Geluid TV/dvd via Sony receiver

Pagina: 1
Acties:

  • Lesilhouette
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 04-12 15:58
Hallo allemaal,

Ik heb sinds deze week een Samsung UE46F6500 gekocht, echter valt het geluid mij een beetje tegen.
Voor de dagelijkse tv-shows is het prima uit te houden als je eenmaal gewend bent, maar voor films en series via bijvoorbeeld Netflix wil ik toch goed geluid.
Ik had nog een Sony STR-KS1100 receiver liggen (icm de Sony RDR HX750 dvd speler/recorder), dus wil ik het geluid van de tv (bv Netflix, en later ook dvd) via de receiver laten lopen via een hdmi kabel.

Als test heb ik even net gedaan alsof de tv-decoder van XS4all de dvd-bron is, en aangesloten op de receiverpoort hdmi dvd-in. Hierna heb ik een hdmi kabel aangesloten op hdmi oud van de receiver op hdmi in 2 (arc) op de tv. Vervolgens decoder, tv en receiver aangezet, receiver op bron dvd-gezet, maar ik krijg op deze manier beeld noch geluid.

Weten jullie hoe ik het wél moet aansluiten? Wat ik dus wil is het geluid van de tv (niet per sé decoder, maar wel de ingebouwde apps zoals Netflix) en de dvd afspelen via de receiver.

Edit: ik moet nu weg, maar zal straks even thumbnails van de plaatjes maken.

Hieronder wat plaatjes van de setup voor de duidelijkheid.
Afbeeldingslocatie: http://i58.tinypic.com/2hocoi9.jpg
Afbeeldingslocatie: http://i59.tinypic.com/34evwuv.jpg
Afbeeldingslocatie: http://i62.tinypic.com/2qn9p3k.jpg
Afbeeldingslocatie: http://i61.tinypic.com/jiia6r.jpg
Afbeeldingslocatie: http://i57.tinypic.com/2r4rf2x.jpg

[ Voor 23% gewijzigd door Lesilhouette op 17-04-2014 07:29 . Reden: Thumbnails gemaakt ]

Gecertificeerd prutser!


  • lvrijn
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 10-07 23:16
Opt out op de tv naar opt in op de receiver..

  • _Brake_
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 14-12 20:04
Arc gaat waarschijnlijk niet werken en dus zul je met een optische kabel moeten gaan werken. Als je de decoder en dvd speler nou in de hdmi ingangen van de versterker doet, en vervolgens de hdmi out vd versterker naar een hdmi poort van de tv?

Dell Vostro 7620 / Intel Core i7 12700H / NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti 4GB / 40GB DDR5RAM / Samsung 990 Pro 1TB / Dell WD22TB4 / 2x Dell G2724D / Dell Premier KM900 / Universal Audio Volt 1 / 2x KRK Rokit RP8 G4 / KRK S12.4


  • Lesilhouette
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 04-12 15:58
@ _brake: op welk kanaal moet ik de receiver dan zetten? DVD voor dvd als ik de dvd daar op aansluit, en tv op een andere?

Edit: voor mijn begrip even de volgende scenarios:
TV (netflix etc.) opt out > opt in receiver
Decoder rechtstreeks via hdmi op tv
DVD via hdmi op receiver

Snap ik het dan zo goed?

[ Voor 43% gewijzigd door Lesilhouette op 12-04-2014 19:00 ]

Gecertificeerd prutser!


  • Lesilhouette
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 04-12 15:58
Ik heb de optische kabel besteld en aangesloten van tv op video2 op de receiver. Toen ik de receiver op dat kanaal zette kon ik het geluid van de tv (zowel 'ingebouwd' als via de decoder) via de receiver afspelen. Ik heb dus nu een hdmi kabel van de decoder op de tv aangesloten, en een hdmi kabel van de dvd naar de tv. Het geluid van de dvd komt op de receiver uit via de bijgeleverde coax/tulp stekker.

Bedankt.

Gecertificeerd prutser!


Verwijderd

Goeie avond,

Het lijkt erop dat ik hetzelfde euvel heb, maar bij mij werkt de optische kabel ook niet. Ik heb ook een Samsung Smart TV en dezelfde tuner.

Ik heb de optische kabel op de 'Digital Audio OUT (Optical)' poort op mijn TV, en deze verbonden met mijn tuner op de poort 'OPT IN SAT'. Maar als ik de tuner nu op 'SAT' zet, krijg ik geen geluid uit mijn tuner.

Ook als ik mijn geluidsinstelling op mijn TV verander naar 'Extern apparraat' krijg ik geen geluid.

Ik heb het ook geprobeerd op de poort 'OPT IN Video2/BD' op de tuner, maar ook dit werkt niet.

Hebben jullie nog ideeen waardoor ik het geluid van mijn TV via mijn tuner kan laten verlopen?

Alvast bedankt!

  • Mikayu
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 13-11 06:59

Mikayu

.srt

Over welke tuner heb je het precies? ik ben niet meer wakker

Kan je het geluid nog op digital zetten van de sony? Kan zo snel het knopje niet vinden op de remote

[ Voor 65% gewijzigd door Mikayu op 09-01-2015 00:01 ]


Verwijderd

Dus de tuner alleen op 'SAT' te zetten zou niet genoeg zijn? En dat zou een knop op de remote zijn? Ik heb ook het menu van de tuner doorgelopen, maar niets gevonden waaruit ik iets kon opmaken over poorten activeren of iets dergelijks.

Ik denk dat ik ook eens een andere optische kabel ga proberen. Wellicht dat de huidige gewoon niet goed is.
Pagina: 1