Toon posts:

Videokaart met weinig ruimte + stil

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik wil een grafische kaart gaan kopen om wat beperkte spellen (Diablo 3) te kunnen spelen.

Ik ben dus absoluut geen high-end gamer, mijn voornaamste vereisten zijn: stil en laag energieverbruik.

Nu is het zo dat ik een micro-ATX moederbord heb en daar zit een geluidskaart in. Boven de geluidskaart heb ik twee slots vrij voor de grafische kaart. Ik weet al, dat als ik daar een passief gekoelde grafische kaart in zit, dat het zooitje dan overhit raakt.

De kast heeft wel wat airflow (onder de voeding een 92mm exhaust fan, voor-onderin een 80mm intake fan) en aan de achterkant van de te-installeren grafische kaart draait een 120mm fan van de processor. Al deze fans draaien heel traag en stil.

Mijn voeding is een 330W voeding zonder speciale aansluitingen voor een grafische kaart. Ik heb nog wel een nieuwe 430W voeding liggen, die zou ik heel eventueel kunnen inbouwen (moet m'n hele moederbord eruit).

Mijn oog gaat uit naar een AMD/ATI, en dan wel een 7750. Echter het probleem is nu dit: de meeste grafische kaarten met een redelijke fan (grote fan = minder herrie) nemen de volle 4cm in van die twee slots aan ruimte, wat betekent dat de fan direct op de geluidskaart zit.

Een voorbeeld is deze Gigabyte:
Afbeeldingslocatie: http://www.alternate.nl/p/450x450/j/jdxyx7_1.png

De single-slot kaarten hebben doorgaans een kleinere fan, kleinere heatsink, en een strakke behuizing voor die fan:

Afbeeldingslocatie: http://www.alternate.nl/p/450x450/j/jexux1.png

Beetje balen dat ik toendertijd voor een mATX moederbord heb gekozen ipv full ATX.

Zo'n kleine fan vertrouw ik niet: die gaat herrie maken.

Het moederbord is een Gigabyte MA-78GM UD2H. Processor is een dual core Athlon.

Het is jammer dat er geen kaarten zijn met een heatsink (deels) aan de achterzijde van de kaart. Die heb ik in het verleden wel gezien, dat zou aardig wat schelen aangezien er aan de achterkant van de kaart meer airflow is.

Ik weet niet goed wat ik moet doen. Het liefst zou ik gewoon een passief gekoelde kaart erin stoppen maar tussen de grafische kaart en de geluidskaart is er dan in het geheel geen airflow.

Het nVidia aanbod heeft in het geheel geen passief gekoelde gaming kaarten. Ik weet niet wat ik van een 620 moet verwachten:

Afbeeldingslocatie: http://www.alternate.nl/p/450x450/j/jdxvyl_1.png

Zotac heeft deze 640 kaart met een heatsink aan de rand en deels achteraan:

Afbeeldingslocatie: http://elchapuzasinformatico.com/wp-content/uploads/2012/07/Zotac-GeForce-GT-640-Zone-Edition-2.jpg

Die kaart lijkt me nog het meest veelbelovend. De CPU-fan kan lucht door die heatsink trekken en een 640 is genoeg voor Diablo 3. Als het moet zet ik de CPU-fan sneller. Het is wel geen 7750 of 7770 maar het zal me waarschijnlijk een hele tijd genoeg zijn.

Hebben jullie nog suggesties?

  • Foritain
  • Registratie: Augustus 2012
  • Niet online

Foritain

BaasHaas

(jarig!)
Ik had toevallig een kort poosje geleden een HP OEM case (dus geen stevige airflow of geluidsdemping) met een defecte GPU, deze is vervangen door de Club3D 7750 (zelfde plaatje als wat jij net linkt), met daar vlak onder een TV/geluids kaart o.i.d (weet niet meer precies wat er precies in zat, maar een 2slot 4870 had <1mm speling, was dus geen optie. Oftewel er zit nu misschien 1-2cm tussen de club3d 7750 en het andere kaartje.

