Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.

  • XpanD
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 11:07
Beste mede-Tweakers,

Ik ben al een tijdje op zoek naar een mooie vervanger voor mijn Sony Xperia Go, een kleine maar fijne waterdichte telefoon die mij een flinke tijd goed van dienst is geweest maar ondertussen toch aardig wat achterloopt op de nieuwste modellen. Een betere camera (met dingen als OIS, HDR, etc.), een groter en beter scherm (3.5" en 480x320 is nogal achterhaald!) en stevigere hardware zijn ondertussen goed beschikbaar, dus een upgrade mag wel weer een keer.

Ik heb zelf al flink wat onderzoek gedaan over de afgelopen weken heen, maar kom er alsnog niet helemaal uit. Ik heb een flink aantal harde eisen, en mede daardoor kom ik steeds weer uit bij de vlaggenschepen van dit moment. Helaas is de keuze tussen deze modellen verre van makkelijk, vandaar ook dit topic. Alle suggesties zijn welkom, hoewel een simpele gebruikservaring ook zeker kan helpen!

Omdat dit een aardig groot topic gaat worden heb ik het standaard formaatje een beetje aangepast. Mocht er wat missen dan hoor ik het wel. ;)

Harde eisen:
  • Snelle en goede GPS-ontvangst. Mediatek schijnt hier flink minder in te zijn, is dit bij alle modellen zo?
  • Een zeer goede camera. Video's maken niet heel veel uit, maar foto's zijn juist wel weer belangrijk.
  • Minstens 32GB opslagruimte. 8GB of 16GB intern is prima, maar moet dan wel uitbreidbaar zijn.
  • Een zeer goed scherm, bij voorkeur 1080p. 1440p is misschien teveel van het goede i.v.m. batterij.
  • Een 3.5mm uitgang. Voor zover ik weet is dit nog de standaard, maar ik zet het er toch even bij.
  • Een goede brede ondersteuning voor de verschillende GSM- en internet-standaarden en banden.
  • Een beetje stevigheid. Telefoons met een flinke waslijst aan bekende problemen zijn geen optie.
  • De telefoon moet met één hand nog redelijk te besturen zijn. Rond de 5 inch zit een beetje mijn limiet.
Leukigheidjes:
  • Ik heb geen supersnelle Snapdragon 800/801/805 nodig, maar een beetje snelheid is wel welkom!
  • Ik heb de waterdichtheid bij mijn Go een paar keer gebruikt, en dat was toch wel erg leuk... :P
  • Stootvastheid zou ook mooi zijn, hoewel ik wel een lanyard gebruik indien mogelijk.
  • Mogelijkheid tot gebruik van een lanyard! Toch wel fijn om te hebben voor de zekerheid.
  • Ondersteuning voor GLONASS. Redelijk belangrijk, maar geen absolute deal-breaker.
  • Ik wil graag niet al te lang meer wachten met de aankoop, bij voorkeur voor augustus.
  • Acceptabele microfoonkwaliteit voor de sporadische video-opname.
  • Een fysieke camera-knop kan ook handig zijn.
Dingen die weinig uitmaken:
  • Het besturingssysteem. In principe sta ik open voor recente varianten van Android, iOS en WP.
  • De belkwaliteit. Bellen doe ik weinig -- de meeste communicatie verloopt via online berichtendiensten.
  • De speaker. Deze zal hooguit een paar keer gebruikt worden; de kwaliteit hoeft niet heel goed te zijn.
  • De camera aan de voorkant. Ik doe hier waarschijnlijk toch niks mee.
Hoeveel mag het kosten?
Ik heb een vrij breed budget, waar de vlaggenschepen van dit moment ook binnen vallen. Ik denk dat 700 euro een mooie bovengrens is.

Waar word de telefoon vooral voor gebruikt?
Video's kijken via bijvoorbeeld YouTube, foto's maken op reis, foto's maken voor mijn reviewsite in wording, veel navigatie in de auto door meerdere landen heen, wat games. Voor de rest word de telefoon ook nog af en toe gebruikt voor het tweaken, denk hierbij bijvoorbeeld aan het meten van de kwaliteit van een draadloos netwerk of het testen van audio-apparatuur.

