Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JimDB
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 01-06-2023
Ik heb mijn nieuwe computer nu al reeds een jaar, maar ik heb nooit een oplossing gevonden op de problemen met mijn beeldscherm.

Enige verduidelijking: Het beeldscherm zou normaal gezien moeten draaien op 1920x1080 Full HD althans volgens de beschrijving op de doos en website, maar wanneer de schermresolutie ingesteld wordt op deze stand komen er 2 problemen voor (al dan niet tegelijkertijd), namelijk:
  • Het bereik van het beeldscherm is te klein, maw: ik kan mijn taakbalk niet meer zien doordat het beeld zeg maar te groot is voor het beeldscherm. (Al komt dit nu niet meer voor)
  • Alle tekst en het scherm op zich worden ronduit wazig in plaats van scherper en dus slechter van kwaliteit.
Tot zover heb ik dit probleem steeds vermeden door mijn resolutie in te stellen op 1776x1000, waarbij er dus dunne zwarte randen aan de zijkanten zijn, maar het beeld wel van kwaliteit is (qua scherpte).

Weet iemand hier misschien een oplossing voor, zodat ie eindelijk ik 1080p kan ?

Alvast bedankt

(PS: Dit is bij het gebruik van een HDMI aansluiting getest)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RenéW_
  • Registratie: Januari 2013
  • Laatst online: 11-06-2022
had ik ook met een andere lg monitor gewoon vga of dvi gebruiken

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JT888
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 10-09 18:17
Kijk even in je videokaart driver menu en zet overscan uit.

[ Voor 23% gewijzigd door JT888 op 04-08-2013 12:42 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • cjdijk
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 11-09 08:26

cjdijk

Hans favoriete radiostation

Met JT888 ^^^: Overscan uitzetten op je ATI/AMD grafische kaart in de ATI/AMD catalyst software. De overscan zet hij op 15% bij full-hd bij hdmi. Bij dvi of vga staat de overscan standaard wel op 0%. Het blijft apart waarom ATI/AMD dit zo doet. Nvidia laat wel overscan uitstaan bij resolutie wijzigen naar full-hd.

P4-3.2GHz Asus P4C800 Deluxe ATI-AIW Radeon 512MB 360GB