Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Op mijn huidige baan, waar ik software developer ben, heb ik bepaalde doelstellingen met het management afgesproken. Daaronder valt o.a. dat ik bepaalde nieuwe vaardigheden onder de knie moet gaan krijgen. In dit geval gaat het om JavaScript.

Echter krijg ik nooit de tijd beschikbaar om aan deze vaardigheden te werken. Elke week staat vol met taken die allemaal, zo zegt het management, urgenter zijn dan het leren van nieuwe vaardigheden.

Nu zijn we al een jaar verder en tijdens mijn beoordelingsgesprek werd ik er op afgerekend dat ik de nieuwe vaardigheden niet onder de knie heb. Ik kan hierdoor bepaalde taken niet uitvoeren en deze komen dan bij mijn collega's terecht. Er wordt van mij verwacht dat ik eerst voldoende niveau bereik voor ik deze taken op mij neem, omdat ik er in het begin meer tijd voor nodig heb dan mijn collega's.

Maar elke week weer komt vanuit datzelfde management de instructie om het werken aan mijn vaardigheden voorlopig vooruit te schuiven.

Ook kom je met het lezen van een boek of twee niet erg ver. De vaardigheden moeten worden toegepast om ze echt onder de knie te krijgen. Dit betekent dat ik toch echt aan JavaScript-opdrachten moet gaan werken en dat zal in het begin enigzins traag gaan.

Het wordt niet expliciet zo aan mij gevraagd, maar het lijkt erop dat ik alleen nieuwe vaardigheden kan leren als ik dit in mijn eigen tijd doe. Ook het opdoen van ervaring moet in mijn eigen tijd.

Ik vind dit onhandig, omdat ik extra tijd voor mijn werk uit moet trekken en hiervoor verder niet betaald krijg. Met andere woorden: het is onbetaald overwerk. Dit doe ik dus niet. Maar ik krijg wel het idee te stagneren op mijn werk, omdat zo ook niet verder kan groeien. Dit is mijn eerste baan, maar ik zit hier nu al een jaar of zes. In mijn vrije tijd hou ik mij liever niet met mijn werk bezig, deze twee zaken hou ik graag gescheiden.

Is dit gebruikelijk voor software developers? Dat het leren van nieuwe vaardigheden in de vrije tijd moet? Moet ik dit gewoon maar accepteren of ligt het probleem bij het management dat mij geen ruimte geeft om op kantoor hieraan te werken?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Gewoon in je eigen tijd doen, zo moeilijk is dat toch niet? :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Volgens mij is het bijna overal in de IT zo dat je moet leren in je eigen tijd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Oxidda
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 25-12-2023

Oxidda

Heer Opblaaskrokodil

Verwijderd schreef op vrijdag 24 januari 2014 @ 14:03:
Gewoon in je eigen tijd doen, zo moeilijk is dat toch niet? :)
Wat naar! :P.

Voor de rest, bijleren word vaak voor het merendeel gedaan in vrije tijd. Wellicht dat je een cursus of iets kunt volgen, gedeeltelijk in de baas zijn tijd en gedeeltelijk in eigen tijd (Heb ik paar keer kunnen doen).

Voor de rest word het gewoon zelf thuis hobbyen als je nieuwe technieken oid wilt leren. Heel af en toe kon ik iets in de praktijk leren maar dat is niet zoveel.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Zo naar is het niet :)

Mis je bepaalde vaardigheden waarvan de werkgever vindt dat je die wel moet hebben, dan moet je dat in je eigen tijd bijleren. Dit is alleen anders als je expliciet met je werkgever een soort leertraject bent overeengekomen waarin je een deel van de werktijd (in dat geval dus betaald) mag studeren. In andere gevallen zul je het gewoon 's avonds en in de weekends moeten doen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Barrycade
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 10:03

Barrycade

Through the...

Of sneller in je huidige werk worden zodat je tijd vindt om te hobbyen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mektheb
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 15:22
In eigentijd is vrij normaal toch ?, teminste ik heb er nooit het probleem in gezien.

af en toe even bikkelen omdat je lange dagen maakt, maar als het weer afgerond is voel je weer lekker en voldaan.
En ik zie het als een bonuspunt van me zelf naar de zaak toe dat ik in MIJN tijd energie steek in dingen voor de zaak.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Als je werkgever concrete verwachtingen van je heeft met betrekking tot je werkzaamheden moet hij je daar voor betalen. In je eigen tijd aan dingen werken die onlosmakelijk aan je baan vast zitten lijkt me absurd.

Ik doe het ook gewoon tijdens tijd (support/it). Ik heb al geen vrije tijd mede omdat ik veel te lang (onbetaald) blijf zitten, die paar uurtjes die ik dagelijks overhoud zou ik persoonlijk echt niet ook nog in werk gaan gieten. Maar dat is mijn situatie. Ik ken de afspraken natuurlijk niet die jij hebt gemaakt.

[ Voor 14% gewijzigd door Verwijderd op 24-01-2014 14:24 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ligt er een beetje aan. Als het management hier besluit om over te stappen van Product A naar Product B, dan ga ik toch echt niet in mijn eigen tijd omscholen. Dan mogen ze gewoon wat extra budget uittrekken om me om te scholen.

Is het meer "algemene ontwikkeling", dan lijkt het me niet zo'n probleem om er wat van je eigen tijd in te steken.

Dus: als het moet van de baas, dan mag hij het betalen en doe ik het (voor het grootste deel) in zijn tijd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Verwijderd schreef op vrijdag 24 januari 2014 @ 14:22:
Als je werkgever concrete verwachtingen van je heeft met betrekking tot je werkzaamheden moet hij je daar voor betalen. In je eigen tijd aan dingen werken die onlosmakelijk aan je baan vast zitten lijkt me absurd.
Het hangt er natuurlijk heel erg vanaf in hoeverre dat vantevoren is afgesproken. Als ik solliciteer en word aangenomen voor een baan met vaardigheid X, en ik blijk na enige tijd die vaardigheid niet (genoeg) te bezitten, dan zal ik dat toch echt in mijn vrije tijd moeten gaan bijleren, wil ik niet ontslagen worden. Als ik aan de andere kant prima voldoe binnen mijn functieprofiel, en de baas vraagt mij om ander werk te gaan doen waarvoor ik vaardigheden nodig heb die aanvankelijk niet van mij gevraagd werden, dan heb je misschien wel een verhaal. Maar dan moet het wel echt gaan om zo ongeveer een hele nieuwe functie. Als algemeen uitgangspunt geldt wat mij betreft echt wel dat je verantwoordelijk bent voor je eigen ontwikkeling, en dat kan dus betekenen dat je (ook) in je vrije tijd moet bijleren/ervaring moet opdoen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Een scriptingtaal bijleren dat lijkt mij iets wat de baas nadien van TS vroeg, anders had hij wel een java programmeur aangenomen zou ik denken.
Dat is natuurlijk prima, maar ik vind het onredelijk om dan van je werknemer te verwachten dat hij dat thuis gaat zitten doen. Er is ook nog zoiets als een prive leven.

Ikzelf sta sowieso op niet zo'n formele voet met mijn werkgever en mijn werk is ook mijn hobby dus ik leer prive automatisch bij voor de praktijk en ben ook niet te lui om savonds in te loggen om iets te proberen, maar in principe vind ik het onzin om dingen te leren in je eigen tijd omdat je baas wil dat je iets kan.
Een full time baan slokt al meer dan genoeg op van je leven. :P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • timag
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 02-10 11:37
Volgens mij is het gebruikelijk dat je:
  • vaardigheden die je elders ook zou kunnen gebruiken (deels) in eigen tijd leert en soms ook (deels) zelf betaalt (of terugbetaalt als je snel vertrekt).
  • vaardigheden die alleen bij die werkgever nuttig zijn (specifieke werkinstructies, een specifiek eigen softwarepakket) leert in de tijd en op kosten van de baas.
Wat ik raar vind in deze situatie is dat kennelijk ook de verwachting bestaat dat de werknemer ervaring opdoet met het geleerde voor hij er op zijn werk mee aan de slag gaat. Ik begrijp niet hoe dat zou moeten werken. Bovendien is inwerken in iets nieuws nou eenmaal iets waar een werkgever rekening mee moet houden als hij een medewerker vraagt andere taken op zich te nemen.

Als je een cursus projectleiding hebt gevolgd kan je dat moeilijk in je eigen tijd gaan oefenen tot je ervaren bent.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Limbeckx
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 15:21
Wat ik raar vind is dat men met z'n alle constateert dat je Jscript kennis en ervaring nodig hebt maar dat jullie blijkbaar beide daar niet in willen investeren. Als het voor de werkgever belangrijk is, offert hij daar een bepaald deel van je tijd voor op. Als het voor jou belangrijk is, dan over jij daar een deel van jou tijd voor op.

