[PW] SoC smartphones

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • luappul
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 27-09 21:15
Bij smartphones is het mogelijk te selecteren op het type SoC. Nu heeft Qualcomm niet de meest duidelijke nummering van SoCs, en hebben ze naast de oudere MSM8960 (in bijvoorbeeld de HTC One S te vinden) ook de MSM8960T uitgebracht (bijvoorbeeld in de Xperia SP). Deze SoC heeft een veel snellere GPU en ondersteunt 4G, maar dit is dus niet in de pricewatch terug te vinden. Voor de Xperia SP staat nu dus ook de MSM8960 als SoC genoemd, terwijl hij een stuk sneller is en 4G ondersteunt. Is het mogelijk de 8960T ook toe te voegen zodat dit kan worden aangepast?

En nog een suggestie wat ik me nu ineens bedenk: mogelijk zou er ook nog een extra producteigenschap toegevoegd kunnen worden aan smartphones en tablets waarin de GPU kan worden geselecteerd (dus adreno 320, adreno 225, mali 400, Mali T678, PowerVR SGX554, etc.)? Dan hoef je niet meer zelf voor elke SoC de GPU erbij te zoeken, en kan je direct een vergelijking maken tussen verschillende smartphones / tablets.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Glaanie
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 19:53

Glaanie

Medewerker Product Content

All your spec are belong to us

Ik heb de benamingen voor de Qualcomm Snapdragon S4 series geupdate, aan de hand van deze lijst Wikipedia: Snapdragon (system on chip). Als het goed is klopt het weer, zo niet, hoor ik het graag. De SoC bij de Xperia SP is ook gelijk aangepast.

Wat betreft de GPU, voor de categorie tablets is dit al beschikbaar: http://tweakers.net/categ...1QOFvpPGakG0q40j4TA2Xv_AA. Zoals je kan zien, is deze niet overal even netjes ingevuld, dus daar is nog wat werk voor ons te verzetten. Bij telefoons is die specificatie op dit moment nog niet beschikbaar, dus nog nergens ingevuld. Ook daar zal ik kijken wat de mogelijkheden zijn :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • luappul
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 27-09 21:15
Super, bedankt!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • luappul
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 27-09 21:15
Dit zelfde komt overigens ook voor bij de Tablet categorie: voor de Xperia tablet Z staat nu een Qualcomm Snapdragon S4 (MSM8960/8260A) als processor genoemd, terwijl hij een Qualcomm Snapdragon APQ8064 heeft die in de processor-lijst niet gekozen kan worden. Er missen nog wel meer nieuwere ARM processors, zoals de Snapdragon 600, snapdragon 800 en de Exynos 5410 die waarschijnlijk ook wel in een tablet op zullen duiken. Zouden deze ook toegevoegd kunnen worden?