Wat heb je zelf al gevonden?
Dit gaat een aardig groot stukje worden, aangezien ik al een aantal bekendere telefoons in de winkels heb mogen betasten. De telefoons die ik in de handen heb gehad waren de Samsung Galaxy S5, de HTC One M8 en de Sony Xperia Z2, dus daar zal ik wat extra informatie bij zetten. Verder staan hier uiteraard de telefoons die ik online gevonden heb. De telefoons die ik zelf al afgeschreven heb in verband met de genoemde nadelen hebben een streep door de naam.

Sony Xperia Z2:
+ Prachtig scherm! Zeer scherp, ook met een lagere helderheid. Tot nu toe het beste wat ik gezien heb.
+ Waterdicht, en goed ook. IP58-certificering is beter als mijn oude Go, die het daar ook al prima deed.
- Veel verhalen online over spontane barsten in het glas, oververhitting en grove (niet waterdichte?) kieren.
- Te groot. Bediening was erg lastig met één hand, en mijn rechter duim kon niet bij de knoppen komen.

Sony Xperia Z1 Compact:
+ Een stuk handzamer dan de Z2, maar alsnog erg snel en even waterdicht.
+/- Een plastic achterkant ter vervanging van het mooie maar kwetsbare glas.
- De resolutie van 720p valt een beetje tegen.
- Vrij duur, en mogelijk binnenkort vervangen door een nieuwer model?

HTC One M8:
+ Mooi scherm. Minder dan bij de Z2, maar alsnog iets waar ik zeker tevreden mee zou zijn.
+ Heerlijke vorm en ligging in de hand, veel beter als bij de andere twee telefoons die ik gevoeld heb.
- Ook veel problemen online, ditmaal met de camera (krassen, paarse waas) en ratelende onderdelen.
- Camera lijkt amper een upgrade boven mijn Go, uitgaande van de foto's die ik gezien heb. Jammer!

Samsung Galaxy S5:
+ Kleurrijk scherm, en OLED voor de heerlijke zwartwaardes. Detail leek minder dan bij de andere twee?
+ Bouwkwaliteit redelijk in orde, een paar verhalen over een slechte lens maar niet al te veelvoorkomend.
- Knox. Het verwijderen van de bloatware op deze telefoon via rooten kan me mijn garantie kosten?
- Nogal goedkope behuizing voor een topmodel van over de 500 euro, ook vrij glad. Aan de grote kant.

Samsung Galaxy S5 Active:
+ Een stevigere behuizing met betere bescherming tegen vallen.
+ Wat mij betreft; een mooier uiterlijk. Waarschijnlijk ook fijner om vast te houden.
+/- Vergelijkbaar met de gewone S5, en dus ongetwijfeld veel van dezelfde voordelen en nadelen.
- Knox zal helaas ook wel weer van de partij zijn.
- De originele S5 was al aan de grote kant, als dat maar goed gaat...
- Nog niet leverbaar in Nederland.

LG G3:
+ Knock code lijkt mij erg handig, en ook makkelijker om privé te houden.
+/- 1440p scherm aanwezig! Wel grappig, maar dit scherm vreet ook weer batterij volgens veel reviews.
- Groot, groot, groot. Waarschijnlijk tè groot gezien mijn ervaringen met de andere grotere telefoons.
- Veel softwarematige aanpassingen voor het scherm, zoals overdreven scherpte en wat vreemde kleuren.
- Slechte ervaringen (goedkope condensatoren) met LG in het verleden.

Oppo Find 5:
+ Best goed geprijsd.
+ Veel verschillende smaakjes van Android beschikbaar, dus complete vrijheid tot aanpassen.
- Alleen te krijgen via import voor zover dat mij bekend is.
- Minder snelle processor aanwezig, andere hardware (camera bijvoorbeeld) nu ook minder.

