Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.

Fan HP A900 slaat niet aan

Pagina: 1
Acties:

  • Jaapoes
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 20-10 17:05
Hallo allemaal,

Ik heb een erg vreemd probleem met een HP presario A900 laptop en dan wel de fan. De laptop zat aardig vol met stof dus ik blies er eens in toen hij aan stond. Niet hard overigens. Gelijk daarna stopte de fan met draaien.. Balen, fan kapot dacht ik. Nieuwe fan besteld en vanavond ingeboud. (Was nog een aardige operatie }:O ) Ik zet de laptop aan, alles werkt behalve de fan! Uiteraard gaat de laptop vanwege de temperatuur uit zichzelf uit na enkele minuten..

Heeft iemand enig idee wat dit kan zijn? In de bios is ook geen monitoring van de fan of iets dergelijks dus daar kan ik helaas niets zien/aan sturen.. Het lijkt mij toch heel erg raar dat van een zucht wind in de fan de hele aansturing van dat ding kapot is..

[Gigabyte X670 gaming X][Ryzen 7800X3D][Kraken X62][32GB Corsair][Zotac 5080 Solid][Samsung 980 PRO][NZXT H7 FLOW][Evnia 34M2C8600]


  • gangsta_playa
  • Registratie: Juli 2011
  • Laatst online: 12-11 17:44
Een zucht wind kan piekstromen veroorzaken als de fan draait. Het motortje krijgt teveel weerstand en daardoor krijg je een gigantische inductiestroom.

Zie het zoals een grote elektrische motor die opstart: het moment van de as en de rotor is zo groot dat er een piekstroom (ongeveer 3 tot 6* de normale stroom) ontstaat als de motor stilstaat en moet opstarten.

Nu weet ik niet of die bepaalde laptop een soort van interne zekering heeft. (hebben laptops dat wel?) Anders zou het wel eens een nieuw moederbord kunnen worden. Kan je misschien met een multimeter de stroom/spanningswaarden van de fan meten?

  • Jaapoes
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 20-10 17:05
Bedankt voor de reactie. Klinkt logisch, ik heb het zelf alleen nog nooit meegemaakt en ook nog nooit gehoord.. Zal ook wel redelijk zeldzaam zijn denk ik.
Maar het moederbord is eigenlijk ook het enige wat overblijft dat stuk kan zijn. Ik vind het alleen zo vreemd dat dan de rest nog gewoon helemaal 100% in orde is..

[Gigabyte X670 gaming X][Ryzen 7800X3D][Kraken X62][32GB Corsair][Zotac 5080 Solid][Samsung 980 PRO][NZXT H7 FLOW][Evnia 34M2C8600]