Als het voor een van beide of allebei niet belangrijk is, zie ik dit niet werken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rukapul
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 16:54
Verwijderd schreef op vrijdag 24 januari 2014 @ 14:03:
Gewoon in je eigen tijd doen, zo moeilijk is dat toch niet? :)
Alsjeblieft, hier heb je het boek 'Familierecht in de praktijk' of 'Internationaal strafrecht 2.0' en volgende maand staat zaak X - high profile - op de rol, zou je voorkeur toch ook niet echt hebben als je specialisatie elders ligt. En oja, de rest van je werk moet natuurlijk ook gewoon gebeuren :+

Een werkgever die nul ruimte voor ontwikkeling biedt binnen de functie door alle tijd te alloceren aan waar men al goed in presteert is geen goed werkgever.
Een werknemer die nul ruimte voor ontwikkeling (voor zover breder inzetbare skills) biedt buiten de werkuren is ook geen goede werknemer.

Als werkgever totaal geen ruimte biedt voor ontwikkeling dan hoor je er als werknemer ook niet op afgerekend te worden zolang je goed invulling aan de huidige functie geeft. Als werknemer weet je echter dat op enig moment het dan einde verhaal kan zijn. Je zou zelfs verwachten dat het salaris dan relatief hoog moet zijn omdat werkgever werknemer in een fuik duwt met risico's.

Een nette aanpak hier zou zijn dat werknemer de inzet toont door zich in te lezen en zelfstudie te doen en dat werkgever de werknemer samen met een ervaren kracht op een deeltijdproject zet om het toe te passen (pair programming bij voorkeur). We hebben het hier immers over een vaardigheid.

Concrete vraag die je management voor kunt leggen is welk project ze voor je hebben.

Los van het algemeen hierboven gestelde vraag ik me wel af hoe moeilijk het als ervaren software developer kan zijn om Javascript te leren tot een niveau dat je minimaal in professionele omgeving inzetbaar bent. Specialist zul je niet vandaag of morgen worden, maar het is niet bepaald rocket science in de basis.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik kan hierdoor bepaalde taken niet uitvoeren en deze komen dan bij mijn collega's terecht. Er wordt van mij verwacht dat ik eerst voldoende niveau bereik voor ik deze taken op mij neem, omdat ik er in het begin meer tijd voor nodig heb dan mijn collega's.
Geef aan bij je collega dat je graag javascript opdrachten wilt oppakken. Het is heel normaal om te vragen wanneer hij een kleine makkelijk opdracht krijgt die naar jou door te spelen. Zodoende leer je hè. zeker als je zelf al wat theorie hebt doorgenomen. Je collega zal dit zeker waarderen over tijd wanneer hij het wat drukker krijgt en je hem kan helpen.

Dit hoeven geen grote officiele opdrachten te zijn. Gewoon kleine dingen waar je collega een uur kwijt zou zijn. Als je er niet op tijd uit komt is er nog geen man overboord.

-1 voor het jezelf stoppen in de slachtoffer rol :).

Zoals je kan lezen in de reacties zijn de meeste mensen hier bezig op hun werk met dingen die ze leuk vinden... als je het niet leuk vindt om javascript te doen... tja, misschien dan maar niet gaan doen?

[ Voor 25% gewijzigd door Verwijderd op 24-01-2014 14:53 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 21-08 17:09
M.i. komt dit van twee kanten. Ik vind het erg leuk om in m'n eigen tijd te lezen over nieuwe technieken (ben nu met Scala bezig) maar ik vind dat als het een specifieke wens is van je werkgever dat er aan zijn kant ook tijd vrijgemaakt moet worden voor "learning on the job". Maar het hoort wel een beetje bij de IT om ook actief jezelf up to date te houden.

https://niels.nu


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Limbeckx
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 15:21
Het hoort m.i. ook bij IT dat de werkgever je vraagt om je te verdiepen in bepaalde technieken. het lijkt me niet meer normaal maar dat je dat ook onder werktijd kunt doen als daar tijd voor is. Als daar geen tijd voor is, lijkt me een cursus oid in je eigen tijd ook vrij logisch. Maar als de werkgever het niet hoeft als het niet in je eigen tijd kan, dan lijkt me dat de werkgever niet in jou wil investeren. Net zoals dat als jij geen cursus wil doen in je eigen tijd, je eigenlijk dus ook niet in jezelf wilt investeren naar mijn mening.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Rukapul schreef op vrijdag 24 januari 2014 @ 14:44:
[...]

Alsjeblieft, hier heb je het boek 'Familierecht in de praktijk' of 'Internationaal strafrecht 2.0' en volgende maand staat zaak X - high profile - op de rol, zou je voorkeur toch ook niet echt hebben als je specialisatie elders ligt. En oja, de rest van je werk moet natuurlijk ook gewoon gebeuren :+
Zie mijn latere nuancering. Als van mij verwacht wordt dat ik mezelf ineens in een heel ander rechtsgebied moet gaan bekwamen (ik moet ineens strafpleiter gaan worden ofzo) dan ga ik dat natuurlijk niet in eigen tijd doen, want dat is gewoon een heel andere baan dan waarvoor ik aangenomen ben. Als van mij verwacht wordt dat ik mijn bestaande skills in mijn eigen rechtsgebied verder uitbouw, omdat ik op dat punt misschien nog net niet helemaal uit de verf kom, dan ga ik dat natuurlijk wel in eigen tijd doen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rukapul
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 16:54
Verwijderd schreef op vrijdag 24 januari 2014 @ 15:20:
[...]


Zie mijn latere nuancering. Als van mij verwacht wordt dat ik mezelf ineens in een heel ander rechtsgebied moet gaan bekwamen (ik moet ineens strafpleiter gaan worden ofzo) dan ga ik dat natuurlijk niet in eigen tijd doen, want dat is gewoon een heel andere baan dan waarvoor ik aangenomen ben. Als van mij verwacht wordt dat ik mijn bestaande skills in mijn eigen rechtsgebied verder uitbouw, omdat ik op dat punt misschien nog net niet helemaal uit de verf kom, dan ga ik dat natuurlijk wel in eigen tijd doen.
Een nieuwe programmeertaal (goed!) eigen maken wordt over het algemeen wel als ander vakgebied beschouwd. Als je iemand inhuurt dan is dat typisch een Java-developer, C#-ontwikkelaar, etc., niet 'software ontwikkelaar'. De basis is er natuurlijk wel, maar er is echt wel een investering nodig om fatsoenlijk in het nieuwe gebied te presteren. Theorie wil meestal nog wel, maar zonder project om het ook in praktijk te brengen gaat het meestal niet lukken. de vele uitzonderingen daargelaten

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Je wordt er op afgerekend, als in, je krijgt daardoor geen loonsverhoging? Of krijg je echt een negatieve beoordeling?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EnerQi
  • Registratie: Maart 2011
  • Laatst online: 02-10 19:22
Verwijderd schreef op vrijdag 24 januari 2014 @ 15:35:
Je wordt er op afgerekend, als in, je krijgt daardoor geen loonsverhoging? Of krijg je echt een negatieve beoordeling?
Hier viel ik dus ook over. Zorg ervoor dat je manager dit alsnog schrapt uit je targets. Mocht dit er volgend jaar weer in staan, duidelijkere targets afspreken en op papier laten zetten. Aan het eind van het jaar kun je 'm dus confronteren met het feit dat je geen tijd gekregen hebt om Java te leren. Ook tussendoor duidelijk maken dat je dit target wilt halen en meerdere keren aan helpen herinneren ;)

Edit: Hier kunnen we een target op "n/a" zetten als van buitenaf (lees hoger dan je manager) besloten is om iets niet te doen.

[ Voor 9% gewijzigd door EnerQi op 24-01-2014 15:43 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mekkieboek
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 08:52
Verwijderd schreef op vrijdag 24 januari 2014 @ 13:49:
Elke week staat vol met taken die allemaal, zo zegt het management, urgenter zijn dan het leren van nieuwe vaardigheden.
Nu zijn we al een jaar verder en tijdens mijn beoordelingsgesprek werd ik er op afgerekend dat ik de nieuwe vaardigheden niet onder de knie heb. Ik kan hierdoor bepaalde taken niet uitvoeren en deze komen dan bij mijn collega's terecht.
Dat klinkt strijdig. Je week is gevuld met urgente zaken waarvoor Javascript kennis blijkbaar niet nodig is. Als je week is gevuld dan is je week gevuld en is er sowieso geen ruimte voor Javascript taken. Dat is een zwak argument tijdens je beoordelingsgesprek. Hooguit gaat het over eventueel toekomstig werk.

