Toon posts:

UPDATE Word de ster in je eigen Tweakers & KPN 4G test film

Pagina: 1 2 Laatste
Acties:

  • zeef
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 29-05 23:56


UPDATE

Helaas zegt de winnaar net af, dus we hebben met spoed iemand nodig voor a.s. zondag. Mijn vraag is simpel: wie kan? De eerste die reageert mag mee. Mijn excuses voor de gang van zaken, we hadden het ook liever anders gezien.

Aanmelden kan via mail (mijn nick (at) tweakers.net) of DM. Je moet (voor vandaag :P) in dit topic gereageerd hebben, om het wel zo eerlijk te houden.
Beste vrienden,

Bedankt voor alle gave ideeën. Jullie hebben je wederom van je creatieve kant laten zien. Vanwege alle animo hebben we iets langer nodig om samen met KPN tot een winnaar te komen. Dinsdag nemen we contact op met de winnaar. Dan heeft deze nog voldoende tijd zijn test voor te bereiden en naar de kapper te gaan voor de opnames op zondag 9 maart ;)
Verzin een Tweakers-waardige uitdaging waarmee we kunnen laten zien waartoe KPN 4G in staat is. Als jij het leukste item verzint, gaan we het daadwerkelijk uitvoeren en met jou in de hoofdrol opnemen. O ja, de winnaar krijgt ook een Galaxy S4! ;)

Op de typische Tweakers-manier duiken we diep in de techniek. Zo hebben we al uitgebreid gekeken naar de opbouw van een 4g-antennesite, bekeken we de stabiliteit van het 4g-netwerk van KPN en testten we de capaciteit in de praktijk.

Testen in de praktijk doen we graag en liefst zo origineel mogelijk. Hiervoor zijn we door het hele land gereisd en hebben we onder andere een drone met een Skypeverbinding via 4g laten vliegen boven het Limburgse platteland, zoals je hier kunt zien. In de komende weken zul je nog een test zien met een Porsche in de hoofdrol en duiken we samen met KPN de Groningse kroegen in.

Al deze items, vier in totaal, kunnen jullie binnenkort zien op Tweakers. We hebben echter nog één test te gaan en die mogen jullie verzinnen. We hebben in de lucht getest, we hebben bij snelheid op land getest, we hebben 4g binnen en buiten vergeleken met wifi en zijn nu heel benieuwd wat jullie graag willen zien in de vijfde test.

We hebben er wel een paar regels voor. Het moet in een dag te filmen zijn, proefpersoon (jij dus :P) en apparatuur mogen niet beschadigd worden en nee, we mogen ook niets slopen, laten zinken of opblazen, helaas. Wat we wel willen, is een test die misschien over the top is, maar laat zien wat het 4g-netwerk van KPN kan. De locatie waar we op 9 maart gaan filmen is een vol voetbalstadion. Kortom, wees creatief en wie weet speel je zelf de hoofdrol in de test!

Hoe doe je mee? Je post je idee in dit topic. Let op, je mag in dit topic maar één keer posten. Doe het zo volledig mogelijk. Beschrijf je idee goed; licht het desnoods toe met schetsen, tekeningen, foto’s of video. Natuurlijk mag je je post zo vaak editten als je wil. Je mag niet reageren op ideeën van anderen. Wie dat wel doet of meer dan één keer post, is automatisch gediskwalificeerd. Mocht iemand hetzelfde briljante idee hebben als jij, wanhoop niet, maar stuur het toch in. We kiezen voor het idee dat het best is toegelicht of uitgewerkt.

Spelregels:
  • Aanmelden kan tot en met 26 februari 2014, 23.59 uur via dit topic.
  • Werknemers en crew van Tweakers zijn uitgesloten van deelname.
  • De winnaar wordt door een jury van KPN & Tweakers geselecteerd.
  • De winnaar krijgt uiterlijk 28 februari bericht via e-mail.
  • Deelnemers zijn bereid om mee te werken bij het uitvoeren en filmen van hun test.
  • Eén keer in dit topic posten, niet reageren op anderen.
  • Editten van je post mag onbeperkt, tot de sluitingsdatum.
  • Vragen, reacties en andere feedback kunnen in het feedbacktopic worden gepost.
  • Jouw voorstel mag geen gevaar opleveren voor tester of testapparatuur.

[Voor 88% gewijzigd door zeef op 07-03-2014 09:52]


  • Chris.nl
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online
- edit - Robotvoetbal 3G vs 4G lijkt me toch geen goed plan aangezien er al gespeeld wordt.

[Voor 64% gewijzigd door Chris.nl op 18-02-2014 14:43]


  • TheNephilim
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 11:38

TheNephilim

Wtfuzzle

LAN-party op 4G

Simpel uit te voeren en natuurlijk de ultieme test om te zien of het 4G netwerk van KPN echt zo snel is.

Je zet een stel gamers met PC bij elkaar, sluit ze aan op het internet via de 4G verbinding en laat de LAN-party beginnen! Als het lukt om de snelste shooter te spelen, zonder lag en andere problemen, dan is het 4G netwerk van KPN wat mij betreft geslaagd!

  • Kars
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 28-05 13:12
Leuk idee!

Over de top is natuurlijk altijd goed, maar het moet uiteindelijk een mooie conclusie opleveren.
Ik heb er wel een idee over.

Spotlight:
- streaming. Daar zal het grootste deel over gaan.
- het publiek. Dat is uiteindelijk je doelgroep.
- iemand die normaal niet bij een wedstrijd aanwezig kan zijn (bijv. terminaal ziek persoon).

Waar het in grote lijnen over gaat, is dat je iemand een mooie dag geeft.
Zijn/haar dag stream je live door naar zijn/haar familie en vrienden. Dat moet KPN 4G mogelijk maken.
Alles wordt vastgelegd en doorgestreamed met de Samsung Galaxy S4.

Storyboard:
- Haal de betreffende persoon op. Laat het een verrassing zijn.
- Samen gaan we richting de ArenA.
- We volgen de persoon tijdens de wedstrijd en stellen diegene in het middelpunt (rust-tijd item) waar het publiek bij betrokken wordt
- Uiteindelijk terug naar huis en nabespreken, de Galaxy S4 mag hij/zij houden :*)



[Voor 76% gewijzigd door Kars op 26-02-2014 11:36]

Life is too short to remove USB safely


  • Cilph
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 27-05 22:44
Dat lijkt me makkelijk: een videogame streamen in 1080p op het grote doek terwijl het live gespeeld wordt. Natuurlijk met fps counter voor zowel de game als de stream. Klapstoeltje erbij, biertje. Hoppakee.

[Voor 10% gewijzigd door Cilph op 18-02-2014 14:17]


  • Nik Du Bois
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 26-05 11:36
verstoppertje:
alle 'verstopte' mensen streamen constant met hun GSM. Ze mogen rondlopen. De bedoeling is dat de zoeker iedereen aan de hand van de beelden op zijn GSM/tablet kan terugvinden en er samen mee op de foto kan.

ik zal straks wat meer regels/details proberen te verzinnen!

[Voor 19% gewijzigd door Nik Du Bois op 18-02-2014 14:18]


  • nulkelvin
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 09-06-2021

nulkelvin

ehmm is er nog koffie?

Live video regstratie van de wedstrijd natuurlijk. Met 4G en heel veel telefoons kan je zo'n wedstrijd werkelijk vanuit alle hoeken streamen.

ik wilde dat ik eens een coole sig. kon bedenken.


Anoniem: 561095

De 4G-verbinding als HUB opzetten (lees: Wifi-accesspoint op je telefoon) en dan telkens meer gebruikers toevoegen (op hun laptop, tablet etc) en kijken hoelang ie het volhoudt!

  • dragoncry
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 28-05 21:48
Maak van de Arena een boiscoop, Stream een film in 1080P naar iedere gebruiker in de Arena (gebruikers nemen een eigen scherm mee :)

  • Hakker
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 21-05 22:07

Hakker

a.k.a The Dude

User registratie van bv demonstratie voetbal wedstrijd waarbij users middels selecteren van een camera kan streamen naar bv twitch danwel facebook. ook met bv headcams en telefoons langs de zijlijn die geselecteerd kunnen worden.

Artificial Intelligence is no match for natural stupidity | Mijn DVD's | Mijn Games | D2X account: Hakker9


  • CrazY1985
  • Registratie: September 2008
  • Laatst online: 29-05 23:42
Verzorg via 6 smartphones een live registratie van een wedstrijd van Ajax.

Bij iedere cornervlag en aan iedere zijde van de middenlijn wordt een smartphone opgesteld.

Deze 6 telefoons verzorgen een live verslag van de wedstrijd en blijven dus 2x 45 minuten lang online.
Verslag te bekijken via Tweakers en/of KPN website.

Indien het slechts 1 toestel mag betreffen, dan 1 persoon met dit toestel rondom het veld een live verslag laten maken en dit 2x 45 minuten lang streamen.

Dit zal een ultieme test zijn van het 4G netwerk van KPN!

[Voor 16% gewijzigd door CrazY1985 op 18-02-2014 14:25]

Xbox Series X | Apple IPhone 13 128GB


  • pielle007
  • Registratie: April 2008
  • Laatst online: 28-04 16:48
CONFERENCE CALL
Tijdens de rust van Ajax - Cambuur een conference call aanmaken in een realtime stream zodat men zichzelf terug ziet op de live schermen. (middels skype groepsgesprek).

(2volw.+1kind) Hoekwoning'59: 2420wp PV / spouw&dak&leidingisolatie / Apparatuur A++ > / HR+ glas/ ledlampen 26x /luchtlucht warmptepomp >Doelstelling jaarverbruik : Water 86m³, Gas 850m³, -200kWh incl PV. Lasten?Gereduceerd!


