Hulp gezocht bij aanschaf nieuwe monitor

Pagina: 1
Acties:

  • Pelox
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 25-02 17:25
Beste tweakers,

Sinds een aantal dagen ben ik opzoek naar een nieuwe 23 of 24 inch monitor ter vervanging van mijn huidige HP 2228h (22 inch 1680x1050).

Het liefst zou ik wederom een scherm willen met aspect ratio 16:10 maar mijn huidige budget, max 200 euro, laat dit niet toe verwacht ik.

Daarom ben ik op dit moment naar verschillende 1980x1080 schermen aan het kijken. Het scherm is voornamelijk bedoelt voor gaming dus was ik eerst gefocust op tn-panels qua g-t-g reactietijd maar ik zie ook regelmatig ah-ips panels voorbij komen als redelijke gaming schermen.

Op dit moment heb ik de volgende schermen in mijn selectie:

LG IPS237L Zwart http://tweakers.net/pricewatch/315805/lg-ips237l-zwart.html

Iiyama ProLite E2483HS-B1 Zwart http://tweakers.net/price...ite-e2483hs-b1-zwart.html

Asus VX238H Zwart http://tweakers.net/pricewatch/322410/asus-vx238h-zwart.html

Dell E2414H Zwart http://tweakers.net/pricewatch/345360/dell-e2414h-zwart.html

Wie heeft er ervaring met 1 of meerdere van deze schermen en wat stellen jullie voor, IPS, TN, 16:9 of toch 16:10 met mijn budget in gedachte? Bedankt!

Zero.


  • Arunia
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 12:52
http://tweakers.net/categ...BXqF1NvE2-caC8ER_u17waq3t

Je komt op iets meer dan 200 euro uit. Niet al te veel.

Bovenstaande heb ik gefilteerd op jouw eisen.
Allemaal 24 inch trouwens. 23 inch is er niet beschikbaar.

IPS schermen geven kleur beter weer dan TN panelen. Dat is het grootste verschil. De kijkhoek is vaak ook beter.

Ik zou zelf deze ook in je keuze meenemen:
pricewatch: Dell Ultrasharp U2312HM Zwart

Ultrasharps zijn de betere Dell schermen.

Zelf heb ik overigens geen ervaring met de jouw genoemde schermen/merken op Dell als merk na.

  • Pelox
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 25-02 17:25
Bedankt voor je reactie. Wat denk jij van ips schermen zoals zo'n dell ultrasharp voor gaming?

Zero.


  • Arunia
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 12:52
Ik heb zelf een 22 inch 2209wa. Voor zover ik weet ook een ultrasharp. En die is voor gaming snel zat. Maar, mijn keuze is gevallen op dat scherm vanwege het bewerken van foto's.

Wat ik wel merk, is dat ik last heb van tearing, maar dat kan komen omdat mijn pc toendertijd niet snel genoeg was om het goed weer te geven. Ik speel ook meer spellen dan dat ik foto's bewerk.
Tearing heb ik tegenwoordig na mijn pc upgrade ook weinig last van.

Eerlijk gezegd weet ik niet of je dan altijd met Vsync aan moet spelen. Maar wellicht dat je pc snel genoeg is om hier op in te spelen.

Mijn volgende keuze wordt overigens ook gewoon weer een Dell Ultrasharp.