Los van je beoordeling doe je er goed aan om aan vaardigheden te werken voor employability in de toekomst, eigen tijd of niet. In eerste plaats voor jezelf en als dat ook toepasbaar is voor je huidige werk dan is dat win/win. Het beste kun je werkzaam zijn op een plaats waar je dat soort werk wèl kunt doen.

Open deur misschien maar je zou ze de kost moeten geven, mensen die jaren lang in de waan van de dag leven en werken, altijd gemotiveerd en 100% inzet en opeens is het afgelopen en daar sta je dan met vaardigheden waar niemand op zit te wachten.

|       |       |   ·  |     |  ·  |    |  · |    | · |   |   | : |  |  |·| |·| |·| |·|


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Limbeckx schreef op vrijdag 24 januari 2014 @ 14:40:
Wat ik raar vind is dat men met z'n alle constateert dat je Jscript kennis en ervaring nodig hebt maar dat jullie blijkbaar beide daar niet in willen investeren. Als het voor de werkgever belangrijk is, offert hij daar een bepaald deel van je tijd voor op.
Het storende is dat er steeds wordt beloofd dat ik er tijd voor krijg, maar dat die belofte niet wordt waargemaakt. Hieruit concludeer ik dat management gewoon krenterig is en mij blij probeert te houden met loze beloftes. Of management heeft zelf niet goed dat ze chronisch die beloftes niet waar kunnen maken.

Als ze willen dat ik in mijn vrije tijd nieuwe bruikbare vaardigheden opdoe, dan vind ik het raar dat ze dat niet gewoon aan me vragen. Misschien zijn ze bang dat dat mij ammunitie geeft bij overleg over loonsverhoging.
Verwijderd schreef op vrijdag 24 januari 2014 @ 14:50:Geef aan bij je collega dat je graag javascript opdrachten wilt oppakken. Het is heel normaal om te vragen wanneer hij een kleine makkelijk opdracht krijgt die naar jou door te spelen. Zodoende leer je hè. zeker als je zelf al wat theorie hebt doorgenomen. Je collega zal dit zeker waarderen over tijd wanneer hij het wat drukker krijgt en je hem kan helpen.
Dit is precies wat ik doe, dit plan ik ook in. We werken in sprints, maar dit is het eerste wat sneuvelt als de planning uitloopt. En de planning loopt altijd uit.

Ik vind 't al erg stressvol werk; mijn werk is mijn hobby niet en andersom ook niet. Natuurlijk heb ik software development gestudeerd omdat ik meer met m'n eigen computer wou kunnen doen. Maar nu ik 40 uur per week al aan het programmeren ben, Ik zit er niet op te wachten om mijn alreeds schaarse vrije tijd in te moeten leveren om dat nog meer te gaan doen.

Maar misschien is dit ook een onderdeel van van software development wat ik gewoon moet accepteren, en eigenlijk had moeten voorzien voordat ik aan deze carriëre begon.
EnerQi schreef op vrijdag 24 januari 2014 @ 15:42:Hier viel ik dus ook over. Zorg ervoor dat je manager dit alsnog schrapt uit je targets. Mocht dit er volgend jaar weer in staan, duidelijkere targets afspreken en op papier laten zetten.
Ik gaf dit ook aan en de reactie hierop was dus dat ik het dan maar in mijn eigen tijd had moeten doen, "want zo gaat dat in de IT".

Ik probeer uit te zoeken of dit de normale gang van zaken is, of dat het specifiek aan dit bedrijf ligt, want dan vertrek ik gewoon naar een ander die me wel de ruimte biedt om te groeien. En anders heb ik pech en moet ik deze werkelijkheid gewoon maar accepteren. Dit is mijn eerste baan dus vergelijken kan ik niet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Verwijderd schreef op vrijdag 24 januari 2014 @ 15:49:

Ik gaf dit ook aan en de reactie hierop was dus dat ik het dan maar in mijn eigen tijd had moeten doen, "want zo gaat dat in de IT".

Ik probeer uit te zoeken of dit de normale gang van zaken is, of dat het specifiek aan dit bedrijf ligt, want dan vertrek ik gewoon naar een ander die me wel de ruimte biedt om te groeien. En anders heb ik pech en moet ik deze werkelijkheid gewoon maar accepteren. Dit is mijn eerste baan dus vergelijken kan ik niet.
Maar het is nog steeds niet duidelijk of je nu een daadwerkelijk negatieve beoordeling krijgt (als in: je doet je werkt niet goed, dit moet beter) doordat je kennis niet beter wordt. Of dat je nu op hetzelfde niveau blijft hangen, en dus geen loonsverhoging krijgt, omdat je niet aan zelfstudie doet.

Persoonlijk denk ik dat je trouwens altijd zelf (flink) wat eigen tijd moet spenderen om up to date te blijven in de IT.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Uiteindelijk heb ik een loonsverhoging misgelopen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 21-08 17:09
Verwijderd schreef op vrijdag 24 januari 2014 @ 16:22:
Uiteindelijk heb ik een loonsverhoging misgelopen.
Volgens mij is het probleem niet of het "normaal" is dat je in eigen tijd leert (dat is het) maar is het probleem meer dat jouw management gewoon een beetje brak is.

Als er continue stress is vanwege slecht management dan is het logisch dat je je tijd thuis nodig hebt om te ontspannen i.p.v. verder te leren. Lijkt me dat je een beetje cheap-ass management hebt dat niet in zijn bestaande en nieuwe mensen wil investeren. Dat is niet iets dat je kunt fixen; de enige oplossing is een andere baan zoeken.

https://niels.nu


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vectormatic
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 15:46

vectormatic

Warlock of the doorlock

Binnen mijn ervaring (software development, in de detachering), is zelfstudie toch wel vaak eigen tijd, terwijl cursussen e.d. gewoon in werktijd kunnen (vaak word die dag dan betaald vanuit je opleidingsbudget, als je dat hebt)

Ik vind het overigens redelijk frappant dat je eerst een bepaald niveau moet halen voor men je taken geeft, ik zou voorstellen om je een paar makkelijke JS taken te geven, en je eventueel te laten pair-programmen met een collega die wel JS ervaring heeft (tip hierbij, de minst gekwalificeerde persoon typt, tikje frustrerend in het begin als je collega letterlijk alles moet vertellen, maar je leert veel sneller dan alleen toekijken hoe een pro het doet)

Wat uitlopende planning in de sprints betreft, als de planning altijd uitloopt, doe je iets niet goed. Of je bakent de scope van je script niet goed of, of je schat te optimistisch, of je hebt een te hoge velocity ingepland voor je team. Als je puur SCRUM aanhoudt bepaalt het team of een bepaalde hoeveelheid werk haalbaar is voor een sprint, en niet een projectmanager oid (sterker nog, in SCRUM bestaat de rol projectmanager niet)

Master of the allen wrench Riding a mighty lawnmower for revenge In the realm of the screws he's the king And Lord of the Towel Rings


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tom
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

Tom

De technieken in de IT volgen elkaar snel op, maar als je goed in je vak bent dan zie je dat iets in opkomst is (artikelen op internet, conferenties, etc.) en verdiep je je er al eens in. Vervolgens zet je het een keer kleinschalig in en gaandeweg ga je het meer gebruiken. Tot het moment dat het gemeengoed is en je zelf ook alle ins- en outs kent. En uiteindelijk komt daar ook wel weer iets nieuws voor in de plaats.

Als je als ITer geen kennis hebt van iets wat gemeengoed is in jouw vakgebied, dan vind ik dat jij ergens de boot hebt gemist. In dat geval moet je inderdaad je tijd eigen erin steken. Ook goed voor je eigen marktpositie want anders ga je (mits men geen gekke dingen van je vraagt) daar bij elke andere werkgever ook tegenaan lopen.

Wij reserveren wat meer tijd als we nieuwe technieken inzetten omdat we de valkuilen nog niet kennen en er meer uitzoekwerk nodig is. Als je bij blijft beperk je gelijk je eigen tijd maar lift je simpelweg mee, zonder dat er een steile leercurve is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Barrycade
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 10:03

Barrycade

Through the...

Er klinkt nogal wat gelatenheid uit je reacties. Dat je werk niet je hobby hoeft te zijn is niets mis mee, maar je moet je werk wel leuk vinden om er wat extra uit te halen. En dat is wellicht wat je managers missen?

Ik zit niet in de IT, maar als je bij ons bedrijf binnen de lijntjes blijft lopen.
Is dat ook prima, maar dan krijg je geen (extra) loonsverhoging.