  • rohaantje
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 24-10-2022
Een wedstrijd live Streamen en via de Galaxy S4 op de schermen laten weergeven..

Gebruik je software voor de volle 100%!!! Daar is het voor bedoeld!


  • Crp
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 12:42
Tijdens een voetbalwedstrijd elke speler een smartphone op zijn borst of op zijn hoofd dmv een headstrap oid. En dan alle 22 spelers laten streamen naar youtube, twitch, ustream of andere streaming dienst zodat je live tussen spelers first-person view kan schakelen

  • TommieW
  • Registratie: December 2010
  • Laatst online: 13:59

TommieW

Numa numa.

Datalimiet
Met een stuk of 5 mobieltjes kijken welke het snelst door het datalimiet zit. :D

1700X@3,9GHZ - Asus Crosshair VI Hero - 32GB Corsair LPX - GTX 1070Ti
iPhone 13 Pro Max - Macbook Pro 16" M1 Pro


  • Neelix
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 11-04 10:24
Paar grote schermen neerzetten en live de andere eredivisie wedstrijden streamen?

Don't worry, it's all just 1's and 0's.


  • Morax
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 09:51
Ik vraag me af of het KPN 4G netwerk snel genoeg is een stel vrienden/voetballiefhebbers eerder op de hoogte te stellen van hoogtepunten op de wedstrijd.

Testopstelling:
De hoofdpersoon bevindt zich in de arena met goed zicht over het veld.
Vervolgens zijn er 2 groepen kijkers:
- Groep 1: Een groep kijkend naar de wedstrijd via reguliere TV
- Groep 2: Een groep kijkers kijkend naar het HD-beeld wat door de hoofdpersoon via 4G verzonden wordt

De vraag is nu: Kan het 4G netwerk stabiel blijven streamen op hoge kwaliteit tijdens een wedstrijd met veel publiek, en is het vervolgens snel genoeg om groep 2 significant eerder te laten juichen/joelen om hoogtepunten in de wedstrijd?

De grap is natuurlijk dat deze beelden een leuke situatie kunnen schetsen, namelijk dat groep 2 juicht om een goal, tijdje stilte, waarna groep 1 juicht om dezelfde goal maar dan later.
De groepen hoeven ook niet per se in andere kamers te zitten, je kan ze ook in dezelfde kamer zetten met de ruggen naar elkaar toe, elk kijkend naar een andere TV.
Indien groep 1 gefrustreerd raakt van het late beeld, kunnen ze halverwege de wedstrijd natuurlijk besluiten hun TV uit te zetten en mee te gaan kijken met groep 2 ;)

Bij gebrek aan goals zijn er eventueel andere hoogtepunten zoals kaarten/schwalbes of missers.

[Voor 14% gewijzigd door Morax op 18-02-2014 14:34]

What do you mean I have no life? I am a gamer, I got millions!


  • Daantjeeuh
  • Registratie: Maart 2013
  • Laatst online: 24-05 08:53
Live streamen en bekijken

Er zal tijdens een wedstrijd of voorstelling vast wel eens wat gelivestreamed worden, op zich geen probleem. Maar wat als er 1 (of een aantal) personen zijn die aan het streamen zijn, in HD natuurlijk, die vervolgens door de rest van het stadion wordt bekeken? Ben benieuwd of de 4G van KPN daar mee om kan gaan, en of het in HD kan ook!

[Voor 19% gewijzigd door Daantjeeuh op 18-02-2014 14:32]


  • TheKmork
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 12:05
(jarig!)
Steam In-House Streaming over 4G. Ofwel een game PC met 4G dongle, en een andere PC met 4G dongle, en dan proberen dmv Steam In-House Streaming een game te streamen van de ene PC naar de andere. Hiervoor moet dan wel een tunnel opgezet worden om een LAN te simuleren, maar dit is wel de uitgelezen manier om zowel throughput als latency te testen. Je kunt verschillende resoluties en 30/60 fps proberen om te zien tot hoe hoog het volgehouden wordt.

Uiteraard is Steam In-House Streaming nog in beta, maar zoals uit verschillende bronnen blijkt werkt het al erg goed, en zou dit dus wel een hele mooie (en schaalbare) manier zijn om bandbreedte en latency te testen.

Het mooiste zou natuurlijk zijn als je dat dan ook nog op 2 geografisch gescheiden lokaties doet, dus bijvoorbeeld een game-pc in Limburg aansturen vanuit Amsterdam.

[Voor 11% gewijzigd door TheKmork op 18-02-2014 14:32]


  • Maistah
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 08-08-2022
Een '4K scherm' (door resoluties van telefoons een stuk meer natuurlijk! maar net zo groot als het Sony scherm) opzetten, samengesteld uit X-aantal Galaxy S4 telefoons, welke elk, apart van elkaar, een deel van de stream via 4G binnenkrijgen en zo voor het hele stadion zichtbaar worden.

  • _Raymond_
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 09-05 20:33
Remote racecompetitie via real-time videobellen.

Groep A achter de PC/console met blinddoek aan het racen.
Groep B op afstand, via videobellen zicht op het scherm van hun geblinddoekte racepartner in A.
Groep B ziet wel, maar heeft geen controls, dus zij praten hun racepartner in A naar de finish.

  • Nees
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 25-03 03:53
5 juli, Sensation in de Amsterdam Arena, 40.000 smartphones die allemaal willen instagrammen, twitteren en facebook updaten. Het Vodafone wifi netwerk laat altijd ten wensen over in de Arena. Ongeloofelijk traag/lag en slecht bereik in midden van de zaal (eigenlijk geen), zelfs zeer moeizaam in de buiten ringen.

Dit lijkt me de ultieme test.

Laat hun 4G routen via Wifi-hotspots in heel de Arena, zodat IEDEREEN, ook buitenlanders, erop kunnen en dan eens kijken of ze het zullen trekken!

Ook via 3G is het altijd een dikke soep geweest, dat ging nog trager of helemaal niet in heel de arena.

Anyway, of het nu 3G of 4G is. Het netwerk is gewoon verzadigd met een volle Arena en is 4G niets waard.

[Voor 17% gewijzigd door Nees op 18-02-2014 14:38]


  • fjjl
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 16-05 20:16
Makkelijk, tijdens de wedstrijd de wedstrijd van feyenoord streamen. Origineel, kwaliteit en een prima test

  • gxpower
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 29-05 22:09
Een parachutist de Arena in laten vliegen en live beeld krijgen via de 4G verbinding van KPN!

Anoniem: 561095

Leuk geprobeerd jongens maar houdt rekening bij jullie ideeën dat het wel binnen de 4GB dataverkeer moet passen (dat is de max bundel). Anders klopt de test niet.

  • Durazno
  • Registratie: Maart 2011
  • Laatst online: 18-12-2022
Een 5000 verbindingen simuleren, of natuurlijk met fysieke apparaten (mocht dat mogelijk zijn) die de wedstrijd real live door streamed naar bijvoorbeeld je vader thuis zodat die ook mee kan kijken, uiteraard continu in 1080p. Aangevuld met nog eens 5000 verbindingen die continu een andere wedstrijd in 1080p bekijken. Dan kun je mooi zien of 4g het aan kan om tegelijkertijd heel veel data te uploaden als wel te downloaden. Wanneer het dat kan kun je denk ik wel zeggen dat het 4g netwerk goed genoeg is voor de toekomst.

  • orange.x
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 11-05 15:34
Iets als volgt lijkt me wel geinig:
Neem even "The Matrix Move" in gedachte. Hetzelfde object vanuit verschillende oogpunten achter elkaar weergeven.

Neem een evenement dat goed zichtbaar is vanaf de tribune met de camera van telefoons, dus het liefst wat groter dan voetbalspelers namelijk een soort monstertruck evenement met grote trucks die ver en hoog springen en op auto's landen die geparkeerd staan. Of autovoetbal met grote auto's.

Alles wordt constant uit veel hoeken gestreamd naar een hoofdlocatie en waar er een herhaling nodig is wordt gebruik gemaakt van alle beelden op hetzelfde moment maar vanuit alle hoeken gefilmd. Kan je dus tijdens het afspelen van de herhaling ook helemaal rondom de actie draaien.

Wat hiervoor nodig is is een constante verwerking van alle beelden die binnenkomen, via 4G, die vervolgens verwerkt worden tot een herhaling die je weer mooi kan tonen op grote schermen rondom de arena naar de toeschouwers gericht.

De mobieltjes / camera's hoeven dan niet vastgehouden te worden door het publiek zelf maar kunnen op vaste punten staan bijvoorbeeld.

Lijkt me wel vet eigenlijk :)

  • triflip
  • Registratie: Februari 2006
  • Laatst online: 30-01 13:37
De wedstrijd filmen met 4 webcams vanuit verschillende hoeken en dit live streamen in een 1080p stream. En dan zoveel mogelijk mensen deze stream laten bekijken op hun smartphone.

  • lowrence
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 28-05 14:59
De grootste video conference van Nederland!