Nokia Lumia 930:
+ OLED! Ik ben daar toch stiekem wel een beetje een fan van geworden, dus da's zeker welkom.
+ Goede navigatiesoftware bijgeleverd.
+ Zeer goede camera, veelal beter dan de concurrentie.
+/- Windows Phone 8.1 lijkt mij een mooi besturingssysteem, maar is wel een stuk geslotener.
- Geen uitbreidbare opslag, 32GB staat vast.
- Levering duurt nog erg lang, verwachte datum is halverwege juli.

Welke opties zijn er nog meer?
Hier plaats ik alle aangeraden telefoons, compleet met hun voor- en nadelen na wat onderzoek.

Nokia Lumia 1020:
+ Waarschijnlijk de beste camera van alle telefoons in dit topic.
+ Goede navigatiesoftware bijgeleverd.
+/- OLED, maar wel bij een lagere resolutie van 1280x768.
- Geen uitbreidbare opslag, 32GB staat vast.
- Flink verouderd op het gebied van hardware, met slechts een oudere dualcore processor aan boord.

Blackberry Z30:
+ Paratek-antenne is een mooie extra, overigens niet veel beter in reviews dan gangbare vlaggenschepen.
+/- OLED, maar wel bij een lagere resolutie van 1280x720.
- Aardig verouderd op het gebied van hardware, slechts dualcore.
- Google Play is beschikbaar, maar werkt nog niet helemaal zo soepel als op een native Android apparaat.

Motorola Moto G 4G:
+ Enigszins waterbestendig dankzij P2i coating.
+ Erg betaalbaar!
- Lage resolutie, 720p.
- Slechte camera, geen upgrade boven de Xperia Go.

Wat nu?
Zo staan de dingen er ondertussen dus voor. Heel veel keuze, maar er kleven aan alle keuzes toch ook wel wat nadelen. Alle ervaringen, suggesties en ideeën zijn zeer welkom! Bedankt voor het lezen. _/-\o_

[ Voor 7% gewijzigd door XpanD op 28-06-2014 11:17 . Reden: Oppo Find 5 afgeschreven i.v.m. wat mindere reviews van o.a. Tweakers ]


Verwijderd

Deze kun je toevoegen:

Z30
+ Lanyard optie
+ Goede Camera, wel weinig instel-opties
+ Zeer goede ontvangst door paratek antenne en versterker.
+ lange batterijtijd (>2dagen)
+ Zeer goede intergratie met sociale media: " BlackBerry 10.2 is het beste besturingssysteem als je een smartphone vooral gebruikt voor chat, mail en Facebook, dankzij de lockscreen-notificaties en de Hub" tweakers.net
+ Ondanks zwakke hardware de snelste browser
+ Snel licht OS met android-apps ondersteuning
+ BB-World + Playstore via SNAP
+ Rubber/carbon afwerking
+ geen of eenvoudig verwijderbare bloatware
+ Swipe navigatie (swipe to unluck/switch program/main menu etc)
+ Goed on-screen toetsenbord
+ De beste speakers in de markt met de HTC one's
+ 4 microfoons voor kwalitatief goed bellen en ruisonderdrukking.

- Geen native-playstore, installeerbaar via SNAP,zeer klein percentage android apps werkt niet.
- Lage 720P resolutie op groot scherm
- Oude Snapdragon 600
- Amoled, niet zo helder als de Z10
- Niet waterdicht

Je kan misschien één nadeel voor de Z1Compact wegstrepen,
En dat is het flits probleem, volgens mij is dat bij later geproduceerde modellen weggenomen.
Dus als je er nu een koopt heb je daar geen last van. Dus dat is misschien wel de telefoon om voor te gaan.

Sony Xperia Z1 Compact:
+ Lanyard optie
+ Een stuk handzamer dan de Z2, maar alsnog erg snel en even waterdicht.
+/- Een plastic achterkant ter vervanging van het mooie maar kwetsbare glas.
+ IPS-scherm
+ Goede camera volgens reviews
+ Android 4.4 + Xperia ervaring.
- De resolutie van 720p valt een beetje tegen.
- Vrij duur, en mogelijk binnenkort vervangen door een nieuwer model?
- Meerdere klachten online van problemen met de flitser die licht de camera in "le

Ik denk als je kiest voor WP8.1 dat je helaas wel de diversiteit in hobbie-dingetjes zoals apps voor tweaken of audio analyse moet missen.