Dus ik denk dat je moet kiezen: of extra tijd en energie er in steken en je verbreden en die loonsverhoging pakken. Of je afvragen of je binnen dit bedrijf / type werk wel op je plek zit.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Hydra schreef op vrijdag 24 januari 2014 @ 16:37:Als er continue stress is vanwege slecht management dan is het logisch dat je je tijd thuis nodig hebt om te ontspannen i.p.v. verder te leren. Lijkt me dat je een beetje cheap-ass management hebt dat niet in zijn bestaande en nieuwe mensen wil investeren. Dat is niet iets dat je kunt fixen; de enige oplossing is een andere baan zoeken.
Verdomde goed punt.

De vraag is dan of de stress die ik ervaar mijn eigen schuld is, omdat ik niet heel stressbestendig ben en een cariëre ben ingegaan die slecht op dat feit aansluit, óf dat mijn huidige baan stressvoller is dan hij eigenlijk zou moeten zijn omdat het management zit te prutsen. Of een combinatie van alletwee.

Ook dit kan ik niet vergelijken met eerdere ervaringen. Ik weet alleen dat toen ik hier begon als parttimer ik 't een stuk minder stressvol vond. Ik was toen ook nog student en had financieel veel lagere vaste lasten etc. en contractueel hoefde ik veel minder uren te maken. Werken aan mijn vaardigheden deed ik toen genoeg; ik volgde immers een voltijdopleiding softwaredevelopment.

Toen ik uitgestudeerd was en overging naar voltijd werken was de lol er eigenlijk wel van af en ook in mijn vrije tijd had ik steeds minder interesse in IT-gerelateerde dingen. Op dat punt was het werk ook noodzakelijk om de rekeningen te betalen. Daarvoor kon ik eigenlijk ook zonder werk wel rondkomen omdat ik nogal zuinig ben.

Geld is maar geld, wanneer ik dood ben kan ik 't niet meenemen dus ik wil eigenlijk ook niet meer werken dan absoluut noodzakelijk, want wat moet ik immers met al die extra centen? Ik heb liever meer tijd voor mezelf dan meer geld.

Maar 't kan dus zo zijn dat de onredelijke hoeveelheid stress ervoor heeft gezorgd dat de lol eraf is gegaan, en dat dat niet mijn schuld is en ik gewoon op zoek moet naar een andere baan waar het stressniveau lager is.

Ik begin zelf steeds vaker te denken dat ik m'n pensioen nooit ga halen met de stress die ik ervaar. Maar 't ligt dus niet per sé aan mij.

[ Voor 28% gewijzigd door Verwijderd op 24-01-2014 17:03 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Barrycade
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 10:03

Barrycade

Through the...

Als je je werk leuk zou vinden zou je wellicht niet zo veel stress hebben? Ik weet uit ervaring dat het niet naar je zin hebben, ongezonde hoeveelheden stress geeft.

Voelen je collega's ook zoveel stress? Zo nee, zie mijn eerdere punt over bezinning van je werkplek/functie. Zo ja: wellicht eens tijd om naar een andere broodheer uit te kijken?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SinergyX
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 14:13

SinergyX

____(>^^(>0o)>____

Hydra schreef op vrijdag 24 januari 2014 @ 16:37:
Volgens mij is het probleem niet of het "normaal" is dat je in eigen tijd leert (dat is het) maar is het probleem meer dat jouw management gewoon een beetje brak is.

Als er continue stress is vanwege slecht management dan is het logisch dat je je tijd thuis nodig hebt om te ontspannen i.p.v. verder te leren. Lijkt me dat je een beetje cheap-ass management hebt dat niet in zijn bestaande en nieuwe mensen wil investeren. Dat is niet iets dat je kunt fixen; de enige oplossing is een andere baan zoeken.
Een gebrek aan communicatie (van beide partijen) is niet meteen een verhaal van brak management en ga een andere baan zoeken. Als 'zij' (diezelfde die eisen stellen en blijkbaar werk geven) weer een 'urgente' opdracht geven, duidelijk zijn dat dit dus ten koste gaat van je 'werken aan je vaardigheden'.

Als dit al een jaar speelt, vind ik het raar dat je pas helemaal aan het einde bij het gesprek dit gaat aankaarten (je beoordeling is gewoon vergelijken met vorige beoordeling, waarin staat dat je aan javascript gaat werken).

Wij hebben 4x per jaar een gesprek, 4 mogelijkheden om zulke zaken aan te kaarten, zodat je niet zomaar achteraf met zulke problemen komt te zitten (en financiële gevolgen zou kunnen hebben).

Maar als ik het laatste bericht lees van micro, vraag ik me af of deze hele functie nog wel geschikt voor je is. Mislopen van een verhoging kan nu flink gaan knagen, zeker als anderen wel iets krijgen, en je verder nog steeds weinig keuze heb om wat aan je ontwikkeling te doen. Motivatie zakt dan zeer snel af, maarja.. werk is niet altijd je hobby doen, soms is het even buffelen/bikkelen en weer doorgaan.

Nog 1 keertje.. het is SinergyX, niet SynergyX
Im as excited to be here as a 42 gnome warlock who rolled on a green pair of cloth boots but was given a epic staff of uber awsome noob pwning by accident.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb bij dit bedrijf twee collega's een burnout zien krijgen en uiteindelijk zijn ze vetrokken. Dit waren echter geen IT'ers, en ze deden ook geen IT-gerelateerd werk.

Op dit moment zie ik weinig stress bij mijn collega's, maar ze hebben ook andere verantwoordelijkheden. Het gaat hier om een klein bedrijf. Ik heb vaak het idee dat veel dingen van mij afhangen, en dat ik die taken niet bij mijn collega's neer kan leggen als ik er zelf niet meer aan toe kom.

NB: Ik vind 't moelijk dit te verwoorden zonder teveel prijs te geven zodat deze posts tot mij persoonlijk zijn te herleiden. Dus mijn excuses als het volgende wat vaag overkomt.

Het zit zo: ongeveer een jaar geleden is iemand in een bepaalde functie vertrokken. Daarna kreeg ik die functie, ik heb hierbij ook aangegeven dat ik bereid was deze functie tijdelijk waar te nemen tot er een vervanger zou komen.

Die vervanger is er nog steeds niet. Management beweert dat ik het werk veel beter doe dan mijn voorganger, en dat het dermate goed gaat dat die vervanger eigenlijk helemaal niet meer nodig is. Ik ben het eens dat ik beter werk lever. Maar dit is niet het werk wat ik wil doen, of waar ik verder in wil. Management denkt dat er in de nabije toekomst minder te doen zal zijn, en dat er weer tijd vrijkomt voor mijn gebruikelijke activiteiten, waar ik wel in wil groeien.

Ik denk dat je gelijk hebt: Management is gewoon prut. Ze zijn te krenterig om een nieuw iemand aan te nemen.
SinergyX schreef op vrijdag 24 januari 2014 @ 17:26:
[...]

Een gebrek aan communicatie (van beide partijen) is niet meteen een verhaal van brak management en ga een andere baan zoeken. Als 'zij' (diezelfde die eisen stellen en blijkbaar werk geven) weer een 'urgente' opdracht geven, duidelijk zijn dat dit dus ten koste gaat van je 'werken aan je vaardigheden'.

Als dit al een jaar speelt, vind ik het raar dat je pas helemaal aan het einde bij het gesprek dit gaat aankaarten (je beoordeling is gewoon vergelijken met vorige beoordeling, waarin staat dat je aan javascript gaat werken).

Wij hebben 4x per jaar een gesprek, 4 mogelijkheden om zulke zaken aan te kaarten, zodat je niet zomaar achteraf met zulke problemen komt te zitten (en financiële gevolgen zou kunnen hebben).
Ik heb maar één keer per jaar de mogelijkheid. Blijkbaar veel te weinig.

Ik vermijd conflict en druk mij in tekst veel beter uit dan mondeling, maar krijg ook het advies om problemen met het werk nooit en te nimmer schriftelijk aan te kaarten, omdat 't dan later tegen je gebruikt kan worden. Dus het komt er dan ook niet van. Bij mondelinge confrontatie laat ik me meestal overhalen en heb ik niks terug te zeggen. En dan een uur later komen er allerlei dingen in me op die ik had kunnen zeggen. Dus met die aanpak bereik ik ook weinig.

De financiële gevolgen boeien mij niet zo; Ik kom wel rond.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik heb hetzelfde probleem, al is het probleem bij mij meer dat ik niet onbedoeld een hork wil zijn. Beste is toch een gesprek aan te gaan en je gewoon voor te bereiden met desnoods een kop sterke koffie.
Gewoon van te voren bedenken wat je wil aankaarten waar je mee zit en dat er gewoon uit donderen op een fatsoenlijke manier.
Mijn ervaring met de meeste leidinggevers is dat je ze een bepaalde kant op moet drukken. En dat op een heel ondubbelzinnige manier. Zelden zie je mensen die je helpen of verder lezen dan je letterlijke bewoording. Dit is slecht, maar helaas een waarheid.

