Ik weet, ik weet... Het is weer een Tl/Dr berichtjeEddoH schreef op maandag 08 juli 2013 @ 11:02:
[...]
Jaja, een nog niet uitgekomen laptop(N550) aanraden in plaats van 1 die al uit is en op alle fronten als prima tot perfect bestempeld is

Hoezo zou een Asus waarschijnlijk betere koeling hebben? Totaal ongefundeerd en verwarrend voor de TS.
Wat is er ongefundeerd?
De Asus N550 is al uitgebreid gereviewed zoals hierboven al vermeld was, als je de moeite had genomen om de topic door te lezen voordat je reageerde:
http://www.digitaltrends....msung-ativ-book-8-review/
Ativ book 8 heeft zo te zien nogal last met de koeling, hij word erg heet, en dat al onder idle. Ook blijkt hij veel herrie te maken.
http://www.tlbhd.com/asus-n550-review-17589/
De Asus heeft al deze problemen dus niet, daarbij heeft de Asus gewoon een veel stillere koeling en zelf onder een langdurige stress test behoorlijk lage interne temperaturen. Ook is er geen sprake van een druppel throttling.
De Asus n550 is daarnaast heel duidelijk de spirituele opvolger van de N56, en kijk maar eens in welke prijsklasse die valt ten opzichte van de Samsung ativ book 8.. Juist ja, inderdaad een stuk prijstechnischer. En dit verhouding is de afgelopen 3/4 jaren al zo geweest tussen Samsung/Sony en Asus/Dell met de multimedia markt.
Daarnaast is het enige voordeel wat een Vaio Pro heeft het gewicht, voor een marginaal lagere prijs. Als je CAD wilt gaan doen heb je wel degelijk wat aan een full-voltage CPU en een dedicated GPU i.t.t een APU.
Daarnaast, CAD op een 13 "schermpje lijk mij nou ook niet bepaald ideaal, maargoed.
Het scheelt maar een 1,5kg (60%), en een flinke formaat minder voor iemand die dagelijks zijn laptop meeneemt. Daarnaast heb je bij de Samsung pas vanaf een bizarre prijs SSD op je systeem, dus moet je het als je nog in een acceptabele prijsklasse wilt blijven zelf nog additionele tijd en kosten in steken om de performance van de Sony SSD te halen. Dus je komt flink duurder uit wat bij de Asus N550 niet het geval was. Dit maakt de keuze voor specifiek de Ativ book 8 al een beetje dubieus.
13" of 15" voor CAD maakt niks uit, het ligt niet aan het schermmaat in CM maar het ligt aan de Resolutie van het display. Windows en de programmatuur scalen namelijk in pixels... Het schermmaat scheelt overigens maar 14/15% en er is niemand die klaagt over Full HD op 13". Lees anders maar de Asus Zenbook/Sony Vaio Z ervaringen topics door.
Ik ben dan wel gebiased tot de Ativ Book 8, omdat ik er zelf 1 heb (en er super tevreden over ben), maar ik vind wel dat je de TS met correcte info moet voorzien.
Misschien moet je maar eventjes mijn bovenstaand berichten in deze topic goed doorlezen en de eisen van de TS goed doornemen. Dan had je die beschuldiging wel ff achterwege kunnen houden CAD heeft namelijk niet veel profijt van een niet gecertificeerde GPU, zeker niet omdat Nvidea een geldwolf is en sinds de Keppler generatie het extra onhandig gemaakt heeft om hardware acceleratie in te schakelen. Dus als je nogmaals echt voor de gpu wilt doen dan moet de TS kijken naar dit soort apparatuur:
- HP Elitebook:
http://www.hp.com/united-...tions/8570w_features.html
- Lenovo Thinkpad:
http://shop.lenovo.com/us/en/laptops/thinkpad/w-series/w530/
Deze bieden dus een ander soort GPU aan dan de Samsung in zich heeft: Nvidea Quadro/ AMD Firepro... En die zijn officieel gecertificeerd en dus zo dusdanig in staat om hardware acceleration te gebruiken voor CAD. Dus aan de GPU van de Samsung heb je in zijn situatie gewoon niet zoveel. Hij verteld daarnaast ook nog eens duidelijk dat hij al een "bakbeest" heeft voor de zware programmatuur en video montage. Waar ligt het voordeel van de overkill in specs dus dan? De Samsung of welk willekeurige notebook red het toch niet vs een gemiddelde desktop in performance dus zal hij uiteindelijk voor de zware taken toch zijn desktop gebruiken (uitzondering zijn de mobile workstations).
Een echte CAD'er / photoshopper schreeuwt natuurlijk KLEUREN! Want je wil natuurlijk het zien zoals het uit de printer komt..De ativ book heeft een scherm die in staat is om 96% van het RGB te weergeven in 6-bit. De Sony komt niet eens in de buurt..Daarbij heeft het een 300Nit Superbright scherm wat in het buitenlicht erg scheelt, en binnen knallen de kleuren van het scherm. De vaio komt maar tot 235Nit. 20% minder, en is het een TN-paneel..dus kijkhoeken zijn, laten we het netjes houden, niet al te goed. Tegenover Samsung's PLS scherm..