[ Voor 37% gewijzigd door Verwijderd op 26-06-2014 22:54 ]


  • XpanD
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 11:07
Bedankt voor de suggestie! Ik zal later zeker even kijken naar de Blackberry Z30, dat is wel een mogelijkheid waar ik eerlijk gezegd nog helemaal niet aan gedacht had.

Bij de Z1 Compact had ik al eerder gezocht naar een nieuwe revisie, maar met weinig succes. Overigens vond ik net bij mijn tweede poging wel wat informatie, blijkt dat dat probleem met revisie 14w11 (week 11, 2014?) inderdaad opgelost is. Minpuntje is weg. :)

  • Humma Kavula
  • Registratie: Juni 2008
  • Niet online

Humma Kavula

Don't vote for stupid

Ik zou de xperia Z1 compact zeker overwegen als ik jou was, die 720p zou ik niet te zwaar aan tillen. Het scherm is kleiner waardoor het prima is qua PPI en het scheelt batterij duur ;)

Ander toestel wat ook misschien aan je wensen voldoet is de Moto(rola) G
Ik heb helaas nog niet voor Lanyard gezocht maar ik heb hem wel getest. Mooi en scherp amoled scherm ( RGB :9 ), goede support en een robuust toestel ( kan ook goed tegen regen, niet echt waterdicht).
Nog een minpuntje is wel de camera, niet dat je veel kan verwachten van een telefoon maar de moto is echt alleen geschikt voor facebook foto's. Snelheid is trouwens echt top bij dit toestel.

TL/DR:
Ik zou kiezen tussen de Z1 compact of de Moto G ( 4G met SD ;) )

Wear Sunscreen!


  • O88088
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 14-11 20:31
Ik heb zelf een Z1 Compact en ik ben erg tevreden. Je genoemde nadeel van het scherm ('slechts' 720p) is volgens mij geen nadeel omdat het ook een kleiner scherm is. Zeker als je van een 480x320 scherm komt is door geweldig. Als je er een weet te vinden zonder led probleem is het helemaal fantastisch. Duur is het wel maar kijk wat je er voor terugkrijgt :P.

Wil je er een hoesje bij? Dan kun je de plastic achterkant ook wegstrepen (misschien is dat ook wel beter tegen val schade). Lanyard gaatje zit netjes stevig verwerkt in de stalen rand.

  • Migrator
  • Registratie: Januari 2014
  • Niet online

Migrator

☄️☄️☄️ voorheen Evest

Allereerst: hulde voor je uitgebreide topicstart _/-\o_.

Aangezien je voor de camera gaat zou ik toch voor een high end toestel gaan en niet voor de Moto G zoals hierboven geopperd. Wat betreft OS is Windows Phone prima, echter zijn sommige apps nog simpelweg niet te krijgen of van mindere kwaliteit (helaas...). Als je qua apps niet al te veel specifieke wensen hebt dan is het echt een prima OS :). Op http://windowsphone.com kun je overigens in de apps zoeken, mocht je daar nog over twijfelen.

Aangezien je tweede speerpunt de camera is wil ik je vragen of je de 1020 in overweging hebt genomen.

pricewatch: Nokia Lumia 1020 Zwart
+ Fenomenale camera incl erg fijne camera-app
+ AMOLED
+ Nokia's bouwkwaliteit
+ Nokia's app suite (HERE)
+ Lanyard mogelijkheid (aldus Google, ik moest opzoeken wat het was :P)
+ Glonass
+ WP dus vloeiend OS.
+ 4.5" scherm
+ Fysieke camera-knop

- Bij bijvoorbeeld het wegschrijven van fotos is de S4+ niet helemaal toereikend
- Geen 1080p maar wel 334 PPI
- Specifieke apps ga je minder tegenkomen in de store
- Geen microSD, 32 GB fixed

Verder is qua camera de 930 waarschijnlijk ook een hele goede. Daar tov de 1020 een pluspunt voor het scherm (1080p) en de hardware (Snapdragon 800). OS daar zul je zelf een besluit over moeten nemen ;).

