Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Backup/Sync vraag (probleem met folders)

Pagina: 1
Acties:

  • Computeraar2013
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 17-03 08:06
Hoi, ik heb een vraag met betrekking tot back-ups maken.

Ik gebruikte eerst: Windows SyncToy, de ECHO functie:

Echo looks for changes (file modifications, new files, renames, deletes) in the left folder and makes them in the right folder (one-way sync).

En nu gebruik ik Free File Sync (aangeraden ddoor Tech Alert Support, iets als een Spiegel functie gebruik ik


Maar met beide softwares heb ik een pobleem.

1: ik heb in mijn muziek-jazz folder 20 folders met elk een item/cd van Mils Davis, op mijn master en slave hd
Dan zet ik nu op mijn masterHD deze allemaal in 1 folder van Miles Davis. (ik ben mijn HD's aan het opruimen, een langdurig administratief werk)
Dan wanneer ik een backup of sync maak, dan delete hij al die 20 folders (Synctoy laat vaak nog wat lege folders over, en zelfs sommige nog gevuld! OMG) en dan upload hij van de masterHD die 20 milsdavis cd;s opnieuw, naar de ene nieuwe folder
En dat terwijl ze al op de SlaveHD staan!
Hij delete alles, terwijl de exacte files al op de slave staan, maar in andere folders/locatie

Dat had ik dan met Synctoy, maar met FreeFileSync gebeurt ook weer rare dingen

2: Ik heb op masterhd en slavehd een Thelonious Monk (10) folder met daarin 10 thelonious monks folders/cd's.
Nu upload ik naar de master 4 nieuwe items, en hernoem Thelonious Monk (10) naar Thelonious Monk (14)
Nu ga ik SYNC doen, en wat zie ik (in real, en ik logfile ook achteraf)?
Hij delete gehele monk(10) folder, en upload gehele monk(14).
En dat terwijl 10 items onveranderd zijn.....


Mijn vraag, kan dit makkelijker, ik wil niet dat er de hele tijd files worden gedelete (van de slavehd) die er daarna weer opgezet worden, dat is erg onlogisch. Hoe meer acties, hoe meer kans op fouten. En het is gewoonweg stom.
het moet iets met de folders te maken hebben.....
Met miles davis stopte ik een hele zooi folders in 1 nieuwe (op masterhd) en toen ik backup/synctoy deed naar slavehd ging hij het hele zoooitje opnieuw backupppen, terwijl ze al op de slavehd stonden
Met thelonious monk, als ik de foldernaam verander (op masterhd) gaat hij de de hele folder weggooien op de slave, en dan opnieuw backuppen (met FreeFileSync)


is dit bekend probleem, mis ik een setting?
Of is er een handiger backupo/sync tool?
Met vriendelijke groet!!


PS: uiteindelijk komt alles op de slavehd te staan, dat is fijn, maar ik heb dan ontzettend veel dubbel als ik Synctoy gebruik, of ik doe extreem veel overbodig delete/opslaan wat absurd is (met freefilesync)

[ Voor 4% gewijzigd door Computeraar2013 op 17-09-2013 20:39 ]


  • xAn52
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 06-05 22:07

xAn52

Whatever...

Als jij een folder renamed, zal de tool die hele folder opnieuw syncen. De tool ziet niet dat je dingen hernoemd of verplaatst, enkel dat er een verschil is en dat lost de tool op door de mappen danwel te verwijderen (oude naam op de target) danwel opnieuw te kopieren (nieuwe naam op de source).

Het werkt dus niet zoals Dropbox, Skydrive, Google whatever etc.

[ Voor 10% gewijzigd door xAn52 op 17-09-2013 21:11 ]


  • Computeraar2013
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 17-03 08:06
Dank je wel Xan.

Maar ik kan het niet geloven dat er geen oplossing voor is.
Als je slechts een foldernaam op de masterhd verandert, dan kan de backup/sync software niet gewoon de naam ook veranderen op de slavehd?

b.v: als ik binnenkort bij mijn FrankZappa collectie aan kom (ik was huge fan 20/25 jaar geleden), en de Zappa folder is erg groot, en ik voeg 1 bootleg toe en daarom verander ik de fodlernaam (want ik heb graag informatie in mijn folders, zoals het aantal subfolders/cd's/items), dan gaat de software weer de gehele zappa folder backuppen (terwijl hij er al stond).

Er moet toch een oplossing voor zijn, behalve de handmatige: folders/files saven, en die dan backupppen... okee.
En dan de foldernamen die moet ik later! en handmatig op beide! hd's aanpassen. Dat is echt priegel en monnikkenwerk, moet ik een log bijhouden over welke folders ik de afgelopen week heb aangepast......

En b.v: Nu heb ik alle Jazz ik 1 folder van ongeveer 400 GB. Maar die ga ik over een maand of twee wanneer ik klaar ben met alles ordenen/sorteren/hernoemen/checken/personnel_files_maken/etcetera, dan wil ik die opdelen in 3 folders: old, classic, modern (ik ben er nog niet helemaal uit).
En dan duurt het uren en uren (backup is een usb2 hd) voor slecht een herordening, met backup/sync software. En handmatig kan het wel, maar pfff, dat is echt iets van voor het pc-tijdperk!

Ik hoop dat iemand toch een programma weet die hernoemde fodlers op de masterHD gewoon hernoemd op de slaveHD. Computers werken toch met checksums/hash/logaritmes en zo, die kunnen toch wel zien dat die XX Gigabyte exact hetzelfde is gebleven?

[ Voor 0% gewijzigd door Computeraar2013 op 17-09-2013 22:56 . Reden: faaltoutje ]