  • hoxolotl
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 28-03 20:16
Bij een groot evenement of de beste gelegenheid:
Maak een systeem waarbij je per stoel en filmpje kan afspelen, mensen kunnen dan de applicatie downloaden of live streamen.
Tijdens het evenement:
Bij het aanmelden van de mobiel op de server wordt om de stoelnummer gevraagd. aan de hand hiervan weet de server welke video stream naar welke stoel moet worden gestuurd.
Aan de hand van het stoelnummer kan een virtueel scherm over de tribune worden gebouwd als iedereen zijn mobieltje omhoog houdt.
Denk hierbij dus bijvoorbeeld aan een film van een wapperende vlag die verdeeld wordt over een vak supporters, waarbij de hele vlag pas te zien is als een mozaïek van mobieltjes in de lucht wordt gehouden. Waarbij dus in feite iedere mobiel een paar pixels van het filmpje krijgt toegekend.
Tijdens de test kan zo de bandbreedte live worden beheerst (1x pixel kleur blauw, of 1080p filmpje kleur blauw maakt voor het oog niet zo veel uit, wel voor de bandbreedte), om de maximale bandbreedte te gebruiken om een zo hoge mogelijke resolutie scherm van mobieltjes te maken.

Anoniem: 561095

Spelfout in de topictitel: "Word" moet het zijn ipv "Wordt" }:O

[Voor 9% gewijzigd door Anoniem: 561095 op 18-02-2014 14:45]


  • Loveless85
  • Registratie: Maart 2011
  • Laatst online: 08:55
Organiseer een FIFA14 toernooi, laat mensen hun tablet meenemen, met FIFA14 geinstalleerd, en begin een CL achtig toernooi, waarbij de spelers via 4G hun tablet verbinden met het internet en het tegen elkaar opnemen

[Voor 77% gewijzigd door Loveless85 op 18-02-2014 14:54]


  • ediel
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 29-05 13:06
Iedereen de mogelijkheid geven om via 4G de wedstrijd in 1080P mee te laten kijken. Zodat je de wedstrijd zowel live kan zien als op je mobiel voor de herhalingen :+
Maar met een volle arena gaat 4G dat niet halen :9

  • Master FX
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 13:09
Anoniem: 561095 schreef op dinsdag 18 februari 2014 @ 14:44:
Spelfout in de topictitel: "Word" moet het zijn ipv "Wordt" }:O
Volgens mij is dit juist niet goed. Vervang "wordt" door de gebiedende wijs van fietsen. "Fiets naar de maan en neem wat maanstof mee..." (ZONDER 't')

Kan dus gewoon weer terug worden gezet zonder 't'

Stay safe


  • Croqy
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 29-05 23:54
First Person Voetbal

De spelers van Ajax - Cambuur een mobiel met camera laten dragen waarvan de beelden via 4g worden gestreamd op schermen in de Arena en een online applicatie zodat mensen dit middels hun 4-verbinding kunnen volgen.

Het in first person kunnen volgen van de wedstrijd is veel intenser, je krijgt de realtime actie uit eerste hand mee! Met de lage ping die 4g biedt zou dit een tof extra element aan de wedstrijdbeleving moeten toevoegen.

Om het risico om beschadiging van de apparatuur te beperken zou de camera aan de borst bevestigd kunnen worden, met een sterke elastieke band dat in het shirt verweven is.

[Voor 9% gewijzigd door Croqy op 18-02-2014 14:54]


  • Heloxide
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 04-05 17:26
Met 64000 telefoons een 320x200 scherm maken. Dan elke telefoon als pixel laten fungeren. Daar een mega scherm van maken en alle herhalingen op tonen!

Anoniem: 561095

Master FX schreef op dinsdag 18 februari 2014 @ 14:50:
[...]

Volgens mij is dit juist niet goed. Vervang "wordt" door de gebiedende wijs van fietsen. "Fiets naar de maan en neem wat maanstof mee..." (ZONDER 't')

Kan dus gewoon weer terug worden gezet zonder 't'
Gebiedende wijs
bv. `Ga weg!`
word

http://www.mijnwoordenboek.nl/werkwoord/worden

Dus ik had het juist.

  • workswith
  • Registratie: Februari 2012
  • Laatst online: 14:06
iedreen live verslag geen met telefoon tijdens de wedstreid via 4g.
valt de verbinding niet weg, zo alles met 3g wel altijd dan heeft 4g zich bewezen.
zeer makelijk uit te voor door in de achter kand van de stoel een kasje te plaatsen en de gebruiker kan het aan zetten via 4g.

Anoniem: 561095

Nog een test: de meeste mobiele telefoons heb vrije ruimte (8GB/16GB...64GB). Ik zou wel willen weten hoe lang het duurt met 4G om je telefoon te vullen.

  • HellStorm666
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 09:20

HellStorm666

BMW S1000XR / Audi S6 Avant C7

Iemand met de Galaxy S4 langs de zijlijn in 4k uncompressed (custom rom nodig?) live laten streamen.
Dit vervolgens voor iedereen beschikbaar maken (via QR code op het grote scherm kan iedereen de stream benaderen) in de resolutie van hun scherm (720p, 1080p en 2k)

Scientia Potentia Est
Xbox-Live GamerTag: H3llStorm666
19x Q.Cell G5 325wp op APsystems QS1


  • roel_bertens
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 17-04 20:28
Het lijkt mij wel een leuk idee om de piekbelasting van het netwerk te testen. Aangezien we het over een vol stadion hebben zullen er vast ook een hoop mensen al 4G van KPN hebben.

Om het netwerk zo goed mogelijk te testen ligt het voor de hand om iets met streaming video te doen. Dit wordt in de praktijk steeds meer gebruikt en ook met steeds hogere beeldkwaliteit.

Nu heb ik het volgende idee. Aan het begin van de rust wordt via de grote schermen in het stadion en de stadionspeaker eerst uitgelegd dat er een test van KPN en Tweakers gaat volgen. Het idee van de test is dat er na een countdown van 10 seconden via een website een stream van 1 min lang te volgen is, waarna er een paar vragen ingevuld kunnen worden. De link naar de website wordt alvast gegeven zodat iedereen de site klaar heeft staan wanneer de countdown begint.

Even later (nog steeds tijdens de rust) begint de countdown op de grote schermen en via de stadionspeaker waarna iedereen in het stadion tegelijk de live stream kan volgen op zijn mobiel. De stream toont een HD video (hoogst mogelijke kwaliteit) van 1min uit de wedstrijd (dit kan bijvoorbeeld met de S4 gefilmd zijn en daarna snel geupload via 4G). Hierna krijgt de gebruiker de vraag welke minuut uit de wedstrijd dit was en als tweede vraag een keuzemenu waarmee hij/zij de stabiliteit van de stream moet beoordelen. Als laatste kan de gebruiker ook zijn naam en email opgeven, zodat de winnaar(s) op het grote scherm getoond of omgeroepen kunnen worden. Wanneer mogelijk kan hier nog een kleine prijs aan verbonden worden (bijv. goody bag van KPN of Tweakers of een wedstrijdbal).

Voor het filmpje en de vragen kan een simpele website/pagina gemaakt worden door Tweakers of KPN, waarbij natuurlijk wel even gecheckt moet worden dat er geen bottleneck veroorzaakt wordt op de server waar dit geplaatst wordt.

De resultaten kunnen na afloop van de minuut streaming meteen weer op het grote scherm getoond worden en hierbij ook het aantal deelnemers en de totale netwerkbelasting tijdens de minuut.

  • Mouse5312
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 20-05 20:34
Een hele grote rodelbaan/achtbaan achtig iets maken vanaf het dak (hoogste punt) van de arena en dan door de hele arena heen.
En de personen allen uitrusten met 4K camera's en de beelden hiervan streamen naar een groot scherm.

  • cool0
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 25-02 22:02
Wat leuk is: Om met een voetbal al voetballend over het veld gaan met in je hand een Microsoft Surface via 4G en je al voetballend een download doet van een Film (die je mag downloaden). En dan kijken als je eerder over het veld kan rennen en scoren dan dat de Film gedownload is.

Ik vrees niet de man die 10.000 trappen heeft beoefend maar de man die 1 trap 10.000 keer heeft geoefend


  • Barryke
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 19-05 20:13

Barryke

blauw

Gewoon alles.
En maak er een magische TV commercial van!

Vul het veld met bushaltes, bankstellen, attracties, voertuigen, woonruimtes, en boots zo'n beetje elke denkbare situatie na waarbij iedereen mobiel gebruikt. Allemaal draadloos natuurlijk afgezien van de huisapparaten (die staan meer aan de rand van het veld), feitelijk is er alleen maar gras te zien in het midden.

Styling:
Met wat goede regie en muziek kan dit een superbowl-esque commercial zijn.
Qua stijl zie ik het als een beetje donker (vooral in de verte) maar met felle kleuren waar wat te zien valt. De stadionverlichting is eventueel een uitkomst, maar een deel van de verlichting moet wel kleur-getint zijn.

Terwijl dat gebeurt zijn er natuurlijk ook weer live streamende smartphones cameras die op de LED borden te zien zijn, maar dat is uiteindelijk waarschijnlijk makkelijker als trucage/montage mooi te maken. De LED borden tijdens het filmen wel als gevarieerde bewegende (fel wit en gekleurde) verlichting dienen.

De mood dus zoals de afbeelding die Tweakers al bij deze bekendmaking gebruikte:

Maar dan van binnen gefilmt.

