Webwinkel weigert koop op afstand

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mevius
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 14:18
Tweakers,

Ik zit in een lastig parket waar ik wel wat advies bij kan gebruiken van mensen die in een soortgelijke situatie gezeten hebben en/of verstand van zaken hebben. Al snel kom je dan op Tweakers.net uit :).

Korte achtergrond & situatieschets
Vriendinlief en ik moeten enigszins gehaast verhuizen gezien het vorige huis verkocht was (we huurden onder de leegstandswet). Leuk huurhuisje gevonden (niet onder de leegstandswet ;)) snel begonnen met de inrichting hiervan. Laminaat gehaald van de Ikea, verf van de verfdiscounter om de hoek en behang besteld bij een niet nader te noemen webwinkel welke gespecialiseerd is in behang.

Een klein weekje na het bestellen kwam het behang binnen. Na het openen van de dozen kwam mijn vriendin meteen tot de conclusie dat dit niet is wat ze verwacht had. Papierdikte en kleur waren anders dan gewenst en dus werd besloten de bestelling te retourneren. Even op de website van de webwinkel gekeken wat er staan betreffende het retourneren van producten en daar staat: "Als klant heeft u bij *naam webwinkel* het recht om uw bestelling binnen 7 dagen retour te sturen." Mooi! Gezien we diezelfde dag nog voor een klein weekje op vakantie zouden gaan meteen telefonisch contact opgenomen en uitgelegd dat ik graag de complete bestelling wil retourneren.

Van het antwoord kreeg ik meteen al geen goed gevoel. Helaas is het niet mogelijk de complete bestelling te retourneren, u kunt alleen een enkele rol behang terugsturen als u deze over heeft. Dit is wel een hele creatieve interpretatie van de regels en ik gaf dus ook aan dat ik niet van plan was hiermee akkoord te gaan en graag de complete bestelling terug wou sturen. Hierop werd mij verzocht een alternatief product op de website uit te zoeken en ik mocht een aantal style-aanvragen doen. Ik heb gezegd dat ik de beslissing van geld retour of alternatief product even over de vakantie zou tillen.

Tijdens de vakantie besloten dat we toch behang 'om de hoek' zouden halen gezien we nog een paar dagen hadden en anders nogsteeds in onzekerheid zouden zitten over de kleur/kwaliteit. Nadat we dit medegedeeld hadden aan de webwinkel begon het gezeur.

Tijdlijn
21 april 2014
Bestelling geplaatst (22 rollen behang t.w.v. ~550 euro)

29 april 2014
Bestelling in goede orde ontvangen (twee dozen)

29 april 2014
Telefonisch contact opgenomen met webwinkel en aangegeven dat ik de gehele bestelling graag zou willen retourneren. Hier werd in eerste instantie moeilijk over gedaan door de medewerker van de webwinkel en er werd aangedrongen op het wisselen voor een ander product. Gezien wij die dag ook op vakantie gingen is afgesproken die keuze (retournering of ander product) over de vakantie te tillen, maar complete de bestelling al wel terug te sturen.

1 mei 2014
Telefonische bevestiging ontvangen dat de retourzending in goede orde is ontvangen.

8 mei 2014
Telefonisch contact gezocht met webwinkel betreffende het feit dat we graag de bestelling zouden willen retourneren op grond van de wet “Wet Overeenkomst op afstand”. Ook volgens hun eigen algemene voorwaarden welke vermelden: “Consumenten hebben recht op een afkoelingsperiode van 7 werkdagen na levering van het product. Zij mogen een product binnen die periode in de orginele verpakking terugsturen, waarbij ze alleen de portokosten voor het terugsturen hoeven te betalen.” Hierbij te horen gekregen dat het niet mogelijk is de complete order te retourneren. Uiteindelijk werd mij verzocht een e-mailbericht te sturen zodat ze het intern konden bespreken.

8 mei 2014
De volgende e-mail gestuurd:
Geachte *naam webwinkel*.nl

Dinsdag 29 april jongstleden hebben wij bestelling met ordernummer ### in goede orde mogen ontvangen.

Hoewel we verschillende soorten behang besteld hadden voldeed helaas het behang niet aan de verwachting en zodoende is er meteen contact opgenomen voor retournering. We hebben toen, in overleg met een medewerker, afgesproken de complete bestelling terug te sturen en de beslissing of we iets anders gingen bestellen bij *naam webwinkel*.nl of toch wilden retourneren over de vakantie te tillen, gezien we er een weekje tussenuit gingen.

Helaas hebben we geen passend alternatief kunnen vinden op uw website en zouden we graag de complete bestelling, exact zoals deze ontvangen is, willen retourneren.

Graag beroep ik mij bij deze dus ook op de afkoelingsperiode / Wet Kopen op afstand (Wet Overeenkomst op afstand) zoals deze vermeld staat op de website *naam webwinkel*.nl onder het kopje AFHALEN/RETOURNEREN.

Ik verwacht mijn gedane betaling binnen uiterlijk 30 dagen na datum deze e-mail (08-05-2014) retour op rekeningnummer NL56 ABNA 0000 0000 00 T.N.V. Mark Mevius

Alvast bedankt voor het in behandeling nemen van de retournering.
Met vriendelijke groeten,
Mark Mevius

23 mei 2014
Via de e-mail een statusupdate gevraagd. Hierop werd ik teruggebeld.

23 mei 2014
Telefonisch contact gehad met een medewerker welke niet op hoogte was van de situatie. Situatie uitgelegd zoals deze is en mij werd verteld dat het even intern besproken werd en ik spoedig het geld terug kon verwachten

4 juni 2014
Via de e-mail een statusopdracht gevraagd. Hierop nog geen reactie gehad.

6 juni 2014
Via het volgende e-mailbericht de webwinkel in kennis gesteld van de vervolgstappen
Geachte *webwinkel*.nl,

Op 8 mei jongstleden heb ik aangegeven de bestelling met ordernummer ### in zijn volledigheid te willen retourneren onder de wet 'kopen op afstand'. Hierbij heb ik u een betaaltermijn van 30 dagen gegeven, deze is reeds verstreken.

Tot op heden heb ik het bedrag van € 545,67 niet terug mogen ontvangen op rekeningnummer NL56 ABNA 0000 0000 00. Ik geef u tot woensdag 11 juni 2014 om het geld over te maken.

Mocht ik donderdag 12 juni 2014 geen geld ontvangen hebben dan zal ik helaas verdere stappen moeten ondernemen. Tot op heden ben ik vrij geduldig geweest maar om te voorkomen dat dit een uitzichtloze situatie wordt kondig ik alvast de volgende stappen aan:
  • Er zal een klachtenbrief naar ConsuWijzer gaan, ConsuWijzer is het overheidsloket van toezichthouder ACM (Autoriteit Consument & Markt)
  • Er zal een klachtenbrief naar Qshops gaan.
  • Er zal een review geplaatst worden bij The Feedback Company
  • Er zullen administratieve incassokosten in rekening gebracht worden. Deze kost zijn beraamd op € 50,-
Graag zie ik de terugbetaling zo spoedig mogelijk tegemoet zodat we deze situatie niet onnodig moeilijk hoeven te maken. Ik neem aan dat u deze mening met mij deelt.

Met vriendelijke groet,
Mark Mevius

10 juni 2014
Er is telefonisch contact met mij opgenomen. Hierin werd mij verteld dat ze meerdere malen het geld hebben proberen over te maken maar dit niet gelukt was vanwege een foutief rekeningnummer. Het moge duidelijk zijn dat het volledige rekeningnummer (IBAN) correct vermeldt staat in alle correspondentie. Zodra ze het correcte rekeningnummer ontvingen via de e-mail zou het geld meteen worden teruggeboekt.

10 juni 2014
E-mail gestuurd naar aanleiding van het telefoongesprek met alle gegevens daarin nogmaals vermeld.

12 juni 2014
Het volledige orderbedrag is retour ontvangen. Nog even een bevestigingsmailtje gestuurd en case closed zonder te moeten grijpen naar vervolgstappen.