[ Voor 6% gewijzigd door Verwijderd op 24-01-2014 17:48 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tom
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

Tom

SinergyX schreef op vrijdag 24 januari 2014 @ 17:26:
[...]

Als 'zij' (diezelfde die eisen stellen en blijkbaar werk geven) weer een 'urgente' opdracht geven, duidelijk zijn dat dit dus ten koste gaat van je 'werken aan je vaardigheden'.
Maar als jouw vaardigheden achterblijven t.o.v. je collega's (en wat de markt vraagt), dan zul je er ook zelf aan moeten trekken. Als je in een jaar tijd geen vooruitgang hebt geboekt dan is het logisch dat je zoiets in je beoordeling terug ziet.

Ik zou de methode van vectormatic (paar posts hierboven) aanraden. Pak wat kleine taken op die met Javascript te maken hebt. Je zult er langer over doen dan een ervaren programmeur en dus wat eigen tijd erin moeten steken, maar dat lijkt mij de beste manier om het te leren.
Voor de meeste programmeurs is overstappen op een andere taal/syntax geen onmogelijke taak.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Verwijderd schreef op vrijdag 24 januari 2014 @ 17:46:
Ik heb hetzelfde probleem, al is het probleem bij mij meer dat ik niet onbedoeld een hork wil zijn. Beste is toch een gesprek aan te gaan en je gewoon voor te bereiden met desnoods een kop sterke koffie.
Gewoon van te voren bedenken wat je wil aankaarten waar je mee zit en dat er gewoon uit donderen op een fatsoenlijke manier.
Mijn ervaring met de meeste leidinggevers is dat je ze een bepaalde kant op moet drukken. En dat op een heel ondubbelzinnige manier. Zelden zie je mensen die je helpen of verder lezen dan je letterlijke bewoording. Dit is slecht, maar helaas een waarheid.
Zie je wel, dan hou ik rekening met m'n sterke en zwakke kanten, en kies ik een beroep dat daar redelijk op aansluit: in de IT werk ik vnl met machines ipv mensen. En dan loop je toch weer vast op die menselijke factor, ondanks dat je die hebt geminimaliseerd.

Bedankt voor alle reacties! Dit topic vond ik echt heel verhelderend.

[ Voor 3% gewijzigd door Verwijderd op 24-01-2014 18:40 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GoldenSample
  • Registratie: Januari 2005
  • Niet online

GoldenSample

Huub, Huub, Barbatruc!

Hydra schreef op vrijdag 24 januari 2014 @ 16:37:
[...]


Volgens mij is het probleem niet of het "normaal" is dat je in eigen tijd leert (dat is het) maar is het probleem meer dat jouw management gewoon een beetje brak is.

Als er continue stress is vanwege slecht management dan is het logisch dat je je tijd thuis nodig hebt om te ontspannen i.p.v. verder te leren. Lijkt me dat je een beetje cheap-ass management hebt dat niet in zijn bestaande en nieuwe mensen wil investeren. Dat is niet iets dat je kunt fixen; de enige oplossing is een andere baan zoeken.
Je mag het een bagger houding vinden maar als mijn baas mij plots opdraagt om iets te leren voor het werk wat ik daar uit voer dan doe ik het lekker in zijn tijd. Waarin ik zelf investeer en thuis doe, dat bepaal ik zelf wel. Een avondcursus oid is opzich niet direct een probleem echter moet er ook iets tegenover staan, of direct er voor betaald worden of loonsverhoging.

Je komt er alleen maar omdat je baas geld aan je verdiend (en jij dus daar een deel van krijgt), je baas wil meer geld aan je verdienen? Prima, mag ie ook meer van dat geld aan mij geven.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ATS
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-09 11:31

ATS

Ik ben het niet eens met de eerst posters zoals Nare Man die zeggen dat je het maar in je eigen tijd moet doen. Ja, er kan best van je verwacht worden dat je in je eigen tijd een keer een boek leest, maar niet dat je in je eigen tijd die kennis gaat toepassen, verdiepen en je eigen maken in serieuze projecten (niet zijnde een Hello World applicatie). Daar moet je m.i. gewoon op je werk de gelegenheid voor krijgen. Als je de theoretisch kennis opgedaan hebt, dan zou dat ook vrij snel beter moeten gaan lijkt me.

Als jij hebt afgesproken dat je bepaalde vaardigheden kan gaan ontwikkelen, dan moet je daar ook gewoon de gelegenheid voor krijgen. Krijg je die niet, dan kan het minder ontwikkelen jou niet aangerekend worden. Wel moet je natuurlijk actief elke gelegenheid om het wel te doen pakken. Dus zorgen dat je op tijd klaar bent met je normale werkzaamheden, en dat vrijvallende uurtje gebruiken om te gaan stoeien met javascript in plaats van je te verliezen op GoT :)

My opinions may have changed, but not the fact that I am right. -- Ashleigh Brilliant


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • P_Tingen
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 12:03

P_Tingen

omdat het KAN

Verwijderd schreef op vrijdag 24 januari 2014 @ 18:35:
[...]
Zie je wel, dan hou ik rekening met m'n sterke en zwakke kanten, en kies ik een beroep dat daar redelijk op aansluit: in de IT werk ik vnl met machines ipv mensen. En dan loop je toch weer vast op die menselijke factor, ondanks dat je die hebt geminimaliseerd.
De aanname dat de IT een redelijk kleine menselijke factor heeft hoor ik vaker. Ik werk zelf dit jaar 20 jaar in de IT en ik denk dat dat niet een goede aanname is. Communicatie is retebelangrijk, ook - en misschien wel vooral - in de IT. Als je samen aan een project werkt, is communicatie met de klant belangrijk, maar ook binnen het team. Dat kan direct zijn of via documentatie of commentaar in de code, in alle gevallen is het communicatie.

Als ik deze thread zo lees vraag ik me inderdaad af of je in het goede beroep zit. Ik ben al 20 jaar ontwikkelaar. Er is mij wel eens gevraagd waarom ik niet doorgroei en "nog steeds maar" ontwikkelaar ben. Het antwoord is verbijsterend simpel: ik hou van dit werk, het is mijn werk en tevens hobby. Ik wil niet iets anders. Die passie zie ik niet bij jou. Dat is niet erg, maar wel lastig, omdat het voor jou veel gevraagd is om eigen tijd te investeren. Voor mij zou dat iets minder moeilijk liggen (alhoewel mijn schaarse vrije tijd altijd vanzelf opgaat) omdat ik simpelweg hou van wat ik doe. Als ik op vakantie ga, neem ik dus ook altijd leesvoer mee voor op vakantie. Vaak zijn dat wat "algemenere" boeken op IT-gebied (iets als dit, dat of zoiets ofzo).

Zoals meer hebben gezegd zou het een beetje geven en nemen moeten zijn. Als je van je werk houdt is dat niet moeilijk; ik zit in mijn eigen tijd vaak dingen te lezen of uit te proberen waardoor ik bijblijf. Daar staat tegenover dat ik onder werktijd óók vaak wat experimenteer en knutsel, dat kan vaak omdat ik daar tijd voor vind.

Of maak Ik hoop niet dat mijn projectleider meeleest O-)

Maar goed, dat is niet hoe micropauze in elkaar zit kennelijk. Dus om maar even terug te gaan on topic: je zult munitie moeten verzamelen. Als je manager wil dat je javascript leert, moet je daar de kans voor krijgen en een nieuwe taal leer je alleen door hem te gebruiken. Vraag dus aan je manager of dat kan, desnoods via email als je verbaal niet sterk genoeg bent. Probeer heldere, duidelijke en meetbare afspraken te maken. Dat hoeft niet bot of dreigend, maar zorg dat het vastligt. Heb je al een cursus gehad in JavaScript? Zo nee, vraag hem direct aan. Via de mail. Cursussen kunnen 9 van de 10 keer onder werktijd; scheelt jou weer. Kun je geen cursus krijgen? Geeft niks, maar zorg dat je het op schrift hebt. Vraag - als er niks je kant op komt - nog eens een keer weer om een JS-klus. Via mail. Of mondeling en bevestig het dan via mail. Probeer het zelf te regelen met een collega (en leg het vast).

Je vindt het misschien kinderachtig overkomen dat ik hamer op het vastleggen, maar als je op het einde van het jaar zit en je kan - BAM! - een stuk of wat emails overhandigen waaruit klip en klaar blijkt dat jij wel wil, maar dat je niet in de gelegenheid wordt gesteld, dan wordt het lastig om dat jou aan te rekenen. Wordt dat dan nog steeds wel gedaan, dan heb je echt met horken te maken en wordt het tijd om eens goed om je heen te kijken.

