Advies voor upgrade Desktop

Pagina: 1
Acties:

  • 2Crazy4You
  • Registratie: Juni 2014
  • Laatst online: 18-05-2025
Goedenavond iedereen,

Een aantal jaren terug heb ik de computer van m'n zoon aardig geüpgrade. Dit is zo een 2 en half jaar terug, dus volgens mij is deze lekker out-dated.
Ik ken niet zoveel van computers en al die toestanden, maar misschien dat jullie me wat zouden kunnen helpen.
Laat ik de vragenlijst maar even gebruiken:

Het is vooral bedoelt als een medium gaming pc. Onder andere Battlefield 4, GTA V, Watch dogs zouden er speelbaar op moeten zijn met medium tot high settings.

Zo ziet ie er op het moment uit, laat je maar gaan over wat er allemaal geüpgrade kan worden en welke informatie je nog nodig zou hebben.

-CPU: Intel Core i5-750 Quad 2.66GHz
-Videokaart (Zelfde als GPU?): ASUS EAH6770 Series
-Moederbord: Asus P7P55D (32 bit, is dit mogelijk om te upgraden naar 64-bit?)
-Ram: Als ik het zo zie in 'Systeem' 4.00 GB waarvan 2.99 beschikbaar
-600 GB aan geheugen

Wat ben ik nog vergeten? Laat het even weten in de reacties.
Alle hulp is welkom.
Wat prijs betreft, maak het maar niet te duur. Ik zou er geen max. op willen plakken, maar zo iets rond 500 euro. Gaat dit niet, dan hoger uiteraard.

Bedankt alvast,
groeten, 2Crazy4You

  • Chris Smoove
  • Registratie: December 2012
  • Niet online

Chris Smoove

Are u for reals?

Nieuw cpu is niet echt nodig. Nieuw cpu betekent nieuw mobo en heel misschien nieuw cpu cooler. Waar je die 32bit op mobo vandaan haalt. Ligt gewoon aan je cpu en die is 64bit en je windows versie. Er kan nog makkelijk 4 gb ram bij, moet je even kijken hoeveel latjes je er nog bij kan doen.

Even kort, nieuw gpu, 4gb ram erbij, cpu OC'en, eventueel een betere cooler en een ssd is aan te raden. Zou je ong. 350 kosten.

  • mirno
  • Registratie: Juli 2011
  • Laatst online: 24-03 17:54

mirno

私の名前はMirnoです

Hallo,

moderatie graag overlaten aan de moderators.

Als ik dit zo lees kan je een aantal kanten op, en laat de voor en nadelen weten. Als nadeel is dit voornamelijk de prijs!

Videokaart
Wat ik zeker zou vervangen is de GPU, dit is wat uiteindelijk de game het hardst nodig heeft. De GPU keuze is wat mij betreft afhankelijk van wat je met je processor (CPU) doet!

Wanneer je wilt gaan gamen op medium, heb je een minder zware videokaart nodig dan op high-ultra. Ook heb je op medium veel minder dat de CPU de bottleneck (dus de boosdoener van lagere fps) is.
De goedkoopste optie is dan ook:
Nieuwe videokaart.

Processor
De processor is wel al wat verouderd, maar nog steeds niet slecht! Voor medium zal deze niet zo snel de beperkende factor zijn (bottleneck) maar op high-ultra wel! Dus een dure en sterkere videokaart, zou ik dus ook een nieuwe processor nemen (en gelijk moederbord + nog extra RAM omdat 4GB tegenwoordig erg weinig is, helemaal al ga je gamen op dus die hogere settings)

Moederbord, werkgeheugen

Je moederbord ondersteunt alleen SATA300 poorten, deze kunnen maximaal 300MB/s aan data verwerken, de huidige standaard is SATA600 dat 600MB/s kan verwerken, nu haalt een Harde schijf de 300MB/s niet. Maar een SSD wel! (SSD kom ik later op terug!) Dit kan een optie zijn om te upgraden naar een nieuw moederbord met processor om de SSD te benutten.
Je werkgeheugen is 4GB RAM, dat is in principe nog wel genoeg maar tegenwoordig neigt iedereen naar de 8GB, de upgrade van 4-> 8GB (of 12GB) kan een leuke optie zijn.
Let wel op dat je een 64-bit besturingssysteem installeerd, 32bits haalt idd net geen 4GB RAM, 8GB zal dan ook niet lukken, upgraden dus!

SSD
Dit is de pure snelheid voor een PC, dit is een onderdeel dat in tegenstelling tot de mechanische harde schijf, een elektronische opslag drive is. Dit zorgt voor veel kortere zoeksnelheden op verschillende lees gebieden. In zijn optimale lees niveau (achtereenvolgend lezen) kan deze de 600MB/s bereiken(iets minder) dus daarmee behaal jij maar 300 van de 600. (moederbord aansluiting).
Echter zijn de zaken waardoor je voornamelijk moet wachten de kleine taken die verspreid staan als opslag, en de disc dus telkens moet zoeken, dus gaat zo'n 10-20x sneller. Dus op je huidige aansluiting maak je er ook al een flinke prestatie winst mee!

Conclusie

Goedkoop systeem upgrade:
#ProductPrijsSubtotaal
1MSI GeForce GTX 750 Ti 2GB GAMING€ 130,45€ 130,45
1Corsair CMV4GX3M2A1333C9€ 39,99€ 39,99
1Crucial MX100 128GB€ 60,75€ 60,75
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 231,19


SSD: van 128GB naast je 600GB Hardeschijf. Harde schijf voor je overige Data.

Optioneel een grotere variant van de SSD: pricewatch: Crucial MX100 256GB

RAM: nu 2x2GB (dus 4GB extra, denk aan 64 bit upgrade)
Optioneel + 8GB RAM: pricewatch: Crucial Ballistix Tactical BLT2C4G3D1608ET3LX0CEU

Videokaart: Voor gemiddeld gamen.


En anders zou ik voor een geheel nieuw systeem gaan omdat je nagenoeg alles zou moeten vervangen:
#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i5-4590 Boxed€ 164,89€ 164,89
1ASRock B85M Pro4€ 54,-€ 54,-
1MSI Radeon R9 280X GAMING 3GB€ 247,55€ 247,55
1Fractal Design Define Mini€ 73,-€ 73,-
1Cooler Master Hyper 412S€ 30,50€ 30,50
1Crucial Ballistix Tactical BLT2C4G3D1608ET3LX0CEU€ 64,95€ 64,95
1Cooler Master VS V650S€ 77,64€ 77,64
1Crucial MX100 256GB€ 87,95€ 87,95
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 800,48


Ik zou dit keer voor de goedkope oplossing gaan. En over 2 jaar kijken of de interesse in gamen er nog is. En dan in 1x voor een nieuw systeem gaan.

Of als je het geld er aan wilt uitgeven, nu al voor het nieuwe systeem te gaan ipv de upgrade.

Nieuwe systeem is echt een super ding.

[ Voor 1% gewijzigd door zeef op 25-06-2014 11:32 ]

我的名字是Mirno


  • 2Crazy4You
  • Registratie: Juni 2014
  • Laatst online: 18-05-2025
Hartelijk bedankt voor de razendsnelle reacties.
Hier heb ik ontzettend veel aan!
Dit is zowat alles wat ik nodig heb, mijn excuses voor de ongedetailleerde beginpost.
De goedkope oplossing lijkt me wel wat indd. Als ik nog vragen heb kom ik zeker terug.
Nogmaals bedankt en tot ziens!

[ Voor 7% gewijzigd door 2Crazy4You op 23-06-2014 22:44 ]