Dit klopt dus helemaal niet, en dan vind ik het raar dat ik hier beschuldigd word van het weergeven van incorrecte informatie. (Edit: ik zie nu pas dat het iemand anders was die me beschuldigd had, mijn oprechte excuus

)
- 96% van het (let op!)
sRGB spectrum, dat is heel wat minder dat je vermoed. Zo een beetje elke normale Macbook met een TN paneel scoort ruim 100%. En ook zo de Sony Vaio Pro. En dat niet alleen.. De Vaio heeft een Triluminos backlight (backlight is in staat om velle kleuren te weergeven in plaats van oplichting). Hierdoor heeft het paneel juist een hogere kleurendekking dan het gemiddelde paneel. De Vaio komt dus inderdaad niet in de buurt van de Samsung uit, hij valt juist veel hoger uit. Namelijk meer dan 100% van de sRGB spectrum en daarbij ruim 75% dekking van aRGB (Adobe spectrum). De Sony produceert dus veel accurater de kleuren ten opzichte van de Samsung. Daarnaast zou ik hier overigens wel de bron van willen zien. PLS heeft namelijk nooit echt bijzonder goed gepresteerd op het gebied van kleuren productie zoals IPS en TN datt wel altijd hadden gedaan.
- Sony heeft een
IPS paneel met dezelfde kijkhoeken als de Samsung.
- Sony helderheid en nog wat bronnen:
http://www.trustedreviews.com/sony-vaio-pro-13_Laptop_reviewThis subjective view is supported by our analysis using our Xrite i1 Display Pro colourimeter tool, which measured an excellent 1,215:1 contrast ratio and a super bright 372 nits peak brightness. In colour tests the screen’s 6419K colour temperature is pleasingly close to the 6500K benchmark, as is the 1.31 DeltaE colour accuracy – anything below 1.5 is very good, especially for a laptop.
Viewing angles are particularly wide thanks to the IPS display tech, however the glossy finish on the screen does mean it suffers from severe reflections in sunlight and the odd finger smudge or two. Sony has also included its X-Reality mobile picture engine, which aims to clear up the sharpness of videos and movies, but it’s difficult to notice any substantial leap in quality for non-HD content.
Hier nog een andere review met soortgelijk bevindingen:
http://www.pcpro.co.uk/re...s/382456/sony-vaio-pro-13
De helderheid is dus al een stuk hoger dan de helderheid van de Samsung. Ze praten namelijk al over de 350 tot 370 nits wat dus hoger is als de Samsung. En daarnaast ook nog de contrast en kleurenfouten waar Sony minimaal uitstekend op scoort. De display in de Sony tevens ook nog eens in het MAT verkrijgbaar waar de Samsung en Asus glossy afgewerkt zijn. Deze glossy schermen zijn juist minder zichtbaar in het zonlicht en hebben meer last van reflectiees.
Ik vind het overigens wel jammer van je behoorlijk ongefundeerde uitspraak, maar je maakt inderdaad wel een punt van de Processor. Alhoewel AutoCad de afgelopen jaren niet echt meer system resources is gaan vragen hoef je dat in de toekomst ook echt niet meer te verwachten:
http://usa.autodesk.com/a...d=15412189&linkID=9240617
En waarom ik hier zo zeker van ben is omdat ik zoals de TS, veel voor me studie en stage heb moeten doen voor AutoCad, 3D studio Max, Adobe pakket en etc. Een haswell dual i7 met 8GB red je het voor gemak een lange tijd meer dan prima mee. En dan praat ik uit ervaring met mijn i5-2410m + 4GB van een jaar geleden, mits je op grafisch serieus zwaar niveau wilt gaan renderen gebruik je een echte workstation bak voor met een Intell Xenon octa core processor en 16/32GB werkgeheugen. Een gemiddelde notebook red het namelijk echt niet. Je zult voor het serieuze renderwerk een desktop pakken.
Voor de TS
Waar je naar moet kijken is het volgende:
Performance of mobiliteit is inderdaad de keuze die je gepresenteerd word. Maar (!!!) kies dan
NIET voor de Samsung, Lenovo Y5xx of de Asus...
Kies voor de Lenovo Thinkpad mits je echt een goede krachtpatser wilt hebben:
pricewatch: Lenovo Thinkpad W530 (N1K4JMH)
- Bouwkwaliteit is ongeëvenaard.
- Nvidea Quadro GPU (dus ECHT gemaakt is voor de performance van AutoCad en etc.).
- Quad Core Processor i7.
Ik snap alleen niet waarom je die performance zou willen hebben... Je hebt een desktop, en een notebook haalt het toch nooit bij je desktop in rauwe kracht en kunnen. Met de Vaio Pro kun je echt prima alles doen wat je wilt, en daarbij heb je gewoon het voordeel dat je daadwerkelijk echt mobiel bent en er dagelijks mee op stap kan, en de hele dag op de accu ermee red.
Ik hoop tevens dat mijn hele verhaal een beetje duidelijk is voor iedereen, anders wil ik wel een toelichting geven als er dingen/zaken niet duidelijk zijn.
Dell Alienware M15X - Core i7 730QM - GTX460M | Sony Vaio Z21L9E | Blackberry Z10