... en gaat over tot de orde van de dag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bolletje
  • Registratie: Juni 2008
  • Laatst online: 02-10 07:15

Bolletje

Moderator Harde Waren
We kunnen hier allemaal wel gaan roepen dat de relatie tussen jou en werkgever niet goed is en dat er allemaal vergoedingen tegenover moeten staan, maar misschien is dat ongebruikelijk bij die werkgever. Er zijn afspraken gemaakt, de precieze inhoud onbekend, die kennelijk niet nagekomen worden. Als de topicstarter bij wijze van heeft aangegeven bij het moment van afspreken "Ja, gaat goed komen, ga ik de komende tijd thuis mee aan de gang!" of $ietsSoortgelijks en dan wordt de ervaring niet behaald dan is de reactie vanuit het management misschien beter te begrijpen. De topicstarter geeft namelijk aan dat hij zich vaak laat overhalen.

De precieze werkzaamheden van de functie zijn ook onduidelijk. Misschien had het management wel verwacht dat je in die zes jaar het één en ander al had opgepakt omdat het nauw verweven is met je andere werkzaamheden.

Ik weet het simpelweg niet. Het is dan ook verstandig om het eens ongedwongen met het management er over te hebben. Juist die communicatie is belangrijk, want wij kunnen het hier niet voor je wijzigen.

Er zijn ook genoeg functies waarbij een bepaalde verantwoordelijkheid en inzet wordt geëist zonder dat het per se contractueel is vastgelegd. Ongeschreven verwachtingen ja. Het bijhouden van vakinhoudelijke kennis kan daar onder vallen.

Verder even inhoudelijk: je geeft dus aan dat je Javascript moet leren. Wat heb je zoal al ondernemen om het onder de knie te krijgen? Voorop gesteld: ik ben geen vaste software ontwikkelaar. Desondanks heb ik wel het één en ander geleerd over object georiënteerd ontwerpen en gewerkt met Javascript. Er is veel documentatie over te vinden omdat het redelijk populair is. Veel is ook ingericht op beginners.

Zoals meneer hierboven schrijft: heb je al overwogen om een cursus te doen? Die data van die bijeenkomsten staan vaak vast, kan je bijvoorbeeld op de vrijdag doen, en dan heb je simpelweg het argument op die dag "Ja, ik ga nu naar de cursus van Javascript!". Of dat je momenten plant waarbij je het samen doet met een ervaren collega.

Let er trouwens op dat opdrachten die je in je vrije tijd doet en sterk vergelijkbaar zijn met het werk en de functie bij je werkgever niet per se jouw eigendom worden.

[ Voor 4% gewijzigd door Bolletje op 24-01-2014 20:20 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • segil
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 11:20
Ik sta hier ook een beetje dubbel in: aan de ene kant vind ik dat mijn werkgever best in mij mag investeren als nieuwe kennis nodig is voor werk. Aan de andere kant, je kunt het ook zien als een investering in je eigen ontwikkeling.
Zelf werk ik 10+ jaar bij een bedrijf die (helaas) zeer weinig wilt investeren in cursussen en opleidingen, onder het mom van: je leert het wel op het internet, en anders huren we een externe kracht in. Gevolg is dat ik (te) weinig nieuwe kennis heb opgedaan de laatste jaren en hier ga ik geheid tegenaan lopen zodra ik ga solliciteren bij een ander bedrijf. Om dat te voorkomen kan je de thuis studie ook zien als een investering in jezelf.

Overigens verbaast me wel hoe men het de normaalste zaak van de wereld vindt dat IT-ers extra (prive) tijd investeren in het opdoen van nieuwe kennis... ik zie dat nog niet zo gauw in alle vakgebieden gebeuren (finance, inkoop, logistiek, sales, marketing, om maar wat te noemen).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ardana
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 02-10 09:36

Ardana

Moderator General Chat

Mens

Ik ben schuldhulpverlener, en hoewel het niet expliciet van je verwacht wordt, wordt dat impliciet toch echt van je verwacht. Zo krijgen we van de werkgever ieder kwartaal een vakblad met relevante ontwikkelingen. Droge kost, en het kost je zeker een aantal uur dat door te werken. Tevens hebben we jaarlijks een scholingsbijeenkomst (soms meerdere) die ook gedeeltelijk in eigen tijd gevolgd moeten worden.

Daarnaast ben ik van mening dat je zeker een aantal uur per week moet besteden aan het bijhouden van ontwikkelingen, wet- en regelgeving en wijzigingen. Dat kun je feitelijk niet tijdens je werk doen, maar als je het niet doet, kun je naar mijn mening geen goed schuldhulpverlener zijn. Overigens merk ik dat ook aan mijn resultaten, hoewel dat vaak niet echt goed meetbaar is: een schuldregeling die lukt, maar die fouten bevat, is nog steeds een gelukte schuldregeling. Echter doe je dan niet alle partijen recht, maar zolang ze dat niet weten, is er klaarblijkelijk niets aan de hand... Mijn eer gebied me echter altijd zo goed mogelijk te werken, en juist wel rekening te houden met alle belangen.

Maar er zijn er voldoende die het niet interesseert, die willen alleen hun salaris en hun contract voor onbepaalde tijd. Ik ga ervan uit dat dat in alle kennis-vakgebieden zo werkt.

[ Voor 7% gewijzigd door Ardana op 26-01-2014 23:27 ]

Investeer in een nieuwe vorm van anti-conceptie: Choice!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • segil
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 11:20
Het is een balans tussen werk en privé. De ene vindt het niet erg om extra werk te doen buiten werktijd, de ander vindt zijn privé tijd erg belangrijk om ook andere hobbies op na te houden.
Persoonlijk probeer ik zo min mogelijk met mijn werk buiten werktijd bezig te zijn, puur vanwege het feit dat er nog zoveel andere leuke dingen (naast IT) te leren en te doen zijn, en ik vind het zonde om mezelf daar niet in te verdiepen. Omdat IT een hobby is voor mij zal ik zeker ook in privé daarmee bezig zijn, maar dan meer de aspecten die ik leuk vind, en minder wat voor mijn werk nodig is.

Een goed bedrijf investeert ook in zijn mensen, alleen al om betere controle te hebben over de kwaliteit in het bedrijf. En aangezien men makkelijk van IT-ers verwacht dat ze buiten kantooruren overwerken (omdat dat eenmaal hoort bij het vakgebied), moet een werkgever imo ook meer openstaan voor kennis investeringen. Voor wat hoort wat, wat mij betreft.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 21-08 17:09
segil schreef op zondag 26 januari 2014 @ 21:48:
Zelf werk ik 10+ jaar bij een bedrijf die (helaas) zeer weinig wilt investeren in cursussen en opleidingen, onder het mom van: je leert het wel op het internet, en anders huren we een externe kracht in. Gevolg is dat ik (te) weinig nieuwe kennis heb opgedaan de laatste jaren en hier ga ik geheid tegenaan lopen zodra ik ga solliciteren bij een ander bedrijf. Om dat te voorkomen kan je de thuis studie ook zien als een investering in jezelf.
Waarom werk je er nog dan?
segil schreef op maandag 27 januari 2014 @ 10:14:
Het is een balans tussen werk en privé. De ene vindt het niet erg om extra werk te doen buiten werktijd, de ander vindt zijn privé tijd erg belangrijk om ook andere hobbies op na te houden.
Het ene sluit het andere niet uit he. Ik heb ook hobbies en een dochtertje, met een 2e onderweg. Werkgevers begrijpen over het algemeen best dat je niet na je werk nog eens een keer al je vrije tijd zit te studeren. Maar een beetje bijlezen e.d. lijkt me de normaalste zaak van de wereld.

Als het gaat om echt significantie hoeveelheden tijd investeren in het echt leren van een nieuwe taal o.i.d. dan lijkt het me de normaalste zaak van de wereld dat je daar op je werk tijd voor krijgt.

[ Voor 40% gewijzigd door Hydra op 27-01-2014 10:26 ]

https://niels.nu


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Iblies
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 02-02-2023
Ardana schreef op zondag 26 januari 2014 @ 23:26:
Ik ben schuldhulpverlener, en hoewel het niet expliciet van je verwacht wordt, wordt dat impliciet toch echt van je verwacht. Zo krijgen we van de werkgever ieder kwartaal een vakblad met relevante ontwikkelingen. Droge kost, en het kost je zeker een aantal uur dat door te werken. Tevens hebben we jaarlijks een scholingsbijeenkomst (soms meerdere) die ook gedeeltelijk in eigen tijd gevolgd moeten worden.