Stappen
Nu kom ik eigenlijk bij een punt aan waar ik nog niet eerder ben geweest. Mijn eigen gestelde termijn van 30 dagen loopt af en het moge duidelijk zijn dat ik nogsteeds geen geld terug ontvangen heb. Wat zijn nu de vervolgstappen die ik kan ondernemen. Helaas beschik ik niet over een rechtsbijstandverzekering dus zullen we het daar zonder moeten stellen.

Ik laat expres de naam van het bedrijf 'achterwege' gezien dit niet zoveel toevoegt aan het geheel en meer kwaad dan goed kan doen in deze situatie (maar een beetje tweaker heeft dit binnen een paar minuten achterhaald natuurlijk ;)). Het bedrijf is aangesloten bij de volgende instanties:
Afbeeldingslocatie: http://www.behangwebshop.nl/media/wysiwyg/QShops-Thuiswinkel_Keurmerk.jpgAfbeeldingslocatie: https://beoordelingen.feedbackcompany.nl/samenvoordeel/imglayout/tfc/logo.png

The Feedback Company is eigenlijk een zinloos 'keurmerk' gezien ze alleen positieve reviews laten zien en verder geen platform bieden om als consument iets mee te kunnen.
Qshops kan ik daarintegen wel iets mee. Als vervolgstap ben ik van plan daar een officieel geschil te openen en kijken of ik via die weg verder ga komen.

Checklist
Even een checklist zodat ik niets over het hoofd zie (via ConsuWijzer):

Wanneer is er sprake van een koop op afstand & wat moet ik doen als ik van de koop af wil?
  • U koopt producten of diensten via internet. Check
  • Wilt u een product terugsturen? Laat dit dan binnen de bedenktijd aan de ondernemer weten. Check
  • Na het versturen van het formulier of de brief of e-mail hebt u veertien dagen de tijd om het product terug te sturen.Check
  • Bewaar altijd een bewijs dat u hebt laten weten dat u van de koop af wil. Check (e-mail)
  • De verkoper mag u wel vragen de retourkosten te betalen. Check, zelf voldaan.

TLDR
  1. Behang besteld via webwinkel
  2. Behang beviel niet en retour gestuurd
  3. Webwinkel doet moeilijk over accepteren retournering
  4. Zelf gestelde termijn van 30 dagen is bijna voorbij
  5. Vervolgstappen nog niet bepaald.

Vervolg
Tips, opmerkingen, do, don't, ervaringen? Ze zijn allemaal welkom! Ik vind het zelf reuze interessant om te zien hoe dit gaat lopen, enige nadeel is dat het om m'n eigen centjes gaat ;)

[ Voor 11% gewijzigd door Mevius op 12-06-2014 11:43 ]

Home Assistant | ☀️ 15.2kW PVOutput | PC Specs | 🔋 Tesla Model 3 LR AWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Puc van S.
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 10-10 21:08
Tip die wellicht een beetje mosterd na de maaltijd is: Gezien ze aangeven dat alleen overgebleven rollen teruggestuurd mochten worden, volgende keer melden dat je 22 rollen over hebt en deze wil terug sturen.

Verder, inderdaad geschil openen bij het keurmerk en evt. rechtsbijstand?

[http://www.okbreijnen.nl] [Overwatch] [Cennahysh]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jesserr
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 20:27
Ben ook reuze benieuwd naar hoe dit gaat aflopen, maar wel echt een rotsituatie als er zo met je wordt omgegaan.
Zo te zien heb je het allemaal supergoed op een rijtje. Jammer dat je geen rechtsbijstand hebt, want daarmee zou het heel makkelijk opgelost worden. Je kunt eventueel wel contact opnemen met het juridisch loket: https://www.juridischloket.nl/
Als je ze dit laat lezen, of het verhaal precies zo verteld, ben je waarschijnlijk door hun ook makkelijk te helpen.

Ik zou als ik jou was nog één keer bellen en een beroep doen op hun redelijkheid. Aangeven dat je het heel vervelend vindt hoe het gaat, en dat je voornemens bent een geschil te openen bij het keurmerk en eventueel rechtsbijstand in gaat schakelen (ook al heb je dat niet), hoewel je hier absoluut geen trek in hebt. Niet op een dreigende manier, maar gewoon netjes vertellen dat dat de stappen zijn die je overweegt, en dat je het erg vervelend is dat het zo loopt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Flapperbol
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 19:16
Ik zou contact opnemen met het keurmerk. Dit loopt nu al ruim een maand, dan zou ik er persoonlijk zelf genoeg van hebben.

Zelf een keer problemen gehad met de webshop van Saturn, heel gedoe om vervanging van een apparaat. Een week lang heen en weer gemailed zonder resultaat.
Toen mijn klacht gelegd bij het keurmerk waar zij bij aangesloten zijn, binnen een paar uur werd ik gebeld door Saturn met excuses en alles werd meteen geregeld.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

En ook even melden bij consuwijzer.nl. Die kunnen het namelijk doorzetten naar ACM en die kunnen boetes opleggen aan webshops die zich niet aan de regel houden. Kan je dus ook goed mee dreigen. Ook kan je nog dreigen met negatieve reviews.

Maar eerst inderdaad nog even bellen en gewoon vriendelijk blijven. Nogmaals de situatie en de wet daaromtrent rustig uitleggen. Als het dan nog niet lukt kan je altijd nog wat zwaarder geschut inzetten. Ik zou trouwens niet dreigen met dingen die je niet waar kunt maken.

Wat trouwens wel een minpunt is aan je hele verhaal is dat je email (bewijs) eigenlijk buiten de afkoelperiode valt. Of heb je de telefoongesprekken opgenomen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bartske
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 19:36
Als je niet wilt zeggen om welke webshop het gaat zou ik het Qshop keurmerk niet direct van de desbetreffende website linken ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • aart44
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 13-10 07:23
Aangezien er tussen de bestelling en het afleveren 8 dagen zit is mijn vermoeden dat de webwinkel het behang zelf ook niet op voorrraad had en het speciaal heeft moeten bestellen.

En ja dan gelden er volgens mij andere regels.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DennusB
  • Registratie: Mei 2006
  • Niet online
aart44 schreef op vrijdag 06 juni 2014 @ 12:47:
Aangezien er tussen de bestelling en het afleveren 8 dagen zit is mijn vermoeden dat de webwinkel het behang zelf ook niet op voorrraad had en het speciaal heeft moeten bestellen.

En ja dan gelden er volgens mij andere regels.
Nee, dat is het risico van de verkoper.

Owner of DBIT Consultancy | DJ BassBrewer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bartske
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 19:36
aart44 schreef op vrijdag 06 juni 2014 @ 12:47:
Aangezien er tussen de bestelling en het afleveren 8 dagen zit is mijn vermoeden dat de webwinkel het behang zelf ook niet op voorrraad had en het speciaal heeft moeten bestellen.

En ja dan gelden er volgens mij andere regels.
Nee dat is alleen als je iets op maat laat maken (bijvoorbeeld een pak) wat als je het terug zou sturen niet meer te verkopen zou zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jesserr
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 20:27
Verwijderd schreef op vrijdag 06 juni 2014 @ 12:43:
En ook even melden bij consuwijzer.nl. Die kunnen het namelijk doorzetten naar ACM en die kunnen boetes opleggen aan webshops die zich niet aan de regel houden. Kan je dus ook goed mee dreigen. Ook kan je nog dreigen met negatieve reviews.

Maar eerst inderdaad nog even bellen en gewoon vriendelijk blijven. Nogmaals de situatie en de wet daaromtrent rustig uitleggen. Als het dan nog niet lukt kan je altijd nog wat zwaarder geschut inzetten. Ik zou trouwens niet dreigen met dingen die je niet waar kunt maken.