Benodigdheden:
  • Tweakers met mobieltjes (veel)
  • Tweakers met console (enkele) en wat blije vrienden
  • Tweakers met PC (enkele)
  • Tweakers met TV (enkele) en digitenne
  • Tweakers met Auto (enkele) in vrolijke (niet-groene) kleur
  • Bushalte
  • Kermisattractie (pretpark-esque, iets met kleurrijke lampjes) + carnavals wagen + wat andere feel-good zaken die iedereen wel eens filmt.
  • Een file (2 rijen auto's over het veld, geen groene) met inzittenden (mobiel werken, spellen, videobellen, en navigeren)
  • Een straatmuzikant met ondersteunende band die gefilmd wordt (tevens de musical score voor de commercial)
  • Kinderen die omhoog kijken naar een tros ballonnen (of vlieger) waaraan een streamende smartphone camera hangt.
  • Een vrouwelijk zangkoor dat gefilmd wordt door iemand in bovengenoemde file.
  • Een voetballer in de business-lounge aan een bar, wat verveeld op zijn telefoon aan het scrollen, onwetend met zijn rug naar de glazen muur waardoor het spektakel te zien is. De felle kleuren verlichten de ruimte waar hij het niet ziet.
  • Een verbaasde werknemer van dit evenement/stadion die het zelf ook filmt op zijn/haar mobiel en tussendoor de (nu even ietwat shaky) camera blij aankijkt. Alsof ze een flashmob meemaakt.
  • Een volle bus waarbij de TV het weer + (goed) nieuws + reistijden zoals wel vaker.
  • Een boer die stopt met zijn landbouwvoertuig om een (zojuist ontvangen) foto van zijn kleinkind te kijken op zijn mobiel.
  • Een (ja slechts één) BN'er of internet-celebrity die zijn Youtube video aan het opnemen is.
  • Een BN'er die zijn Youtube video aan het opnemen is.
  • Iemand die een mobiel gebruikt tijdens hond uitlaten, om te chatten.
  • Iemand die een mobiel gebruikt tijdens post bezorgen, om te chatten.
  • Iemand die een mobiel gebruikt tijdens een terrasje, om foto te maken van gezelschap.
  • Iemand die een mobiel gebruikt tijdens het pizza eten, om social media te gebruiken.
  • Iemand die een mobiel gebruikt tijdens een toilet bezoek, ook om social media te gebruiken. :+
  • Iemand die een mobiel gebruikt om vriend te filmen op eenwieler, om op social media te zetten.
  • Een NS trein waarin één iemand zit, en in een flits dit voorbij ziet komen. :?
  • .. en elk ander idee van iedereen in dit topic dat KPN wel ziet zitten op dit veld. Zo heb je meteen gemotiveerde Tweakers / figuranten!
Kanttekeningen
Of de trein als inleiding of uitleiding moet dienen ben ik nog niet over uit, maar het kan beide. De overige volgorde is met reden in die volgorde gezet, soms bewust gegroepeerd, soms als contrast of grap. Het begint met de gekste dingen en laat daarna zien dat je dat zelf óók echt doet. Gevoel bij kijker moet worden: Magisch dat dat kan allemaal en ik kan dat ook!

En zo zijn er meer uit het dagelijkse leven gegrepen momenten die je kan verenigen in een verrassende en verblijdende kakofonie van mogelijkheden die 4G (en mobiel internet in het algemeen) biedt.

Aangezien de bedenker van het gekozen idee bij de uitvoering aanwezig mag zijn, en dit véél ideeën combineert, zou ik zeggen: KPN nodig meteen elke tweakers uit die hier een idee heeft dat hierin past, dan heb je meteen een deel van de bezetting! :o

Het kan èèn groot feest zijn, maar natuurlijk is dit ontzettend veel werk om te regelen. Maar niets waar een goed reclame bureau zich niet aan durft te wagen, denk ik dan. Evenmin kan het "coördineren" hiervan evengoed via 4G gaan, en als (weinig verklappende) inleiding dienen die zich al deels buiten het stadion afspeelt.

[Voor 18% gewijzigd door Barryke op 18-02-2014 15:29]

Error 304: Please hit any user to continue.


  • appelthee
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 13:31
De 'Spidercam' vervangen door een S4, waarbij live via 4g het beeld gestreamed wordt naar deelnemende partijen...

De 'spidercam' met S4 raast door het stadion met een hoge snelheid waar de verbinding tot het maximale getest wordt. Vergelijkbaar met een trein, auto-reis.. Veelvoorkomende manieren van reizen en dus herkenbaar voor de meesten onder ons.

Dit zou dan tijdens een voetbalwedstrijd kunnen, en dan tijdens de rust een reclame waarbij KPN aangeeft hoe snel 4G werkt en laat het zien aan de kijkers dat ze gekeken hebben naar een S4 stream via 4G met begeleidend videoverslag.

  • Thommuz
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 27-05 10:54
Wat hebben de Toppers en Robbie Williams gemeen?

De toppers worden zodalijk ook bij een vol concert gefotografeerd door duizenden uitzinnige fans! (jaja Guus Meeuwis deed dat ook al met die nicon reclame maar die treed 24 mei niet op in de ArenA).

Van tevoren wordt iedereen die een kaartje heeft gekocht voor de toppers via de mail gevraagd om een KPN app te downloaden. Met deze app kan de foto die gemaakt wordt meteen naar kpn verstuurd worden via het hoogst beschikbare netwerk. Ook kan via die app bekeken worden met welk apparaat de foto wordt gemaakt. Evt kan de tijd waarop de foto gemaakt wordt door de app bepaald worden zodat iedereen gegarandeerd tegelijkertijd een foto maakt.

Met dit concert is de ArenA voller dan een voetbalwedstrijd, heeft KPN een hoop gegevens over de verschillende snelheden bij verschillende mobieltjes en krijgen ze ook een hoop reclame.
(evt verloten ze nog 10 S4's, 4 galaxy tabs en een zak friet onder de deelnemers)
(evtevt.. geef iedereen een proefabbo van 3 dagen die de app downt voor 4g tijdens het concert)

Oja miss ook dealtje met Nicon erbij?
Geen dank KPN en Tweakers ;)

[Voor 8% gewijzigd door Thommuz op 18-02-2014 15:19]


  • Whisky
  • Registratie: Februari 2012
  • Laatst online: 03-10-2022
Via 4G, geluid + beeld laten afspelen via een app op alle smartphones in de ArenA tijdens een goal of tijdens de rust.
Dat is mijn idee!



Het plan:
Voor de wedstrijd word er gevraagd de app te downloaden en te installeren op de 4G ready smarthphone (zie laatste alinea 'De app'). Zodra de app is opgestart fungeert de telefoon als externe speaker en monitor die door een centraal systeem word aangestuurd binnen het stadion.

Het is de bedoeling om op de smartphone, afhankelijk van de locatie, een deel van een filmpje te laten zien en geluid af te spelen.

De app:
Om te specificeren op welke positie de smartphone zich bevind is het mogelijk om in de app aan te geven op welke stoel je zit. Hierdoor kan per positie een stuk beeld & een geluid fragment afgespeeld worden op de smartphone.

De app heeft de machtiging om push berichten te sturen naar de gebruiker en om het volume op maximaal te zetten. Ook kan het een stuk video afspelen.

De app zal via een QR code achter op de stoelen kunnen worden gedownload in de betreffende app store.

Wat gebeurt er dan?
Iedereen krijgt een melding via de app om zijn telefoon met het scherm richting het veld te richten en het volume vol open te zetten.

Iedereen staat op en richt zijn smartphone met het scherm naar het veld toe. Binnen het stadion word het licht gedimd zodat de schermen beter zichtbaar zijn, vervolgens wordt er om stilte gevraagd.

Het centrale gedeelte speelt een groot filmpje af over de gehele tribune, met op de de plaats waar iets gebeurt op het filmpje ook geluid word afgespeeld.

Dit kan een wave zijn, maar ook een promotie filmpje voor KPN.


Dit is dus mijn idee. Het lijkt me tof om dit te mogen realiseren met KPN & Tweakers!

p.s. Ik ben zelf al klant bij KPN ;)

Freedom for everyone..


  • Oeroeg
  • Registratie: Oktober 2009
  • Laatst online: 10:54
Neem een overdreven grote transparante ballon (2m doorsnede).
Zoiets: http://i1.ytimg.com/vi/G9OfQL1D_hE/hqdefault.jpg

Plaats in het midden een telefoon, die via 4g beelden naar het grote scherm streamt.

Gooi die ballon in het publiek.

  • Secsytime
  • Registratie: Juli 2011
  • Laatst online: 29-05 18:51

Secsytime

Automagisch

Grootste silent disco van de wereld, iedereen streamt het via 4g ((:

  • DENNIS79
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 26-05 18:01
Tijdens de wedstrijd AJAX Cambuur worden herhalingen op de grote videoschermen in het stadion getoond. Wellicht is het mogelijk om op basis van de 4G verbinding aparte herhalingsopnamen te maken, die meteen doorgestreamd worden naar de regie van de amsterdam arena zodat die deze beelden gelijk op het scherm kan vertonen. Indien dit lukt blijkt uit de "praktijktest" dat 4G snel genoeg is om livestream op een acceptabel niveau (HD) door te sturen, zodat deze in een liveverslag opgenomen kan worden.

Ik als testpersoon wil de herhalingen dan wel opnemen als cameraman, met een uiteraard een cursusje vooraf en een blik in de "controlroom".

Anoniem: 502376

battlefield 4 op ultra op 4g verbinding gaan spelen met verschillende computers met 4g chips

  • colinvanruth
  • Registratie: Oktober 2009
  • Laatst online: 14-01-2020
Met z'n alle tegelijk speedtest.net app uitvoeren!

Macbook Pro Early 2011 15'' 2,2-GHz quad-core Intel Core i7 4GB, 1333 MHz 250GB SSD, AMD Radeon HD 6750M met 1 GB GDDR5 (A1286) / iPad Mini Retina / iPhone 6 / Apple TV (A1469 Early 2013) / iPod Classic 160GB 7GEN / G-Technology G-Drive 1TB & 3TB HDD


  • copywizard
  • Registratie: December 2004
  • Niet online
DDoS anyone? 10k ppl allemaal tegelijk kpn.nl bezoeken kijken wat er dan gebeurd?