Daarnaast ben ik van mening dat je zeker een aantal uur per week moet besteden aan het bijhouden van ontwikkelingen, wet- en regelgeving en wijzigingen. Dat kun je feitelijk niet tijdens je werk doen, maar als je het niet doet, kun je naar mijn mening geen goed schuldhulpverlener zijn. Overigens merk ik dat ook aan mijn resultaten, hoewel dat vaak niet echt goed meetbaar is: een schuldregeling die lukt, maar die fouten bevat, is nog steeds een gelukte schuldregeling. Echter doe je dan niet alle partijen recht, maar zolang ze dat niet weten, is er klaarblijkelijk niets aan de hand... Mijn eer gebied me echter altijd zo goed mogelijk te werken, en juist wel rekening te houden met alle belangen.

Maar er zijn er voldoende die het niet interesseert, die willen alleen hun salaris en hun contract voor onbepaalde tijd. Ik ga ervan uit dat dat in alle kennis-vakgebieden zo werkt.
Appels met peren vergelijken.

Lezen waarbij eventueel iets blijft hangen waarop je later kunt terugkomen is van een heel ander kaliber dan totaal nieuwe stof opnemen. We krijgen genoeg bladen hier en we hebben ook de tijd om ze door te lezen, maar er wordt niet verwacht dat we weten wat er specifiek in staat.

Het idee dat je in je eigen vrije tijd moet verplicht moet leren... Jaarlijks moet ik enkele studiepunten halen en dat wordt netjes betaalt, en bij concullega's precies hetzelfde. Lijkt me niet gek aangezien het essentieel is om je certificering te houden.
En een dagje opleiding levert veel op, een werkgever die dat niet inziet bezuinigd op de verkeerde dingen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ATS
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-09 11:31

ATS

CFO asks CEO: "What happens if we invest in developing our people & then they leave us?"
CEO: 'What happens if we don't, and they stay?"

My opinions may have changed, but not the fact that I am right. -- Ashleigh Brilliant


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CMD-Snake
  • Registratie: Oktober 2011
  • Laatst online: 13-11-2022
ATS schreef op maandag 27 januari 2014 @ 12:40:
CFO asks CEO: "What happens if we invest in developing our people & then they leave us?"
CEO: 'What happens if we don't, and they stay?"
Afbeeldingslocatie: http://static5.businessinsider.com/image/4efc57396bb3f72f4c000016/3-things-bosses-should-never-ask-of-their-employees.jpg

Het miste eigenlijk nog een plaatje van de manager erbij. ;)

Maar nu even serieus. In de IT is het normaal om in je eigen tijd te werken aan kennis en certificeringen. Meeste cursussen zullen buiten werktijd plaatsvinden. Examens doe je doorgaans binnen werktijd. In hoeverre je werkgever je helpt met het opdoen van nieuwe kennis wisselt, sommige betalen een klassikale cursus en sommige geven je enkel de boeken cadeau. Ik heb maar zelden een cursus tijdens werktijd gehad, meestal was dat omdat het echt niet anders kon.

Ik denk dat je eigenlijk haast geen IT bedrijf vindt dat altijd cursussen onder werktijd doet. Dat is doorgaans enkel voor IT'ers die niet in de detachering zitten.

Als je wil om je Javascript kennis verder te ontwikkelen en gebruiken dan zal je moeten vragen of je werk kan krijgen van je baas waarbij je Javascript moet gebruiken. Een boek lezen is leuk en een oefening maken daaruit, maar in de praktijk leer je het meeste.

Het tweede alternatief is als er meer speelt dan alleen dit is dat je de vacatures er bij pakt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 21-08 17:09
CMD-Snake schreef op maandag 27 januari 2014 @ 13:13:
Maar nu even serieus. In de IT is het normaal om in je eigen tijd te werken aan kennis en certificeringen. Meeste cursussen zullen buiten werktijd plaatsvinden.
Ja, maar dan is het vaak wel een cursus betaald door je werkgever. "Zoek maar in je eigen tijd op internet" is natuurlijk te cheap voor woorden.

https://niels.nu


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Hydra schreef op maandag 27 januari 2014 @ 13:20:
[...]


Ja, maar dan is het vaak wel een cursus betaald door je werkgever. "Zoek maar in je eigen tijd op internet" is natuurlijk te cheap voor woorden.
Dit dus, als er sprake is van een certificering dat word betaald door je werkgever verhoogd dat je marktwaarde, dat je tegenover zoiets ook eigen tijd zet lijkt me een geven en nemen verhaal.
Een certificering kan je op je CV zetten, dat een beetje hebt zitten Googlen naar de Java programmeertaal word alweer een stuk lastiger om te verkopen.

[ Voor 14% gewijzigd door Verwijderd op 27-01-2014 13:38 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Joey117
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 02-10 15:47
Om de hoofdvraag van TS te beantwoorden, ik denk dat het leren in prive tijd per bedrijf verschilt.
Ik zie veel (ex-)collega's buiten werktijd bijleren, omdat ze het leuk vinden.

In mijn contract staat het opgenomen, maar ik vind mijn werk erg leuk en heb er geen problemen mee om privé ook met mijn werk bezig te zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • m-vw
  • Registratie: Mei 2013
  • Laatst online: 16:18

m-vw

Dus?

Gewoon in je vrije tijd.

Studeren doe je voor je zelf, niet voor je baas.

En van je opmerking dat je studeren ziet als onbetaald overwerk lopen de rillingen over mijn rug....

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mortum
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 17:16

Mortum

Moderator Discord / TFV & AWM

Prutser!

Zeker met het oog op loonsverhoging: leren in eigen tijd!


wat je kan doen is elke dag 15 - 30 min. langer blijven zitten om evengoed op werk te "oefenen" maar ik zou zoveel mogelijk een go-get mentaliteit tonen! (staat je alleen maar goed ;) )

Stress door krappe deadlines is slecht van management.(Tenzij je eigen snelheid te laag is)
Stress door type werk is slechte keuze van werk.

excuses als dit hard klinkt maar in beide gevallen zou je misschien eens over moeten nadenken wat jij zelf wilt bereiken in je carrière. ;)

Meer 𝕄𝔼𝕌𝕂, Meer beter! Foto-, Laser- en Livestreamnerd Strava Hevy Tweakers Discord


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Widow
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 25-08 10:41
Verwijderd schreef op vrijdag 24 januari 2014 @ 16:52:
[...]
De vraag is dan of de stress die ik ervaar mijn eigen schuld is, omdat ik niet heel stressbestendig ben en een cariëre ben ingegaan die slecht op dat feit aansluit, óf dat mijn huidige baan stressvoller is dan hij eigenlijk zou moeten zijn omdat het management zit te prutsen. Of een combinatie van alletwee.
Even apart van dingen voor je werk doen in je vrije tijd (daar kom ik zo op terug): als ik dit hoor, klinkt het niet heel gezond om eerlijk te zijn. Ik heb twee keer op het randje van een burnout gestaan en als ik het zo hoor zit jij ver over je stressniveau heen. De eerste keer dat het mij gebeurde was bij een bedrijf waar ik werkelijk overal voor verantwoordelijk was, niet alleen bij het bedrijf zelf maar ook bij klanten, en de tweede keer ging het bijna mis bij een detacheringsproject waar ik meer dan 60 uur in de week werkte om het project af te kunnen maken terwijl mn eigen werkgever bijna failliet ging. Achteraf gezien snap ik niet waarom ik niet eerder heb ingegrepen bij die situaties, maar dat is achteraf. Maar stel je zelf echt een keer de vraag of je je werk nog wel leuk vind! Uiteindelijk ga je zelf kapot aan de stress, niet je werkgever...

Dan het stukje over leren in je vrije tijd. Ik werk nu iets van 7 jaar als sysadmin waarvan ik welgeteld 6 jaar in mn vrije tijd werk aan nieuwe kennis en certificeringen. De boeken en examens worden betaald door mn werkgever, het leren doe ik zelf in mn vrije tijd :) dat is vrij normaal in de wereld van sysadmins iig. Ik heb voor de komende 4,5 jaar nog van alles in de planning zitten. Uiteindelijk krijg je door al die certificeringen en diploma's leuker werk, en ik vind het gewoon interessant :)

Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

m-vw schreef op maandag 27 januari 2014 @ 14:25:
Gewoon in je vrije tijd.

Studeren doe je voor je zelf, niet voor je baas.

En van je opmerking dat je studeren ziet als onbetaald overwerk lopen de rillingen over mijn rug....
Allemaal zo ongenuanceerd..... Het hangt van meer dan 1 factor af, of je studeert in je eigen tijd of in de tijd van de baas.

Als de baas tegen mij zegt: "Ga je maar eens verdiepen in onderwerp X en Y, want volgend jaar hebben we kennis op dat gebied nodig.", dan mag hij het toch echt uit zijn zak gaan betalen (zowel cursus als uren). En in een andere situatie, zou het best eens kunnen dat we e.e.a. delen.

