Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.
Toon posts:

PC geeft thuis 'no signal' maar bij computerzaak werkt het

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hoi,

Ik heb begin dit jaar een nieuw systeem gekocht, heel even kunnen gebruiken en daarna heeft ie een aantal maanden terug in de doos winterslaap gehouden.
Nou koppel ik het systeem een paar dagen geleden aan mijn Dell 2412m scherm en ik krijg op zowel VGA als op DVI poort een no signal. Ook automatisch detectie helpt niet en het scherm blijft op zwart en geeft aan dat het systeem geen video signaal geeft.

Als ik de PC aanzet (geaard stopcontact), gaat de koeling wel blazen en te zien aan het lampje en auditief doet de HD wel iets. Verder geen piepjes van het moederbord ofzo. Ook met een bootdisc, geen effect.
Daarna heb ik nog getest met andere kabels, een ander scherm (krijgt ook geen signaal), dit scherm op een ander systeem (scherm doet het dan wel). PC helemaal uit, 15 minuten wachten en dan weer aan... werkt allemaal niet.

Nou ga ik gisteren naar de plaatselijke computerwinkel.. en je raad het al... loopt als een zonnetje ... twee keer booten, twee keer succesvol Windows laden terwijl het bij mij thuis 25 keer niet werkte...WTF 8)7 . Systeem boot gewoon, laad Windows7 en in de bootlog is inderdaad terug te vinden dat het systeem een aantal keren middels de aan en uitknop is afgesloten, maar verder geen details en al helemaal geen foutmeldingen.

Ik blij aan de ene kant, want dan zou het geen hardware probleem moeten zijn. Maar wat dan? Dus we komen op de theorie dat wellicht de contactdoos waarop ik het systeem had aangesloten, niet helemaal goed werkt. De andere theorie was een defect geheugen, maar ja, wat is de kans dat het 25 keer thuis niet werkt, 2 keer in de winkel wel en daarna weer 7 keer niet bij mij thuis...

Dus ik naar huis om het systeem op een van de andere geaarde stopcontacten aan te sluiten. En inderdaad, bij mij thuis werkt het systeem weer niet. In ieder geval, ik krijg geen beeld, alleen een 'no signal' melding op mijn Dell scherm.

Heeft iemand van jullie enig idee wat hiervan de oorzaak kan zijn?


Config:
Cooler Master CM 690 II Advanced (USB 3.0 versie)
Corsair Builder CX600 V2 | CMPSU-600CXV2 voeding
Corsair Vengeance Low Profile Blue CML 16GB
Gigabyte GA-Z77X-D3H mobo
Lite-On IHAS124
Intel Core I7-3770
Windows 7 Professional SP1 (NL, OEM, 64-Bit)
Samsung 830 Series 256GB SSD
Sapphire Radeon HD 7950 OC grafische kaart
Scythe Mugen 3 Rev. B koeling
2e HDD Seagate Barracuda 7200.2TB

  • pickboy
  • Registratie: Februari 2006
  • Laatst online: 15-11 20:32
je scherm werkt wel op een andere pc?

  • dalverian
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 06-10 03:03
heb je de monitor ook getest want dat kom ik in het verhaal niet tegen?

I stand corrected. DoH. excuus

[ Voor 22% gewijzigd door dalverian op 31-07-2013 18:39 ]


  • beun92
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 12-11 21:09
Probeer eens zonder video kaart. Doet hij het dan? En controleer in de kast of alle stekkers goed zitten. Je kan ze nog eens extra aandrukken.

I love it when women go to school. It's like seeing a monkey on roller skates -- it means nothing to them, but it's so adorable for us. -- General Aladeen


Verwijderd

Topicstarter
"Daarna heb ik nog getest met andere kabels, een ander scherm (krijgt ook geen signaal), dit scherm op een ander systeem (scherm doet het dan wel)"

Jawel hoor :-)

Beun92: ja, waar mogelijk heb ik wel gekeken of er losse kabels waren (niet dus).

In het geval van de videokaart, dan zou ie het toch altijd niet of wel moeten doen, niet alleen exclusief bij mij thuis?

[ Voor 38% gewijzigd door Verwijderd op 31-07-2013 18:40 ]


  • ESteg
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 16-11 20:03
Sluit je het scherm aan op de juiste videokaart? De Gigabyte GA-Z77X-D3H heeft aansluitingen op het I/O panel voor de Intel IGP, en je hebt de aansluitingen op je Sapphire Radeon HD 7950 OC.

  • Jonathan-458
  • Registratie: September 2008
  • Laatst online: 09-11 13:55
Is de DVI kabel op de video card of Motherboard aangesloten???

Als ik zelf namelijk mijn Monitor op MB aansluit krijg ik pas beeld wanneer Windows geheel gestart is en als ik em via GPU aansluit krijg ik gelijk beeld en kan ik ook het bios in.

Een tijdje geleden had ik het probleem dat mijn PC zonder reden uitviel na ongeveer 5 a 15 min, alles getest etc, bleek dat door een Bios Update te komen. iGPU/LucidVirtue/PCIE bleken op een of andere manier ontregeld omdat het geen stock maar OC card was, mijn oplossing was als volgt:
- GPU uit halen
- Beeld aansluiten op MB
- Opstarted naar Bios (gelijk indien mogelijk anders via Boot to UEFI via Windows)
- Reset MB, reboot to windows, verwijder elke video driver inlcusief LucidVirtue dingen.
- Reboot to UEFI, LucidVirtue uitschakelen, pc afsluiten
- GPU der weer inzetten
- Boot to UEFI, GFX op PCIE zetten rest op auto laten
- Reboot to Windows
- Laatste driver installeren

Nu anderhalve maand verder geen problemen meer, kan LucidVirtue nu ook weer gebruiken.

Bios reset kan ook door of batterij te verwijderen of bios reset knop op MB in te drukken, let wel je zult wel eerst moeten boeten naar UEFI en tijd etc goed zetten want heb eerder mee gemaakt dat Windows dan soms niet wilt opstarten.

Maar voordat je dat probeert check eerst effe alle aansluitingen en probeer het andere PCIE slot eens, soms is het probleem simpel.

[ Voor 94% gewijzigd door Jonathan-458 op 31-07-2013 19:12 ]


  • naarden 4ever
  • Registratie: Juni 2010
  • Laatst online: 14-11 22:00
Ik wilde inderdaad net inbrengen wat ESteg stelt. Probeer eens de onboard aan te sluiten, waarschijnlijk krijg je daar wel beeld op. Vervolgens even in de BIOS de primary graphics aanpassen naar het PCIe.

Verwijderd

Topicstarter
ja, dat was em :) Bedankt allen!
Pagina: 1