Wat trouwens wel een minpunt is aan je hele verhaal is dat je email (bewijs) eigenlijk buiten de afkoelperiode valt. Of heb je de telefoongesprekken opgenomen?
Ik zou dreigen inderdaad echt als allerlaatste optie laten, omdat je dan een situatie creeert waarbij je volledig tegenover elkaar staat. Je plaatst de ander daarmee volledig in de verdediging, waardoor je dan wel echt iemand omver moet dreigen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Snake
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 07-03-2024

Snake

Los Angeles, CA, USA

Grappig is dat je zegt 'teveel bestelde rollen mogen teruggestuurd worden', terwijl op hun website net staat dat dat niet mag.

Going for adventure, lots of sun and a convertible! | GMT-8


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FlyEragon
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 16:25

FlyEragon

Alien Monkeys

Al die keurmerken doen eigenlijk niks anders dan er zelf beter van worden. Puntje bij paaltje beschermen ze hun klanten, en dat zijn de winkels zelf.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sambalbaj
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online
een uitzondering is nog wel ''een speciaal voor jou op maat gemaakt product''.
Dus als het gewoon standaard assortiment was dan geldt gewoon kopen op afstand, maar hebben ze het speciaal voor je moeten maken/ bewerken dan niet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • S0epkip
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 18:22
Telefonisch, dat is jammer.

PVO


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

nog even een tip, maak ook duidelijk dat ze hun betaal verplichting niet zijn nagekomen en geef ze een termijn van 5 a 10 werkdagen om dit alsnog te doen. Bij geen nakoming hiervan kun je wettelijke rente opeisen namelijk.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mevius
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 14:18
Dreigen is wel het laatste wat ik van plan ben inderdaad, exact om de reden die Jesserr geeft. Wel wil ik duidelijk maken dat nog langer wachten met terugbetalen ze uiteindelijk meer gaat kosten (imagoschade, negatieve reviews) dan enkel de verzendkosten die ze anders kwijt zijn. Ze hebben namelijk alle producten in nieuwstaat terug en kunnen zo weer verkocht worden.
Puc van S. schreef op vrijdag 06 juni 2014 @ 12:27:
volgende keer melden dat je 22 rollen over hebt en deze wil terug sturen.
:+
Verder, inderdaad geschil openen bij het keurmerk en evt. rechtsbijstand?
Dat ben ik van plan zodra de termijn afgelopen is. Rechtsbijstand heb ik helaas niet maar zonder moeten we ook een heel eind kunnen komen.
Jesserr schreef op vrijdag 06 juni 2014 @ 12:36:
Ik zou als ik jou was nog één keer bellen en een beroep doen op hun redelijkheid. Aangeven dat je het heel vervelend vindt hoe het gaat, en dat je voornemens bent een geschil te openen bij het keurmerk en eventueel rechtsbijstand in gaat schakelen (ook al heb je dat niet), hoewel je hier absoluut geen trek in hebt. Niet op een dreigende manier, maar gewoon netjes vertellen dat dat de stappen zijn die je overweegt, en dat je het erg vervelend is dat het zo loopt.
Dit wordt inderdaad wel mijn aanpak. Sowieso wordt ik nooit echt vervelend aan de telefoon want uiteindelijk is mijn doel dat zij mijn geld terugboeken, daarvoor lijkt me het handig als je 'on speaking terms' blijft :).
aart44 schreef op vrijdag 06 juni 2014 @ 12:47:
Aangezien er tussen de bestelling en het afleveren 8 dagen zit is mijn vermoeden dat de webwinkel het behang zelf ook niet op voorrraad had en het speciaal heeft moeten bestellen.
Zoals anderen ook al aangaven, dat is niet mijn probleem uiteraard. Sterker nog (maar ik kan dit niet aantonen), de producten stonden geadverteerd als zijnde 'op voorraad'. Wel kan ik zien dat ze momenteel aangeboden worden met de voorraadindicatie: 'op voorraad', maar dat klopt dan ergens ook wel weer :+ .
Verwijderd schreef op vrijdag 06 juni 2014 @ 12:43:
Wat trouwens wel een minpunt is aan je hele verhaal is dat je email (bewijs) eigenlijk buiten de afkoelperiode valt. Of heb je de telefoongesprekken opgenomen?
Het bewijs (de e-mail) valt netjes binnen de wettelijke periode. Volgens Consuwijzer
Wanneer begint de bedenktijd? Koopt u een product? Dan begint de bedenktijd één dag nadat u het product hebt gekregen..
Daarnaast heb ik alle gesprekken opgenomen voor persoonlijke referentie (en eventueel bewijsmateriaal, maar ik twijfel of dat rechtsgeldig is).
Verwijderd schreef op vrijdag 06 juni 2014 @ 13:28:
nog even een tip, maak ook duidelijk dat ze hun betaal verplichting niet zijn nagekomen en geef ze een termijn van 5 a 10 werkdagen om dit alsnog te doen. Bij geen nakoming hiervan kun je wettelijke rente opeisen namelijk.
Interessant, wettelijke rente.

Tips waar je wat aan hebt :Y

[ Voor 8% gewijzigd door Mevius op 06-06-2014 14:03 ]

Home Assistant | ☀️ 15.2kW PVOutput | PC Specs | 🔋 Tesla Model 3 LR AWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GlowMouse
  • Registratie: November 2002
  • Niet online
Gaat het om België?

Om je te beroepen op het ontbindingsrecht van de Wet koop op afstand, moet je binnen zeven werkdagen na ontvangst de koop ontbinden. Dat zie ik helaas niet terug. Je hebt het product wel teruggestuurd, maar je intentie niet binnen zeven werkdagen kenbaar gemaakt. Wilde je eigenlijk de oorspronkelijke bestelling, maar dan met de kleur en papierdikte die je verwachtte? Wellicht voldoet de winkel niet aan een aantal wettelijke eisen, waardoor de zichttermijn verlengd kan worden tot drie maanden, maar anders is dit toch een dure les.zet die e-mail dan ook in het verhaal, en verstop hem niet in de tijdlijn

[ Voor 6% gewijzigd door GlowMouse op 06-06-2014 13:43 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • acemoo
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 13-10 08:29
Mevius schreef op vrijdag 06 juni 2014 @ 13:29:
Zoals anderen ook al aangaven, dat is niet mijn probleem uiteraard. Sterker nog (maar ik kan dit niet aantonen), de producten stond geadverteerd als zijnde 'op voorraad'.
Is het niet zo dat als iets speciaal voor jou besteld moet worden dat ze je dit dan moeten aangeven?

Maar dit lijkt me hier sowieso niet aan de orde, anders had de web winkel de producten niet aan genomen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 17:52

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

GlowMouse schreef op vrijdag 06 juni 2014 @ 13:40:
Gaat het om België?

Om je te beroepen op het ontbindingsrecht van de Wet koop op afstand, moet je binnen zeven werkdagen na ontvangst de koop ontbinden. Dat zie ik helaas niet terug. Je hebt het product wel teruggestuurd, maar je intentie niet binnen zeven werkdagen kenbaar gemaakt. Wilde je eigenlijk de oorspronkelijke bestelling, maar dan met de kleur en papierdikte die je verwachtte? Wellicht voldoet de winkel niet aan een aantal wettelijke eisen, waardoor de zichttermijn verlengd kan worden tot drie maanden, maar anders is dit toch een dure les.
Gaat om een Nederlandse shop. En verder:
meteen telefonisch contact opgenomen en uitgelegd dat ik graag de complete bestelling wil retourneren.
Dus volgens mij heeft TS gewoon aan zijn verplichtingen voldaan.

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TheGhostInc
  • Registratie: November 2000
  • Niet online
Mevius schreef op vrijdag 06 juni 2014 @ 13:29:
Dreigen is wel het laatste wat ik van plan ben inderdaad, exact om de reden die Jesserr geeft. Wel wil ik duidelijk maken dat dit niet terugbetalen ze uiteindelijk meer gaat kosten (imagoschade, negatieve reviews) dan enkel de verzendkosten die ze anders kwijt zijn. Ze hebben namelijk alle producten in nieuwstaat terug en kunnen zo weer verkocht worden.
Even voor de duidelijkheid:
Je gaat je geld terugkrijgen (tenzij ze failliet gaan). <--- punt

De enige vraag die nu openblijft is hoeveel kosten jij moet gaan maken (en ook kunt verhalen) voordat het geld weer op jouw rekening staat. En dat is de boodschap die je naar de webshop moet overbrengen.

