HDD met Windows recovery partitie hergebruiken

Pagina: 1
Acties:

  • misterdutch
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 30-06-2025
Hallo tweakers,

Na het jarenlange gebruik van een Dixons computer, neem ik de stap om zelf een PC te bouwen waarin alle onderdelen nieuw zullen zijn. Ik ben mijn oude PC helemaal beu. De HDD is ook helemaal volgeraakt met malware, spyware etc. Nu wil ik voor mijn nieuwe PC Windows 8 gaan kopen en die op een SSD zetten als bootschijf. Maar zou ik de HDD van de Dixons computer nog kunnen hergebruiken? Bij mijn weten staat daar namelijk een recovery partitie op, waarmee het systeem altijd kon worden geherinstalleerd. Hiervoor heb ik ook een setje Acer recovery cd's moeten maken destijds, en dáároverheen moet je dan inmiddels weer een Acer Upgrade DVD installeren waarmee de XP versie die op het systeem staat direct kan worden ge-upgrade naar Windows 7 (die kreeg ik destijds bij aankoop van de computer er bij omdat de computer nog met windows XP werd verkocht terwijl windows 7 al uit was)

Anyway, mijn vraag is dus, valt deze HDD te hergebruiken of zal er altijd een on-wisbare recovery partitie van mijn oude PC op blijven staan? Als dit namelijk het geval is dan doe ik het liever niet. Ik wil geen risico lopen oude virussen, malware etc mee te nemen naar de nieuwe PC laat staan dat hij per abuis die partitie gaat gebruiken en ik een soort van schizofrene PC krijg. Maar als de schijf echt hélemaal valt te wissen, alsof het gewoon een gloednieuwe HDD is ipv een "vuile" schijf met Acer/Dixons overblijfselen, dan zou ik het wel willen. Is dit mogelijk?

  • wagenveld
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online
diskpart
list disk
select disk X
clean

En alles is weg. Kan natuurlijk alleen als je niet van de schijf zelf opstart.

  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
HDD formatteren of de partities verwijderen moet genoeg zijn. Cleanen met DiskPart zoals hierboven werkt ook prima.

  • MaD_co
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 19:08
wagenveld schreef op vrijdag 28 maart 2014 @ 22:35:
diskpart
list disk
select disk X
clean

En alles is weg. Kan natuurlijk alleen als je niet van de schijf zelf opstart.
als hij dit begrijpt dan denk ik dat hij de vraag niet had hoevel stellen...
aan zijn vraag en formulering te zien verwacht ik dat ts geen pc expert is ;) (no offence)

maar zogauw je windows gaat installeren lun je je partities aampassen.
gooi ze allemaal weg. en maak 2 nieuwe aan.
(1op ssd 1 op hdd)
et voila..

geen probleem dus om die hdd te hergebruiken,indien deze sata is
verwacht alleen geen snelheid wonderen met kopieren.

ATI X300 std @ 324/195 stable @ 432/283 @ 13202 3dmarks http://service.futuremark.com/compare?2k1=8575346


  • misterdutch
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 30-06-2025
Bedankt voor de hulp. Uiteindelijk heb ik de "disk management" optie in windows 8.1 gebruikt (onder "computer management") om de partitie te identificeren, en vervolgens diskpart gebruikt om deze partitie te verwijderen (aangezien het niet kan via disk management, waarschijnlijk om de recovery partition te beschermen). Daarna de overige partities op de schijf (het waren er 2) verwijderd in de disk management, en toen op de lege ruimte die ontstond door de diskpart handeling van daarnet, een nieuwe partitie gemaakt en aan die partitie de lege ruimte van de 2 verwijderde gewone partities toegevoegd.

Het was even lastig dus ik link hier nog even een pagina die mij hiermee heeft geholpen... mocht iemand dit ooit nog lezen en tegen hetzelfde aanzitten

http://social.technet.mic...tion?forum=w8itproinstall