
Hoi mede tweakers,
Na jarenlang alleen maar consumeren op de website en nimmer iets te produceren qua comments of forums replies e.d. dacht ik het is eens tijd om iets te posten, iets wat ook de moeite waard is.
Inleiding:
Dit topic gaat over de Rufus Cuff. Dit is een smartwatch project dat momenteel op Indiegogo staat en op zoek is naar financiering. Ze hebben een target van $ 250.000 en hun huidige opbrengst op moment van schrijven is ongeveer $ 47.000.
De Rufus Cuff is een revolutionair design smartwatch, anders dan alle anderen die tot nu toe de revue zijn gepasseerd. Wat is er revolutionair? De afmetingen! De Rufus Cuff heeft een schermdiagonaal van 3 inch wat het bijna een kleine smartphone maakt qua formaat.
Alle smartwatches die tot nu toe zijn getoond blijven allemaal dezelfde formfactor of in ieder geval dicht bij de formfactor van een normaal horloge. Begrijpelijk want dat design gaat al enkele honderden jaren mee, maar de vraag is of het de optimale afmetingen zijn voor een smartwatch. Mij staat met de modellen tot op heden met name dat formaat wat tegen. Je kan er zo weinig op of het wordt erg priechelen. Het is leuk voor notificaties aflezen maar meer ook niet.
Met de Rufus kun je denk ik alles wel wat op een smartphone ook kan. Hij is er groot genoeg voor. De meningen verschillen erg over het design, maar ik vind het nu al de ultieme smartwatch gadget van 2014. Het enige nadeel vind ik dat er geen simkaart in kan. De Rufus is groot genoeg om als stand alone device te gebruiken. Dat het qua connectivity nu afhankelijk blijft van blue tooth of wifi verbinding vind ik jammer.
Het apparaatje is via Indiegogo momenteel te financieren vanaf $ 229,- waarvan 250 exemplaren beschikbaar zijn. Hierna is de vanaf prijs $ 279,-. Zeker de early bird is weinig geld voor wat je krijgt!
Link naar Indiegogo:
http://igg.me/at/rufuscuff/x/6886217
De specs:
Wat zit er nu eigenlijk onder de motorkap. Het volgende:
- TI Cortex A8 Processor
- Bluetooth 4.0
- 3.0 inch TFT Capacitive Touchscreen
- 400 x 240 QVGA Resolution
- GPS
- Accelerometer
- 6-Axis Gyroscope
- Speaker
- Microphone
- Front-facing Video Camera
- Vibration Alert
- 16GB Storage
- LED Alerts & Flash
- Android Kit Kat
- Multiple Language Support
- Wi-Fi 802.11 b/g/n
- ~1000 mAh Rechargeable Battery
- Spill & Splash Resistant




Video:
Afsluitend:
Als de financiering rond komt dan wordt het horloge zo'n beetje in september uitgeleverd. Dan heb je een uniek smart device voor op je pols waarmee meer mogelijk zal zijn dan alle andere smartwatches tot zo ver.
Ik ben erg benieuwd wat mijn mede tweakers er van vinden. Mijn eerste indruk vond ik hem gelijk geweldig. De Indiegogo campagne loopt echter nog niet storm dus misschien haken veel toch af op het formaat of iets anders. Ik zal de start topic waar nodig aanvullen, verbeteren en bijhouden in geval van vragen of anderszins. De gasten van Rufus zijn goed benaderbaar dus voor elke vraag zal een antwoord te krijgen zijn.