Android -> OWA Exchange -> Probleem -> WIFI

Pagina: 1
Acties:

  • rotij
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 30-06 14:32
Goedemiddag,

Ik weet niet of ik de vraag in precies de juiste categorie heb geplaatst, zo niet dan excuses.

We maken hier op de zaak gebruik van Samsung telefoons die via een OWA adres verbinding maken met de Exchange server hier. We hebben ongeveer 40 toestellen en dit gaat prima, behalve bij 1 collega.

Deze collega heeft een Samsung S3. Wanneer ik deze voor hem instel op de zaak doet die het altijd prima. Totdat die hem een dag of wat heeft, dan synchroniseert hij niet meer, wel via 3G maar niet via WIFI. Maakt niet uit of het nu bij hem thuis is of op de zaak of bij wijze van spreken bij de Mac.

Om uit te sluiten of het geen profiel probleem kon zijn heb ik een nieuw testaccount aangemaakt maar dit geeft het zelfde probleem. Toen een andere telefoon voor hem gepakt, zelfde verhaal. Na een dag of wat geen synch meer via WIFI. Altijd wel overige internet btw.

Het ligt dus niet aan profiel of aan de hardware. Wij werken met Exchange 2010SP2.

Iemand een idee?

  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 22:36

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Dus het maakt niet uit met welke telefoon en ook niet met welke mailbox? Dat lijkt me sterk.

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


  • rotij
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 30-06 14:32
Serieus, telefoon is al keer omgeruild en ook met een test mailbox geprobeerd. Zelfde probleem.

  • rotij
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 30-06 14:32
Iemand een idee?

Verwijderd

Dus hij werkt prima, totdat hij hem een dag of wat heeft. Het kan zijn dat hij zelf aan de instellingen zit te rommelen waardoor er problemen ontstaan.

Je zou eens kunnen proberen om zijn account op jouw toestel of een sparetoestel in te stellen en te kijken wat er gebeurd bij jou. Waarschijnlijk gebeurd er bij jou niets en doet hij zelf iets.

Heb je al een factory reset uitgevoerd?

MStefanist

  • rotij
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 30-06 14:32
Na een reset werkt het toestel dus weer heel even, daarna houdt die er vanzelf weer mee op, ongeacht het toestel.

Hij heeft echt niets aan zijn toestel veranderd. Behalve dat die hem thuis op WIFI zet. Zou het daar nog iets mee te maken kunnen hebben?

  • TheRookie
  • Registratie: December 2001
  • Niet online

TheRookie

Nu met R1200RT

Heb je, nadat ie niet meer wil syncen gecheckt of nog steeds dezelfde server ingesteld staat ?

Is de extrene server ook via de interne DNS te bereiken ?

Ik heb (weliswaar op een OS X machine) gezien dat Autodiscover roet in het eten gooide. Op kantoor via WiFi werd de interne servernaam gebruikt, maar extern werd deze niet automatisch in de externe 'proxy' veranderd...

  • rotij
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 30-06 14:32
Hij kan dan op zijn tel niet meer via WIFI op de OWA komen (dus ook niet via browser met adres). Zodra je WIFI uitzet wel weer. Maakt dus ook niet uit welke WIFI.

  • DennusB
  • Registratie: Mei 2006
  • Niet online
rotij schreef op donderdag 11 juli 2013 @ 14:53:
Hij kan dan op zijn tel niet meer via WIFI op de OWA komen (dus ook niet via browser met adres). Zodra je WIFI uitzet wel weer. Maakt dus ook niet uit welke WIFI.
Dus, even kijken welk IP Adres je terug krijgt op die telefoon. Is waarschijnlijk gewoon een DNS dingetje..
PS : Iemand die Exchange beheert moet echt wel weten hoe hij moet troubleshooten hoor...

[ Voor 12% gewijzigd door DennusB op 11-07-2013 14:55 ]

Owner of DBIT Consultancy | DJ BassBrewer


  • rotij
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 30-06 14:32
DNS op het toestel zelf via WIFI anders dan 3G?

Loop AUB niet zo bijdehand te doen over wie wat moet kunnen als je beheerd. Dat is soms echt de tendens hier. Volgens mij is het forum om samen tot oplossingen te komen, de een weet meer dan de ander!

  • skai21
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 01-12 22:12
Het kan zijn dat er op de Exchange server meer dan 10 Active Sync clients staan geactiveerd.
Er dienen in de OWA via de pc dan eerst even wat mobiele aparaten weggegooid te worden..

Zelf ook wel is gehad.

16 x JaSolar 335Wp | 5430Wp | GOODWE 4K-DT

Pagina: 1