Toon posts:

Mainstream Desktop PC

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Op dit moment doe ik al bijna 4 jaar met mijn huidige pc, maar die begint steeds meer gebreken te vertonen en het einde van zijn levensduur te bereiken. Tijd voor een nieuwe dus, maar omdat ik tegenwoordig niet echt meer lekker in de hardware zit ben ik op zoek naar feedback en advies!

Wat wil je doen met je nieuwe systeem? Een allround mainstream huiskamer pc, waarmee eigenlijk alles van gamen tot tekstverwerken en downloaden mee gedaan word. Verder word de pc gebruikt als centrale opslag van media voor het afspelen op de tv in de woonkamer en de toekomstige tv in de slaapkamer.

Wat mag het systeem gaan kosten? €1000 euro, maar dat is geen harde limiet, als het voor €100 minder kan is dat leuk, maar als het €100 euro meer kost is dat ook geen probleem (zolang het maar nuttig besteed word). Een Licentie voor Windows hoef niet mee te worden gerekend in deze prijs.

Zijn er componenten of randapparatuur die je al hebt en mee wil nemen naar je nieuwe systeem? In principe ben ik nog tevreden met alle randapparatuur en die wilde ik dan ook gewoon mee over nemen naar het nieuwe systeem. Voornamelijk de schermen (2x Iiyama ProLite E2407HDS) ben ik van plan ook de komende jaren nog gewoon te blijven gebruiken. Daarnaast wil ik de harde schijven uit mijn huidige PC meenemen, deze zijn nog in prima staat en enkele zelfs nog minder dan een paar maanden oud. (In totaal gaat het om 5 HDD's, maar deze hoeven niet perse allemaal mee over). Ook de dvd brander (SATA) die in mijn huidige kast zit kan gewoon mee over.

Wat denk je allemaal nodig te hebben? Zie configuratie hieronder, ik vind alles prima, zolang er maar een SSD inzit.

Heb je nog bepaalde (merk)voorkeuren? Waarom? Afgelopen jaren ben ik prima tevreden geweest over diverse ASUS producten, en ik gebruik al jaren naar volle tevredenheid diverse videokaarten van Club3D, maar deze merken zijn zeker geen must voor mij.

Heb je nog bepaalde eisen/wensen? Ik wil vooral voor stil en bescheiden uiterlijk gaan. Ik ben mijn tienerjaren ondertussen wel ontgroeid en ik hoef niet meer bij mijn pc naar binnen te kijken met 1001 kleuren lampjes. Ik wil gewoon compact, lekker strak en vooral stil aangezien het apparaat in de huiskamer moet staan.

Wat ik tot dusverre zelf heb uitgezocht:

#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i5 4670 Boxed€ 191,73€ 191,73
1Gigabyte GA-Z87-HD3€ 94,50€ 94,50
1Club3D Radeon HD 7870 royalKing€ 189,50€ 189,50
1Corsair Obsidian 550D€ 115,-€ 115,-
1Scythe Mugen 3 PC Games Hardware Edition€ 28,-€ 28,-
2Corsair Vengeance CMZ8GX3M1A1600C10€ 59,40€ 118,80
1Seasonic M12II 520W€ 56,-€ 56,-
1Crucial 2.5" M500 240GB€ 136,62€ 136,62
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 930,15


Afgelopen jaren heb ik eigenlijk altijd voor AMD CPU's gekozen, maar na een tijdje terug een laptop met Intel CPU te hebben gekocht ben ik om, en heb ik de afgelopen BBG gevolgd voor wat betreft CPU keuze. Alleen ben ik niet van plan te gaan overclocken dus heb ik niet gekozen voor de K editie van deze CPU.

De 16GB RAM is gekozen met het oog op de toekomst, als het even kan wil ik het met deze configuratie gewoon weer 4 jaar uithouden. Ik ben er alleen niet helemaal zeker van of dit werkgeheugen wel past met de CPU koeler, kan iemand daar duidelijkheid over verschaffen?

Om als laatste nog even naar de grafische kaart te kijken, ook al hoeft het voor mij niet op de allerhoogste settings, ik wil wel graag de nieuwste spelletjes kunnen spelen, en ben dan ook best bereid om na een jaar of 2 de grafische kaart te upgraden.

Met deze nieuwe PC wil ik eigenlijk weer ongeveer 4 jaar doen dus ter referentie even mijn huidige systeem (bouwjaar 2009), zodat mijn idee van "Mainstream PC" wat duidelijker word: AMD Phenom 955, Crossfire 2x ATI 4870, 8GB RAM.

Ik heb geprobeerd zo compleet mogelijk te zijn, maar met de beperkte hardware kennis die ik bezit zou het best kunnen dat ik iets vergeten ben...

Alvast bedankt voor het meedenken!

  • Robbedem
  • Registratie: Juli 2013
  • Laatst online: 11-03-2025
Ziet er al goed uit, maar nog een paar puntjes:
  • Je geeft aan dat je niet gaat overklokken en geen SLI/Crossfire gaat gebruiken, dus kan je beter een H87 (als je RAID wilt gebruiken) of B85 bord nemen.

    bvb: MSI H87-G41 PC Mate MSI B85-G41 PC Mate
  • Als je niet meer dan 4 HDD's gaat gebruiken kan je de goedkopere Corsair Carbide 330R nemen. Misschien wordt het sowieso eens tijd om te beslissen welke data je nog wilt bijhouden en deze overzetten naar een grote 3 of 4TB HDD? ;)
  • Is er een reden dat je voor 16GB geheugen kiest? Want tenzij je video gaat renderen en dergelijke komt je de eerstvolgende jaren wel toe met 8GB.

Verwijderd

Topicstarter
Top. bedankt voor de feedback. Ik ga even kijken naar een moederbord met een van die chipsets, ik zie na wat googlen inderdaad dat er geen winst in features te behalen valt voor mij dus dan is die besparing mooi meegenomen. Enige puntje is wel dat ik graag mijn 5.1 setje direct op de audio output van het moederbord wil aansluiten bij de moederborden die jij voorstelt kan dat niet, heb je nog andere suggesties?

Voor wat betreft die HDD's, ook een prima punt. met het bedrag wat ik bespaar met een goedkoper moederbord en behuizing koop ik denk ik gewoon nog een grote 3/4TB schijf waarmee ik mijn nu kleinere schijven ga vervangen.

Er is geen specifieke reden dat ik voor 16GB kies, dat is meer omdat ik nu 8GB heb en toekomst proof wil zijn. Video renderen doe ik vrijwel nooit, en als het dan een keer gebeurt maakt het niet veel uit of het dan 2x zo lang duurt...

[ Voor 12% gewijzigd door Verwijderd op 15-09-2013 09:34 ]


  • Robbedem
  • Registratie: Juli 2013
  • Laatst online: 11-03-2025
Deze moederborden ondersteunen 7.1 (en dus ook 5.1) geluid:ASRock B85 Pro4 of MSI B85-G43

Als je niet direct 16Gb nodig hebt, kan je beter wachten met de aankoop van extra RAM. De prijzen zijn nu hoger door brand in een van de grootste RAM-fabrieken ter wereld. (http://www.computerworld....x_fire_to_hit_PCs_hardest)