Pc samensteld, vraag dubbelcheck van community

Pagina: 1
Acties:

  • indy1
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 11-03 19:27
Dag iedereen!

De samenstelling staat zo goed als vast, maar ik heb enkele bijkomende vragen over mijn nieuwe computer. Mijn doelstellingen zijn: een stille, toekomstgerichte pc die gebruikt kan worden voor zware applicaties zoals games en beeldbewerkingsprogramma's en veel HDD's kan ondersteunen.

Kast: Fractal Design Define R4 Pearl Black
CPU: i5 4670K
CPU-koeler: Cooler Master Hyper 412S
Mobo: ASRock Z87 Extreme4 (goedkoopste Z87-mobo met meer dan 6 SATA-poorten)
RAM: Crucial Ballistix Tactical BLT2C4G3D1608ET3LX0CEU - 8GB (2x4GB)
PSU: Seasonic G-Serie 550Watt (80 Plus Gold-klasse omwille van veiligheid én stilte)
Graka: mijn huidige XFX 6870 (dual fan), ik upgrade volgend jaar naar iets beters
SSD: huidige SSD, de Crucial M500 240GB
HDD's: huidige schijven en een nieuwe WB Green 4TB (stilte en capaciteit)

Met behoud van enkele componenten uit mijn huidige pc (SSD, graka en HDD's) kom ik op +- 720€. Ik wil maximum nog 100 euro meer spenderen.

Mijn vragen zijn:
  • Is 550W genoeg om dit systeem (conservatief) te overclocken? Ik zal nooit 2 graka's gebruiken en zal steeds voor middenmodellen gaan bij upgrades (denk prijsklasse tussen 7850 en R9 280X).
  • In de specificaties van de voeding wordt gesproken over "6x SATA". Wat betekent dit precies? Ik heb namelijk een moederbord met meer dan de standaard 6 SATA-aansluitingen. Vormt dit een compatibiliteitsprobleem? Ik heb die nodig om genoeg harde schijven aan te kunnen sluiten. (En ik wil dat liever niet doen met een uitbreidingskaart.)
  • Ik begrijp dat games vandaag geen i7 nodig hebben omdat ze hyper-threading niet benutten, maar met een levensduur van +- 6 jaar, zou mijn pc niet gebaat zijn met toch een i7 4770K tegen dan? Ik zou die dan, net zoals ik nu met de i5 zal doen, een lichte overclock geven. Dit omdat mobo en cpu niet even snel te vervangen zijn, terwijl ik wel speelruimte heb qua graka, RAM, HDD's, ...
Alvast bedankt voor de feedback! :)

  • amas
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 17-04 15:04

amas

Law of Nature: Chaos

550W is voldoende, zelf met overklok van de CPU. Die "6x SATA" betekent dat er 6 SATA power stekkers bij de voeding zitten. Waardoor je dus 6 apparaten kunt aansluiten. Wat je wel kunt doen is Molex gebruiken en dan verloopjes gebruiken om meer schijven aan te sluiten.
Of je moet zoiets erbij kopen, wat ik ook heb gedaan omwille van de netheid.

edit: Deze voeding heeft 8x SATA: pricewatch: Seasonic S12G 550W en is €15 goedkoper, en voor zover ik kan zien verder precies hetzelfde als de G-series :?

Of je een i7 nodig hebt is moeilijk te zeggen. De huidige games gaan niet geweldig om met Hyperthreading. Maar met de komst van de 8-core CPU's in de nieuwe consoles zou het best wel eens kunnen dat games dat in de toekomst wel gaan doen. Maar dat kan niemand met zekerheid zeggen natuurlijk.

[ Voor 14% gewijzigd door amas op 26-01-2014 15:35 ]

Optimist: The glass is half full; Pessimist: The glass is half empty; Physicist: The glass is full of liquid and air.


  • indy1
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 11-03 19:27
Dank je!

Die Seasonic S12G is niet modulair, vandaar waarschijnlijk het prijsverschil.

Dat verloopkabeltje is dan iets zoals deze: pricewatch: Delock Cable Power SATA 15pin > 2x SATA HDD straight?

  • Robbedem
  • Registratie: Juli 2013
  • Laatst online: 11-03-2025
Waarom een modulaire voeding nemen als je toch bijna alle kabels gaat gebruiken?
Lijkt mij zonde van het geld. ;)

  • f3cuk
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 23:38
Eens met Robbedem mits je alle kabels gaat gebruiken. Misschien een tussenweg kiezen met de CM VS V650? (volgens deze review erg stil) Semi-modulair, 8 x SATA, 80 plus gold, wel 7,80 duurder dan jouw G-Serie.

[ Voor 41% gewijzigd door f3cuk op 26-01-2014 22:45 ]

Bedrijfsverzamelpand De Drentse Werf - Escaperoom The Basement - E-Chopper.nu