AMD Ryzen 5600X, MSI MPG X570 Gaming Plus, MSI RTX3070, 32GB Corsair DDR4


  • kutsjoerd
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 10-07-2022
Geef tijdens een voetbalwedstrijd in de Arena alle supporters toegang tot het 4G netwerk. Laat ze allemaal vanuit hun hoek van het stadion de wedstrijd filmen en streamen naar een centrale server. Vervolgens kan iedereen deze beelden via een app of programma opvragen en dus zelf de hoek kiezen hoe hij de wedstrijd bekijkt en zelf 'a la seconde' de hoek aanpassen.

Kortom een soort 3D ervaring van een voetbalwedstrijd met behulp van de fans in het stadion.

  • jbemmel
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 08-03-2014
Creeer een armada van 25 video drones ( 2 x 11 spelers + scheidsrechter + 2 coaches ) die de spelers tijdens de wedstrijd volgen, en laat toeschouwers live verbinding maken met de drone van hun keuze, via een speciale Android app voor de gelegenheid. Voeg een 'cheer' functie toe waarbij tweets van de toeschouwers met een hashtag per drone op Internet worden geplaatst ( met referentie naar de KPN/Samsung 4G Arena test uiteraard ) en ook op de grote schermen in de Arena. Houd een wedstrijd welke speler / scheidsrechter de meeste tweets weet te genereren.

Drones: Iets als Parrot YouTube: AR.Drone 2.0 : Watching a game of soccer

Tijdens de echte wedstrijd is het mogelijk te gevaarlijk i.v.m. drones die kunnen botsen etc. Daarom zou dit tijdens de pauze kunnen worden uitgevoerd, met 2 speciale voetbalteams ( en spelers met helmen en ingebouwde camera's, zodat toeschouwers ook kunnen meegenieten vanuit een 1st person perspectief )

  • nightlion
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 12-11-2018
Laat iedereen binnen een applicatie aangeven waar hij of zij zit en laat die persoon dan een foto's maken van wat die persoon ziet op het veld. Vanuit die applicatie moet je dan ook andere stoelen kunnen bekijken. Je kan dan zien wat het zicht is van die stoel.

Als iedereen dit ongeveer rond de zelfde tijd doet dan heb je denk ik een reële belasting van het netwerk.

  • jpiscaer
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 29-05 08:53
De ultieme test is natuurlijk om de website(s) van KPN, zoals http://www.kpn.nl en http://www.kpn.com via dat 4G-netwerk te laten lopen en daarmee de stabiliteit, snelheid en beschikbaarheid van het 4G-netwerk aan te tonen!

Gebruik verschillende 4G-enabled apparaten, zoals mifi-hotspots om de verschillende componenten die nodig zijn voor het hosten van de sites, zoals web-, database- en fileservers, load balancers, routers, etc. te ontsluiten naar het internet.

De test is geslaagd als de uptime van de websites beter is dan gesteld in de SLA. Door met de productie-sites te testen in plaats van een tijdelijke, demo- of andere non-productie toont KPN dat hun 4G-netwerk aannemelijk beter is dan een datacenter-grade netwerk.

  • atleetalie
  • Registratie: September 2012
  • Laatst online: 30-09-2022
Een virtueel concert.

Stel je voor, iedereen (die komt) met 4G van KPN wordt uitgenodigd een speciaal appje te downloaden. Deze stuurt de GPS locatie door naar een centrale server en op extern commando kan een concert begonnen worden door alle speakers van alle telefoons op luid te zetten.

Doordat de locatie bekent is kan er ook nog verschil worden gemaakt tussen bassen en hoge tonen van verschillende kanten.


Hmm, beetje veel werk misschien.

  • Nicked
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 28-04 11:03
Heb niet alle ideeën hierboven gelezen, dus misschien is het al gezegd?

"Waar is de mysterystreamer?"
Een mysterystreamer loopt met zijn telefoon rond door het stadion (of zit tussen ander publiek) en stuurt een constante livestream (in 1080p uiteraard) uit.
Daarbij zullen slechts hints gegeven worden van de huidige locatie van de mysterystreamer en dus grotendeels de vloer, of muur, of kleine details gefilmd worden. Geen overzichtsshot van het veld waardoor vrijwel direct duidelijk is waar de mysterystreamer zich bevindt. (Misschien een keer een flits van dit overzicht, waarna de mysterystreamer zich weer verplaatst.)

Deelnemers van het spel kijken deze stream en proberen uiteraard de mysterystreamer te vinden, 't liefst voor een leuke prijs natuurlijk (ook een S4, bezoekje in de kleedkamer van Ajax, verzin het maar). Indien gevonden, ga met de mysterystreamer op de foto en post of facebook/twitter met #KPN4G_mysterystreamer_gevonden (of iets dergelijks). Uiteraard zal deze 'selfie' ook op de livestream zichtbaarworden, dan is het Game Over.

[Voor 3% gewijzigd door Nicked op 18-02-2014 16:27]


  • Pataar
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 20-04 11:10
Laat een Nederlandse sprint atleet over het veld sprinten op hetzelfde moment dat er iets gedownload wordt. Dit moet dan downloadbaar zijn onder de tijd van de sprinter. Verder wordt er gefilmd en gelijk gestreamt naar alle andere apparaten in de Arena.
Heel simpel idee, maar je kunt het erg spectaculair filmen, en het is een mooie publiciteits stund.

Stepped on a cornflake, now I'm a cereal killer.


  • plientje
  • Registratie: November 2013
  • Laatst online: 03-04 21:11
Ik heb ook niet alles daarboven gelezen dus misschien is het al gezegd.

Iedereen in de arena gaat tegelijk streamen en op een groot scherm zie je alle videobeelden in een keer verschijnen, en dan kijken hoeveel erdoor komt :p

http://steamcommunity.com/id/nvanes97/


  • 3raser
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 13:55

3raser

⚜️ Premium member

Laat via een speciale app alle bezoekers hun stoelnummer invoeren en daarna hun telefoon of tablet met het scherm naar voren richten. Combineer alle mobiele schermen tot één groot (360 graden) scherm en speel daar een video op af. Je stoelnummer bepaalt de positie van jouw mobiel voor het mega scherm.

  • Aaargh!
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 26-05 12:19

Aaargh!

Bow for me for I am prutser

Elke speler een toestel met 4G op de borst plakken en live video streamen, zodat je de wedstirjd vanuit het oogpunt van elk van de 22 spelers (naar keuze) kan volgen.

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.


  • Asperientje
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 07-03-2015
gebruik een panono ball en laat een team hiermee handballen. Als hiermee zonder problemen de live beelden van de wedstrijd gestreamd kunnen worden via internet, waarmee je mooi beeld krijgt alsof men "tussen de spelers" staat, dan is KPN 4g wat mij betreft geslaagd ;)

(zie ook http://www.panono.com/features/)

Everything's got a meaning


  • Kenju
  • Registratie: Oktober 2009
  • Laatst online: 18-05 07:19
In de rust een shootout door de jeugdige talenten van Ajax laten verzorgen. Vooraf eerst meten wat een gemiddeld persoon (of meerdere mensen) nodig heeft om een parcours af te leggen van dummies die in de weg staan en vervolgens een score af te maken. Vervolgens zorgen dat je een bestand hebt die net zo lang duurt om van de ene naar de andere plek te laden via 4G. En dan tijdens de rust één of meerdere spelers het laten opnemen tegen de 4G verbinding,

Zou leuk zijn wanneer hiervoor wat bekendere jeugdspelers voor ingezet kunnen worden als Bazoer, James, Kishna (A1). Of misschien ook uit de jongere selecties zodat je ook spelers als Kluivert (C1) en Van de Beek (B1) mee kan nemen.

  • lampen12
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 28-09-2018
Een idee moet uitvoerbaar zijn, en het leukste is natuurlijk als je dit met een grote massa mensen gaat doen!
Dat geeft ook het meeste publiciteit, en mensen (de gewone consument, dus niet de tweaker) moeten ook kunnen snappen wat ze nu precies aan het doen zijn, als je ze iets klein (leuks) leert, dan vinden ze dat vaak nog wel leerzaam. Het moet dus massaal (identificatie van de gewone consument in de grote massa), uitvoerbaar en simpel zijn.

Je zou met alle mensen in de Amsterdam Arena allemaal een filmpje kunnen laten opnemen (dit in samenwerking natuurlijk met het ajax-bestuur) met hun mobiele camera. Om ze vervolgens allemaal op hetzelfde moment te uploaden op een speciaal aangemaakte pagina. Die dan op dat precieze moment geopend wordt. En die filmpjes worden dan achter elkaar op het grote scherm afgespeeld. Zo heb je de kans nog wat terug te zien van JOU werk. Dat voelt lekker bij de consument. Maar het is natuurlijk zo dat de consumenten met 4G sneller de filmpjes op die pagina hebben staan dan de 3G mensen. Dit triggert natuurlijk ontzettend, en geeft de mensen met 3G het idee van: Waarom moet dit nu zo sloom zijn? zo komt MIJN filmpje er nooit op! En de 4G mensen geeft dit natuurlijk de trigger: 'Superchille verbinding zo!'
Je voorkomt rare filmpjes doordat het allemaal wordt opgenomen in de Arena, wat je daar doet, is over het algemeen wel iets wat door de beugel kan, en je naam komt erbij te staan. Zo voelen de 4G mensen zich natuurlijk nog veel chiller. En natuurlijk is een filmpje van enkele seconden eerder geupload dan ééntje van 1 minuut, maar zo heb JIJ ook minder of respectievelijk meer 'zendtijd'.
Dit kun je de hele pauze doen, of tot het gewoon genoeg is, mensen worden vanzelf creatief bij het maken van zo een filmpje. Je geeft ze eerst 5 minuten om een leuk filmpje te maken en dan 10 minuten 'zendtijd'. Het streamen op het scherm kun je ook 'live' op het 4G netwerk doen.

