[BBG] Studentenpc september 2013
Voor september staat er weer een best buy guide op de planning. In dit topic is het de bedoeling te discussiëren over de samenstelling die dan op de frontpage komen. Dit topic is zodoende niet voor persoonlijk advies. Daarvoor hebben we Desktop Aankoop Advies.De discussie zal een paar dagen voor het einde van de maand eindigen zodat er nog tijd is om de bijbehorende teksten te schrijven en er ruimte is voor de eindredactie.
In dit topic gaat het over de studentenpc met een budget van €500.
Dit keer een nieuw soort systeem: de studentenpc. In september beginnen weer veel nieuwe studenten aan hun studie wat een goed moment is om eventueel een computer aan te schaffen. Ondanks dat de overgrote meerderheid gaat voor een laptop zijn er uiteraard ook studenten die een desktop waarderen.
Het is een nieuw systeem en we bekijken dus of dit wenselijk is. Vandaar ook 'Pilot' in de titel. De vorming van dit systeem (eisen, wensen, budget) is dus aan verandering onderhevig.
Kernpunt blijft wel dat een lage prijs bij elke student wel een gemeenschappelijke factor is. Persoonlijk lijkt een budget van 500 euro redelijk. Zoals gezegd moeten we dus even kijken of dit wat wordt en dus ook of het budget goed is.
Bij optionele componenten leek mij het noemen van bijv. Office365 for University, een degelijke USB-stick en het noemen van cloudstorageopties etc. verstandig om zo gelijk al tips te geven wat je daarnaast nog moet aanschaffen.
De aftrap:
# | Product | Prijs | Subtotaal |
1 | AMD Athlon II X4 760K Black Edition Boxed | € 74,90 | € 74,90 |
1 | ASRock FM2A75M-DGS | € 48,49 | € 48,49 |
1 | Gigabyte N65TBOC-2GD | € 139,15 | € 139,15 |
1 | Seagate Barracuda 7200.14 ST2000DM001, 2TB | € 75,95 | € 75,95 |
1 | Fractal Design Core 1000 | € 27,90 | € 27,90 |
1 | Corsair CMV4GX3M2A1333C9 | € 32,90 | € 32,90 |
1 | be quiet! System Power 7 400W | € 41,95 | € 41,95 |
1 | Samsung 840 EVO 120GB | € 89,90 | € 89,90 |
Bekijk collectie Importeer producten | Totaal | € 531,14 |
De studentenpc ligt inderdaad ongeveer tussen het basissysteem en budgetgamesysteem. Zo is er een ssd aanwezig (waarmee het algehele gevoel met het systeem sneller wordt) en is er toch nog een redelijke videokaart aanwezig om af en toe een spelletje te spelen.
Daarnaast is er een harde schijf aanwezig met een veel opslagcapaciteit (films, series etc) en is de behuizing redelijk compact.
Randappatuur volgt
Update: wordt waarschijnlijk andere insteek.
[ Voor 3% gewijzigd door Bolletje op 16-08-2013 19:37 ]