Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Booster
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 14:40

Booster

Superuser

Topicstarter
Ik heb de vraag gekregen een reeks technische illustraties te maken. Het gaat dan o.a. over het bovenaanzicht van een weg, met verkeersborden ernaast. Het gaat om diverse borden in verschillende combinaties, en het zou mij veel tijd schelen als deze niet helemaal opnieuw getekend hoeven te worden.

Daarom vroeg ik mij af: is er (vanuit de overheid bv) een bibliotheek waarin de gebruikelijke Nederlandse verkeersborden te vinden zijn? En; onder welke licentie zijn ze te gebruiken?

Ik kan probleemloos de documenten vinden waarin alle (type) borden staan. Bv: Verkeersborden en Verkeersregels in Nederland
Maar hierin is niets vermeld over gebruiksrecht of auteursrecht over de illustraties.

Op goeievraag.nl lees ik: Rust de copyrightstatus ook op Nederlandse verkeersborden?
En daarin staat:
In tegenstelling tot de overige publicaties en afbeeldingen geld op alle door de overheid bekend gemaakte wetgevingen en besluiten geen kopierecht.

Wetgevingen en onderdelen van wetgevingen mogen zonder bronvermelding vrij gebruikt worden.

Aangezien een verkeersbord een onderdeel is van de wetgeving mag het vrij gebruikt worden.
Klinkt plausibel :P maar dat gaat volgensmij meer over het namaken of uit de wet kopieren, terwijl ik idealiter de borden letterlijk uit bovenstaande folder zou willen halen, waar mogelijk wel auteursrecht op van toepassing is. (of een ander overzicht met borden)

Morgen wil ik hier nog even over bellen met algemene zaken. Tot die tijd: iemand inzichten hierover?

The cake is a lie | The Borealis awaits...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fish
  • Registratie: Juli 2002
  • Niet online

Fish

How much is the fish

van uit de wiki kan ik wel vectorbestanden vinden iig

e.g. http://commons.wikimedia....lands_verkeersbord_A1.svg

Iperf


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • begintmeta
  • Registratie: November 2001
  • Niet online

begintmeta

Moderator General Chat
Uit dit PDFje kan je ze dan ook (noet volledig, bijvoorbeeld zijn niet alle snelheden te vinden, maar dat is redelijk simpel te editen (welk lettertype gebruiken ze eigenlijk voor?)) halen lijkt me.

[ Voor 24% gewijzigd door begintmeta op 18-02-2014 00:47 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Booster
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 14:40

Booster

Superuser

Topicstarter
De wiki heeft een te beperkte range aan borden eigenlijk, dus dan moet je alsnog zelf een aantal veelvoorkomende borden tekenen.

begintmeta: dat is de PDF uit mijn openingspost. De vraag is niet of de borden technisch daar uit te halen zijn. De vraag is: mag dat wel?

The cake is a lie | The Borealis awaits...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rmg
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 18:55

Rmg

http://www.iusmentis.com/auteursrecht/publiekdomein/
Overheidspublicaties
Auteurswetten bepalen vaak dat op (sommige) overheidspublicaties geen auteursrecht rust. Zo zijn in Nederland wetten, verordeningen en vonnissen van rechtbanken vrij van rechten (artikel 11 Auteurswet). Deze behoren dus automatisch meteen tot het publiek domein.

Overige overheidspublicaties zijn in Nederland geen publiek domein. Een rapport van een ministerie is bijvoorbeeld gewoon beschermd door auteursrecht. Het mag echter wel gewoon worden gekopieerd en gepubliceerd, behalve als er op het rapport staat dat het auteursrecht is voorbehouden (art. 15b Auteurswet).
Op de Folder zelf lijkt me gewoon auteursrecht te zitten dus

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • begintmeta
  • Registratie: November 2001
  • Niet online

begintmeta

Moderator General Chat
Booster, klopt, was je link niet nagegaan. Het beste kan je even voor de zekerheid het ministerie vragen of dat pdfje vrij te gebruiken is (wat ze algemeen hierover schrijven staat natuurlijk al wel op de site), het online 'Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990' geeft helaas alleen bitmapbestanden weer...

[ Voor 31% gewijzigd door begintmeta op 18-02-2014 09:52 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Willem
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 03-07 18:24
offtopic:
Interstate O+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Savantas
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 01-07 23:41
http://www.verkeersmaatre...erstekensbibliotheek.aspx
of anders vraag eens na bij http://www.crow.nl/ (daar hadden wij ze lang geleden vandaan)

Ik denk niet zwart-wit, ik denk diapositief! ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Booster
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 14:40

Booster

Superuser

Topicstarter
Duurde even voor RWS op mijn vraag terugkwam. Zij hebben me inderdaad naar CROW verwezen, maar de andere suggestie die je doet ziet er ook interessant uit :)

De opdracht is geoffreerd en het is even wachten op reactie.

The cake is a lie | The Borealis awaits...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bas020
  • Registratie: November 2021
  • Laatst online: 02-11-2021
Beste Booster,

Ik ben ook op zoek naar de RVV borden in SVG format.
Is het gelukt om ze te maken?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RobIII
  • Registratie: December 2001
  • Niet online

RobIII

Admin Devschuur®

^ Romeinse Ⅲ ja!

(overleden)
bas020 schreef op dinsdag 2 november 2021 @ 13:20:
Beste Booster,

Ik ben ook op zoek naar de RVV borden in SVG format.
Is het gelukt om ze te maken?
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/g/forum/images/icons/alert.gif Let op! De laatste reactie in deze discussie is meer dan 2 weken oud! Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/g/forum/images/icons/alert.gif
Was die waarschuwing niet voldoende? :X

Dit topic is dik 7 jaar oud. Stuur dan gewoon even een DM aan Booster ofzo.

[ Voor 31% gewijzigd door RobIII op 02-11-2021 13:27 ]

There are only two hard problems in distributed systems: 2. Exactly-once delivery 1. Guaranteed order of messages 2. Exactly-once delivery.

Je eigen tweaker.me redirect

Over mij

Pagina: 1

Dit topic is gesloten.