Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WhiteRaver
  • Registratie: Oktober 2005
  • Niet online
Probleem
Een computer van vrienden van mij deed altijd al vreemd als er iets in de USB-poorten aan de voorkant werd gestoken van hun Cooler Master Elite 330 behuizing. Ze hebben de behuizing nu al ongeveer 3,5 jaar.
Wanneer iets werd aangesloten via de front USB wou die soms niks herkennen, de andere keer kreeg de pc een BSOD en herstartte. Zeer zeker een geval van kortsluiting. Weer een andere keer was er niks aan de hand. Altijd was er in meer of mindere mate een knarsend geluid te horen wanneer er iets in de USB-poorten werd gedaan. Knarsend geluid van overspringende vonken/kortsluitingen.

Geprobeerd
Nu heb ik de computer van hun bij mij staan en kan geen kortsluiting reproduceren, maar wel nog steeds het knarsende geluid bij het insteken van een USB apparaat/kabel. Mijn USB-stick (Sandisk Cruzer Micro 1GB) wordt goed uitgelezen. Mijn Western Digital Passport 2 120GB externe 2,5" harde schijf wordt niet herkend/uitgelezen met 'kabel 1'. Doe ik hem in een andere USB-poort van de computer, werkt hij direct. Als ik een andere USB-kabel gebruik, voor het gemak 'kabel 2', werkt de externe harde schijf wél opeens in de front USB-poorten. Althans, af en toe. Ik moet de USB-kabel er heel goed indrukken voordat de externe harde schijf goed uitleesbaar is. En nogmaals, in een andere USB-poort werkt alles naar behoren.

Het volgende heb ik ook nog bekeken/gedaan:
  • Online gekeken in de handleidingen van de Cooler Master Elite 330 naar afwijking van het 'I/O paneel'. Niks gevonden. Dit zijn normale USB 2.0 poorten.
  • Ook gedacht aan slechte voeding/moederbord/stroomkabel. Dit allemaal uitgesloten door de front USB-poorten aan te sluiten op een andere computer. Dezelfde problemen blijven bestaan.
  • I/O paneel losgehaald en van dichtbij gekeken naar afwijkende zaken zoals losse draadjes, scheve verbindingen en kapotte condensatoren. Dit lijkt, voor mij als leek op dit gebied, wel in orde. Ik zal zo spoedig mogelijk hier foto's van maken en toevoegen. Edit: zie foto's hieronder of via de imageviewer in mijn fotoalbum.
I/O paneel Cooler Master Elite 330
Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/1EM5a4b3xRniEIYgit3AOqoo/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/YpoAqAZNGGNSAPkONxzk40TA/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/KWWOYgc4XavT4BsH1L65dfFO/thumb.jpg
Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/7d1uIBsil2hjj7OpzpMPEnQk/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/W4rDCgKhnKRSGEN7WiXm3oDw/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/zaYU2hTTM4ML1ftCvh7K9goR/thumb.jpg
Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/w0YleRORG1HMaX2ha0l3Cm9a/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/5cMNHFUGrjRaGUB32DIApLcq/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/NzAv2DzRAKW6TwyEbh85w8dh/thumb.jpg
Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/qZ6uNqYOaGTU5rKyVwDMxKmT/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/mmbfWN9wwdcg74BrZwmHjlbY/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/mmLB2MLUsicRiJdX1OBCVFsb/thumb.jpg
Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/VH5OL22MGlVqJUsO1jZaNzjO/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/oXOBMIYyqOnHptEWCZD5fACn/thumb.jpg


Vraag
  1. Wat kan de oorzaak zijn van de kortsluitingen op de front USB-poorten?
  2. Waarom wordt de externe harde schijf met 'kabel 1' niet herkend en met 'kabel 2', mits goed aangedrukt, wel op de front USB-poorten?
  3. Waarom wordt de externe harde schijf met 'kabel 2' de ene keer goed uitgelezen en de andere keer geeneens herkend?
  4. Zie ik iets over het hoofd?

