Bose 802 series 2

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bapovs
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 24-06-2022
Beste,


Wij hebben een café / danszaal waar muziek wordt gedraaid (uiteraard).
Nu ziet (met de informatie op dit moment) de opstelling er als volgt uit.
MIXER (Numark DXM06):
http://www.numark.com/product/dxm06

Aangesloten op VERSTERKER (Behringer Europower EP1500):
http://www.behringer.com/EN/Products/EP1500.aspx

Aangesloten op Speaker system ( BOSE 802 Serie II ):
http://www.jie-yun.com.tw/_facility/1sound/data/Bose%20802C2%20datasheet.pdf

Nu vind ik het geluid echt bagger, heb het een en ander al uitgezocht mbt een equalizer of een controller er tussen te zetten. Nu begrijp ik niet echt het verschil tussen een controller en een equalizer. Op de BOSE boxen staat op de achterkant; Must be used with model 802-E equalizer.
http://www.ebay.co.uk/itm/BOSE-802-e-active-equalizer-Retro-Vintage-DJ-Equipment-/111027090333?nma=true&si=KQ%252BuhzvbcEpVLKt%252BGTWVk%252BPDeq4%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
Nu is dit wel erg oud maar zie nou niet direct schuifjes die je normaal bij een equalizer vindt. Volgens mij is dit een controller die bepaalde tonen filtert?
Zou ik eventueel iets anders kunnen aansluiten dat goed werkt met deze boxen waardoor ik het geluid beter kan afstellen?


Gr Sebastiaan

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • niels132
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 09-07 16:11
De Bose 802 speakers hebben inderdaad een eigen controller nodig om het fatsoenlijk te laten klinken. Deze is specifiek voor deze speakers en zal je denk ik niet makkelijk door iets anders kunnen vervangen.

Op het forum van New-Line zijn een aantal mensen die zelf veel met deze speakers werken:
http://www.new-line.nl/forum/search/?b=1&str=Bose+802

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • teacher
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 00:28

teacher

Frontpage Admin / Global Moderator

Dysgaf!

Je hebt 2 keuzes:
De bijbehorende actieve equalizer aanschaffen
Andere speakers

Overigens zou ik ook heel kritisch kijken naar de staat van de drivers. Die willen wel eens (lees: vaak!) stuk gaan...

Wise enough to play the fool


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KeRsTmAnNeKe
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 21:20
En er zitten er best veel in die 802's die stuk kunnen gaan, al het wel allemaal te fixen.

Mijn keuze zou zijn voor andere speakers te gaan kijken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bapovs
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 24-06-2022
Nu lees ik inderdaad wat meer over de 802's en hier moet je echt kaas van hebben gegeten of je flink gaan inlezen in de BOSE materie. Want zoals Kerstmanneke al zegt, er zitten redelijk veel speakers in deze boxen en er kunnen inderdaad een aantal stuk zijn. (zeker gezien ze al wat ouder zijn).

Teacher, jij spreek over de staat van de drivers. Ik heb hier nog nooit van gehoord. Lees volgens mij dat de deze het geluid naar de speakers regelt?

Nielsgaastra, de bijpassende eq's zijn echt oud. Zijn moelijk te verkrijgen, je ziet ze nog wel her en der op ebay, maar in slechte staat.

Weet er iemand een leuk alternatief voor boxen (400 euro, liefst lager) en een EQ voor (100 euro), misschien dan nog een aparte bassbox erbij?

De eigenschappen die de boxen moeten hebben.
-Dit is ongeveer voor max 70 personen.
-Ze moeten hangen en niet te groot zijn.(zelfde grootte als de BOSE 802/iets groter?)
-Ze worden het meest gebruikt voor muziek (dansen/70/80/90/00 , achtergrond muziek en heel af en toe een kleine speech)

Bedankt iig voor de responses.

Gr Sebastiaan

[ Voor 16% gewijzigd door bapovs op 15-04-2013 17:38 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • teacher
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 00:28

teacher

Frontpage Admin / Global Moderator

Dysgaf!

Met drivers bedoel ik de 4" speakertjes die in de 802 behuizingen zitten. De rand verkruimeld, of je blaast ze op. Dan klinkt het helemaal nergens meer naar.

Wil je trouwens aankoopadvies, dan stel ik voor om een nieuw topic te openen in cea.
Lees je wel even in, maak een shortlist: http://www.new-line.nl/nl/luidsprekers/114.1

Wise enough to play the fool

Pagina: 1