en er moet nog een PC op, een NAS, m'n TV en een printer.....dan kom ik dus een poortje tekort en zou ik daarvoor nog weer een extra switch in moeten zetten....ook omslachtig?

[ Voor 39% gewijzigd door El Reino op 18-07-2014 10:01 ]


  • toxict
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 08:46
Als ik het zo goed begrijp wil je 1 thuis wifi network met meerdere AP's.

Wat je moet doen is je wifiroutertje boven plaatsen.
Daarop zet je DHCP uit.
Je geeft 'm een static ip adres die je moet onthouden.
Je geeft 'm hetzelfde SSID en wachtwoord als beneden.
De network kabel van beneden uit je router daar plug je in de switchpoort op je router boven en als het goed is zou het nu moeten werken.

Wat poorten te kort betreft...daar is geen andere oplossing voor dan een extra switch te plaatsen.
Doe gelijk een 8-port switch....merk en type zou niet eens zoveel uit moeten maken...
Doe je een goedkope/simpele netgear ofzo....als je met VLANs wil gaan werken wordt het een heel ander verhaal.

[ Voor 27% gewijzigd door toxict op 18-07-2014 12:00 ]

http://www.pvoutput.org/intraday.jsp?sid=31923