CPU versus GPU

Pagina: 1
Acties:

  • cisco202
  • Registratie: Februari 2010
  • Laatst online: 03-09-2025
Mijn PC is inmiddels nu 4 jaar oud en de tijd zit er weer aan te komen om een nieuwe PC aan te schaffen. Over het algemeen ben ik er wel uit maar zit nog te twijfelen over de CPU en GPU met name met de prijs tegenover de prestatie.

Ik gebruik de laatste "Mainstreamgamesysteem" guide van september 2013 als uitgangspunt

Achtergrond/doel:

Met name strategie games als Total War: Rome 2 en Starcraft wil ik op de hoogste stand kunnen spelen met een FPS van rond de 60+. De nieuwste Assassins Creed op hoogste stand spelen zou ook niet verkeerd zijn, maar geen noodzaak

De vragen:
1) Is voor mijn doel het echt noodzakelijk om de CPU van Intel Core i5 4670 Boxed te nemen of kan ik ook hierop besparen om extra geld voor de GPU budget over te houden?
2) (second opinion) een R9 280x moet voldoende zijn (met 8gb ddr3 intern geheugen)?

Goed om te weten:
- Ik klok niet over. De Turbo key functie daarin tegen vind ik wel interessant, die manier van "overklokken" zou ik nog wel willen gebruiken maar niet noodzakelijk ;)
- Voornamelijk wordt de pc gebruikt voor MS Office (werk) en 1-2 uur gamen per dag
- Beeldscherm; Dell Ultrasharp U2312HM Zwart
- Het is voorlopig nog niet aan de orde: PC wordt samengesteld/besteld tussen December 2013 - Maart 2014.
- CPU moet minstens 3-4 jaar mee, van uitgaande dat er vast weer een socket wijziging komt :|

[ Voor 7% gewijzigd door cisco202 op 26-10-2013 03:02 ]


  • RocketKoen
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 24-02 20:45
Je kan nu een paar tientjes besparen door een goedkope processor te nemen. Alleen dan moet je over een jaar of 3 weer een nieuwe kopen. En bij een nieuwe processor moet je dan ook meteen een nieuw moederbord en RAM kopen, terwijl die eigenlijk helemaal nog niet aan vervanging toe zijn. Koop je een wat duurdere processor, dan kan de hele combinatie met gemak 5 jaar mee.

Voor de videokaart geldt het omgekeerde concept. Je kan nu €650 uitgeven aan een R9 280 en over 3,5 jaar heb je een nieuwe nodig. Je kan ook minder dan de helft uitgeven aan een 7970 waar je 2,5 jaar mee vooruit kan. Na die 2,5 jaar geef je de andere helft uit aan een videokaart die 2,5 jaar mee gaat en je hebt voor hetzelfde geld 1,5 jaar langer plezier.

De gemiddelde consument is dus het beste af met een goedkope processor en die dure R9 280. En die moet dan na 3 jaar een hele nieuwe PC kopen.
De tweaker die zelf onderdelen aan zn PC kan vervangen is veel beter af met een duurdere processor en een goedkopere videokaart. En die hoeft over 3 jaar dan alleen een nieuwe videokaart te kopen (en misschien wat extra RAM of een nieuwe voeding)

TheS4ndm4n#1919


  • cisco202
  • Registratie: Februari 2010
  • Laatst online: 03-09-2025
Bedankt voor de feedback RocketKoen. Ik bouw de PC zelf en de aankomende PC investeren in een goede processor.

Om missverstanden te voorkomen de R9 280 zit in de prijs klasse van 250-350 euro (bron: aanbod Azerty).

  • Thomg
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 12:23

Thomg

Aww yiss

Nope.
pricewatch: Club3D Radeon HD 7970 XT2 '13Series

[ Voor 18% gewijzigd door Thomg op 26-10-2013 15:53 ]