Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jacovisscher
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 15-08 11:48
Beste mede-tweakers,

De titel van het draadje is een beetje raar, maar ik zou niet weten hoe ik het anders kon formuleren.

Ik heb in november 2010 voor een maat een BenQ G2420HD gekocht. Die heeft ruim 3 jaar probleemloos gefunctioneerd, tot afgelopen maand (uiteraard net na de garantie, zul je altijd zien...). Als ik nu een computer aansluit (laptop of desktop, maakt niet uit) via VGA of HDMI (geen DVI-kabel voorhanden, dus niet getest), dan herkent het beeldscherm het signaal, maar voor een seconde slechts, terwijl de melding voor het aanpassen aan de input in beeld verschijnt, als een soort overlay op het normale Windows-bureaublad. Daarna gaat het beeld op zwart. Scherm uit en aandoen leidt tot hetzelfde. Het drukken op de menu-knop, Auto of andere heeft geen zichtbaar effect. Mijn vermoeden is dat er iets misgaat in de elektronica van het beeldscherm zodra die het inputsignaal heeft verwerkt, maar ik ben niet kundig genoeg om in te zien wat precies.

Reparatie gaat al gauw richting de €80 - €100, en voor dat geld koop je tegenwoordig bijna een nieuw beeldscherm met 3 jaar garantie, dus dat is geen optie. Mocht er dus een relatief goedkope fix zijn, dan is dat het overwegen waard, anders wordt het helaas een nieuw beeldscherm.

Mijn maat werkt nu tijdelijk op een 4:3 15inch schermpje, en dat vindt hij niet fijn (begrijpelijk). Ik hoop dan ook dat ik hier goede input kan krijgen, zodat ik dit weekend kan knutselen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Visgek82
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 20:23
Probleem met het powercirquit denk ik, wellicht lekkende elco's.

Tevens zou ik er niet direct van uit gaan dat je geen garantie hebt. Je hebt immers garantie zolang je redelijkerwijs mag veronderstellen dat een produkt mee mag gaan , en een scherm mag naar mijn idee toch zeker wel 4-5 jaar, op zijn minst, mee gaan.

Ryzen 7 7700X , 32 GB RAM, ProArt 4080 Super, MSI B650 Tomahawk, 2x2tb NVME


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jacovisscher
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 15-08 11:48
Zou je lekkende elco's niet moeten horen of ruiken? Pieptonen oid? En waarom zou het beeldscher het dan voor de eerste seconde wel doen en daarna niet meer?

Over de garantie: ik weet dat er een redelijke levensduur is. Maar ik kan nergens vinden wat die voor beeldschermen is. 3 of 5 jaar, het zijn beide arbitraire getallen. De verkoper gaf aan dat de garantie verlopen was, dus wat zou ik daar aan kunnen doen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jacovisscher
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 15-08 11:48
Iemand, niemand? Dat zou erg jammer zijn, maar helaas...