En daar zou ik ook heel eerlijk over zijn, dat je nog niet hebt gekozen voor een 'minder prettige' weg, maar dat het voor hun anders ook wel heel dure rolletjes worden.
GlowMouse schreef op vrijdag 06 juni 2014 @ 13:40:
Om je te beroepen op het ontbindingsrecht van de Wet koop op afstand, moet je binnen zeven werkdagen na ontvangst de koop ontbinden. Dat zie ik helaas niet terug. Je hebt het product wel teruggestuurd, maar je intentie niet binnen zeven werkdagen kenbaar gemaakt. Wilde je eigenlijk de oorspronkelijke bestelling, maar dan met de kleur en papierdikte die je verwachtte? Wellicht voldoet de winkel niet aan een aantal wettelijke eisen, waardoor de zichttermijn verlengd kan worden tot drie maanden, maar anders is dit toch een dure les.
Het hele idee van de zichttermijn is ... het kijken naar zaken als kleur en papierdikte, dat zijn nu JUIST de redenen waarom deze hele wet er is gekomen.

Je hebt als consument alles gedaan wat je kon doen om dit goed op te lossen, dat er niet expliciet staat: "Hierbij ontbind ik de koop" is echt geen excuus om het geld 'dan maar' te houden.
De webshop had daarnaast zijn goederen op tijd terug en die konden weer de verkoop in, het 'eventueel' uitstellen van de beslissing voor een ander product of geld terug kan nooit een zwaarwegende reden zijn om dan de koop alsnog door te laten gaan. Of denk je nu echt dat een webwinkel de producten dan maar 'mag houden'... die zijn (in dat geval) dan nog steeds van de klant, dan mag de TS die gewoon ophalen bij de winkel.

Overigens zou de koop ook ontbonden zijn als jij 'iets' anders had besteld, dan komt er namelijk een nieuwe overeenkomst. De afwikkeling van de ontbinding staat los van de ontbinding!

Laat je niet bang maken door 'wat als'-en. Of pech, of 'dure les'. Je bent consument en geen advocaat, je hebt het perfect gedaan!

Ps. Als consument wordt je continu bedreigd met incassokosten... maar het staat je helemaal vrij om dat ook toe te passen. Je hebt zo je verzendkosten eruit!

[ Voor 3% gewijzigd door TheGhostInc op 06-06-2014 14:02 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GlowMouse
  • Registratie: November 2002
  • Niet online
Met die e-mail en die 30 werkdagen is het duidelijk.
Orion84 schreef op vrijdag 06 juni 2014 @ 13:43:
En verder:
[...]


Dus volgens mij heeft TS gewoon aan zijn verplichtingen voldaan.
Retourneren kan ook zijn dat hij het product omgeruild wil hebben zoals hij het bij de koop verwachtte. Uit de e-mail (die tijdig, binnen zeven werkdagen na ontvangst, is gestuurd) blijkt echter ondubbelzinnig dat hij de koop wil ontbinden.
en geef ze een termijn van 5 a 10 werkdagen om dit alsnog te doen. Bij geen nakoming hiervan kun je wettelijke rente opeisen namelijk.
Er was al een termijn van 30 werkdagen gesteld.
Het hele idee van de zichttermijn is ... het kijken naar zaken als kleur en papierdikte, dat zijn nu JUIST de redenen waarom deze hele wet er is gekomen.
Als de kleur en dikte anders zijn dan is afgesproken, kun je naast ontbinding ook kiezen voor nakoming van de overeenkomst (levering van de juiste kleur en dikte). De reden van de zichttermijn is niet relevant omdat je bij de Wet koop op afstand geen reden hoeft op te geven, maar het lijkt mij meer bedoeld om erachter te komen of een tennisracket lekker in je hand ligt, of een scherm niet teveel spiegelt, dat soort dingen. Kleur ook wel, maar papierdikte is objectief meetbaar; alsof je een rambankje terugstuurt omdat de 4 GB toch niet is wat je ervan verwachtte.

Het minste werk is wellicht toch een dagvaarding. Mail dat je woensdag het geld binnen wilt hebben en anders gaat dagvaarden. Een dagvaarding schrijven kost je even uitzoekwerk (er staan genoeg voorbeelden op internet), maar dan heb je iets dat je ook bij latere geschillen van jou of van kennissen kunt gebruiken. Ik zou de dagvaarding dan hier posten zodat iemand er nog naar kan kijken (kleine foutjes kunnen dure foutjes zijn), en dan laten betekenen. Grote kans dat ze het, na het ontvangen van de dagvaarding, niet op een zaak laten aankomen en direct betalen; dan heb je binnen een maand je geld met relatief weinig moeite. Andere opties als vragen, nog een keer vragen, review schrijven, etc, kost toch meer tijd en geeft minder zekerheid. De optie van de geschillencommissie gaat langer duren, en je weet nooit wat je kunt verwachten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Misschien kun je contact op nemen met een consumentenprogramma als kassa. Zij kunnen je verder helpen en misschien ook tips geven wat je nog meer kunt doen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mevius
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 14:18
Mensen bedankt! :) Ik heb even zitten twijfelen welke route ik ga volgen en ik ga toch voor de 'langere' weg.

De volgende e-mail is zojuist de deur uit gegaan.
Geachte *webwinkel*.nl,

Op 8 mei jongstleden heb ik aangegeven de bestelling met ordernummer ### in zijn volledigheid te willen retourneren onder de wet 'kopen op afstand'. Hierbij heb ik u een betaaltermijn van 30 dagen gegeven, deze is reeds verstreken.

Tot op heden heb ik het bedrag van € 545,67 niet terug mogen ontvangen op rekeningnummer NL56 ABNA 0000 0000 00. Ik geef u tot woensdag 11 juni 2014 om het geld over te maken.

Mocht ik donderdag 12 juni 2014 geen geld ontvangen hebben dan zal ik helaas verdere stappen moeten ondernemen. Tot op heden ben ik vrij geduldig geweest maar om te voorkomen dat dit een uitzichtloze situatie wordt kondig ik alvast de volgende stappen aan:
  • Er zal een klachtenbrief naar ConsuWijzer gaan, ConsuWijzer is het overheidsloket van toezichthouder ACM (Autoriteit Consument & Markt)
  • Er zal een klachtenbrief naar Qshops gaan.
  • Er zal een review geplaatst worden bij The Feedback Company
  • Er zullen administratieve incassokosten in rekening gebracht worden. Deze kost zijn beraamd op € 50,-
Graag zie ik de terugbetaling zo spoedig mogelijk tegemoet zodat we deze situatie niet onnodig moeilijk hoeven te maken. Ik neem aan dat u deze mening met mij deelt.

Met vriendelijke groet,
Mark Mevius

Home Assistant | ☀️ 15.2kW PVOutput | PC Specs | 🔋 Tesla Model 3 LR AWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gertjuhjan
  • Registratie: Juli 2010
  • Laatst online: 13-10 10:03

Gertjuhjan

Software Engineer

Kan je als particulier incassokosten vragen?

Xbox: Gulpener88


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • begintmeta
  • Registratie: November 2001
  • Niet online

begintmeta

Moderator General Chat
Ja, maar ook daarvoor bestaan regels en richtlijnen natuurlijk.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • paQ
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 00:48

paQ

zomaar een vraagje, maar heb je de rollen al wel teruggestuurd?

Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • orf
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 21:33

orf

paQ schreef op vrijdag 06 juni 2014 @ 17:12:
zomaar een vraagje, maar heb je de rollen al wel teruggestuurd?
Mevius schreef op vrijdag 06 juni 2014 @ 12:12:
1 mei 2014
Telefonische bevestiging ontvangen dat de retourzending in goede orde is ontvangen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sambalbaj
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online
De retourkosten kunnen overigens wel voor eigen rekening zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rdjnl
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 18:41
Mevius schreef op vrijdag 06 juni 2014 @ 16:08:
Mensen bedankt! :) Ik heb even zitten twijfelen welke route ik ga volgen en ik ga toch voor de 'langere' weg.

De volgende e-mail is zojuist de deur uit gegaan.


[...]
Het enige dat je doet is het ondernemen van actie voor jezelf uitstellen. Welke tekst heb je geschreven om naar de toezichthouder en keurmerkinstantie te sturen? Waarom heb je die nog niet geschreven of opgestuurd, maar eerst weer deze mail geschreven?

Ik denk niet dat de wederpartij hier erg van onder de indruk zal zijn. De genoemde acties zijn nu ook bepaald niet afschrikwekkend. Wat verwacht je zelf dat je met de genoemde acties zult bereiken?

De optie om te procederen is het je waarschijnlijk niet waard, en dat laat je nu blijken naar de wederpartij. Met praten alleen ga je je recht niet meer halen, ben ik bang.

Dat je niet durft te zeggen om welke webshop het gaat, om "on speaking terms" te blijven, vind ik ook een zwaktebod. Je hebt je feiten toch op een rijtje? Dan hoef je niet bang te zijn dat je bijdrage hier wordt gezien als het zwartmaken van de webwinkel.

Sorry voor de negatieve reactie, maar ik wil mijn eerlijke mening geven om je te helpen. Iets om over na te denken, hoop ik. Succes met de situatie.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TheGhostInc
  • Registratie: November 2000
  • Niet online
rdjnl schreef op zaterdag 07 juni 2014 @ 15:45:
[...]
Het enige dat je doet is het ondernemen van actie voor jezelf uitstellen.
[...]

Sorry voor de negatieve reactie, maar ik wil mijn eerlijke mening geven om je te helpen. Iets om over na te denken, hoop ik. Succes met de situatie.
Het is een schaakwedstrijd. Wat jij wilt is jezelf meteen buitenspel zetten... dat is niet negatief, gewoon dom.

Stel je zet 10 negatieve reacties op internet, schrijft alle keurmerken aan, start een incassotraject en nog 13 andere dingen, wat gebeurd er dan:

De webwinkel geeft je geld niet terug, want je hebt een dispuut, en totdat er een uitspraak is in het dispuut hoeft de webwinkel uiteraard niet te betalen.... draai je zelf op voor de incasso kosten (de terugbetaling is namelijk nog niet definitief, maar ineens betwist... door jezelf) en als je helemaal feest hebt krijg je door je negatieve reacties op internet van een keurmerk GEEN gelijk, want je bent onredelijk geweest en hebt niet op een oplossing gewacht!

Er is een simpel stappenplan voor rekeningen die niet worden betaald, alles wat je daarbuiten doet is een risico en voegt niks toe!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ardana
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 11-10 12:00

Ardana

Mens

Je mist in je brief 2 zaken:

Je moet de tegenpartij in gebreke stellen.
Je moet aankondigen dat je rechtsmaatregelen gaat nemen en dat de kosten hiervoor op hen verhaald gaan worden.

Voorbeeldbrief

Investeer in een nieuwe vorm van anti-conceptie: Choice!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rdjnl
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 18:41
TheGhostInc schreef op zaterdag 07 juni 2014 @ 18:22:
[...]

Het is een schaakwedstrijd. Wat jij wilt is jezelf meteen buitenspel zetten... dat is niet negatief, gewoon dom.

Stel je zet 10 negatieve reacties op internet, schrijft alle keurmerken aan, start een incassotraject en nog 13 andere dingen, wat gebeurd er dan:

De webwinkel geeft je geld niet terug, want je hebt een dispuut, en totdat er een uitspraak is in het dispuut hoeft de webwinkel uiteraard niet te betalen.... draai je zelf op voor de incasso kosten (de terugbetaling is namelijk nog niet definitief, maar ineens betwist... door jezelf) en als je helemaal feest hebt krijg je door je negatieve reacties op internet van een keurmerk GEEN gelijk, want je bent onredelijk geweest en hebt niet op een oplossing gewacht!

Er is een simpel stappenplan voor rekeningen die niet worden betaald, alles wat je daarbuiten doet is een risico en voegt niks toe!
*snip*

Als je je standpunt niet op een normale manier kan brengen, dan gaat gewoon de hele post de prullenbak in. Je geeft zelf eerder ook al aan dat je reactie negatief is - doe er dan wat aan want die negativiteit voegt niets toe.

[ Voor 30% gewijzigd door Verwijderd op 08-06-2014 00:51 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SkiFan
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 21:17
Even relevant, welke shop is het? Afhankelijk van de algemene voorwaarden kun je gedwongen worden eerst de weg van de klachtencommissie te volgen.
Ardana: de wetgever stelt een termijn van 30 dagen, dan lijkt mij niet dat je daarna nog in gebreke moet stellen, volgens mij treedt het verzuim in door het niet naleven van die termijn.

TS: Ook zo'n akkefietje gehad, een dagvaarding versturen deed in mijn geval wonderen.

Jurist in zijn vrije tijd, IT'er van beroep.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mevius
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 14:18
rdjnl schreef op zaterdag 07 juni 2014 @ 15:45:
[...]


Het enige dat je doet is het ondernemen van actie voor jezelf uitstellen. Welke tekst heb je geschreven om naar de toezichthouder en keurmerkinstantie te sturen? Waarom heb je die nog niet geschreven of opgestuurd, maar eerst weer deze mail geschreven?
Ik heb nog geen teksten geschreven om toezichthouder en keurmerkinstantie aan te spreken. Mochten ze toch nog over de brug komen (en die kans bestaat nogsteeds uiteraard) dan hoef ik dat traject niet meer in te slaan.

Waarom ik ze weer tijd geef? Het lijkt me redelijk om verdere 'acties' aan te kondigen en ze daar ook een termijn voor te geven om te reageren. Verder bouw ik op deze manier een dossier op welke in ieder geval laat zien dat ik mij van mijn beste wil hebben wil laten zien en alles in mijn macht gedaan heb om op een goede manier het geld terug te krijgen.
Ik denk niet dat de wederpartij hier erg van onder de indruk zal zijn. De genoemde acties zijn nu ook bepaald niet afschrikwekkend. Wat verwacht je zelf dat je met de genoemde acties zult bereiken?
Juist een webshop is erg gebaat bij goede (of in ieder geval, geen slechte!) reviews op het internet, zolang de vervolgstappen maar doordringen komen ze hopelijk tot dezelfde conclusie als ik, terugbetalen scheelt beide partijen een hoop werk en narigheid.
De optie om te procederen is het je waarschijnlijk niet waard, en dat laat je nu blijken naar de wederpartij. Met praten alleen ga je je recht niet meer halen, ben ik bang.
Dit is voor mij ook een principekwestie aan het worden. Nog nooit ben ik in de situatie beland waar ik volledig in mijn recht sta en de andere partij simpelweg weigert 'toe te geven'. Zolang mensen verstand van zaken aangeven dat ik recht heb op volledig terugbetaling in deze ga ik door totdat alle euro's (en alle extra uitgegeven euro's) terug op mijn rekening staan.
Dat je niet durft te zeggen om welke webshop het gaat, om "on speaking terms" te blijven, vind ik ook een zwaktebod. Je hebt je feiten toch op een rijtje? Dan hoef je niet bang te zijn dat je bijdrage hier wordt gezien als het zwartmaken van de webwinkel.
Wat is het voordeel om de naam van de betreffende webwinkel te noemen? Zoals TheGhostInc ook aangeeft, de naam vroegtijdig 'zwartmaken' kan meewegen in het oordeel van een toezichthouder en/of keurmerkinstantie. Dit zal in ieder geval niet mijn zaak sterker maken. Daarnaast geeft ik aan dat het voor elke Tweaker een fluitje van een cent is om de betreffende webwinkel te achterhalen.
Sorry voor de negatieve reactie, maar ik wil mijn eerlijke mening geven om je te helpen. Iets om over na te denken, hoop ik. Succes met de situatie.
Eerlijke meningen zijn altijd welkom! Ik ben ook maar een consument die toevallig een bijvak recht heeft gehad tijdens zijn studie ;).
SkiFan schreef op maandag 09 juni 2014 @ 13:10:
Even relevant, welke shop is het? Afhankelijk van de algemene voorwaarden kun je gedwongen worden eerst de weg van de klachtencommissie te volgen.
Ik zie niet helemaal hoe algemene voorwaarden van een webwinkel mij tot iets kunnen dwingen, helemaal nu de webwinkel zelf al haar eigen opgestelde voorwaarden negeert:
Algemene voorwaarden webwinkel
Artikel 8 - Herroepingsrecht bij levering van producten
1. De consument heeft bij de aankoop van producten gedurende minstens veertien dagen
vanaf de dag van ontvangst van het product door of namens de consument de mogelijkheid de
overeenkomst zonder opgave van redenen te ontbinden.