[ Voor 35% gewijzigd door WhiteRaver op 18-04-2013 21:10 . Reden: Typo's ]

Graag gedaan.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bartjezz
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 16-06-2024
1: mishandeling van de usb-poorten (misschien ook omdat het chinees pisbakkenstaal is dat gemakkelijk buigt), usb stick net verkeerd erin duwen
2: de contacten kunnen per kabel net een paar 1/10en van een millimeter verschillen in lengte/breedte/hoogte
3: zie punt 2
4: geen idee...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WhiteRaver
  • Registratie: Oktober 2005
  • Niet online
Dank je voor het meedenken Bartjezz, maar het probleem ligt waarschijnlijk toch ergens anders...
Ik had de USB-poorten wat ingeknepen en kabels extra goed aangedrukt. Kabel 1 heb ik weggegooid. Alles leek hier weer goed te werken, geen krakend geluid van overslaande vonken of zoiets dergelijks. De externe harde schijf werd goed herkend. Top, dus terug met de computer.

Maarja, het _leek_ goed. Hun computer bij hun thuis aangesloten, opgestart, USB-stick er proberen in te doen: BAM, herstart de computer weer bij de kleinste aanraking van de USB-stick met de front USB-poort. Dit kwam ook wel een enkele keer eerder voor bij hun. Dit heb ik thuis nooit kunnen reproduceren. Ik dacht, nou dan haal ik de kabels van de front USB uit het moederbord > nog weer een kortsluiting en een herstart. Toen de front audio kabel ook uit het moederbord gehaald > alweer een kortsluiting en een herstart van de computer! Dus dat zonder dat er kabels van het I/O paneel ergens op waren aangesloten!
Voor zover ik heb kunnen zien zitten er geen metalen op elkaar, het I/O paneel wordt door plastic clips aan de kast vast geklikt. De kabels heb ik wel in de kast laten liggen toen de kortsluitingen nog doorgingen. Dus misschien toch dat er ergens(?!) nog een verbinding van metaal op metaal was?!

Ik ben ten einde raad. Nu is wel het geval dat zij in een ouder huis wonen die geen geaarde stopcontacten heeft, en bij mij is dat wel het geval. Zou daar dan het euvel in liggen? Jammer genoeg ben ik een leek met elektriciteit, dus mijn ideeën houden op.

Graag gedaan.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • timberleek
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 09-07 08:24
bij een ongeaard stopcontact kan het voorkomen dat het netfilter in de voeding een capacitieve spanningsdeler wordt. dan komt er 115v op de behuizing te staan. Wel met heel weinig lading, dus bij aanraking krijg je maximaal een klein schokje. Maar misschien dat de pc het dan niet leuk vindt als je hem aanraakt. (zou wel typisch zijn dan).

je zou het eventueel kunnen proberen om eerst al even je hand op een metalen deel van de kast te leggen (Waardoor je dus dezelfde lading krijgt) en dan de usb in te pluggen. Als hij dan niets raars doet, kan het wel met dat ladingsverschil te maken hebben. Maar zo gevoelig heb ik het nog niet gezien.

Zit de computer verder wel goed in elkaar? overal netjes vastgeschroeft met afstandbusjes tussen mobo en mobotray. geen afstandbusjes die nog op een verkeerde plek zitten onder het moederbord (voor een andere form factor oid)


Kraakt hij ook als je een usb stick in de poort steekt als je het front printje los hebt? misschien is het gewoon mechanisch kraken van wat slecht plastic. Echt gevonk zou niet goed zijn

