Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Onofficiële app brengt iMessage naar Android

Pagina: 1
Acties:

  • johnkeates
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 04-07 16:30
Het lijkt me een beetje misleidend, om dat mensen wellicht nu de malware (want dat is het gewoon) gaan installeren, zelfs al was het maar om 'uit te proberen'.

Technisch is het ook al niet eens correct, omdat zoals in het artikel beschreven wordt, een server in china gebruikt wordt voor het echte afhandelen van iMessages. Dat betekent dat de app dus in principe met die server communiceert en niet met de iMessage servers. Dat betekent ook dat credentials ongecodeerd naar china gestuurd worden, en gezien de gesloten API voor iMessage, moet er dus software geschreven zijn om die credentials op te vangen, te bewaren (in leesbare vorm), en in te voeren als zijne credentials voor een AppleID.

Op z'n best is dit een relay-app, en zou er toch een duidelijke waarschuwing, met wellicht een andere kleur letters/lettertype/opmaak moeten staan zodat het duidelijk is wat er met de gegevens gebeurt.

Het is niet de eerste keer dat er vanuit china heel hard geprobeerd wordt om aan AppleID's te komen, dat is ook de reden dat er drie beveiligingsvragen ooit verplicht gesteld waren voor een AppleID. Daarnaast is het ook niet perse een orginele chinese innovatie, maar een stuk software dat lijnrecht tegenover alle 'best practices' ingaat wat betreft het behandelen van credentials.

  • Olaf
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 23-07-2024
Meer dan de helft van het artikel gaat over hoe dubieus de app is. Ik snap niet hoe je het dan nog misleidend kunt noemen omdat mensen het wellicht gaan uitproberen. :)