Ik weet niet of je ook twee ideeën mag geven, zo niet dan houd mijn bericht op bij deze regel:

- Jullie zijn in de lucht, in een auto, en in de kroegen geweest met jullie 4G, maar hoe denken jullie over in het water?
Dat is nieuw voor mensen, en nieuw is voor de gewone consument aantrekkelijk!
4G kennen ze (is nog redelijk nieuw), en water kennen ze ook, maar 4G onderwater? Dat niet!

Je neemt een Sony Xperia Z1 en gooit deze ergens met de camera die nog aanstaat (daar gaat het hele verhaal om) in óf een aquarium met vele kleurrijke vissen en laat de camera automatisch streamen op een scherm. Op 4G natuurlijk, zo heb je leuke kleurtjes en vissen, water, een leuke telefoon en gewoon 4G onder water! Live! Volgens mij trekt dat best wel wat mensen, met het idiote idee van: "Als ik ooit te water ga, dan kan ik altijd nog een berichtje posten op de bodem van de zee."

  • r.w.vanvliet
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 14-04 17:47
Aangezien je toch in de arena bent, zou ik daar gebruik van willen maken voor wat betreft de 'actie'. En als je dan toch inderdaad de netwerkprestaties wil testen, waarom niet de dynamiek van AJAX gebruiken, in HD filmen met het toestel en direct streamen op het grote scherm. Leuke zou dan kunnen zijn om eens niet van de standaard camera-posities gebruik te maken, maar bijvoorbeeld de ballenjongen aan de zijlijn, of wellicht nog beter, de scheids zelf. Dat hij dan bv. een camera-module op zn hoofd heeft en de kijker zo de wedstrijd echt van dichtbij, van binnenuit beleeft.

Misschien dat men dan ook eens ziet hoe of het is om als scheidsrechter middenin de actie te staan en op basis van wat jij ziet een beslissling te moeten nemen. Maar dan wel in HD, heeft de scheids ook geen excuses meer :)

Anoniem: 427069

In de ArenA gaan tetheren en dan met max 8 personen een FIFA lanparty houden met oa de match Ajax - SC Cambuur.

Anoniem: 311126

Ik ga de 4g testen door een ropeswing te doen en de tester een webpagina te laten laden op de 4g voordat hij goed en wel een hele zwaai gemaakt heeft.

  • Nimac91
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 23-05 16:51
Het plan!
Het gehele Ajax elftal voetbalt met een lichte draagbare camera of iets wat in de buurt komt zoals Google Glass of Go Pro. Uiteraard zonder dat de spelers hier zelf last van hebben.

Supporters kunnen via hun telefoon/tablets mee kijken met de spelers alsof ze zelf in de Arena aan het mee spelen zijn. Welke speler/s ze willen volgen is volledig vrij. Dit alles loopt via een stream of app wat lijkt op google hangouts zonder dat supporters last hebben van elkaar en waarbij de supporters kunnen kiezen welke spelers ze willen zien.

Dit alles uiteraard op het 4G netwerk in de Arena!

Niet alleen is dit een test voor 4G verbinding, maar dit is ook een eerste stap naar wat allemaal in de toekomst nog groter uitgepakt kan worden, en wie weet is de volgende Super Bowl met dit idee nog groter gemaakt als budget geen rol meer speelt.

Benodigdheden:

- Camera's in de vorm van Google Glass/Go Pro of kleiner maar makkelijk draagbaar en gericht vanuit de kijkhoeken van de speler en staat de speler niet in de weg.
- Een stadion vol supporters met Telefoons/Tablets streamend via het 4G netwerk of gratis wifi netwerk wat ook loopt via 4G
- Ajax Spelers die willen mee werken aan deze test.
- Sponsoring door KPN en misschien ook Google of Go Pro in geval van google glass/Go Pro als extra test om dit mogelijk te maken.
- Een goed technische team die in staat is deze stream/app te maken zodat supporters met gemak de stream op kunnen en makkelijk kunnen switchen tussen de spelers om de wedstrijd vanuit het grasveld te kunnen volgen.
- Marketing er moet uiteraard een plan komen hoe dit naar buiten wordt gebracht deze test moet KPN ook veel kunnen opleveren en bewijzen dat 4G de toekomst al heeft. En de supporters moeten goed op de hoogte worden gebracht en misschien haalt deze actie de supporters over om ter plekke over te stappen op 4G of een 4G toestel halen voor de wedstrijd begint.
- Deze test moet ook buiten de Arena bekend gemaakt worden zodat hier extra veel aandacht voor komt.

Wat betekent deze test nog meer
Ik zie deze test als een eerste stap naar grote dingen die in de toekomst kunnen gebeuren. Nog nooit hebben supporters kunnen mee kijken vanuit de ooghoeken van de spelers en hier wordt het voor het eerst getoond. Dit kan een groot voorbeeld zijn voor de toekomst. Hoe wedstrijden altijd te volgen zijn via de TV maar nu ook via de ooghoeken van de spelers in het veld. De volgende Super Bowl, hoe je de spelers ziet alsof ze voor je neus staan in "The line of Scrimmage" of alsof jij de quarterback bent in de NFL en die bal zo goed gooit en alsof jij die kop bal zelf hebt gemaakt in een voetbal wedstrijd. Het is allemaal mogelijk en de sporten waarin je dit kan toepassen is ook eindeloos! Met de olympische spelen hebben we het al een aantal keer zien gebeuren met de Go Pro die Snowboarders dragen, maar dit kan nog veel groter en beter!

Kortom
Dit zou weleens een mooi begin kunnen zijn van een nieuw film systeem tijdens sport evenementen! 4G maakt dit mogelijk en dit idee kan alleen maar groter en beter uitpakken!

[Voor 6% gewijzigd door Nimac91 op 18-02-2014 18:40]


  • d0tm4tr1x
  • Registratie: Mei 2012
  • Laatst online: 21-08-2018
Ik ga deze zomer 4G testen op camping Oranjezon, Vrouwenpolder, Zeeland.
Met mijn 3G toestel haalde ik de fenominale snelheid van 14K4.
Te veel sarcasme? Oranjezon is een blindspot in het 4G, 3G, 2G, 1G, 28K8, 14K4 netwerk.
Maar ik ga het wel proberen!
En het lijkt mij een ultieme uitdaging voor KPN!

  • Ruud033
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 26-05 00:07
Ik kies meer voor iets praktisch, ik zou diverse programma's zoals o.a.:
- Dropbox
- Autodesk Revit
- Steam
- Origin
- Etc, andere streaming/download programma's
Willen laten draaien, kijken hoe lang het duurt voordat deze gesynchroniseerd zijn en dit vergelijken met een 3G verbinding. Ik denk hierbij aan de 'alledaagse' handelingen, van het kantoor naar huis.
Dingen als de 3D tekening uploaden naar de server, Dropbox updaten (met een grote file), een game pre-loaden of andere dingen die grote hoeveelheden data bevatten. Een voetbalwedstrijd streamen o.i.d. is iets dat naar mijn mening minder voorkomt als dit soort dingen, daarnaast zijn het vaak dingen die men vergeet en waarvan ik denk dat ze irritaties kunnen voorkomen en een dag beter kunnen maken van een persoon.

Groetend, Ruud

  • Reyuken
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 13-03 12:39
De 4G Stream wave!

Tijdens een wedstrijd het publiek een wave laten doen over de hele diameter/lengte van het het stadium, terwijl dit live gestreamed wordt met een telefoon over een 4G verbinding. De wave wordt door een enkel persoon in gang gezet en gaat zo heel het stadium rondt samen met de streamer tot het weer de eerste persoon heeft bereikt.

Ik loop zo een rondje rondom het stadium met de telefoon, geen enkel probleem.

[Voor 14% gewijzigd door Reyuken op 18-02-2014 19:13]


  • drusloos
  • Registratie: Juli 2013
  • Laatst online: 13:04
Zou vet zijn als elke telefoon een stukje van een totaalplaatje kan afspelen. Dus dat elk toestel in de lucht wordt gehouden, en zo een cirkel wordt gevormd in de arena, en al die toestellen 1 groot scherm vormen. En zo een video gestreamd wordt, en als alles goed werkt, dan zal het filmpje in zijn totaal haperloos afgespeelt worden.

  • drusloos
  • Registratie: Juli 2013
  • Laatst online: 13:04
Nimac91 schreef op dinsdag 18 februari 2014 @ 18:30:
Het plan!
Het gehele Ajax elftal voetbalt met een lichte draagbare camera of iets wat in de buurt komt zoals Google Glass of Go Pro. Uiteraard zonder dat de spelers hier zelf last van hebben.

Supporters kunnen via hun telefoon/tablets mee kijken met de spelers alsof ze zelf in de Arena aan het mee spelen zijn. Welke speler/s ze willen volgen is volledig vrij. Dit alles loopt via een stream of app wat lijkt op google hangouts zonder dat supporters last hebben van elkaar en waarbij de supporters kunnen kiezen welke spelers ze willen zien.

Dit alles uiteraard op het 4G netwerk in de Arena!

Niet alleen is dit een test voor 4G verbinding, maar dit is ook een eerste stap naar wat allemaal in de toekomst nog groter uitgepakt kan worden, en wie weet is de volgende Super Bowl met dit idee nog groter gemaakt als budget geen rol meer speelt.