Veel succes nog met de keuze :)

If you choose not to decide, you still have made a choice.


  • XpanD
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 11:07
Kijk, ook daar kan ik zeker wat mee! Ik heb de suggesties even in een apart deel van de OP geplaatst. :)
Deze valt helaas af, ik lees er teveel slechte dingen over voor de prijs. Wel een leuk apparaatje verder, en ook mooi om te lezen dat RIM/Blackberry nog steeds een aantal flinke pogingen doet om competitief te blijven.
Verwijderd schreef op donderdag 26 juni 2014 @ 22:34:
Ik denk als je kiest voor WP8.1 dat je helaas wel de diversiteit in hobbie-dingetjes zoals apps voor tweaken of audio analyse moet missen.
Dat is helemaal waar, maar ik kan als het nodig is mijn Go ook nog meenemen voor dat soort specifieke taken. Het is een mooi klein apparaatje, daar is altijd wel wat ruimte voor te vinden. :P
Humma Kavula schreef op donderdag 26 juni 2014 @ 23:16:
Ik zou de xperia Z1 compact zeker overwegen als ik jou was, die 720p zou ik niet te zwaar aan tillen. Het scherm is kleiner waardoor het prima is qua PPI en het scheelt batterij duur ;)
Zeker! De Z1 Compact, S5 Active, Find 5 en Lumia 930 staan op het moment bovenaan mijn lijstje.
Humma Kavula schreef op donderdag 26 juni 2014 @ 23:16:
Ander toestel wat ook misschien aan je wensen voldoet is de Moto(rola) G
Ik heb helaas nog niet voor Lanyard gezocht maar ik heb hem wel getest. Mooi en scherp amoled scherm ( RGB :9 ), goede support en een robuust toestel ( kan ook goed tegen regen, niet echt waterdicht).
Nog een minpuntje is wel de camera, niet dat je veel kan verwachten van een telefoon maar de moto is echt alleen geschikt voor facebook foto's. Snelheid is trouwens echt top bij dit toestel.
Mooi apparaatje, maar door de slechte camera valt ook deze telefoon af. Overigens zie ik online dat de Moto X het model is met het OLED-scherm, waar de G nog een gewone LCD heeft. Die X moet ik later nog even naar kijken, dat kan misschien wel een optie zijn! ;)
Ronald8 schreef op donderdag 26 juni 2014 @ 23:23:
Ik heb zelf een Z1 Compact en ik ben erg tevreden. Je genoemde nadeel van het scherm ('slechts' 720p) is volgens mij geen nadeel omdat het ook een kleiner scherm is. Zeker als je van een 480x320 scherm komt is door geweldig. Als je er een weet te vinden zonder led probleem is het helemaal fantastisch. Duur is het wel maar kijk wat je er voor terugkrijgt :P.

Wil je er een hoesje bij? Dan kun je de plastic achterkant ook wegstrepen (misschien is dat ook wel beter tegen val schade). Lanyard gaatje zit netjes stevig verwerkt in de stalen rand.
Een plastic achterkant is prima, zolang het maar een beetje stevig en ruw plastic is. Over de Go had ik daar ook zeker geen klachten, daar werkt het ook goed. :)
Migrator schreef op donderdag 26 juni 2014 @ 23:45:
Aangezien je voor de camera gaat zou ik toch voor een high end toestel gaan en niet voor de Moto G zoals hierboven geopperd. Wat betreft OS is Windows Phone prima, echter zijn sommige apps nog simpelweg niet te krijgen of van mindere kwaliteit (helaas...). Als je qua apps niet al te veel specifieke wensen hebt dan is het echt een prima OS :). Op http://windowsphone.com kun je overigens in de apps zoeken, mocht je daar nog over twijfelen.
Helemaal duidelijk, linkje had ik al gezien. Specifieke wensen heb ik inderdaad maar weinig op het gebied van apps, mijn Go had ook maar zo'n 30-40 eigen apps erop waarvan het merendeel niet bijster belangrijke spelletjes was. Mocht ik echt nog wat missen kan ik dat in principe wel opvangen met mijn Go, die klein genoeg is om ook nog mee te nemen.
Migrator schreef op donderdag 26 juni 2014 @ 23:45:
Aangezien je tweede speerpunt de camera is wil ik je vragen of je de 1020 in overweging hebt genomen.

