Resolutieprobleem applicaties

Pagina: 1
Acties:

  • Neophyte808
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 15-01 23:07

Neophyte808

Gadget inspector

Topicstarter
Sinds afgelopen woensdag ben ik in het bezit van een Lenovo Y510p. Ik heb er een SSD in gezet, dus ik moest weer from scratch beginnen met het installeren van een OS, drivers etc. De drivers voor zowel de IGP als de GPU heb ik gewoon van de oude HDD van de laptop gekopieerd. Nu heb ik gemerkt dat mijn scherm heel wazig oogt. De resolutie staat gewoon op Full HD en het bureaublad oogt gewoon scherp, maar als ik programma's open, oogt met name de tekst heel wazig. Ik heb wat screenshots gemaakt om te laten zien wat ik bedoel. Het eerste screenshot is van ImgBurn op een andere laptop met WXGA resolutie: Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/HGRXDT5.png

Het tweede screenshot is van ImgBurn op de Y510p: Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/icKOXzi.jpg

Het derde screenshot(/snippet) is een vergelijking van de bovenste balk van ImgBurn met bovenin een gedeelte uit het tweede screenshot weergegeven in Paint en daaronder de balk van ImgBurn zoals die op dit moment open staat: Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/lMFrgEr.png

Aan zowel de tekst als de icoontjes valt te zien dat het bovenste balkje niet scherp is. Dit kan niet liggen aan de compressie van Paint omdat ik het snippet live heb gemaakt met de snippet tool, zonder het eerst op te slaan in Paint met compressie. Dit kan wel liggen aan de manier waarop Paint en andere programma's weergegeven worden op mijn beeldscherm. Zo zit ik nu in een browser te tikken die niet helemaal scherp weergegeven wordt.

Resolutie in zowel Windows als Nvidia Control Panel als Intel HD Graphics Control Panel staan goed.

EDIT: wel zo handig om het derde screenshot ook toe te voegen 8)7

[ Voor 4% gewijzigd door Neophyte808 op 15-09-2013 14:54 ]


  • jeroen3
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 18:16
Staan de DPI instellingen niet goed?

  • Neophyte808
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 15-01 23:07

Neophyte808

Gadget inspector

Topicstarter
jeroen3 schreef op zondag 15 september 2013 @ 14:53:
Staan de DPI instellingen niet goed?
Dat kan, hoe zie ik dat?

EDIT: Alles stond op Large Icons (150%), ik heb Medium en Small ook even geprobeerd, waarbij Small inderdaad het scherpe beeld gaf dat ik bedoelde. Is het de bedoeling dat bij Medium en Large de tekst en Icons niet mee schalen? Alles komt er heel korrelig en wazig uit te zien als ik één van die twee opties selecteer.

Bedankt voor je hulp!

[ Voor 49% gewijzigd door Neophyte808 op 15-09-2013 15:05 ]