[Xen] Gebruik van secundaire videokaart voor VGA passthrough

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Amanoo
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 27-08 23:03

Amanoo

Cᴀᴛs ᴀʀᴇ ɴɪᴄᴇ.

Topicstarter
Ik zit nu al enige tijd te pieren met virtuele machines om Windows games in te draaien. Ik heb geen zin om permanent Windows te draaien (rot OS dat voor geen meter werkt en geen degelijke terminal heeft). Echter is het best rot om te rebooten om even een liedje te spelen in Phase Shift (Guitar Hero clone) of 1 of 2 potjes Battlefield 4. Verder heb ik iets tegen WINE, en veel prgramma's willen niet in WINE en afgeleiden werken anyway, en een VM zonder hardware passthrough is het de helft van de tijd ook niet bepaald.

Enfin, ik heb gehoord over software zoals Xen en Qemu, waarmee je dus de VM direct controle over de GPU kan geven. Momenteel heb ik helaas geen compatible hardware (Intel 3570K en een Nvidia GTX770, Nvidia staat erom bekend dat alleen professionele hardware VGA passthrough ondersteunt, en dat is peperduur). Nu zit ik dus te spelen met het idee om de 3570K in te ruilen voor een non-K en een aparte AMD GPU via V&A zo rond de 60 euro op de kop te tikken voor Xen, en naast de GTX770 worden geplaatst.

tl;dr: Mijn systeem zou dan bestaan uit een i5-3570 (of soortgelijk), een GTX770 vooor gebruik binnen mijn Linux en waarschijnlijk een HD6950 (of mogelijk een HD7770). De GTX770 zal dan gebruikt worden voor alles dat native op Linux wil (DotA2, KSP, filmpjes, browsing, etc.), en de AMD gaat bezig zodra ik aan de slag ga met Windows-grappen (wat vrij zeldzaam is).

En nu de grote vraag: zou dat werken? Of moet ik dan uitsluitend een AMD GPU hebben en de Nvidia GPU weg doen? Ik wil liever niet van mijn Nvidia GPU af. Mijn ervaringen met AMD onder Linux zijn namelijk niet echt om over naar huis te schrijven. Als het een ja is, dan zal het wel eens het einde kunnen betekenen van mijn Windows partitie, die 99% van de tijd toch niets anders doet dan ruimte opslokken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CAPSLOCK2000
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 01-10 12:22

CAPSLOCK2000

zie teletekst pagina 888

Wat je wil is mogelijk maar niet makkelijk. Ik ken mensen die het geprobeerd hebben maar niemand die het gelukt is. Het is erg afhankelijk van de preciese hardware die je gebruikt en je moet handig zijn met Linux en niet bang zijn om te experimenteren en flink te googelen.

Eerlijk gezegd, als je het hier moet vragen dan heb je waarschijnlijk niet de skills die nodig zijn.
Xen publiceert een document waar je misschien iets aan hebt: http://wiki.xen.org/wiki/Xen_VGA_Passthrough

This post is warranted for the full amount you paid me for it.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • janwillemCA
  • Registratie: Mei 2014
  • Laatst online: 26-09 09:41
Voordat je hardware gaat omwisselen e.d, lees eerst goed de Wiki door van Xen.

http://wiki.xen.org/wiki/XenVGAPassthroughTestedAdapters

Zo zou je met behulp van wat modificaties, wel degelijk Nvidia Geforce GPU's werkend kunnen krijgen. Dit gaat zoiezo op voor de GTX670. Dus misschien jouw GTX770 ook wel?

Overigens zijn de AMD drivers wel sterk verbeterd hoor. Zelf geen ervaring mee.maar wel veel over gehoord/gelezen laatste tijd.

Ik zou je Nvidia kaart gewoon een kans geven. Lukt het? Mooi dat het werkt. Lukt het niet? Dan heb je er vast veel van opgestoken!

[ Voor 7% gewijzigd door janwillemCA op 14-07-2014 14:31 ]

Unix is simple. It just takes a genius to understand its simplicity


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gekkie
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 29-09 19:12
Mij lukt het om met een HD6570 als secondary in een HVM linux guest om bijvb xbmc te draaien.
Gaat soms wel mis bij restarten VM's en je hebt een recente guest kernel nodig omdat anders de rom van je kaart verkeerd gemapt wordt.

Passthrough naar een windows guest heb ik al lang niet meer geprobeerd.

Probleem met GPU's is dat ze nogal eens wat niet geheel standaard grappen en grollen uithalen die als het gevirtualiseerd is niet geheel meer kloppen.