2. Indien de consument van het herroepingsrecht gebruik wil maken dient deze het product
slechts in die mate uit te pakken of te gebruiken voor zover dat nodig is om te kunnen
beoordelen of de consument het product wenst te behouden. Gedurende deze termijn zal de
consument zorgvuldig omgaan met het product en de verpakking. De consument zal het
product met alle geleverde toebehoren en, voor zover mogelijk, in de originele staat en
verpakking aan de ondernemer retourneren,
volgens de door de ondernemer aangegeven
redelijke en duidelijke instructies.
Artikel 10 - Kosten in geval van herroeping
1. Als de consument gebruik maakt van het herroepingsrecht, komen ten hoogste de kosten
van terugzending voor diens rekening.
2. Indien de consument een bedrag betaald heeft, zal de ondernemer dit bedrag zo spoedig
mogelijk, doch uiterlijk binnen 30 dagen na de terugzending of herroeping, terugbetalen.
TS: Ook zo'n akkefietje gehad, een dagvaarding versturen deed in mijn geval wonderen.
Dagvaarden kan altijd nog ;) .

Home Assistant | ☀️ 15.2kW PVOutput | PC Specs | 🔋 Tesla Model 3 LR AWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SkiFan
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 21:17
Geloof me maar, als je niet de juiste weg volgt, kan in instantie de jurist van je wederpartij een niet-ontvankelijkheid vorderen. Dat ze zelf niet hun algemene voorwaarden naleven, wil niet zeggen dat jij ze kunt verwerpen.

In het geval waarin ik gedagvaard heb, had ik ook een ondernemer die er stellig van overtuigd was zelf regeltjes te kunnen opstellen die niet in z'n AV stonden. Heeft ie wel geweten... >:) >:) >:)

[ Voor 31% gewijzigd door SkiFan op 10-06-2014 11:40 ]

Jurist in zijn vrije tijd, IT'er van beroep.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mevius
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 14:18
SkiFan schreef op dinsdag 10 juni 2014 @ 11:34:
Dat ze zelf niet hun algemene voorwaarden naleven, wil niet zeggen dat jij ze kunt verwerpen.
Dat is zeker waar.

Het stukje wat betreft klachten:
Artikel 16 – Klachtenregeling
1. De ondernemer beschikt over een voldoende bekend gemaakte klachtenprocedure en
behandelt de klacht overeenkomstig deze klachtenprocedure.
2. Klachten over de uitvoering van de overeenkomst moeten binnen bekwame tijd nadat de
consument de gebreken heeft geconstateerd, volledig en duidelijk omschreven worden
ingediend bij de ondernemer.
3. De ondernemer zal ingediende klachten zo spoedig mogelijk, maar in ieder geval binnen
een termijn van 14 dagen gerekend vanaf de datum van ontvangst, behandelen en
beantwoorden. Als een klacht een voorzienbaar langere verwerkingstijd vraagt, wordt door de
ondernemer binnen de termijn van 14 dagen geantwoord met een bericht van ontvangst en een
indicatie wanneer de consument een meer uitvoerig antwoord kan verwachten.
Van een klachtenprocedure is niets terug te vinden op de website. Verder heb ik mijn klachten duidelijk kenbaar gemaakt en de ondernemer voldoende tijd gegeven om ernaar te handelen dacht ik zo.

Home Assistant | ☀️ 15.2kW PVOutput | PC Specs | 🔋 Tesla Model 3 LR AWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SkiFan
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 21:17
Heb de AV even doorgelezen, maar er staat inderdaad niets over een verplichting eerst de klachtenprocedure te doorlopen. Shop waarmee ik het toen aan de stop had was overigens ook lid van q-shops meen ik.

Zou ze zekerheidshalve even in gebreke stellen en ze 1 week geven om te betalen. Vervolgens gewoon dagvaarden. Dit soorrt prutsers zijn doorgaans bijzonder eigenwijs totdat de wal het schip keert.

Jurist in zijn vrije tijd, IT'er van beroep.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • cyberstalker
  • Registratie: September 2005
  • Niet online

cyberstalker

Eersteklas beunhaas

Voor het in gebreke stellen zal de OP wel eerst moeten wachten tot donderdag, aangezien hij ze tot dan de tijd heeft gegeven. Hierna kan een brief gestuurd worden waarbij de webshop in gebreke wordt gesteld. Hierna kan een dagvaarding worden opgesteld.

Ik ontken het bestaan van IE.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bennnie
  • Registratie: September 2012
  • Laatst online: 20:31
Als het een product is dat voor jou speciaal ontwikkeld is, bijvoordbeeld een maatpak of een software programma, kun je je niet van de koop ontbinden. Ik weet niet wat de eisen zijn maar misschien dat je er iets aan hebt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Squ1zZy
  • Registratie: April 2011
  • Niet online
Netjes opgepakt Mark, respect..

Ik heb het een paar keer gehad en ging meestal met de gekochte onderdelen naar de winkel zelf. Ik ben dan wel zo brutaal om op de toonbank te gaan zitten en niet eerder weg te gaan voor ik in de boeien wordt geslagen of me geld terug had. Dit heeft tot nu toe altijd geholpen, maar ben blij dat niet iedereen een kort lontje heeft :P

Ben benieuwd hoe het afloopt...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ulster Seedling
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 15:26

Ulster Seedling

“Middelgrote appel”

Ardana schreef op zaterdag 07 juni 2014 @ 20:36:
Je mist in je brief 2 zaken:

Je moet de tegenpartij in gebreke stellen.
Je moet aankondigen dat je rechtsmaatregelen gaat nemen en dat de kosten hiervoor op hen verhaald gaan worden.

Voorbeeldbrief
Dit als eerste.

Als ze daarop ook niet betalen, zou je kunnen overwegen een incassobureau in te schakelen. Er zijn verschillende no-cure-no-pay-bureaus, of bureaus die voor € 10–20 je zaak aannemen en jou de incassokosten teruggeven bij succesvolle inning.

Ik weet niet 100% zeker of dit helemaal correct is, maar volgens mij heb jij gewoon een vordering op de verkoper en kan je die (na ingebrekestelling) uit handen geven aan een incassobureau. (En al is het misschien niet helemaal correct, wie weet schrikt de verkoper er genoeg van om alsnog te betalen.)

“(…) met een rode blos op een geelgroene ondergrond.” Volgens Wikipedia tenminste.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wim-Bart
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 10-01-2021

Wim-Bart

Zie signature voor een baan.

Een andere vraag, waarom heb je niet eerst 1 rol besteld? En als dat voldoet dan de rest?

