Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Krijg WoL niet meer aan de gang met nieuw mobo

Pagina: 1
Acties:

  • Daffie
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 16:29
Beste Tweakers,

Sinds 2 setups geleden ben ik begonnen met het intensief gebruiken van Wake on LAN. Bij mijn vorige PC's is het ook altijd na wat klooien gelukt om het voor elkaar te krijgen. Maar sinds mijn nieuwste setup wil hij niet meer.

Volgens mij is wellicht alleen het OS en het moederbord (of in ieder geval de LAN chipset) van belang, maar voor de volledigheid hierbij mijn complete systeem:

#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i5 4670K Boxed€ 189,50€ 189,50
1Gigabyte GA-Z87X-UD3H€ 138,03€ 138,03
1Asus R9280X-DC2T-3GD5€ 276,95€ 276,95
1WD Black SATA 6 Gb/s WD1002FAEX, 1TB€ 78,65€ 78,65
1Fractal Design Define R4 Pearl Black€ 83,95€ 83,95
1Corsair Hydro H100i€ 92,70€ 92,70
2Fractal Design Silent R2, 140mm€ 12,90€ 25,80
1G.Skill RipjawsX 16GB PC3-12800 Kit (F3-1600C9D-16GXM)€ 126,-€ 126,-
1Corsair AX860i€ 170,99€ 170,99
1Samsung 840 EVO 500GB€ 209,97€ 209,97
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 1.392,54



Ik heb ook even een simpel netwerk schema'tje gemaakt, en alles weggelaten wat niet van toepassing is:
Afbeeldingslocatie: https://dl.dropboxusercontent.com/u/26654882/WOL%20probleem%20simpel%20layout.jpg

De situatie is als volgt:

Op mijn iPhone 4s staat een DD-WRT app, waarmee ik verbinding kan maken met mijn router thuis, waar dus DD-WRT op staat. Dit heeft altijd al goed gewerkt, nu nog steeds. In die app zit een functie Wake on LAN, waarbij je een naam, IP-adres, poort en MAC-adres kunt opgeven waarnaar een WoL Magic Packet verstuurd moet worden. Bij mijn eerste setup (oude PC, inmiddels weg), stelde ik daar gewoon het IP-adres in van de PC waar het WoL pakketje heen moest, maar ik ondervond soms dat dit niet werkte. Ik had het vermoeden dat dit aan de switch lag, ik dacht, misschien is zijn ArP table niet meer up-to-date, of 'denkt' hij dat dat MAC-adres niet op de poort zit waar hij eigenlijk wel op zit. Enfin, ik heb vanaf toen als IP-adres gewoon het broadcast adres gepakt, 192.168.1.255, om dus te forceren dat de switch het WoL pakketje gewoon naar alle poorten stuurt. Dit heeft sindsdien altijd goed gewerkt.

Nu met deze setup dus niet meer. Ik heb in de BIOS ingesteld dat Wake on LAN AAN staat, en in Windows 8 Device Manager dat Wake on LAN AAN, staat (Wake on Magic Packet, Wake on Magic Pattern, Wake on Magic Packet from Power-Off state).

Om wat te troubleshooten, heb ik op de tweede PC (in het schema de PC met IP-adres .128), WireShark geinstalleerd, en deze laten monitoren. Op het moment dat ik dan op mijn iPhone PC1 wil 'waken', dan zie ik ook op WireShark dat er een WoL pakketje langskomt voor MAC-adres [blablablabla], en dat MAC-adres komt ook netjes overeen met die van PC1. Daaraan is dus te zien dat de switch netjes het pakketje naar alle poorten stuurt! Maar toch wil mijn PC niet aan!

Ik heb al geprobeerd om alsnog het WoL pakketje direct naar het IP-adres te sturen (.136), maar dit werkt niet. Ook al verschillende dingen in de BIOS geprobeerd, maar niks wil baten.
Wat me overigens wel op viel, is dat de LEDjes bij de LAN-poort, niet branden! Ik meen me vaag te herinneren bij mijn vorige setup's wel altijd het geval was. Logisch ook, want volgens mij moet je PC wel een active link hebben met het netwerk, wil het kunnen 'reageren' op een WoL pakketje.

Heeft iemand hier ervaring mee en/of tips voor?

https://freight.associates


  • Daffie
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 16:29
Bumpy bumpy

https://freight.associates


  • Daffie
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 16:29
Bumpy2, heb nog steeds niks gevonden :(

https://freight.associates


  • Raven
  • Registratie: November 2004
  • Niet online

Raven

Marion Raven fan

Het enige dat ik kan bedenken is dat misschien WoL in de huidige BIOS niet goed werkt en dat deze gefixed is in een nieuwere versie. Ik vind echter niet zo 123 iets terug of er iets op dat gebied is gefixed.

Maar als de ledjes uitblijven, dan is de nic waarschijnlijk uitgeschakeld...

After the first glass you see things as you wish they were. After the second you see things as they are not. Finally you see things as they really are, and that is the most horrible thing in the world...

Oscar Wilde


  • red123nax
  • Registratie: September 2008
  • Laatst online: 17-04 19:30
Staat het MAC-adres van jouw netwerkkaart vermeld in de DHCP als statisch IP?
Dan weet je zeker dat het juiste IP aan de netwerkkaart zelf is gekoppeld en niet evt. aan het besturingssysteem.

  • BlackWhizz
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 29-11 21:31
Soms moet je WOL ook activeren op je netwerkkaart (bij apparaatinstellingen) of in je BIOS.

  • Daffie
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 16:29
Raven schreef op dinsdag 22 april 2014 @ 20:08:
Het enige dat ik kan bedenken is dat misschien WoL in de huidige BIOS niet goed werkt en dat deze gefixed is in een nieuwere versie. Ik vind echter niet zo 123 iets terug of er iets op dat gebied is gefixed.

Maar als de ledjes uitblijven, dan is de nic waarschijnlijk uitgeschakeld...
Ja, daar zat ik zelf ook al aan te denken, ik ga eens kijken of er inmiddels een nieuwere BIOS versie is.
red123nax schreef op dinsdag 22 april 2014 @ 22:27:
Staat het MAC-adres van jouw netwerkkaart vermeld in de DHCP als statisch IP?
Dan weet je zeker dat het juiste IP aan de netwerkkaart zelf is gekoppeld en niet evt. aan het besturingssysteem.
Yup, heb gekeken en het MAC adres wat ik in de DHCP table zie is hetzelfde als waarnaar ik een WoL pakketje stuur.
BlackWhizz schreef op dinsdag 22 april 2014 @ 23:01:
Soms moet je WOL ook activeren op je netwerkkaart (bij apparaatinstellingen) of in je BIOS.
Is reeds gebeurd, zie OP.


Ik ga eens kijken of ik de BIOS kan updaten en of dat wat scheelt, en anders maak ik een support ticket bij Gigabyte.

[ Voor 3% gewijzigd door Daffie op 23-04-2014 19:15 ]

https://freight.associates

Pagina: 1