-snip-

Verder is qua camera de 930 waarschijnlijk ook een hele goede. Daar tov de 1020 een pluspunt voor het scherm (1080p) en de hardware (Snapdragon 800). OS daar zul je zelf een besluit over moeten nemen ;).
De 1020 is een mooie telefoon, maar toch ook al best verouderd kwa hardware. Ik vermoed dat de camera in de 930 al een dusdanig grote upgrade is dat ik de verdere snufjes van de 1020 amper zou gebruiken, dus lijkt de 930 mij een veiligere keuze.

Bedankt voor het meedenken!

  • XpanD
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 11:07
Even een update; Het is de Sony Xperia Z1 Compact geworden! Toch wel één van de meest praktische opties van het lijstje, en eigenlijk overal wel een regelrechte upgrade boven mijn oude maar fijne Go. Wederom bedankt voor al het advies! :)

PS. Weet er iemand toevallig nog waar je een beetje een stevige lanyard kan vinden? Ik heb lokaal nog niet gekeken, maar online vind ik tot nu toe niks bij de mij bekendere webshops.

  • Kuusj
  • Registratie: April 2012
  • Laatst online: 13:44

Kuusj

Ofwel varken in 't Limburgs

Migrator schreef op donderdag 26 juni 2014 @ 23:45:
Allereerst: hulde voor je uitgebreide topicstart _/-\o_.

Aangezien je voor de camera gaat zou ik toch voor een high end toestel gaan en niet voor de Moto G zoals hierboven geopperd. Wat betreft OS is Windows Phone prima, echter zijn sommige apps nog simpelweg niet te krijgen of van mindere kwaliteit (helaas...). Als je qua apps niet al te veel specifieke wensen hebt dan is het echt een prima OS :). Op http://windowsphone.com kun je overigens in de apps zoeken, mocht je daar nog over twijfelen.

Aangezien je tweede speerpunt de camera is wil ik je vragen of je de 1020 in overweging hebt genomen.

pricewatch: Nokia Lumia 1020 Zwart
+ Fenomenale camera incl erg fijne camera-app
+ AMOLED
+ Nokia's bouwkwaliteit
+ Nokia's app suite (HERE)
+ Lanyard mogelijkheid (aldus Google, ik moest opzoeken wat het was :P)
+ Glonass
+ WP dus vloeiend OS.
+ 4.5" scherm
+ Fysieke camera-knop

- Bij bijvoorbeeld het wegschrijven van fotos is de S4+ niet helemaal toereikend
- Geen 1080p maar wel 334 PPI
- Specifieke apps ga je minder tegenkomen in de store
- Geen microSD, 32 GB fixed

Verder is qua camera de 930 waarschijnlijk ook een hele goede. Daar tov de 1020 een pluspunt voor het scherm (1080p) en de hardware (Snapdragon 800). OS daar zul je zelf een besluit over moeten nemen ;).

Veel succes nog met de keuze :)
Ik weet dat je je keuze al gemaakt heb, maar toch nog een toevoeging voor andere mensen.
De Moto G heeft een ruk camera, ik heb hem zelf als 2de telefoon voor mijn Nexus 5 welke wel weer aan zo ongeveer al je eisen voldoet, behalve dat Lanyard (meen ik?) en de waterdichtheid.

+1080p scherm met mooie kleuren
+5"
+Stevig
+8MP camera met OIS/1080p video/HDR+
+Prijs
+Snapdragon 800
+/- Je hebt de keuze uit 16/32GB maar geen SDkaart slot wat eigenlijk dan ook geen ramp is
+/- De stock android ervaring, de meesten vinden dit heel fijn (me) maar anderen niet.
-Geen??? Lanyard
-Niet waterdicht, al gebruik ik het ding ook gewoon prima in de regen.

9800X3D - RX 6900XT - Volvo S40 T5 '10 - Kever '74

Pagina: 1