Beheerders, Consultants, Servicedesk medewerkers. We zoeken het allemaal. Stuur mij een PM voor meer info of kijk hier De mooiste ICT'er van Nederland.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MaZeLe
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 22:04
Tip voor de Tweaker die benieuwd is naar de betreffende webwinkel: even googelen naar de cache van dit artikel en dan vind je de naam binnen 2 seconden. In ieder geval, volgens hun AV:

'Artikel 9 - Herroepingsrecht bij levering van diensten
1. De consument heeft bij de levering van diensten gedurende ten minste veertien dagen,
ingaande op de dag van het aangaan der overeenkomst, de mogelijkheid de overeenkomst
zonder opgave van redenen te ontbinden.
2. De consument zal de door de ondernemer bij het aanbod en/of uiterlijk bij de levering ter
zake verstrekte redelijke en duidelijke instructies om gebruik te maken van zijn
herroepingsrecht opvolgen.
Artikel 10 - Kosten in geval van herroeping
1. Als de consument gebruik maakt van het herroepingsrecht, komen ten hoogste de kosten
van terugzending voor diens rekening.
2. Indien de consument een bedrag betaald heeft, zal de ondernemer dit bedrag zo spoedig
mogelijk, doch uiterlijk binnen 30 dagen na de terugzending of herroeping, terugbetalen.'

Het lijkt me dat je je hier volledig aan hebt gehouden. Het is trouwens een zeer veel gebruikte AV, afkomstig van Stichting Webshop Keurmerk. Mijn tip: ga niet zelf aan de slag met dagvaardingen en incasso's, maar laat dat voor je doen door een gespecialiseerd bedrijf. Zorg dat dat bedrijf een goede dossierkennis heeft en draag alle informatie over die je hebt, zodat er geen hiaten ontstaan. Zelf heb ik goede ervaring met payt.nl.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • begintmeta
  • Registratie: November 2001
  • Niet online

begintmeta

Moderator General Chat
Wim-Bart schreef op woensdag 11 juni 2014 @ 00:21:
Een andere vraag, waarom heb je niet eerst 1 rol besteld? En als dat voldoet dan de rest?
Ik vroeg me inderdaad ook af waarom de winkel niet eerst een voorbeeldstukje stuurt voordat ze een bestelling uiyvoeren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jazco2nd
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 13-10 00:50
Heb je al contact opgenomen met de consumentenbond? of je nou lid bent of niet?
Desnoods neem je mijn lidmaatschapsnr. En er zijn toch vast wel organisaties die dit obv no cure no pay ofzo doen. Alle kosten voor deze domme webshop.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sambalbaj
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online
Big Frank - De Incassoman kan altijd nog wel.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nextron
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 00:32

Nextron

Ik weet dat ik niets weet

Ulster Seedling schreef op woensdag 11 juni 2014 @ 00:08:
Als ze daarop ook niet betalen, zou je kunnen overwegen een incassobureau in te schakelen. Er zijn verschillende no-cure-no-pay-bureaus, of bureaus die voor € 10–20 je zaak aannemen en jou de incassokosten teruggeven bij succesvolle inning.
Dat no-cure-no-pay slaat alleen op het minnelijke traject. Dus voor 15% van de vordering worden een paar brieven gestuurd. Dat zou ik ook wel gratis aanbieden. De enige meerwaarde boven het zelf doen is een logo en een hoop namen op het briefpapier die mogelijk imponeren. Zodra ze kosten gaan maken bij een juridische procedure die niet verhaald kunnen worden, is het no-cure-do-pay.

Hoe meer ik weet,
hoe meer ik weet,
dat ik niets weet.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ulster Seedling schreef op woensdag 11 juni 2014 @ 00:08:
Ik weet niet 100% zeker of dit helemaal correct is, maar volgens mij heb jij gewoon een vordering op de verkoper en kan je die (na ingebrekestelling) uit handen geven aan een incassobureau. (En al is het misschien niet helemaal correct, wie weet schrikt de verkoper er genoeg van om alsnog te betalen.)
Je loopt dan wel het risico zelf voor die kosten op te draaien, want officieel heeft een incassobureau helemaal geen rechten. Je kunt zomaar zelf ook een incassobureau beginnen. Misschien is dat dan ook een andere optie - brieven sturen van je zelfbedachte incassobureau. Wel de impact, niet de kosten :p
Squ1zZy schreef op dinsdag 10 juni 2014 @ 21:16:
Ik heb het een paar keer gehad en ging meestal met de gekochte onderdelen naar de winkel zelf. Ik ben dan wel zo brutaal om op de toonbank te gaan zitten en niet eerder weg te gaan voor ik in de boeien wordt geslagen of me geld terug had. Dit heeft tot nu toe altijd geholpen, maar ben blij dat niet iedereen een kort lontje heeft :P
Dit is inderdaad ook nog wel een optie. Zaak is daarbij wel feitelijk en zakelijk te blijven, maar dus door fysiek aanwezig te zijn af te dwingen dat er nu ook daadwerkelijk iets gebeurt. Het is kritiek niet te gaan schreeuwen, schelden of fysieke schermutselingen aan te gaan, want dan heeft de winkel een goede reden je eruit te (laten) zetten. Bovendien heb je moreel gezien dan ook eigenlijk wel verloren.

[ Voor 37% gewijzigd door Verwijderd op 11-06-2014 02:44 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • StevenK
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 22:15
Zoals gezegd. Dagvaarden. Gebeurt veel te weinig in dit soort zaken.
Al die lange argumenten zijn niet eens nodig. Zuig weigeren zich aan de wet te houden, dus schakel je rechter in.

Was advocaat maar vindt het juridische nog steeds leuk


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vanaalten
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 18:30
Wim-Bart schreef op woensdag 11 juni 2014 @ 00:21:
Een andere vraag, waarom heb je niet eerst 1 rol besteld? En als dat voldoet dan de rest?
Is het bij behang misschien zo dat als je rollen uit verschillende batches hebt, er onderling wat kleurverschil kan zijn? Dat je het daarom beter maar allemaal tegelijkertijd kan bestellen?

Niet dat dat hier van belang is. Het is niet 'maatwerk', het is koop-op-afstand en je hoort gewoon zonder problemen geld terug te krijgen.

[ Voor 15% gewijzigd door vanaalten op 11-06-2014 08:01 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mevius
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 14:18
Gisteravond werd ik gebeld door de eigenaresse van de webwinkel met een vreemd verhaal. Ze hadden een aantal keer het geld proberen over te maken maar dit was telkens mislukt vanwege een foutief rekeningnummer. Het moge duidelijk zijn dat het rekening nummer in z'n volledigheid (IBAN) correct vermeldt staat in alle digitale correspondentie richting de webwinkel.

Mij werd verzocht het rekeningnummer nog een keer per e-mail te sturen en dan zou alles in orde komen. Dit uiteraard netjes gedaan (brave burger die ik ben) en we zullen zien wat er binnenkomt. Ik heb aangegeven dat ik er van uit ga dat ik het volledige bedrag aanstaande donderdag (mijn eigen gestelde (reeds verlengde) deadline), dit kwam 'helemaal goed', aldus de eigenaresse.
Wim-Bart schreef op woensdag 11 juni 2014 @ 00:21:
Een andere vraag, waarom heb je niet eerst 1 rol besteld? En als dat voldoet dan de rest?
Zoals vanaalten al aangeeft; met behang is het, net zoals met vloerbedekking, dat je ze van dezelfde 'rol' wilt hebben anders bestaat er de kans op kleurverschil. Dit is de reden dat we de partij in 1x besteld hebben.
Squ1zZy schreef op dinsdag 10 juni 2014 @ 21:16:
Ik heb het een paar keer gehad en ging meestal met de gekochte onderdelen naar de winkel zelf. Ik ben dan wel zo brutaal om op de toonbank te gaan zitten en niet eerder weg te gaan voor ik in de boeien wordt geslagen of me geld terug had. Dit heeft tot nu toe altijd geholpen, maar ben blij dat niet iedereen een kort lontje heeft :P
Daar zou ik ook best tot in staat zijn, wil het niet zo zijn dat de betreffende webwinkel onder Rotterdam gevestigd zit en ons nieuwe huisje diep in Twente staat. Dit in combinatie met het feit dat ik aan het verhuizen ben (dus weinig tijd) maakt het dat ik op deze manier probeer op te lossen in plaats van een middagje op de toonbank te gaan zitten :P
StevenK schreef op woensdag 11 juni 2014 @ 04:55:
Zoals gezegd. Dagvaarden. Gebeurt veel te weinig in dit soort zaken.
Al die lange argumenten zijn niet eens nodig. Zuig weigeren zich aan de wet te houden, dus schakel je rechter in.
Ik probeer het iets minder zwart/wit op te lossen. Feitelijk gezien heb je gelijk maar je kunt het spel een stuk creatiever spelen dan dat.

