Raspberry Mediastreaming/server lowest power consumption.

Pagina: 1
Acties:

  • TtheGreat
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 01-11-2025
Hallo,

ik dacht even dit delen na een reactie op een nieuwspost van Eyefly61 waarbij hij stelde dat hij op basis van een RasPi een 24/7 machientje gebouwd had dat maar 8 Watt verbruikte (Rasp + usb hub + 750 gig schijf).

Na een beetje heenenweermails bleek het waarschijnlijk ietwat meer te zijn, vandaar dit topic: een 24/7 Raspberry Mediastreamer/server op te zetten die zo weinig mogelijk verbruikt (en de componenten mogen natuurlijk geen geld kosten, dus geen dure NAS ofzo).

Mijn huidige setup:
- Raspi met openelec XBMC (verbruik 5W)
- De nodige usenet web tools (ons allen welbekend)
- oude laptop als media server met een SSD als OSschijf en een gewone HDD voor de media bestanden (verbruik 27W zonder zware load)
- beide machines zijn verbonden via ethernet 100 Mbit netwerk

Ik zit dus al aan 32 Watt zonder al te veel load.

Gedroomde setup:
- Raspi met openelec XBMC
- usb hub
- externe hdd (ik ga voorlopig testen met een LaCie schijfje van 80 gig, maar het is de bedoeling dat hier 2 of 3 terra aankomt)
totaal verbruik: to test

on the side: ik heb natuurlijk al een berg schijven liggen: SATA, IDE de meeste magnetische, dus geen SSD. Hoe deze in de bovenstaande mix te brengen zonder te veel kosten.

Maar terug naar de leest: als mensen inputs hebben over het verbruik van gelijkaardige setup graag posten!
Ik ga ook de data verzamelen en dan posten.

Waarom? omdat niet iedereen zonnepanelen liggen heeft :)

  • TtheGreat
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 01-11-2025
Onvoorstelbaar:

ik ben nu 24h aan het draaien en het gemiddeld verbruik ligt tussen 2 en 5 Watt voor de hele setup. Mijn tellertje geeft nog altijd 0 Kw/H aan.

Ik moet wel zeggen mijn LaCie schijfje heeft 2 usb uitgangen: eentje voor usb data naar RasPi en eentje voor usb-voeding (dat heb ik op een 220V adaptertje gezet).

volgende test: met mijn externe 3,5" behuizing

update: 120 uur aan het draaien (5 dagen :) ), verbruik: 0,4 KwH

update2: 250 uur aan het draaien, verbruik: 0,9 KwH

[ Voor 17% gewijzigd door TtheGreat op 02-06-2013 11:00 ]


  • vpm
  • Registratie: December 2010
  • Laatst online: 29-01 12:21

vpm

Think, tinker, tank

Ik voorzie een soortgelijke setup van mijn eerste Pi.
Zou je jouw volledige setup kunnen posten en misschien een foto?

Ik dacht aan de kastjes in een enclosure te hangen, zodat niet alles (pi, hub, drives) rondslingert in de (meter)kast. Daarbij lijkt het mij wel handig als we gewoon internal drives konden aansluiten op de Pi. Enig idee?
Misschien leuk om gedachten uit te wisselen.

[ Voor 15% gewijzigd door vpm op 10-06-2013 12:15 ]