Benodigdheden:

- Camera's in de vorm van Google Glass/Go Pro of kleiner maar makkelijk draagbaar en gericht vanuit de kijkhoeken van de speler en staat de speler niet in de weg.
- Een stadion vol supporters met Telefoons/Tablets streamend via het 4G netwerk of gratis wifi netwerk wat ook loopt via 4G
- Ajax Spelers die willen mee werken aan deze test.
- Sponsoring door KPN en misschien ook Google of Go Pro in geval van google glass/Go Pro als extra test om dit mogelijk te maken.
- Een goed technische team die in staat is deze stream/app te maken zodat supporters met gemak de stream op kunnen en makkelijk kunnen switchen tussen de spelers om de wedstrijd vanuit het grasveld te kunnen volgen.
- Marketing er moet uiteraard een plan komen hoe dit naar buiten wordt gebracht deze test moet KPN ook veel kunnen opleveren en bewijzen dat 4G de toekomst al heeft. En de supporters moeten goed op de hoogte worden gebracht en misschien haalt deze actie de supporters over om ter plekke over te stappen op 4G of een 4G toestel halen voor de wedstrijd begint.
- Deze test moet ook buiten de Arena bekend gemaakt worden zodat hier extra veel aandacht voor komt.

Wat betekent deze test nog meer
Ik zie deze test als een eerste stap naar grote dingen die in de toekomst kunnen gebeuren. Nog nooit hebben supporters kunnen mee kijken vanuit de ooghoeken van de spelers en hier wordt het voor het eerst getoond. Dit kan een groot voorbeeld zijn voor de toekomst. Hoe wedstrijden altijd te volgen zijn via de TV maar nu ook via de ooghoeken van de spelers in het veld. De volgende Super Bowl, hoe je de spelers ziet alsof ze voor je neus staan in "The line of Scrimmage" of alsof jij de quarterback bent in de NFL en die bal zo goed gooit en alsof jij die kop bal zelf hebt gemaakt in een voetbal wedstrijd. Het is allemaal mogelijk en de sporten waarin je dit kan toepassen is ook eindeloos! Met de olympische spelen hebben we het al een aantal keer zien gebeuren met de Go Pro die Snowboarders dragen, maar dit kan nog veel groter en beter!

Kortom
Dit zou weleens een mooi begin kunnen zijn van een nieuw film systeem tijdens sport evenementen! 4G maakt dit mogelijk en dit idee kan alleen maar groter en beter uitpakken!
Leuk idee. Maar een gopro camera werkt via een wifi verbinding zonder internet. Je kan via je telefoon kijken wat je filmt, maar hier is geen internet voor nodig. Het zal dus alleen kunnen met een google glass.

  • Onoffon
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 00:09
Laat een link van een (HD) reclame of promotie filmpje van Ajax en/of KPN zien tijdens de rust, van 5 min, op het grote scherm. in dit filmpje zit een vraag en antwoord welke pas te beantwoorden zijn na het uitkijken v.h. filmpje. Degene die het eerst het goede antwoord tweet krijgt een bijzonder prijs (nieuwe telefoon of vip behandeling, skybox bezoek etc).

Just a simple thought....


  • swimmer4
  • Registratie: Maart 2011
  • Laatst online: 20-05 23:36
Ik vraag mij af hoe goed 4g het binnen doet in gebouwen. Het verschil tussen binnen en buiten op ongeveer de zelfde plaats. Wat het effect is van verschillende muren op het 4g signaal/snelheid.

  • jellex
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 01-04 10:45
Ik zou wel eens een multi TB cloudstorage server over multipath, MPIO, iSCSI over twee of meer 4g verbindingen willen zien.
Normaal gesproken werkt dit natuurlijk met gbit ethernet links en kabel, maar hoe betrouwbaar is 4g als het aankomt op disk I/O?

Om wat toe te lichten:

Aan de ene kant een NAS met schijfruimte. Deze richten we in als iSCSI target en heeft twee directe verbindingen over het 4G netwerk. Aan de andere kant een cloudserver met ook twee 4G connecties, de initiator. De cloudserver mount de iSCSI target over 4G dus.

Vervolgens wil je natuurlijk disk I/O testen over 4G. Daarnaast kan een real-life test uitgevoerd worden door de cloudopslag ook daadwerkelijk aan te bieden (aan derden).

We gebruiken het 4G netwerk hier alsof het 2 redundante en complementaire links zijn (vergelijking met 2 UTP GBit links). Deze moeten natuurlijk erg stabiel zijn en zo weinig mogelijk latency hebben. Verder testen we de stabiliteit van 4G omdat de NAS direct gemount is op de cloudserver. Zo heb je wireless een NAS op onbepaalde afstand op je server gemount. Lache toch? ;)


Uiteraard heeft dit niks te maken met de ArenA of met real-life use van 4G, maar wel wat ik als tweaker graag zou willen proberen! ;)

[Voor 67% gewijzigd door jellex op 19-02-2014 15:51]


  • harmz
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 10:40
Wat is sneller: Een dvd streamen via 4g vanuit rotterdam naar amsterdam. Of de dvd er fysiek heen brengen met het OV.

  • xces
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 11:03

xces

To got or not to got..

Om de business value te bewijzen; na druk op de knop op je telefoon (app) een file remote downloaden en lokaal opslaan.

Denk aan "over the air provisioning" van bijv. firmware voor service monteurs. De hebben op de achterbank 'factory' new aparaten staan; ze zijn op weg met een 4g modem/telefoon in hun auto en krijgen van de centrale een telefoontje dat een klant een storing heeft.

Via 4g (evt. afgetrapt door een remote proces) worden de apparaten voorzien van klant specificieke configuratie en/of firmwares; ondertussen rijd de monteur naar de klant toe en kan daar zeer snel het apparaat plaatsen c,q. omruilen.

  • Zilla
  • Registratie: Maart 2008
  • Laatst online: 00:31
Kijken of deze telefoon 4g (4 keer de zwaartekracht) aankan tijdens het gebruiken van het 4g netwerk.

Dit kan getest worden in een centrifuge waar ze ook astronauten testen etc.

  • Art-X
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 25-03-2022
Denk ik aan de Arena, dan denk ik aan een WAVE...
Dit is ook heel mooi te filmen, dit is het idee:

Maak een lijst met deelnemers, en plaats de deelnemers in volgorde naast elkaar in de arena bankjes. Hoe meer deelnemers hoe beter.

1. Een kleine (web) applicatie zorgt ervoor dat het KPN logo via 4g wordt verstuurd naar de volgende in de lijst.
2. Deze ontvangt het logo en toont dit helder op het scherm,
3. De ontvanger gaat het KPN logo direct naar de volgende in de lijst versturen. Hierna dooft het scherm en zal direct de volgende oplichten (de transactie is immers klaar).
4. De laastste in de lijst stuurt weer naar de eerste enz. Gevolg is dus een voortdurende wave.

Dit kun je natuurlijk met meer rijen onder elkaar doen voor extra effect.

Film dit in het donker, en je zult zien dat er een wave gevormd wordt via mobieltjes die oplichten.
Lijkt mij een geweldig effect, en toont live hoe snel 4G is!

  • harldv
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 06-12-2016
Stream "de wave naar een scherm in de Arena,

Deelnemers ïn de arena richten smartphone met app naar het veld.
App stuur beeld naar scherm.
Rondgaan van "de wave" gebeurd door positie bepaling. Via de nieuwe PHILIPS lampen met indoor-gps ;)


HAHAAA

  • Sorcerer8472
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 28-05 08:18

Sorcerer8472

Mens sana?

Unreal Tournament (de eerste versie natuurlijk) spelen, en dan een instagib-level spelen met z'n allen. In een volle Arena, allemaal in andere hoeken van het stadion. Dit alles op dezelfde laptops met ingebouwde 4G modems of met 4G-dongles. Maak 2 teams in UT: een Ajax UT-team en een Cambuur UT-team en hou een schaduwwedstrijd tijdens de voetbalwedstrijd.

De test afsluiten met gelijktijdige speedtests waarbij de snelheden onderling worden vergeleken en wordt gekeken welke supportersvakken de snelste verbinding hebben; thuis of uit? ;)

Wel leuk als dit wordt uitgevoerd met meerdere Tweakers; 4 maar liefst 8 Tweakers die tijdens de hele voetbalwedstrijd doorspelen. Lekker CTF-Face spelen in een overvolle Arena tijdens de wedstrijd. Dat moet wel een vrij surrealistische ervaring zijn :D

Reality is merely an illusion, albeit a very persistent one.


  • Sjoerdie07
  • Registratie: November 2013
  • Laatst online: 14:19
Test de 4g uit op een vissersboot in de waddenzee, en maak dan een foto die je stuurt via twitter over wat je gevangen hebt. Suc6

  • spank_mojoo
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 10:56
een skydiver uit een vlietuig laten springen boven de arena.
met een camera over 4g live weergeven op de schermen in de arena.
en een stream beschikbaar maken voor smartphones in de Arena.
een hoogtemeter die zijn data over 4G er bij weergeeft.
in miliseconden weergeven wat het verschil is tussen de weergegeven hoogte en de werkelijke hoogte.

  • Eskimootje
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 13:35
Een website waar iedereen gedurende de wedstrijd filmpjes kan uploaden van het publiek, acties en grappige foto's. Identificatie aan de hand van het entree bewijs/clubpas.
Iedere gebruiker kan deze filmpjes bekijken en nomineren als beste/leukste/mooiste film, hier komen dan ook samenvattingen van doelpunten bij zodat je altijd alles rustig kan worden bekeken. In de rust word het filmpje met de meeste stemmen (exclusief samenvattingen) op dat moment uitgezonden op een groot video scherm in het stadion en na de wedstrijd ook, met eventueel een mooie prijs.
Leuke filmpjes kunnen dan ook als achtergrond in de studio's gebruikt worden tijdens de analyse etcetera.