[ Voor 20% gewijzigd door Mevius op 11-06-2014 08:38 ]

Home Assistant | ☀️ 15.2kW PVOutput | PC Specs | 🔋 Tesla Model 3 LR AWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • chime
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 06-10 16:27
StevenK schreef op woensdag 11 juni 2014 @ 04:55:
Zoals gezegd. Dagvaarden. Gebeurt veel te weinig in dit soort zaken.
Al die lange argumenten zijn niet eens nodig. Zuig weigeren zich aan de wet te houden, dus schakel je rechter in.
Lang argumenteren is inderdaad vaak niet nodig en zelfs af te raden door de kans groot is dat je iets stelt dat niet in je voordeel is.
Maar het is wel belangrijk dat je een paper-trail opbouwt om je zaak sterker te maken.

Even een belletje doen gaat weinig opleveren omdat je niet kan aantonen wat gezegd is.
Net zoals een mailtje sturen zonder dat je daar een antwoord op terug krijgt geen garantie is dat de andere de mail heeft ontvangen.

Anderzijds zal een rechter / advocaat er normaal ook de voorkeur aan geven dat het onder elkaar wordt opgelost.
Lees: als je toont dat je het eerst onderling hebt proberen te regelen, dat je van goede wil was, dan kan dat in je voordeel spreken - want rechtspraak hangt bij momenten toch ook wel af van de interpretatie van de rechter in kwestie.


Waarom zou je 1 rol bestellen om het materiaal te beoordelen?
Is het niet goed moet je het ook terug opsturen - qua moeite gaat dat niet veel verschil opleveren, verzendingskosten mogelijk wel duurder.
Is het wel goed moet je alsnog weer bestellen + extra verzendingskosten betalen.

Nu - voor de winkel zelf zou zoiets wel een interessante service zijn:
Biedt klanten aan om x-rollen als staal aan te krijgen - daar betalen ze ook een prijs voor voor verzending + waarborg.
Achteraf laat je de vervoerder die rollen gewoon ophalen bij leveren definitieve bestelling en geef je de klanten de kosten van waarborg / 1e verzending terug als korting.

Qua kosten gaat het voor de winkel relatief beperkt zijn. Mogelijk zelfs kleiner daar men altijd dezelfde rollen als staal te gebruiken in tegenstelling tot x-rollen die terugkomen van een bestelling die het toch net niet was.
Ook kan je wat extra reclame maken rond deze extra service.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pietervs
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

Pietervs

is er al koffie?

Verwijderd schreef op woensdag 11 juni 2014 @ 02:28:
[...]


Dit is inderdaad ook nog wel een optie. Zaak is daarbij wel feitelijk en zakelijk te blijven, maar dus door fysiek aanwezig te zijn af te dwingen dat er nu ook daadwerkelijk iets gebeurt. Het is kritiek niet te gaan schreeuwen, schelden of fysieke schermutselingen aan te gaan, want dan heeft de winkel een goede reden je eruit te (laten) zetten. Bovendien heb je moreel gezien dan ook eigenlijk wel verloren.
Ach, schreeuwen helpt heel soms ook. Ik had een keuken gekocht, maar de plaatsing er van ging fout. Met als gevolg dat ik met een halve keuken zat en een installateur die vond dat ik maar zelf iets aan de muur moest doen voor hij verder kon gaan.
Ik ben naar de winkel gegaan die de keuken en installateur geleverd had, en heb daar overleg gevoerd. Toen nog een keer. Toen nog een keer. En bij de derde keer ben ik de zaak uit gestampt, terwijl ik luid en duidelijk riep: "Maandag is er een oplossing, anders hoor je dinsdag van mijn advocaat." Meteen na mij vertrokken 3 potentiële klanten... Maar op maandag werd er wel gebeld (ondanks dat de winkel gesloten was). En later die week werden de problemen "ineens" opgelost... :)

Pvoutput 3.190 Wp Zuid; Marstek Venus 5.12 kWh; HW P1; BMW i4 eDrive40


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sambalbaj
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online
Mevius schreef op woensdag 11 juni 2014 @ 08:16:
Gisteravond werd ik gebeld door de eigenaresse van de webwinkel met een vreemd verhaal. Ze hadden een aantal keer het geld proberen over te maken maar dit was telkens mislukt vanwege een foutief rekeningnummer. Het moge duidelijk zijn dat het rekening nummer in z'n volledigheid (IBAN) correct vermeldt staat in alle digitale correspondentie richting de webwinkel.

Mij werd verzocht het rekeningnummer nog een keer per e-mail te sturen en dan zou alles in orde komen. Dit uiteraard netjes gedaan (brave burger die ik ben) en we zullen zien wat er binnenkomt. Ik heb aangegeven dat ik er van uit ga dat ik het volledige bedrag aanstaande donderdag (mijn eigen gestelde (reeds verlengde) deadline), dit kwam 'helemaal goed', aldus de eigenaresse.
Mooi, in ieder geval erkennen ze dat je je geld terug krijg, al staat het nog niet op papier.
Anderzijds klinkt dit nu meer alsof ze de cash (nog) niet hebben en proberen te rekken.
Is te hopen dat je het alsnog snel krijgt want als dit richting uitstel van betaling en of faillissement gaat, dan zit je alsnog.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Mevius schreef op woensdag 11 juni 2014 @ 08:16:
Gisteravond werd ik gebeld door de eigenaresse van de webwinkel met een vreemd verhaal. Ze hadden een aantal keer het geld proberen over te maken maar dit was telkens mislukt vanwege een foutief rekeningnummer. Het moge duidelijk zijn dat het rekening nummer in z'n volledigheid (IBAN) correct vermeldt staat in alle digitale correspondentie richting de webwinkel.
Fijn, dan is er tenminste erkend dat je gelijk hebt en in opzet zult krijgen. Dat maakt je zaak bij verdere stappen bijzonder sterk.

Enige uitzondering zou inderdaad een faillisement kunnen zijn, maar daar ga ik vooralsnog maar niet vanuit.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mevius
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 14:18
En zo loopt het geheel toch nog met een sisser af. Ze hebben het letterlijk tot de laatste dag laten aankomen maar toen ik zojuist mijn rekening controleerde zag ik dat het volledige bedrag bijgeschreven was.

Iedereen bedankt voor de opmerkingen en adviezen!

Home Assistant | ☀️ 15.2kW PVOutput | PC Specs | 🔋 Tesla Model 3 LR AWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Mevius schreef op donderdag 12 juni 2014 @ 11:40:
En zo loopt het geheel toch nog met een sisser af. Ze hebben het letterlijk tot de laatste dag laten aankomen maar toen ik zojuist mijn rekening controleerde zag ik dat het volledige bedrag bijgeschreven was.
Hoera. Het kost even wat moeite, maar gelukkig hoef je nu geen nog veel vervelender traject in. Lekker klussen!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • alfatrion
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 23-09 08:36
Een algemene tip: communicatie na de koop kun je het beste schriftelijk voeren. Je hebt hun reactie dan zwart op wit en dat kun je later aanvoeren als bewijs. En als communicatie toch mondeling gaat dan is het verstandig om er een e-mail achteraan te sturen met betrekking tot wat er besproken is.
Pagina: 1