Niet alleen draait dat kaartje keurig D3, maar was hij ook niet/nauwelijks hoorbaar onder load, en in furmark kwam hij niet boven de 65 graden uit. Meestal met die kleine fans wel zaak om ze goed stofvrij te houden, anders moeten ze flink meer draaien en zal je ze denk ik wel horen, maar schoon houden is natuurlijk voor eigenlijk elke kaart een goed idee.

Ik zou gewoon lekker die 7750 pakken.

  • Thrashie
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 07-10-2025
Verwijderd schreef op vrijdag 16 augustus 2013 @ 13:06:
Die kaart lijkt me nog het meest veelbelovend. De CPU-fan kan lucht door die heatsink trekken en een 640 is genoeg voor Diablo 3. Als het moet zet ik de CPU-fan sneller. Het is wel geen 7750 of 7770 maar het zal me waarschijnlijk een hele tijd genoeg zijn.
Lijkt me niet gunstig om de warme lucht van je GPU naar je CPU koeler te trekken.. lastig koelen met warme lucht.

  • NLBUURMAN
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 08-01 08:40

NLBUURMAN

Het Koffiemonster

is pricewatch: Asus HD7750-T-1GD5 niet een optie? single-slot met een koeler die ietsjes meer ruimte inneemt dan 1 slot, waardoor je nog wel wat ruimte over houdt. bovendien zijn de meeste GPU's op 10%-30% fanspeed niet te horen.

R7-3700X/MSI B550 Tomahawk/32GB RAM/NZXT H440/Phanteks TC14PE/Asrock RX6600XT Challenger


Verwijderd

Topicstarter
Op zich is die Asus wel een optie.

Ik vertrouw het nooit zo wanneer mensen zeggen dat iets stil is. Harde schijven heten tegenwoordig ook stil, maar je hoort ze boven alles uit. De luidste component van mijn computer verreweg is een externe 7200 schijf. Een 5400 schijf is beter maar ook zeker hoorbaar. Een fan is ook niet per se stil. Ik geloof dat ik drie Nexus fans erin heb op lage snelheid. Bij een GPU heb je het niet voor het uitkiezen.

Natuurlijk is het niet zo heel erg als een fan wat harder gaat blazen op hoge temperaturen maar zelfs die 92mm fan van mij blaast als een stofzuiger als ie 12v krijgt.

De CPU wordt nooit echt heet... ik heb het koelblok nooit warmer dan lauw gehad. Laatst met die hittegolf kwam de CPU wel boven de 50 graden toen ging de exhaust fan blazen die heb ik toen aangepast zodat ie weer z'n bek hield :p. (De CPU fan staat op een vaste snelheid, de exhaust fan zit in het cpu socket).

Dus ik kan de exhaust zo aanpassen dat ie wat uprampt als de hitte in de kast wat stijgt. Hij zuigt sowieso lucht langs het koelblok van de CPU.

Dus dat is niet zo'n probleem.

edit: Ik heb de Zotac kaart besteld. Hij was maar 65 euro. We gaan het zien. Zo te zien past hij in m'n kast dan wel op het mobo. Kwestie van installeren en de temperatuur in de gaten houden. Als hij te heet wordt heb ik pech. Ik laat het wel weten.

[ Voor 10% gewijzigd door Verwijderd op 16-08-2013 20:09 ]


Verwijderd

Topicstarter
Kaart in huis gekregen. Wordt niet heet, en m'n CPU (Athlon X2 5050e 2.6 GHz) is de bottleneck in m'n systeem.

Als ik WoW speel op high settings dan draait de GPU op zo'n 50-90% en de CPU op zo'n 90%.

Perfect kaartje voor mij dus :).

http://www.silentpcreview...iewtopic.php?f=19&t=66474
Pagina: 1