  • mbb
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 06-04 01:16
KPN challenge: Sportverslaggeving 2.0:

Laat alle spelers een camera dragen die via 4g uitzend, en via het internet te volgen is, zodat het publiek thuis zelf kan kiezen welke camerapositie van welke speler ze willen zien, of eventueel meerdere camera's tegelijkertijd op hun scherm laten zien.
Het is geïnspireerd door de World Solar Challenge, waar verscheidene teams op de laatste dag live de finish strijd live streamden en dus naast elkaar op het scherm weer te geven waren, gecombineerd met live interactief commentaal in het chatkanaal.

Voetbal is waarschijnlijk niet de meest geschikte sport vanwege het fysiek contact en omdat het al goed gefilmd wordt. Aan de andere kant is dat misschien de uitdaging om zoveel mogelijk verbindingen diccht bij elkaar toch in de lucht te houden.
Maar als proof-of-concept om de toekomst van de verslaglegging van andere sport-evenementen (marathons, wielrennen, autoracen) en om de bandbreedte te demonstreren zou dit moeten werken. 

Dit idee kan ook gecombineerd worden met KPN (digitale) tv, door aan alle spelers (=camera's) een apart extra kanaal toe te wijzen.

[Voor 13% gewijzigd door mbb op 23-02-2014 12:28]

0==)|:::::::::::::::> If you have nothing to hide, I hope you're not my doctor.


  • jordanees
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 01-08-2015
Er wordt een uitwedstrijd van Ajax op een speciale livestream aangeboden voor op je telefoon. Je kan deze livestream alleen bekijken als je je aanmeld met je toegangskaartje. De hele ArenA stroomt dan vol om de wedstrijd op z'n telefoon te bekijken via het 4g-netwerk van KPN.

  • Jeroemaster
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 20-03 22:29
Het modem bij iemand thuis vervangen door een 4G modem en kijken of iemand het verschil merkt. Uiteraard moeten de gebruikers verschillende apparaten gebruiken en verschillende dingen doen.
Zoals bijv.:
- Online gamen op gameconsole
- Filmpje streamen met een tablet
- Internetten (meerdere websites, internet radio, etc.) op computer
- Enz.

  • 3DDude
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 29-05 21:28

3DDude

I void warranty's

"De locatie waar we op 9 maart gaan filmen is een vol voetbalstadion. Kortom, wees creatief en wie weet speel je zelf de hoofdrol in de test!"

En met deze 2 zinnen, maak je gelijk alle mogelijke creativiteit dood.
Want je gaat niet: een lanparty houden om te gamen terwijl men aan het 'voetballen is'. enz.

- Jullie gaan filmen in een vol voetbalstadion op 9 maart (leuk?)
--> dus daar zit je als potentiele tester dan al vast:

Oftewel je zult antwoorden krijgen als:
- Stream het naar vrienden die niet mee konden. Via 4G !!
- Doe een Quiz met wat vragen over 4G (educatief/promotie)
- Toto: Weddenschapje over de uitslag van de wedstrijd!
- Iets interactiefs met de Fans / tijdens de pauze.
- Iets kansloos als uit een vliegtuig / parachute naar de wedstrijd springen met 4G stream (onhaalbaar - ga je niet doen tijdens de wedstrijd en kansloos want in de pauze kan je niet een mooie wedstrijd - van bovenaf streamen).
- Regel dan maar een Helikopter, die live vanuit de lucht verslag legt.

Ben geen voetbal fanaat, dus het lijkt me een kansloze opdracht. :X

[Voor 4% gewijzigd door 3DDude op 24-02-2014 17:38]

Vroeger mocht dit niet; goh waarom nu wel?


  • Maartenre
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 28-02 10:05
Helaas ben ik niet de eerste die het 4G netwerk wilt testen bij de Toppers 24 Mei 2014. Het stadion is dan namelijk veel voller dan bij een voetbalwedstrijd. Daarnaast ben ik er van overtuigd dat het delen van materiaal dat veel bandbreedte gebruikt meer gebruikt bij een optreden dan een voetbalwedstrijd (wie zet er nu een filmpje van een voetbalwedstrijd online?).

Hoewel vrij saai, lijkt mij een realistische gebruikerstest het meest zinnig:

Schiet een Full HD video van één nummer (ongeveer 2:30 Min.) en laat je sociale netwerk zien hoe slecht de Toppers zijn. Indien je sociale netwerk niet overtuigd is, herhaal de test meerdere keren.

  • rappeldoorn
  • Registratie: Maart 2013
  • Laatst online: 12-10-2022
Neem een stuk of drie a 4 droids en voorzie deze van een S4 met 4G die de beelden live doorsturen naar de studio zodat een wedstrijd vanuit alle hoeken is te zien.
Wat moeten dat spectaculaire beelden zijn

  • ekberg
  • Registratie: Februari 2014
  • Laatst online: 30-03-2021
Bungyjumpen tijdens de rust van de voetbal wedstrijd vanaf het dak van de Arena.

Tijdens de spring zijn 1 a 2 smartphones aan de springer zijn vastgemaakt. Deze zullen tegelijk streamen via Skype naar de schermen in het stadion.

De ene camera gericht op het gezicht en de andere naar het publiek. Op deze manier is zowel beeld als geluid te testen!

Mooi initiatief trouwens :)

  • SeriousMe
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 25-02 23:57
En zo zijn we aangekomen op pagina 4 vol met goede ideeën... Pagina 4, van 4G!

Waar gaat het in het leven nou echt om? In mijn visie gaat het om gelukkig te zijn. Dit kan natuurlijk op vele manieren en dat is voor iedere persoon verschillend. De één is gelukkig door een ander gelukkig te maken, de ander doordat zijn werk hem veel voldoening geeft. Leuke momenten dragen bij aan het geluk van iemand. Zo'n geluksmoment is bijvoorbeeld een concert of een voetbalwedstrijd, maar dat gebeurt vaak, en we hebben het hier over iets speciaals.

In mijn visie is Sensation iets speciaals. Het is maar één keer per jaar en dat elke keer met een ander thema. Ook is het altijd een uitdaging om het netwerk daar in stand te houden, met zoveel mensen daar aanwezig die allemaal hun geluk willen delen met de buitenwereld.

Om die ervaring, dat geluk, dat speciale te delen lijkt het mij een uitdaging om een videoconferentie op te zetten, uiteraard over de 4G verbinding, met een andere locatie. Een locatie waar we anderen een goed gevoel kunnen geven van deze speciale ervaring. Een locatie waar ze eventueel mee kunnen dansen, maar in ieder geval kunnen delen in dit geluksmoment. Dus een videoconferentie met een zo hoog mogelijke kwaliteit, over zo veel mobiele verbindingen op dat moment. Gaat dit lukken? Zoals we KPN kennen moeten we wel voor kwaliteit gaan.

Kunnen wij dat geluksmoment delen?

In ieder geval heel veel plezier met de uitvoering!

  • B.M.O.
  • Registratie: April 2012
  • Laatst online: 19-07-2022
Bij opvallende gebeurtenissen in het veld (goal, gele kaart, rode kaart, penaly, schwalbe, etc), de reacties van het publiek filmen. Dit filmpje direct doorsturen naar een andere telefoon (want dat is een piekmoment. Mensen maken op dat moment massaal gebruik van het 4g netwerk) aan de buitenkant van het stadion/thuis. Dit doe je bij herhaling, zodat je (in plaats van een samenvatting van de wedstrijd) een samenvatting krijgt van de reacties van het publiek.

Degene die buiten het stadion staat/thuis is, krijgt op deze manier een andere kijk op een voetbalwedstrijd. Immers, je ziet de intense beleving bij de supporters in het stadion, ook buiten het stadion. Voetbal is emotie. KPN maakt dat snel en direct zichtbaar.

Hiermee wil je laten zien dat het 4g netwerk voldoende capabel is, om tijdens pieken op het netwerk, video's te verzenden.

[Voor 94% gewijzigd door B.M.O. op 27-02-2014 00:14]


  • zeef
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 29-05 23:56
Beste vrienden,

Bedankt voor alle gave ideeën. Jullie hebben je wederom van je creatieve kant laten zien. Vanwege alle (lees overweldigende) animo hebben we iets langer nodig om samen met KPN tot een winnaar te komen. Dinsdag nemen we contact op met de winnaar. Dan heeft deze nog voldoende tijd zijn test voor te bereiden en naar de kapper te gaan voor de opnames op zondag 9 maart ;)

  • zeef
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 29-05 23:56
UPDATE

Helaas zegt de winnaar net af, dus we hebben met spoed iemand nodig voor a.s. zondag. Mijn vraag is simpel: wie kan? De eerste die reageert mag mee. Mijn excuses voor de gang van zaken, we hadden het ook liever anders gezien.

Aanmelden kan via mail (mijn nick (at) tweakers.net) of DM. Je moet (voor vandaag :P) in dit topic gereageerd hebben..

  • TheNephilim
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 11:38

TheNephilim

Wtfuzzle

Welke 'uitdaging' heeft dan gewonnen?

Anoniem: 311126

Ik heb net gereageerd op het pushbericht, maar weten welke uitdaging gewonnen heeft is inderdaad wel prettig.
Pagina: 1 2 Laatste


Tweakers maakt gebruik van cookies

Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.

Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Sluiten

Toestemming beheren

Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Functioneel en analytisch

Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie. Meer details

janee

    Relevantere advertenties

    Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht. Meer details

    Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.

    Ingesloten content van derden

    Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden. Meer details

    janee