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WhiteRaver
  • Registratie: Oktober 2005
  • Niet online
timberleek schreef op vrijdag 19 april 2013 @ 09:54:
bij een ongeaard stopcontact kan het voorkomen dat het netfilter in de voeding een capacitieve spanningsdeler wordt. dan komt er 115v op de behuizing te staan. Wel met heel weinig lading, dus bij aanraking krijg je maximaal een klein schokje. Maar misschien dat de pc het dan niet leuk vindt als je hem aanraakt. (zou wel typisch zijn dan).
Er is nooit een klein schokje vernomen voor zover ik weet. De voeding is trouwens een be quiet! Straight Power BQT E6-400W. Dit zijn toch kwalitatief goede voedingen voor zover ik weet. Maar aan de andere kant is het altijd mogelijk dat er een slechte tussen zit. Of zit ik nu verkeerd te denken dat het dan aan een slechte voeding kan liggen?
je zou het eventueel kunnen proberen om eerst al even je hand op een metalen deel van de kast te leggen (Waardoor je dus dezelfde lading krijgt) en dan de usb in te pluggen. Als hij dan niets raars doet, kan het wel met dat ladingsverschil te maken hebben. Maar zo gevoelig heb ik het nog niet gezien.
Het front I/O paneel heb ik eruit gehaald zodat de computer niet spontaan bij de kleinste aanraking reboot. Als ik de pc weer onder handen heb ga ik dit proberen.
Zit de computer verder wel goed in elkaar? overal netjes vastgeschroeft met afstandbusjes tussen mobo en mobotray. geen afstandbusjes die nog op een verkeerde plek zitten onder het moederbord (voor een andere form factor oid)
Ik heb zelf de computer in elkaar gezet toentertijd. Voor zover ik weet is dit niet het geval. Maar ik moet de computer dan maar eens uitelkaar halen om te zien of dit wel of niet het geval is.
Kraakt hij ook als je een usb stick in de poort steekt als je het front printje los hebt? misschien is het gewoon mechanisch kraken van wat slecht plastic. Echt gevonk zou niet goed zijn
Ja, hij kraakt dan heel iets. Ik moet er echt met me oor dictbij zitten om het te horen. Lijkt dat er iets van zand op metaal knarst, maar er zit geen (los) zand (meer) in. Hele kleine vonkjes heb ik heel af en toe wel gezien tussen een USB apparaat en de front USB-poorten bij contact.

Zo zijn er weer wat dingen te proberen, jammer dat ze de computer niet veel kunnen missen. Dat wordt nog even wachten totdat het kan.
Dus als ik het goed begrijp kan het aan de voeding liggen in samenwerking met het ongeaarde stopcontact of dat de assemblage niet goed gedaan is door mezelf?

Graag gedaan.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • timberleek
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 09-07 08:24
Ja het kan altijd zoiets zijn, maar het is redelijk giswerk wat mij betreft.
Het kunnen echt 1001 dingen zijn.

ik zou in elk geval proberen te achterhalen of dat gekraak/geknars gewoon wat vuil is, of gevonk.
Als het vuil is kun je dat gewoon uitsluiten.

Als je BSOD's krijgt blijft hij hardwarematig dus wel grotendeels werken. Er ontstaat alleen een situatie waar hij van over zijn nek gaat. Het zij rommel op de voedingsspanning, of een pulsje op een rare plek of....

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • breinonline
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 08:06

breinonline

Are you afraid to be known?

WhiteRaver schreef op vrijdag 19 april 2013 @ 11:53:
[...]
Dus als ik het goed begrijp kan het aan de voeding liggen in samenwerking met het ongeaarde stopcontact of dat de assemblage niet goed gedaan is door mezelf?
Aangezien het apparaat al langer werkt en het bij jou goed doet, zal je hem echt wel okee in elkaar geklust hebben. Mijn eerste gedachte was ook: ongeaard stopcontact? Testen of dat het is kunnen ze zelf. Laat ze de computer aansluiten op een geaard stopcontact (in elk huis te vinden, al moeten ze er misschien voor naar de badkamer met de pc) en kijken of de problemen over zijn.
Als de computer daar nu al op een geaard stopcontact zit, kijk dan of het contact wel goed geaard is (dus alsnog testen op een ander geaard stopcontact).

[ Voor 10% gewijzigd door breinonline op 20-04-2013 07:42 ]

WP: Mitsubishi Ecodan PUHZ-SHW112YAA, ERSC-VM2C, Procon ┃ PV: 4800Wp, SolarEdge SE5K, 15x JAM60S17/320, ZW 15º ┃ WTW: Zehnder Q600 ┃ SH: Home Assistant, Proxmox, Intel NUC 8i5 Mini

Pagina: 1