Ik was van plan een eigen topic openen over de review, maar zie dat dat al reeds gedaan is. Daarom zal ik mijn opmerkingen over de review ook hier plaatsen. Ik zal daarom Benjamin- aanvullen omdat ik het met al zijn punten eens ben.
Wat ik totaal niet begrijp aan de conclusie is de volgende passage;
Als tabletbesturingssysteem voor mediaconsumptie wordt Windows RT 8.1 nog steeds geplaagd door een karig app-aanbod, terwijl je ook in de productieve desktopmodus beperkt bent tot de standaard aanwezige programma's.
Terwijl een paar pagina's eerder nog de geweldige accu duur tijdens het bekijken van een films geprezen wordt. Wat wordt er dan onder mediaconsumptie verstaan? Foto's kijken via Flickr, Facebook en google+ gaat toch prima via de browser? Ik zie niet waarom steeds alles in apps gestopt moet worden als het ook prima via de browser werkt? Op Mac OS en Windows 8 hebben we toch ook geen apps voor Facebook, Flickr etc.? Dat werkt ook allemaal prima in de browser, moderne tablets zijn meer dan capabel genoeg om zware websites in de browser te bekijken.
En dan de volgende passage:
Consumptie en productie op de tablet worden dus beperkt door het besturingssysteem, dat tussen Android en iOS enerzijds, en dat van een laptop anderzijds in lijkt te hangen.
Windows RT is _juist_ bij uitstek een productieplatform. Er is geen enkel ander tablet OS waarmee je zoveel kan als met WindowsRT. Duw een HDMI kabel erin en een toetsenbord en een muis. (gewoon een logitech unifying ontvanger werkt prima out of the box) En je hebt voor 99% van de mensen een prima werkende office suit. Daarom vind ik het ook bijna kinderachtig dat er genoemd wordt dat macro's niet werken. Want die werken in een 64-bit versie van office ook niet! Macro's zijn ouderwets, het gros van de mensen heeft geen flauw idee wat je er mee kan. Maar die lezen wel deze review en denk Ah dat is een negatief punt..
Verder is het aparte Desktop en Metro interface juist super handig want de desktop is voor productie en het RT interface is voor consumptie wanneer je on-the-go bent. De scheiding hiertussen is juist ontzettend prettig en gemakkelijk. Een goed interface voor de muis en een goed interface voor Touch, wat wil je nog meer?
Het is bovenmeer grappig om op te merken dat bij reviews van hybride concepten met android en windows in 1 apparaat dit altijd als groot voordeel en unique selling point gezien wordt. Maar nu Microsoft het in 1OS realiseert is het ineens een groot nadeel
Om de knuppel maar direct het hoenderhok in te gooien heb ik ook even naar de iPad review gekeken, wat verbaasd mij? De iPad krijgt hetzelfde review resultaat, namelijk 4 sterren.
Deze score klopt naar mijn mening totaal niet want de Surface is veel innovatiever, uitgebreider en tevens goedkoper (prijs zal nog iets dalen nu hij net uit is)
-bouwkwaliteit is hetzelfde
-scherm IPad is iets beter
-Touchcover, iPad heeft zo'n oplossing niet
-W8.1 is veel geavanceerder dan IOS en doet veel meer out of the box
Verder over het desktop interface:
Dat betekent ook dat naast het aanwezige Office en Internet Explorer geen enkel ander programma in de klassieke interface kan draaien. De Windows Verkenner is nog wel aanwezig en kan handig zijn om bestanden heen en weer te kopiëren naar usb-sticks of netwerkschijven,
Hier worden imho toch echt een aantal zeer sterke punten van W8 gegeven welke maken dat dit OS vele malen uitgebreider is dan IOS of Android. Windows verkenner is by far de beste file manager en ondersteunt out of the box netwerkschijven, usb-sticks etc. Verder heb je op W8 ook toegang tot het volledige configuratie scherm met daarin ook zaken als: Device manager, Disk management, Computer management, CMD, Powershell.
Op het gebied van desktop apps heb je ook nog: Paint, calculator, notepad en de snipping tool.
Al met al kan ik mij niet echt inbeelden dat de reviewer zich voldoende verdiept heeft in de tablet en het achterliggende OS.
Verder ben ik het helemaal met Benjamin- eens dat de reviewer een grote kans heeft laten liggen bij het beschrijven van de multitask mogelijkheden van het gehele apparaat zowel in desktop modus als in de Metro omgeving. Dit is namelijk 1 van de punten waarop Windows 8 tablet zich boven IOS en Android kunnen positioneren op het gebied van functionaliteit.
Ik weet dat dit filmpje gesponseerd is door Microsoft maar toch geeft het duidelijk weer dat een Surface meer is dan een IPad omdat een iPad enkel gebruikt kan worden voor consumptie
[
YouTube: http://youtu.be/85fcZ3nBNNI]
Een ander punt wat ik mis is de integratie van skydrive en een microsoft account met een windows 8 pc. De tablet en een W8 pc kunnen namelijk naadloos samen werken op het gebied van synchronisatie van pc instellingen en browser geschiedenis.
Ik kan nog veel meer punten noemen, maar een laatste punt zou ik nog graag willen noemen:
De picture unlock van windows 8 wordt nergens genoemd en is toch een innovatieve en nieuwe manier van unlocken. Waar bij de IPhone een hele pagina besteed wordt aan het unlocken met een vingerafdruk (wat trouwens zeer onveilig is omdat je vingerafdruk al over het device zit maar dat terzijde)