Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Nintendo denkt twee derde minder Wii U's te verkopen dan ver

Pagina: 1
Acties:

  • rdjnl
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 21-11 22:00
Waar Nintendo eerst nog dacht in zijn financiële jaar, eindigend in maart, negen miljoen exemplaren te verkopen (...).

Waar Nintendo eerder vasthield aan een doel van negen miljoen Wii U's, is dat nu gesteld op 2,8 miljoen. In het jaar ervoor, waarin de Wii U uitkwam, verkocht Nintendo er 3,5 miljoen.

Het doel van negen miljoen leek al een tijdje minder haalbaar: in de eerste zes maanden van zijn fiscale jaar, dat eind maart eindigt, verkocht het 460.000 consoles. In de resterende zes maanden zou het daarom meer dan 2,3 miljoen consoles moeten verkopen, maar hoeveel er in de laatste maanden van vorig jaar zijn verkocht, wil Nintendo niet zeggen.


Om het rekensommetje kloppend te krijgen, moet de 9 miljoen Wii U's niet het streeftotaal van dit boekjaar zijn, maar het streeftotaal van de Wii U verkopen vanaf lancering tot nu toe. Met de 3,5 miljoen verkocht vorig boekjaar, wordt het streeftotaal van dit jaar dan dus 5,5 miljoen. Deze 5,5 miljoen moet worden afgezet tegen de 2,8 miljoen van vorig jaar. De tweederde in de titel is dus onjuist, het is ongeveer de helft.

Verder, om de 9 miljoen te halen, moest Nintendo 460.000 consoles per kwartaal verkocht hebben gedurende het eerste half jaar, en er nog eens 2,3 miljoen per kwartaal, gedurende de tweede helft. Omdat er twee kwartalen in een half jaar gaan, moeten de cijfers dus eigenlijk worden verdubbeld, lijkt me. Want (2.3000.000+460.0000)X2=5.520.000.

  • arnoudwokke
  • Registratie: Juli 2008
  • Laatst online: 19-11 11:05

arnoudwokke

Redacteur
Om het rekensommetje kloppend te krijgen, moet de 9 miljoen Wii U's niet het streeftotaal van dit boekjaar zijn, maar het streeftotaal van de Wii U verkopen vanaf lancering tot nu toe. Met de 3,5 miljoen verkocht vorig boekjaar, wordt het streeftotaal van dit jaar dan dus 5,5 miljoen. Deze 5,5 miljoen moet worden afgezet tegen de 2,8 miljoen van vorig jaar. De tweederde in de titel is dus onjuist, het is ongeveer de helft.
Dank voor de feedback. Nee, dat is onjuist, die 9 miljoen was het doel voor de periode april 2013-maart 2014, niet het totaal. Omdat er 460.000 tot nu toe verkocht zijn, moeten er iets meer dan 2,3 miljoen consoles verkocht worden om het nieuwe doel van 2,8 miljoen te halen. Immers: 2,8 miljoen - 460k = 2,34 miljoen.

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 23-11 11:34

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

Ik vind het ook wel wat verwarrend geschreven moet ik zeggen. Die alinea begint met "Het doel van negen miljoen leek al een tijdje minder haalbaar...". Je verwacht dan een sommetje dat aangeeft hoeveel (8,5miljoen) er volgens die doelstelling nog verkocht hadden moeten worden, om te onderstrepen hoe onhaalbaar die doelstelling is. Maar in plaats daarvan wordt voorgerekend hoeveel consoles er nog verkocht moeten worden voor de nieuwe 2,8miljoen doelstelling, zonder duidelijk aan te geven dat dat sprongetje wordt gemaakt.

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


  • rdjnl
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 21-11 22:00
Bedankt voor de toelichting.