De Orpheus kost F20.000,- incl. buizenversterker. Daar heb ik hem voor incl. BTW. Lokaal Bang&Olufsen centre.
Voor F150,- heb je de HD200 Master, gesloten systeem, flink frequentiebereik (12Hz @ -10dB, dus iets van 26Hz hoorbaar), F119,-. Aangeraden aan een vriend, hij was er zeer tevreden mee vond hem "vette bass" hebben, hij luistert vooral hardcore (electronisch) en hard trance.
http://www.sennheiser.com/headphones/dynamic/hd200.htm
HD 490 Live zou ook een aanrader zijn, is iets goedkoper dan de HD200, verder heb ik deze nooit geluisterd, maar deze is gemaakt rond hetzelfde princiepe als de HD200:
http://www.sennheiser.com/headphones/dynamic/hd490.htm
Heb je weleens opnames gezien van Starmaker? Die gebruiken nog altijd de HD250 Liniear II (echte studio monitoring headphone, Hifi frequentiebereik en klankkleur en warmte ver weg). En de kindjes vonden het niet best want met zo'n gesloten systeem hoorden ze zichzelf niet goed zingen! (Dah, demping van alle buitensignalen, trouwens ook groot voordeel als je daar van houdt.)
http://www.sennheiser.com/headphones/dynamic/hd250.htm
Ohja bijna vergeten! De HD570 Symphonie, gewoon een goede allrounder. Redelijk frequentiebereik (17 tot 22.000Hz @ -10dB meende ik), klinkt heel lekker warm, bass is iets minder gecontroleerd als bij bv. de HD200 of HD250 maar deze is gewoon goed geschikt voor alle muzieksoorten, en heeft op elk gebied van je eisen een "redelijke" beoordeling, met zo'n koptelefoon zit je nooit fout. Leuke druppelvorm trouwens van die schelpen. Enig nadeel is dat hij niet zo gevoelig is. Prijs F149,- tot F169,-
http://www.sennheiser.com/News/HD570.htm
De HD580 zou ik absoluut niet aanraden, dit is wel de meest kille koptelefoon uit de hele reeks. Warmte moet toch wel een BEETJE bestaan. Die bestaat pas kort, en ik ben er niet over te spreken.
Verder sluit ik me volledig aan bij TeeBoon.
BTW, denk dat ik mijn logo eens ga aanpassen, waarschijnlijk Sennheiser, maar dan zelf geedit zoals ik altijd al heb gedaan. Ik ben nogal een headphone lover, gewoon de ongeve-evenaarde acoustische kwaliteit, zoiets bereik je pas met een Hifi speaker-versterker combi die meerdere malen duurder is. Maarjah die vergelijking kan ik niet zo goed maken.
BTW. Van de HD545 heb ik nog nooit gehoord, geef de link daar eens van. En de HD570 is wel degelijk een open systeem. Wat ten koste gaat van het frequentiebereik, maar je oren zelf ten goede kompt, warmte kan makkelijker ontsnappen.