Wat betreft de keuze voor het moederbord is het eerste criterium de chipset die je kiest. Daarom is het van belang om te weten welke specificaties bij welke chipset horen. Een duidelijk overzichtje heirvan kan je vinden op
Wikipedia: LGA 1150
Daaruit blijkt dus dat je niet keihard gebonden bent aan de Z87 chipset (diverse fabrikanten hebben een additionele chip toegevoegd die in beperkte mate je toch wat functionaliteiten bieden), maar dat de Z87 wel de enige chipset is die dit native ondersteund én die je de optie tot OC van je RAM geeft. Al met al is deze chipset dus wel de beste keuze voor serieuze overclocks. Volgende aspect is dan waar je bord verder allemaal aan moet voldoen. Dus formfactor (ITX, uATX, ATX etc), aantal PCIe-sloten, hoeveel RAM-slots etc. Daarna kan je een keuze maken op basis van merk. Veel mensen zijn vrij vast in de keuze van merk. Persoonlijk koop ik eigenlijk niets anders dan Asus of Intel-borden, maar dat wil niet zeggen dat daarom MSI of Gigabyte of een ander merk dus per definitie slecht is. Veel is toch ook een soort van gevoel dat je bij een merk hebt. Op basis daarvan hou je nog een beperkt aantal borden over waar je dan een keuze uit kan maken. De verschillen zitten dan vaak in de details. Kijk je bijvoorbeeld bij Asus, dan kan je op basis van Z87 maar liefst 23 borden op basis van een Z87-chipset, varierend van 93,- tot 326,- Zoals vrijwel altijd loopt de prijs naarmate je meer naar het hogere segment gaat vrijwel exponentieel op. Een kleine verbetering in het lage segment geeft een kleine prijsstijging. Een kleine verbetering in het hoge segment geeft een gapend gat in je budget

Ga je een klein beetje overclocken en niet de limieten opzoeken, dan hoef je niet heel uitgebreid te kijken en zou een Z87M-Plus al prima kunnen volstaan. Ga je echt de randen opzoeken van wat haalbaar is, dan ben je weer (veel) beter af met een Sabertooth Z87-bord. De verschillen daarin zitten in de componenten (met name de kwaliteit van de gebruikte componenten), extra temperatuur-sensoren, maar (deels) ook het design. Let wel dat als je serieus wilt gaan overclocken je niet alleen naar processor en bord moet kijken, maar dat ook andere componenten zoals geheugen en met name koeling een rol gaan spelen (daarom zijn sabertooth-borden ook zo geschikt voor overclocken; de temperatuur is van enorm belang bij dit proces). Hogere kloksnelheden van geheugen zijn eventueel aan te raden, afhankelijk van hoe ver je gaat met overclocking. Je geeft aan dat het systeem 16GB ram krijgt. Is dat al aanwezig? Of moet dat nog aangeschaft worden? Voor puur gaming-doeleinden is 16GB over het algemeen veel te veel, en kan je prima met 8GB af. Daarnaast zou ik ook aanraden om, als je toch gaat overclocken, naar bijvoorbeeld DDR3-1600 of DDR3-1866 over te stappen, in plaats van het gangbare DDR3-1333. De hoger geklokte versies zullen gewoon terug klokken naar DDR3-1333 als dat nodig is, maar als het gewenst is kunnen ze ook hogere snelheden aan.
Voor wat betreft koeling hangt het dus met name af van hoe ver je wilt gaan, wat je precies wilt gaan koelen, en wat het mag kosten. Ook hier geldt weer dat de prijs hard op kan lopen naarmate je naar de hogere kant van de markt schuift. Kies je voor alleen CPU-koeling, dan kan je met een luchtgekoelde oplossing of een closed loop waterkoeling-systeem waarschijnlijk al prima af. Tussen de 30,- (luchtgekoeld) en 125,- (closed loop waterkoeling) kan je heel goede prestaties verwachten.
Wil je de limieten opzoeken, dan ga je al snel naar complete waterkoelings-systemen voor CPU, GPU en eventueel zelfs RAM, en schiet de prijs direct enorm omhoog (reken dat je al snel boven de 400,- uit komt voor pomp, radiator, koelblokken, reservoir, vloeistof leidingen en koppelingen).
Op basis van de beschikbare informatie die er in je vraagstelling wordt gegeven zou ik dan ook de volgende hardware aanraden (met een enorme slag om de arm, gezien er nogal wat informatie in je post ontbreekt):
pricewatch: Asus TUF Sabertooth Z87
pricewatch: Corsair Hydro H105
Aangezien met overclocking er het nodige aan de hardware mis kan gaan zou ik toch niet besparen op de koeling en het bord. Het zijn voor dergelijke situaties heel cruciale onderdelen. Koeling die niet volstaat kan vrij eenvoudig voor overlijden van bord en CPU zorgen (er zou een tempertuur-beveiliging moeten zijn, maar ik zo daar niet al te veel op vertrouwen en zorgen dat de temperaturen niet te gek oplopen). Een bord waarop het beperkt mogelijk is voor monitoring van temperaturen, of onderdelen kwalitatief niet al te best zijn, kan bij overclocking de nodige problemen met zich mee brengen. Denk dan met name aan niet juist registeren van de temperatuur, solderingen die niet 100% zijn en onder zware belasting problemen geven etc. Ook dit zijn allemaal aspecten die je liever niet ziet tijdens dergelijke praktijken.
Tot slot is er natuurlijk nog het aspect van voeding. Een goede voeding is ook hier weer een must, dus ook hier niet al te zuinig in zijn en het budget-model voor nemen. Een goede voeding geeft (buiten het rendement en geluidsproductie gerekend) namelijk een heel constante spanning af, zonder pieken of dalen erin die voor de nodige verstoringen kunnen zorgen. Liever dus een voeding die iets minder vermogen kan leveren, maar kwalitatief goed is, dan een voeding die je heel veel vermogen geeft, maar dit niet stabiel doet.