Maar ik verwacht, dat het wel erg veel uitmaakt of je ergens intern werkt of bij een detacheerder.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

m-vw schreef op maandag 27 januari 2014 @ 14:25:
Gewoon in je vrije tijd.

Studeren doe je voor je zelf, niet voor je baas.

En van je opmerking dat je studeren ziet als onbetaald overwerk lopen de rillingen over mijn rug....
Als je werkgever je maar een beetje laat modderen in hoe je die kennis moet gaan vergaren hoef je daar niet zondermeer je eigen tijd in te gaan steken. Daarvoor mag een werkgever eerst met een concreet scholingsplan op de proppen komen (cq betalen). Als dat dan iets centraals is dat je gewoon op je cv kan knallen en voorbij aan deze carriere ook wat aan hebt kan je eens gaan kijken wie daar zijn tijd voor zou moeten gaan opofferen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • segil
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 11:20
m-vw schreef op maandag 27 januari 2014 @ 14:25:
Gewoon in je vrije tijd.

Studeren doe je voor je zelf, niet voor je baas.
Dat hangt helemaal van het onderwerp af. Als het iets is wat gangbaar is in je vakgebied en de kans groot is dat een volgende werkgever daar naar zal vragen, dan ben ik het met je eens.
Aan de andere kant, als een werkgever wilt dat je hele specifieke kennis tot je moet nemen, wat eigenlijk niet vaak voorkomt bij andere bedrijven, dan wordt het een ander verhaal. Voorbeeld: ik als sysadmin beheer onze telefooncentrale, een Siemens hipath. Dit is niet mijn core business, maar iets wat ik erbij doet. Als mijn werkgever besluit dat ik een goeroe moet worden in het configureren van dat ding, prima... maar dan heb ik er weinig belang bij om zelf heel veel (onbetaalde) privé tijd aan op te offeren. Simpelweg omdat dit apparaat niet veel voorkomt bij andere bedrijven en ik geen intentie heb om een Siemens telecom specialist te worden.
(iets wat overigens zeer goed kan verdienen, in geval je je daarin specialiseert, omdat er maar weinigen van rondlopen in NL, maar dat terzijde).

Wat hierboven ook wordt gezegd, als een bedrijf niet wilt investeren in zijn personeel, dan krijgt hij ook de kwaliteit waarvoor hij (niet) betaalt.... weinig dus.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 21-08 17:09
Sowieso lijkt het me doornormaal dat als je iets in een andere taal moet gaan doen je dan gewoon 'on the job' leert. Dus met een boek erbij aan een simpele opdracht werkt. Dan krijg je gewoon iets meer tijd omdat 't je eerste keer is.

https://niels.nu


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ahrnuld
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 01-10 20:19
Misschien vreemd, maar voor mij zou het ook sterk van het bestaande salaris afhangen hoe ik hier tegenaan kijk. Verdien je als softwareontwikkelaar laten we zeggen, 2.500 per maand bruto, dan ben ik het ermee eens dat leren betaald moet worden. Gewoon omdat je het vrij makkelijk ergens anders beter kunt krijgen (sowieso zou ik dan weggaan, maar dat terzijde).

Verdien je 5.000+ per maand, dan is dat meer een senior salaris en hoort voor verdere loonsverhoging een beetje up-to-date blijven in de eigen tijd er wel bij.

[ Voor 10% gewijzigd door Ahrnuld op 27-01-2014 17:40 ]

Niets...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kevinp
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 15:54
m-vw schreef op maandag 27 januari 2014 @ 14:25:
Gewoon in je vrije tijd.

Studeren doe je voor je zelf, niet voor je baas.

En van je opmerking dat je studeren ziet als onbetaald overwerk lopen de rillingen over mijn rug....
Bij mij van dit soort opmerkingen. Je baas wil dat je X doet, daar mag hij best wat voor investeren. Het is in mijn ogen nogal arrogant om het helemaal aan de persoon over te laten. Het enige wat hij moet investeren is wat tijd.

Wanneer je als baas daar tijd voor vrij laat maken krijg je daar veel voor terug. Als je als baas wat makkelijker bent zetten (mijn ervaring) medewerkers zich veel makkelijker in voor de zaak.

vb: Als ik morgen vrij wil zijn is dat goed ( ja zelfs nu nog). Als ik iets eerder weg ga is dat goed. Ook als ik dat niet direct inhaal.

Daar tegenover staat dat wanneer uit Amerika iemand mij een e-mail stuurt met problemen om 22:00 's avonds en ik tijd heb ik daar gewoon naar zal kijken en ik daar echt geen uren voor schrijf. hetzelfde geld wanneer iets gewoon af moet zijn.

d'r is maar één ding in het leven wat moet, en dat is dood gaan.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Echt, van dit soort cases lopen de rillingen over mijn rug…

Ik heb dit ook meegemaakt en voor de werkgever: je kilt alle betrokkenheid en inzet-bereidheid bij je werknemer. Dus als je "flexibiliteit" verwacht en het op prijs stelt dat iemand ook de "Chinese hondenwacht" voor je draait (standby-dienst bijv.) wanneer je dat als bedrijf nodig acht, forget it.

Ik zie werk nu echt 100% als werk, waarvoor je 1:1 betaald wordt en daarbuiten is het privé gewoon privé en is alles wat ik in die tijd doe, voor mijzelf en kan er niks "geëist" worden.

Dit is echt een staaltje brak management, unbelievable! Als zij bij jouw JS verwachten, bieden zij maar een opleiding aan- het perfectioneren behoort tijdens "learning on the job" te gebeuren, ook niet thuis.
Hoewel een loonsverhoging niet vanzelfsprekend is (tenzij overeengekomen bij je aanstelling, na een periode-x) is het een beetje laag om je overige performance te negeren en je alleen af te rekenen op JS en je daarom geen verhoging te geven. Dit zou dus inhouden dat je nooit meer omhoog gaat, tenzij jij 60 uur/week gaat werken, terwijl jij er 40 betaald krijgt…ofwel: ga vast voor jezelf rondkijken naar een andere werkgever of een andere carrière, want is een teken aan de wand van het welbekende "zinkende schip" voor jezelf. Dit gaat ook niet meer veranderen, deze baan is slechts een "job" voor jou, je bent "disconnected" het is niet je "purpose of life" en je baas helpt er ook niet aan om dit het te laten worden…als ik het zo lees.

Dit is wederom een passend voorbeeld van een man op de verkeerde plaats, van het feit dat je salaris niet alles is, maar wel de inhoud van de baan, dat zingeving eigenlijk belangrijker is etc. etc.
Stel je voor dat je die loonsverhoging wel had gekregen, was je dan harder gaan werken, of had je dan meer plezier gehad in wat je deed? Ik denk het niet. Dus zowel de werkgever is er één om te vermijden, maar ik denk dat je zelf ook niet helemaal op de juiste plek zit- want ik mis de bevlogenheid, dit is niet erg -omdat je een goed zelfbesef c.q. inzicht hebt in jezelf- maar dat noopt wel tot actie voor jezelf, tijd om je (levens)doelen te herdefiniëren denk ik.

Het doel van een manager is o.a. om de kosten laag te houden, hij beheert het budget vd baas en is eigenlijk ook een soort kasbaas…hij gebruikt nu het ontberen van JS als reden om zijn kosten laag te houden -> het duidelijkste signaal dat je gewoon een nummertje bent, dus wees zelf ook rationeel, een carrière daar gaat hem niet meer worden, vermoed ik. Trek dus je plan en "make up your mind" voordat je baas die keuze voor je maakt en je er op een dag uitbezuinigd wordt en je met één groot vraagteken boven je hoofd rondloopt over "hoe nu verder?" Succes! :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Falcon
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 13:53

Falcon

DevOps/Q.A. Engineer

Ik vraag mij het volgende af. Wat als je nu wel die half uur per dag gewoon had genomen, waren de andere taken/projecten dan in de soep gelopen?

Kijk je kunt de tijd krijgen of heft in eigen handen nemen en de tijd gewoon claimen. Zorgen dat je de impacts die je afgeeft (die opgenomen worden in de planning) hoger worden en je zodoende ruimte en tijd creëert.

Daarnaast heb je verwachtingsmanagement. Als jij denkt, oh hier ben ik nog wel 2 uren mee bezig.. geef dan richting je manager aan dat je nog 4 uren nodig hebt.

Probeer baas te zijn over de 8 uren die je hebt per dag... maak het je manager makkelijker en denk met hem mee.. hierdoor kun je vaak tijd creëren die je anders niet ziet.

"We never grow up. We just learn how to act in public" - "Dyslexie is a bitch"

Pagina: 1